abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_99383747
Hallo fokkers,

Wij staan op het punt een nieuwbouw huis te laten bouwen alleen twijfelen we over prefab huizen (zoals de presolid huizen) of traditioneel.

Presolid is een leverancier die huizen uit een brochure kan maken. Het voordeel is dat het wat goedkoper is, en sneller klaar is. Nu hoor ik dat je wel meer onderhoud hebt aan zo'n huis
Traditioneel is van beton, bakstenen en stenen binnenmuren, maar duurt langer

Hebben jullie ervaring met de verschillende types en wat zouden jullie doen?
Ik wil niet teveel geluid in het huis. Het moet binnen en van buiten goed geïsoleerd zijn wat geluid betreft.


Alvast dank voor de feedback
  dinsdag 12 juli 2011 @ 21:04:00 #2
68576 eleusis
fokked op kidz
pi_99383856
Die ga ik even volgen.
Ik in een aantal worden omschreven: Ondernemend | Moedig | Stout | Lief | Positief | Intuïtief | Communicatief | Humor | Creatief | Spontaan | Open | Sociaal | Vrolijk | Organisator | Pro-actief | Meedenkend | Levensgenieter | Spiritueel
pi_99384558
Het lijkt mij wel dat traditioneel beter aan te passen is aan je gebruikerswensen. Bij Groothuis in Harbrinkhoek hebben ze trouwens hele duurzame prefab huizen, zal ook best geluidsdicht zijn. http://www.groothuis.nl/s(...)imale%20energie.doc/
Ik ben een Tukker
  Moderator dinsdag 12 juli 2011 @ 21:46:38 #4
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_99386538
Bij prefab moet ik altijd denken aan van die cataloguswoningen, van kies er maar één en 2 maand later heb je een veertien in een dozijn huis :{

Kwalitatief doen ze denk ik niet heel erg veel onder van elkaar, maar ik denk dat een prefabwoning meer een "vanaf"; soort van kale koop prijs; alles wat je anders wilt dan de "standaard" woning denk ik al snel dat het erg in de papieren loopt.

Traditionele bouw is denk ik eenvoudigere, goedkoper aan te passen aan je eigen wensen.

Ook kun je bij een traditionele bouw zelf bijvoorbeeld je stucadoor, tegelzetter, schilder, elektricien en loodgieter e.d. uitzoeken. Bij een prefab woning zit je vaak vast aan bepaalde bedrijven omdat hun daar altijd mee samenwerken.
pi_99387186
Prefab is inderdaad minder flexibel en moet tevoren goed uitgedacht worden.
Je gaat dan niet even een stopcontactje bijfrezen.

Mits goed uitgedacht kan prefab helemaal prima zijn en de kwaliteit verschilt niet erg.
Balorig, niet te verwarren met ballorig!
Assumption is the mother of all mistakes....
pi_99388121
Beide systemen hebben zo hun eigen voordelen.
Wat je wel moet bedenken is met welk systeem er wordt gebouwd. Is dit een houtskelet of beton. Bij Presolid Home werken ze met een houten skelet. Belangrijk is hier met name de geluidsisolatie. Dit kun je bereiken met massa. Een betonnen skelet heeft veel massa. Maar wanneer hier details niet goed worden uitgevoerd, dan resulteerd dit in contactgeluid.

Presolid en ook een aantal andere aanbieders bieden naast hun standaard woningen ook de mogelijkheid om met een architect, die bekend is met het systeem, een woning te ontwerpen. Dit bieden trouwens de meeste bedrijven daar in de buurt....

Volgens mij hebben deze bedrijven ook modelwoningen waar je eens kunt gaan kijken. Vaak wel aangekondigd op hun site.

Ik weet niet of je zelf al een kavel hebt en een idee hoe het er uit moet zien? Tekeningen dan meenemen, ze kunnen je dan wel vertellen of je wensen in een bepaald systeem om te zetten zijn.

Veel succes
pi_99388129
Ik heb al heeeel veeeel huizen geschilderd, onderhoud, winkels, nieuwbouw prefab en traditioneel.

Het is helemaal waar wat vonkenboer zegt.

Als je het traditioneel laat bouwen, heb je als opdrachtgever heel wat meer te zeggen en mee te denken.
Eventuele aanpassingen kunnen ook zo ingepast worden ( zonder hoge meerprijzen ), dan bij prefab.

Het is en voelt ook gemakkelijker om tijdens te bouwen te zeggen/ vragen of iets net iets anders kan.

En voor het iets uitmaakt, je bent ook veel meer betrokken bij de bouw en de vaklui.

Succes verder!
pi_99388316
Bij ons in de wijk worden tot mijn grote verbazing enkele prefabs opgetrokken (3 stuks van de 21). Nog afgezien van het feit dat het wat fantasieloos is... de kwaliteit is gewoon niet zo best. Nou heb ik er niet zo heel veel verstand van, maar degenen bij ons in de wijk die er wel verstand van hebben zijn er heel duidelijk in: wegblijven van dit soort woningen.

Natuurlijk bouw je sneller. Goedkoper moet ik nog zien als je af wijkt van de standaard. Maar je bouwt gewoon slechter.

TS: als ik jou een beetje goed in schat wil jij geen standaard, maar iets bijzonders. Ken jouw budget niet, maar ik heb een draadje lopen over ons nieuwbouwhuis en daar kun je iig wat ideeën opdoen voor een traditioneel te bouwen woning.

Ongevraagd advies erbij: spendeer ook geld aan duurzaam bouwen. Dat betaalt zich zonder meer uit en je krijgt er een hoop comfort voor terug. En dat scheelt ook in het geluid.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_99388353
Prefab betekent niet meteen uit een catalogus hoor.

Als ik een huis zou laten bouwen zou ik wel een eigen ontwerp willen, maar deze dan vervolgens in een fabriek vooraf laten maken. Dus gewoon prefab betonwanden of desnoods prefab houten panelen. Dat scheelt zo ontzettend veel tijd op de bouwplaats. En qua maatvoering is het ook gewoon veel beter.

En over dat eventuele aanpassingen tijdens de bouw: als je er vooraf extreem goed over nadenkt (wat ook moet bij prefab), dan ondervang je al gigantisch veel van dit soort zaken.
pi_99388447
Kwaliteit van een prefab huis is vaak beter hoor. Stort jij maar eens onder tijddruk op de bouwplaats een betonwand in de modder. Heb ik toch liever een prefab wandje van de fabriek waar echt ALLES gecontroleerd is.

Als je goed nadenkt over prefab bouwen kun je met vrij weinig kisten uit de voeten. En als je slim bent gebruik je gewoon een aantal standaard stalen kisten. Sparingen etc zijn zo gemaakt in die mal.
pi_99388468
Misschien MMach eens een berichtje sturen?

Gebaseerd op deze post:
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 juli 2011 19:12 schreef MMach het volgende:
()
De nieuwe job: projectleider afwerking voor een grote houtskeletbouwfirma. Eigenlijk het coordineren en opvolgen van alle nieuwbouwhuizen die zij opleveren (zo'n 150 per jaar). In vlaanderen hangt het van regio (financieel welstellend of niet) af welke stijl huizen, in Noord-Frankrijk zijn het meestal whoppers van DS4-kaliber. Verder zijn ze gespecialiseerd in LEW en passiefhuizen.
()
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_99388529
@DS4, zou je eens kunnen vertellen waarom die woningen slechter zijn??

vaak worden deze woningen gebouwd in een fabriek onder ideale omstandigheden, door mensen die zijn gespecialiseerd in het gedeelte wat ze moeten bouwen.

Details zijn gestandadiseerd volgens de nbd ed...
  Moderator dinsdag 12 juli 2011 @ 22:21:58 #13
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_99388617
Prefab doet mij ook al snel denken aan
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 juli 2011 22:18 schreef _VoiD_ het volgende:
Kwaliteit van een prefab huis is vaak beter hoor. Stort jij maar eens onder tijddruk op de bouwplaats een betonwand in de modder. Heb ik toch liever een prefab wandje van de fabriek waar echt ALLES gecontroleerd is.

Als je goed nadenkt over prefab bouwen kun je met vrij weinig kisten uit de voeten. En als je slim bent gebruik je gewoon een aantal standaard stalen kisten. Sparingen etc zijn zo gemaakt in die mal.
Vaak kiest men bij een normale vrijstaande woning niet voor betonwanden maar voor binnen en buitenmuren van traditioneel metselwerk. En overal is tijdsdruk of je een huis nu prefab of traditioneel wilt laten bouwen. :)
  Moderator dinsdag 12 juli 2011 @ 22:24:30 #14
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_99388761
quote:
Welke bouwmethoden zijn er?

We onderscheiden globaal de volgende bouwwijzen:

- Traditionele bouw, zoals gezegd: op de bouwlocatie wordt de woning steen voor steen opgetrokken.

- Houtskeletbouw (HSB), een prefab bouwmethode waarbij de basis van de woning een houten skelet heeft. De afwerking is vaak van hout en/of metselwerk.
-
Logbouw (ook wel houtstapelbouw), een prefab bouwmethode waarbij de woning is opgetrokken uit houten balken die op elkaar worden gestapeld.

- Prefab elementenbouw, waarbij de woning wordt opgetrokken uit betonnen geprefabriceerde elementen. De gevelafwerking kan bijvoorbeeld in hout of metselwerk zijn.

- Gietbetonbouw, waarbij het beton op de bouwlocatie wordt gestort.

- Staalframebouw, een prefab bouwmethode waarbij de basis van de woning een stalen skelet is.

De afwerking kan bijvoorbeeld van hout of metselwerk zijn.
De eerste vier genoemden zijn vrij gangbare bouwwijzen. Gietbetonbouw en staalframebouw worden in ons land nauwelijks toegepast.
quote:
Wat houdt prefab in?
Prefab. Het woord staat vermeld bij een aantal bouwwijzen hierboven. Er wordt mee bedoeld dat de onderdelen in de fabriek zijn gefabriceerd om op de bouwlocatie aan elkaar te worden gemonteerd, oftewel: de onderdelen worden geprefabriceerd. Het grote voordeel is dat de productietijd op de bouwplaats aanzienlijk wordt verkort. Je bent dus minder afhankelijk van de weersinvloeden in ons land. Bovendien zorgt machinale vervaardiging voor een grote nauwkeurigheid en is er relatief weinig bouwafval op de plaats van bestemming.

Prefab of traditioneel?
Nu wil voorgaande niet automatisch impliceren dat traditioneel bouwen ondergeschikt is aan de prefab varianten (prefab elementenbouw, houtskeletbouw en logbouw). De prefab wijze geschiedt niet alleen op de werkplaats, in de fabriek gaat er immers nog een productieproces aan vooraf. En ook bij prefab zal eerst het heiwerk moeten plaatsvinden. Trouwens, traditioneel gebouwde woningen getuigen van nauwkeurig werken door de vaklui. Dat heeft menig bouwwerk in de loop der eeuwen wel bewezen.

Er is bij de prefab bouwmethoden minder architectonische vrijheid dan bij traditionele bouw, dat wel. Maar toch hoeft een prefab woning beslist geen eenheidsworst te zijn! Er is veel vrijheid in ontwerp. Prefab bouwers werken echter vooral met eigen architecten, die in dienst zijn bij die bedrijven. De keuze tussen prefab en traditioneel is eigenlijk een gevoelskwestie.
pi_99388792
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 juli 2011 22:18 schreef _VoiD_ het volgende:
Kwaliteit van een prefab huis is vaak beter hoor. Stort jij maar eens onder tijddruk op de bouwplaats een betonwand in de modder. Heb ik toch liever een prefab wandje van de fabriek waar echt ALLES gecontroleerd is.
Het probleem zit bij het in elkaar zetten op de bouw zelf, maar ook de maatvoering was bij de prefabs in onze wijk een probleem kennelijk.

Maar ik weet er niet het fijne van, dat zeg ik eerlijk.

Het betrof overigens catalogushuizen (de Selectwoningen, e.d.).

quote:
Als je goed nadenkt over prefab bouwen kun je met vrij weinig kisten uit de voeten. En als je slim bent gebruik je gewoon een aantal standaard stalen kisten. Sparingen etc zijn zo gemaakt in die mal.
Prefab heeft natuurlijk voordelen, dat zal ik niet ontkennen. Maar zoals gezegd: ik hoor meer negatieve verhalen over prefab. Hier in de omgeving staan ook prefabs uit België. Als je goed naar de gevel kijkt kun je de "naden" zien. Zo lelijk... Wederom: dat zal niet altijd gelden, maar persoonlijk zou ik kiezen voor traditioneel.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_99388940
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 juli 2011 22:20 schreef tukker79 het volgende:
@DS4, zou je eens kunnen vertellen waarom die woningen slechter zijn??

vaak worden deze woningen gebouwd in een fabriek onder ideale omstandigheden, door mensen die zijn gespecialiseerd in het gedeelte wat ze moeten bouwen.

Details zijn gestandadiseerd volgens de nbd ed...
Nogmaals: ik kan niet zo precies vertellen wat er allemaal mis gaat, maar wat ik begrepen heb is dat de maatvoering niet goed was (wat op zich natuurlijk idioot is, want nu net dat zou goed moeten zijn bij prefab) en de montage op de bouw met weinig aandacht voor detail plaats vond en pur de redding was voor ieder probleempje (overigens, dat zie je ook bij traditioneel bouwen, dus...).
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  dinsdag 12 juli 2011 @ 23:54:43 #17
342301 Boterbartje
kwaliteitsuser
pi_99394003
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 juli 2011 21:15 schreef Krekkelens het volgende:
Het lijkt mij wel dat traditioneel beter aan te passen is aan je gebruikerswensen. Bij Groothuis in Harbrinkhoek hebben ze trouwens hele duurzame prefab huizen, zal ook best geluidsdicht zijn. http://www.groothuis.nl/s(...)imale%20energie.doc/
Groothuis is alleen zo goed als failliet en kan waarschijnlijk zolang er geen nieuw werk komt komende maanden sluiten
Op 8 september 2013 schreef Yreal het volgende: Boterbartje is een kwaliteitsuser
Op 2 april 2015 17:54 schreef Joosie200 het volgende: The Boterbartje experience™, dat is 100% kwaliteit voor een kleine prijs.
pi_99394956
Ik ben weg van een type prefab: http://www.huf-haus.com maar als kosten toch geen rol spelen zou ik zelf voor traditioneel gaan.
pi_99400385
Draaijer die een cataloguswoning overweegt :'(

Slaat de crisis zo hard toe?
  FOK!fotograaf woensdag 13 juli 2011 @ 10:41:27 #20
17893 Forno
pi_99403952
Wat betreft geluidsisolatie zijn daar in Nederland regels voor, die staan in het Bouwbesluit en daar heeft iedere projectontwikkelaar, aannemer en architect zich aan te houden. Daar hoef je je niet druk over te maken. Daarnaast heb je waarschijnlijk een kavel gekocht waarop je een vrijstaande woning kan bouwen. Dus over woningscheidende muren en hoef je je uberhaupt niet druk te maken. Zoals gezegd is dat allemaal prima geregeld in de regelgeving.

Prefab is zoals de naam zegt geprefabriceerd. Catalogus woningen zijn in de regel prefab en hebben in meer of mindere mate optionele keuzes, zoals een opbouw, aanbouw, dakkapel, garage, kozijnwerk (schuifdeuren of openslaande deuren). Maar de kern van het huis, is vaak een uitgewerkt concept dat vrij rigide is. Ook al beweren ze van niet, ja dat is wel zo. De originaliteit van deze woningen is meestal vrij gering, uitzonderingen daargelaten. Dat wil niet zeggen dat het lelijke huizen zijn, maar uniek zeker niet. Groot voordeel is de prijs, die is een stuk lager dan een huis ontworpen door een architect.

De architect geniet mijn voorkeur. Daarin kun je helemaal je ei kwijt. Niet alleen qua ontwerp ook bouwfysisch en installatietechisch. Wil je een passief huis met wanden van 20cm isolatie, en een warmtepomp, met de laatste domotica en volledig geintegreerde mediacentrale. Plus een groendak met jacuzi op het dak. Vergeet dan heel snel een cataloguswoning en ren naar de architect. Wil je een hypermoderne kubus, blij ei huis in de vorm van een ui, een huis op palen, of een combinatie van verschillende bouwmethodieken (houtskeletbouw, beton, kalkzandsteen) dan is een architect je keuze. Nadeel, er hangt een (fiks) prijskaartje aan.

De kwaliteit van beide types (prefab, traditioneel, etcetera) is prima, dat is in Nederland strak geregeld. Natuurlijk kun je een woning laten bouwen die boven het minimale in het bouwbesluit uitsteekt. Lekker grote badkamer, hoge plafonds, meer isolatie, meer daglicht etcetera. Uiteraard hangt er overal een prijskaartje aan. ;)
pi_99405054
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 10:41 schreef Forno het volgende:
Wat betreft geluidsisolatie zijn daar in Nederland regels voor, die staan in het Bouwbesluit en daar heeft iedere projectontwikkelaar, aannemer en architect zich aan te houden. Daar hoef je je niet druk over te maken. Daarnaast heb je waarschijnlijk een kavel gekocht waarop je een vrijstaande woning kan bouwen. Dus over woningscheidende muren en hoef je je uberhaupt niet druk te maken. Zoals gezegd is dat allemaal prima geregeld in de regelgeving.

Prefab is zoals de naam zegt geprefabriceerd. Catalogus woningen zijn in de regel prefab en hebben in meer of mindere mate optionele keuzes, zoals een opbouw, aanbouw, dakkapel, garage, kozijnwerk (schuifdeuren of openslaande deuren). Maar de kern van het huis, is vaak een uitgewerkt concept dat vrij rigide is. Ook al beweren ze van niet, ja dat is wel zo. De originaliteit van deze woningen is meestal vrij gering, uitzonderingen daargelaten. Dat wil niet zeggen dat het lelijke huizen zijn, maar uniek zeker niet. Groot voordeel is de prijs, die is een stuk lager dan een huis ontworpen door een architect.

De architect geniet mijn voorkeur. Daarin kun je helemaal je ei kwijt. Niet alleen qua ontwerp ook bouwfysisch en installatietechisch. Wil je een passief huis met wanden van 20cm isolatie, en een warmtepomp, met de laatste domotica en volledig geintegreerde mediacentrale. Plus een groendak met jacuzi op het dak. Vergeet dan heel snel een cataloguswoning en ren naar de architect. Wil je een hypermoderne kubus, blij ei huis in de vorm van een ui, een huis op palen, of een combinatie van verschillende bouwmethodieken (houtskeletbouw, beton, kalkzandsteen) dan is een architect je keuze. Nadeel, er hangt een (fiks) prijskaartje aan.

De kwaliteit van beide types (prefab, traditioneel, etcetera) is prima, dat is in Nederland strak geregeld. Natuurlijk kun je een woning laten bouwen die boven het minimale in het bouwbesluit uitsteekt. Lekker grote badkamer, hoge plafonds, meer isolatie, meer daglicht etcetera. Uiteraard hangt er overal een prijskaartje aan. ;)
Top thanks.. Ik dacht al hetgeen jij hierboven hebt geformuleerd.
Een vriend van mij heeft een groot projectontwikkelingsbureau en die wil wel helpen. Wij zijn op zoek naar iets klassieks. Het liefste met riet, maar het is omringt door veel bomen en in ons dorp mag je die zeker niet zomaar kappen.

Even kijken wat de verschillen in uitstraling en prijzen zijn wat betreft een dak
  FOK!fotograaf woensdag 13 juli 2011 @ 11:37:03 #22
17893 Forno
pi_99405683
Als het maar geen boerderette is. :%
pi_99408606
Volgens mij is het inmiddels al geschreven, een prefab huis is in principe van hogere kwaliteit dan een traditioneel gebouwde woning. Dit kan je terug vinden in garantiebepalingen, berekeningen etc.

Een makkelijk voorbeeld is bijvoorbeeld een kozijn, de levensduur daarvan is sinds het niet meer op de bouwplaats gemaakt word met sprongen voorruit gegaan. De maatvastheid is sterk verbeterd, evenals de afwerking (verfsysteem e.d.).
Wanneer je sterkteberekeningen bekijkt van vloeren, muren, overspanningen etc kan je zien dat de veiligheidsfactor bij in het werk gestort een stuk hoger ligt.

Prefab in beton voor een enkel huis bestaat niet, of je moet veel geld hebben. Een zelf ontworpen woning kan je financieel gezien het best in HSB of traditioneel gebouwd maken.
Als leek zou ik een onafhankelijk iemand in dienst nemen die je adviseert, en eventueel ook de bouw begeleid. Dit verdient zich zeker terug.
Elin: What the hell are we doing? We must be out of our damned minds!
Agnes: Yes, I know.
Elin: But we are so fucking cool.
  PR/Manusje van alles woensdag 13 juli 2011 @ 13:45:05 #24
148800 crew  Surveillance-Fiets
Toezicht is gezond!
pi_99410441
quote:
0s.gif Op woensdag 13 juli 2011 13:00 schreef Mute_Me het volgende:
Volgens mij is het inmiddels al geschreven, een prefab huis is in principe van hogere kwaliteit dan een traditioneel gebouwde woning. Dit kan je terug vinden in garantiebepalingen, berekeningen etc.
Dat valt niet zomaar te zeggen. Kwaliteit is pas meetbaar als je bepaalde doelen gaat stellen. 100% duurzaam of de afwerking.. Een muur van beton kan geheel volgens de norm gemaakt worden. Dan spreek je natuurlijk ook al over kwaliteit.


quote:
Een makkelijk voorbeeld is bijvoorbeeld een kozijn, de levensduur daarvan is sinds het niet meer op de bouwplaats gemaakt word met sprongen voorruit gegaan. De maatvastheid is sterk verbeterd, evenals de afwerking (verfsysteem e.d.).
Kozijnen worden in de woningbouw en zeker in de utiliteitsbouw sowieso nooit op de bouwplaats zelf gemaakt. Komen zo bij de bouwhandel vandaan. Of uit een timmerfabriek van de aannemer zelf. De wijze waarop een kozijn geplaatst wordt is natuurlijk wel totaal verschillend. Het hangt dan ook weer af van een aantal factoren: wie plaatst het kozijn en onder welke omstandigheden. Dan kan je er inderdaad wel vanuit gaan dat dat in een timmerfabriek beter zou gebeuren dan op de bouwplaats.

quote:
Wanneer je sterkteberekeningen bekijkt van vloeren, muren, overspanningen etc kan je zien dat de veiligheidsfactor bij in het werk gestort een stuk hoger ligt.
Dat is onzin. Hier zijn allemaal normen voor en die zijn voor alle principes hetzelfde. Op de bouwplaats maken ze echt geen berekeningen. Die worden door de constructeur op kantoor berekent.

quote:
Prefab in beton voor een enkel huis bestaat niet, of je moet veel geld hebben.
Heeft niet echt met geld te maken. Als je een huis geheel uit prefabbeton gaat maken. (het binnenspouwblad) moet je een heel groot huis willen bouwen. Voor een standaard doorzonwoning is het zelfs goedkoper om de muren prefab te gieten. Wat ook wel gebeurt.

quote:
Een zelf ontworpen woning kan je financieel gezien het best in HSB of traditioneel gebouwd maken.
Als leek zou ik een onafhankelijk iemand in dienst nemen die je adviseert, en eventueel ook de bouw begeleid. Dit verdient zich zeker terug.
HSB of traditioneel... HSB is goedkoper. Traditioneel is duur.
Je laatste advies is dan wel weer goed! ^O^
Ik denk meer dat je als nieuwsposter een geile egocentrische narcist moet zijn, die een flinke stijve krijgt van alle berichten die ie van zijn eigen hand ziet op de FP, zo! ©yvonne
Beste nieuwsbericht ooit op de FOK!frontpage!
pi_99440047
Voor een standaardtype woning waar er tientallen of honderden van gebouwd worden door een bouwbedrijf kun je wel gebruik maken van prefab betonnen muren.

Maar voor een "one off" eigen ontwerp is het veel te duur om hier de mallen voor te maken.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')