quote:De geschiedenis van de kolonisatie, de migratie en de verschillende vormen van discriminatie moeten een deel van het leerplan worden. Leraars moeten zich voor ons koloniale verleden excuseren.
quote:Anonieme sollicitaties (naamloos en zonder vermelding van nationaliteit of foto) moeten mogelijk worden in bedrijven met meer dan vijftig werknemers.
quote:Het Verslagcomité is ook voor "redelijke aanpassingen" in de ziekenhuizen. Zo valt volgens het Comité niet in te zien waarom klinieken vrouwen die alleen door een vrouwelijke arts behandeld willen worden dat niet zouden moeten toelaten, behalve bij spoedopnames.
quote:Vakantiejobs moeten bij voorkeur worden aangeboden aan jongeren in moeilijkheden en dan vooral aan jongeren uit etnische, culturele en religieuze minderheden. Die aanwervingen moeten gebeuren in overleg met de verenigingen uit buurten waar sociale uitsluiting heerst.
Ik gebruik niet graag deze term, maar wat mij betreft is dit het failliet van de Belgische samenleving, indien dit daadwerkelijk doorgevoerd zo worden.quote:Namen van straten die mensen uit de voormalige kolonies kwetsen (zoals bv. de Leopold II-laan) moeten worden verwijderd.
Ik gok dat het een Belgisch artikel is, en dus een iets andere spelling?quote:
Dat zijn de mensen die jou blijkbaar geen enige vorm van taalbesef hebben bijgebracht.quote:
Bronquote:Vraag
Wat is het meervoud van leraar: leraars of leraren?
Antwoord
Beide vormen zijn correct. Het gebruik van de meervoudsvorm leraars is standaardtaal in België.
Ik vond het nogal opvallend, zeker gezien de nadruk op 't onderwijs uit 't artikel. Maar 't zal inderdaad wel Vlaams zijn.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:10 schreef eriksd het volgende:
[..]
Ik gok dat het een Belgisch artikel is, en dus een iets andere spelling?
Gek he, dat een Nederlandse school geen Vlaams geeft?quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:12 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Dat zijn de mensen die jou blijkbaar geen enige vorm van taalbesef hebben bijgebracht.
quote:Vakantiejobs moeten bij voorkeur worden aangeboden aan jongeren in moeilijkheden en dan vooral aan jongeren uit etnische, culturele en religieuze minderheden.
Ik vind het gekker dat jij zoiets simpels niet even opzoekt.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:13 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Gek he, dat een Nederlandse school geen Vlaams geeft?
En dan inderdaad in één moeite door stellen dat "Centraal staat dat iedere discriminatie moet worden weggewerkt".quote:
Nederlandse site, Nederlandse spellingsregels.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:15 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Ik vind het gekker dat jij zoiets simpels niet even opzoekt.
Goed, ik verwacht dat je dit nu consequent volhoudt en dus bij alle mogelijke bijdragen, bijvoorbeeld in het Engels, een Nederlandse vertaling gaat geven. En geheel correct.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:16 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Nederlandse site, Nederlandse spellingsregels.
Goddomme, wat een niveau. Een ieder jankend kutkind van een 'etnische minderheid' die zeikt over iets waar hij/zij totaal geen connectie mee heeft moet een pak slaag krijgen, geen excuses.quote:Leraars moeten zich voor ons koloniale verleden excuseren.
Doet me denken aan die Fokke en Sukke waarin ze hun koloniaal verleden voorbeeldig hebben verwerkt - "Een portie bami met sate graag." "Enne,..sorry nog, he?"quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:18 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Goddomme, wat een niveau. Een ieder jankend kutkind van een 'etnische minderheid' die zeikt over iets waar hij/zij totaal geen connectie mee heeft moet een pak slaag krijgen, geen excuses.
Het is toch walgelijk verwerpelijk die zelfhaat? Je mag al niet eens meer trots zijn op het feit dat je Belg bent, en wat je historie is, want een idiote immigrant neemt er aanstoot aan, terwijl hij/zij op BELGISCH grondgebied leeft en werkt.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:21 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Doet me denken aan die Fokke en Sukke waarin ze hun koloniaal verleden voorbeeldig hebben verwerkt - "Een portie bami met sate graag." "Enne,..sorry nog, he?"
Sja. De Arabische wereld heeft minstens evenveel veroveringsoorlogen, slavenhandel en strooptochten op haar naam staan als het westen, de Aziatische landen waren evenmin vies van kolonisering en roof, de Vikingen hebben ook aardig huisgehouden, de Afrikanen hebben elkaar massaal uitgeroeid en waren ook onderling grote slavenhouders... waar wil je de grens leggen?quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:25 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Het is toch walgelijk verwerpelijk die zelfhaat? Je mag al niet eens meer trots zijn op het feit dat je Belg bent, en wat je historie is, want een idiote immigrant neemt er aanstoot aan, terwijl hij/zij op BELGISCH grondgebied leeft en werkt.
En nu zijn straatnamen ook al een probleem? En als blanke jongen zijn zomerbaantjes niet meer aan je uitbesteed. In België!
Er is geen grens, en als iemand er aanstoot aan neemt dan flikkert hij/zij maar een heel eind op.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:29 schreef Telecaster het volgende:
[..]
Sja. De Arabische wereld heeft minstens evenveel veroveringsoorlogen, slavenhandel en strooptochten op haar naam staan als het westen, de Aziatische landen waren evenmin vies van kolonisering en roof, de Vikingen hebben ook aardig huisgehouden, de Afrikanen hebben elkaar massaal uitgeroeid en waren ook onderling grote slavenhouders... waar wil je de grens leggen?
Die leraren worden keihard uitgelachen. Dat softe beleid hier is ook de reden dat geen enkele immigrant het hier serieus neemt.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:25 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Het is toch walgelijk verwerpelijk die zelfhaat? Je mag al niet eens meer trots zijn op het feit dat je Belg bent, en wat je historie is, want een idiote immigrant neemt er aanstoot aan, terwijl hij/zij op BELGISCH grondgebied leeft en werkt.
En nu zijn straatnamen ook al een probleem? En als blanke jongen zijn zomerbaantjes niet meer aan je uitbesteed. In België!
Sja. Ik zie vooralsnog weinig redenen waarom al de aanbevelingen uit dit rapportje niet schaterlachend terzijde zullen worden geschoven.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:30 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Er is geen grens, en als iemand er aanstoot aan neemt dan flikkert hij/zij maar een heel eind op.
Ze moeten eens nodig oppassen met zo'n houding dat de stok niet weer van stal gehaald word.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:31 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Die leraren worden keihard uitgelachen. Dat softe beleid hier is ook de reden dat geen enkele immigrant het hier serieus neemt.
Precies, de geschiedenis is doordrenkt met gruwelijkheden. Ik ga/wil me niet verantwoorden voor acties die in het verleden door Nederlanders zijn gedaan.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:30 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Er is geen grens, en als iemand er aanstoot aan neemt dan flikkert hij/zij maar een heel eind op.
Exact, en al helemaal niet in Nederland/België zelf. Als ze ons allemaal zo kut vinden, dan rotten ze toch lekker een end op, waar de straatnamen ze wel aanstaan?quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:37 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Precies, de geschiedenis is doordrenkt met gruwelijkheden. Ik ga/wil me niet verantwoorden voor acties die in het verleden door Nederlanders zijn gedaan.
Dat zal ik inderdaad wel nooit begrijpen - men komt hierheen omdat 't in 't land van herkomst zwaar kut is, en vervolgens doet men enorm z'n best om het hier net zo te maken als in 't land van herkomst.quote:Op dinsdag 9 november 2010 11:39 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Exact, en al helemaal niet in Nederland/België zelf. Als ze ons allemaal zo kut vinden, dan rotten ze toch lekker een end op, waar de straatnamen ze wel aanstaan?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |