Vroeger, vroeger toen deze 17-jarige nog 10-jarige was, vroeger toen mainstream games nog moeilijk waren, vroeger toen Need For Speed nog een betekenis en bestaansrecht had.
Wat is deze serie achteruit gegaan, ik heb zojuist even de nieuwe Most Wanted uitgeprobeerd. Na 5 minuten deed het me pijn in mijn anus toen ik realiseerde hoe hard ik genaaid ben door EA

.
Nooit zal er meer een goede Need For Speed komen...
Need For Speed Underground, dit is de eerste Need For Speed die ik speelde, bij een kennis. Liefde, liefde op het eerste gezicht. Zelf heb ik het nooit gehad, ik had destijds geen xbox, playstation 2 of eigen pc. Een soort onmogelijke liefde.
Toen, ergens in november 2005 stond er in het Intertoys boekje "Need For Speed Underground 2" (al een jaar na release). De bovenkant van mijn verlanglijstje was dus al snel bepaalt. Uren, dagen, nachten zijn er in deze game gestoken, het hoogtepunt van mijn game leventje. Als 10-jarige mannetje op zondag morgen weer door rijden met de auto die je op zaterdagavond had gewonnen

. Heel je auto ombouwen tot een walgelijk ding (was toen supervet), of een hele zondag spenderen aan het namaken van de auto's in 2 Fast 2 Furious, compleet met tutorials van internet. Het gevoel van je droomauto's in die game in het echt zien op die leeftijd, emotioneel bijna en nog steeds (Subaru Impreza en Nissan Skyline). Deze game is nog jarenlang gespeeld en na de assrape van Most Wanted 2012 heb ik Underground 2 al weer aan het downloaden gezet, kijken of het gevoel weer terug komt, een hopeloze poging

.
Daarna kwam Most Wanted, zo zo zo, die was ook een partij vet, veel gespeeld bij een vriend van mij, ik weet alleen niet waarom ik hem destijds niet zelf gekocht heb, waarschijnlijk was ik nog teveel bezig met Underground 2 en had ik weinig zin om vreemd te gaan.
Toen had diezelfde vriend van mij opeens Need For Speed Carbon, hier begon de aftakeling van Need For Speed. Het was leuk en nieuw destijds, maar het missen van veel tuning mogelijkheden deed pijn. Ik heb hem wel zelf gehad op de PC en ook meerdere malen uitgespeeld, maar nooit zo diepgaand als Underground 2, uitspelen duurde ongeveer een middagje, niet echt waar voor je geld.
Pro Street was "the end of an era" voor mij, hiermee heb ik me nog steeds vermaakt, maar daar bleef het bij. Het tunen was gelukkig nog aanwezig, maar in mindere maten. Het vrij rondrijden was hier het grote gemis.
Undercover, nee, gewoon nee. Een lege, dode poging van EA om geld te verdienen, en ik heb er nog aan toegegeven ook. Deze belande al snel bij de buurjongen tegen een vergoeding van ¤20,-.
De rest?
En nou met deze nieuwe Most Wanted waar niet/nauwelijks tuning in zit, (bijna) alleen maar snelle supercars of gewone auto's die supercars bijhouden, EA die de game zo makkelijk mogelijk heeft gemaakt zodat ze het aan de mainstream mensen kunnen verkopen zonder dat deze het te moeilijk vinden, en compleet overbodige online dingen die zo opgehemeld worden. Er zit totaal geen uitdaging meer in.
Ik sta nu voor een onmogelijke beslissing, moet ik nog hopen voor een Underground 3?
Je zou denken van wel, maar ik ben er bijna zeker van dat EA het verpest en ik dalijk met een zuur gevoel van binnen het Underground tijdperk afsluit. Ik ben net opgegroeid met de generatie games waar geen HD remakes of sequals van worden gemaakt (A2 Racer 2 en Roller Coaster Tycoon om een voorbeeld te geven) Het enige waar ik nu naar verlang is een nieuwe goede Underground game van EA, maar iets vragen van EA is niet meer van deze tijd. En ik weet dat die goede sequal er niet meer zal komen, ze moeten het roer bij EA drastisch om gooien om daar nog een goeie game uit te gooien. Ik zal nooit meer dat gevoel krijgen dat ik had tijdens het spelen van Underground 2.
Sorry 10-jarige ik, geniet ervan zo lang het nog kan

.
Ea

de navelstreng, is voorgoed verdwenen
TL;DR: Er komt nooit meer een goede Underground game van EA, het gaat ze alleen maar om geld verdienen, zo snel en veel mogelijk.
Sorry voor het sentimentele gelul, maar ik moest even mijn hart lichten na het spelen van Most Wanted 2012.