Als je het nou slim zou spelen zou je je schuld uiteindelijk niet eens hoeven aflossenquote:Op maandag 23 mei 2011 13:22 schreef Dzjonka het volgende:
Bovendien wil ik over een aantal jaar misschien gaan emigreren en dan is communicatie met DUO helemaal rampzalig, geen aflossing hebben zou dan fijn zijn*
OK, dat klinkt goed. Dus je rentepercentage wordt wel voor 5 jaar vastgesteld, maar je maandbedrag kun je laten herberekenen en zo verlagen als je meer dan minimaal hebt afgelost?quote:Op maandag 23 mei 2011 13:26 schreef Targhor het volgende:
Ja, je kan op elk moment een herberekening aanvragen.
Dat klopt, doe ik zelf ook als ik extra afgelost heb.quote:Op maandag 23 mei 2011 13:28 schreef Dzjonka het volgende:
[..]
OK, dat klinkt goed. Dus je rentepercentage wordt wel voor 5 jaar vastgesteld, maar je maandbedrag kun je laten herberekenen en zo verlagen als je meer dan minimaal hebt afgelost?
Zoals het nu is, moet je een digid hebben en een Nederlands telefoonnummer met sms en als je geen NLs adres hebt, kun je geen digid aanvragen en weet ik veel wat voor bureaucratisch gezeur. Hoe dan ook, als je emigreert en je moet nog zaken met hen regelen, wordt het wel ingewikkelder. Daarbij vind ik het idee van een schuld hebben niet fijn, dus ik wil er gewoon zsm vanaf.quote:Op maandag 23 mei 2011 13:27 schreef kwiwi het volgende:
[..]
Als je het nou slim zou spelen zou je je schuld uiteindelijk niet eens hoeven aflossenMaar dat mag ik hier vast niet adviseren..
Maar waarom zou de communicatie dan helemaal rampzalig zijn? Als het goed is hoef je niet veel met ze te communiceren, en via de telefoon hier is niet anders dan via de telefoon in het buitenland. Tenzij je in Afrika gaat wonen en nooit bereik hebt. Dus ik zie niet helemaal in waarom dat een reden zou zijn om vervroegd af te lossen?
Duidelijk! Bedankt voor het snelle en duidelijke antwoord op mijn vraag! Heb je er toevallig nog een officiele DUO bron bij? Want ik vind het niet op hun sitequote:Op maandag 23 mei 2011 13:29 schreef Targhor het volgende:
[..]
Dat klopt, doe ik zelf ook als ik extra afgelost heb.
TS wil blijkbaar gewoon zo snel mogelijk van de schuld af, ongeacht de kosten/opbrengstenquote:Op maandag 23 mei 2011 13:37 schreef brulaap112 het volgende:
Op dit moment is de rente bij de DUO 1,5%. Een staatsbank geeft 2,5% rente. Je zou dus ook kunnen overwegen het geld op de spaarrekening te laten staan. Vervolgens gooi je het hele bedrag over als je naar het buitenland gaat.
Oh, dat wist ik niet, dat je maandbedrag jaarlijks vast wordt gesteld! Ik dacht dat dat per 5 jaar ging, net zoals je rentepercentage. Maar wanneer dat jaarlijks is, is een extra tussentijdse herziening niet nodig. Wederom helpt die stomme DUO site me hierbij niet om hier meer over te wetenquote:Op maandag 23 mei 2011 13:38 schreef Lienekien het volgende:
Volgens mij berekenen ze in ieder geval elk jaar weer opnieuw wat je maandbedrag moet zijn gezien de schuld die er nog staat en de resterende termijn waarbinnen je moet aflossen.
Ik wil extra aflossen inderdaad, maar wel op momenten dat het mij uitkomt bij voorkeur. Dus na een bonus of wat dan ook.quote:Waarom zou je trouwens tussendoor je maandbedrag willen laten aanpassen? Je wilt toch extra snel aflossen?
Dank je wel!quote:Op maandag 23 mei 2011 13:38 schreef Targhor het volgende:
In de bijlage van dit formulier staat er iets over.
http://www.ib-groep.nl/Images/8156_tcm7-434.pdf
Bij 5 Berekenen nieuw maandbedrag na een extra
betaling
Alleen invullen als u naast uw maandbedrag een extra betaling voor
het aflossen van uw lening hebt gedaan. U kunt DUO een nieuw
maandbedrag laten vaststellen. Het minimale maandbedrag is ¤ 45,41.
Ah, jij hebt het ook al over jaarlijks aanpassing van je aflosbedrag. Op de site van DUO bij vraag en antwoord zie ik ook dat je na een grote aflossing (>¤40quote:Op maandag 23 mei 2011 14:03 schreef Deetch het volgende:
Ik heb dit ook al uitgezocht.
• De rente die de DUO vraagt is iets meer dan 4%, daar kan geen flexibele spaarrente tegenop. het is echter wel goedkoper dan rood staan bij de meeste banken.
• Aflossen kan op elk moment door geld over te maken onder vermelding van je DUO correspondentienummer.
• Je automatische aflossingsbedrag verhogen bij de DUO kan niet. Bij de meeste banken kun je natuurlijk wel een automatische maandelijkse overschrijving instellen via internetbankieren.
• Volgens mij wordt jaarlijks je aflosbedrag opnieuw vastgesteld
• DUO schuld telt niet mee voor vaststellen hypotheek bedrag, hij weegt echter natuurlijk wel mee in je maandelijks besteedbaar inkomen.
Hoe sneller je aflost hoe minder kosten je uiteindelijk maakt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |