Wat denken die corrupte, nooit verkozen, ontaarde bEUrocraten wel niet allemaal te kunnen bepalen in soevereine landen? Italie is vanouds een der meest Katholieke landen ter wereld en heeft een eeuwenoude traditie en band met het kruisbeeld. Het wordt steeds duidelijker dat de Euromoloch uit is op een totaal nieuwe maatschappij, met totaal nieuwe mensen en totaal nieuwe of helemaal geen tradities. "You can't make an omelet without breaking eggs". Dat de volkeren in Europa dit helemaal niet willen en gehecht zijn aan hun eigen cultuur en identiteit maakt hen niets uit, het moet allemaal kapot voor hun gedroomde Europese superstaat.quote:STRAATSBURG - Kruisbeelden in openbare scholen in Italië vormen een schending van de vrijheid van onderwijs en religie. Dat heeft het Europese Hof voor de Rechten van de Mens dinsdag bepaald. De uitspraak zou vergaande gevolgen kunnen hebben, aangezien in veel openbare scholen in Europa kruisbeelden hangen.
De uitspraak werd gedaan in een zaak die was aangespannen door Soile Lautsi, een Italiaanse moeder die al acht jaar geleden klaagde dat de openbare scholen in haar woonplaats in Noord-Italië weigerden rooms-katholieke symbolen uit de klas te verwijderen. Volgens Lautsi is de weigering in strijd met de seculiere beginselen die de scholen zeggen voor te staan.
Lautsi kreeg een schadevergoeding toegekend van vijfduizend euro, te betalen door de Italiaanse staat. Het hof gaf echter geen opdracht de christelijke symbolen te verwijderen.
Het hof wees de argumenten van de landsadvocaat van de hand, dat het kruis een nationaal symbool is, dat staat voor cultuur, geschiedenis, identiteit, tolerantie en secularisme. Het zegt in een toelichting dat het kruisbeeld 'gemakkelijk kan worden geïnterpreteerd als een religieus symbool' en dat leerlingen de indruk kunnen krijgen dat zij 'onderwijs krijgen in een schoolomgeving die het stempel van een bepaalde religie draagt'. Hieraan wordt toegevoegd dat het gebruik van dergelijke symbolen 'storend kan zijn voor leerlingen van een andere godsdienst of atheïsten'.
Het hof stelt dat in het openbaar onderwijs 'neutraliteit' ten aanzien van godsdienstzaken moet worden betracht, aangezien het volgen van onderwijs krachtens de leerplichtwet wordt afgedwongen.
Lautsi spande de zaak in 2006 bij het Europese Hof aan, nadat het Italiaanse Constitutionele Hof haar in het ongelijk had gesteld. Zij ontmoette bij haar missie veel tegenwerking.
De landsadvocaat kondigde onmiddellijk beroep aan. Minister van onderwijs Mariastella Gelmini protesteerde en liet weten dat 'een verenigd Europa niet kan worden opgebouwd door eliminatie van de tradities van de individuele landen'. Het Vaticaan zei het vonnis te willen bestuderen alvorens commentaar te geven. (AP)
Juist. Dat zou hetzelfde zijn als wanneer je bij iedereen die meer dan 50km/u te hard rijd het rijbewijs inneemt, behalve bij dikke turken in een Mercedes S-klasse.quote:Op dinsdag 3 november 2009 20:47 schreef remlof het volgende:
Ik ben het er wel mee eens. Als je vindt dat je bezwaar moet kunnen maken tegen burka's en moskees moeten ook de iconen van het christendom niet ontzien worden.
Er zijn maar weinig Nederlanders die bezwaar maken tegen moskees en burka's in de daarvoor bestemde landen.quote:Op dinsdag 3 november 2009 20:47 schreef remlof het volgende:
Ik ben het er wel mee eens. Als je vindt dat je bezwaar moet kunnen maken tegen burka's en moskees moeten ook de iconen van het christendom niet ontzien worden.
Dit gaat om de EU, willen we die seculier houden of niet?quote:Op dinsdag 3 november 2009 20:53 schreef Tahiti het volgende:
[..]
Er zijn maar weinig Nederlanders die bezwaar maken tegen moskees en burka's in de daarvoor bestemde landen.
Bezwaren tegen Christelijke beelden in openbare gelegenheden zijn niet te vergelijken met bezwaren tegen burka's en moskees.quote:Op dinsdag 3 november 2009 20:47 schreef remlof het volgende:
Ik ben het er wel mee eens. Als je vindt dat je bezwaar moet kunnen maken tegen burka's en moskees moeten ook de iconen van het christendom niet ontzien worden.
Je zou moeten kunnen volstaan met een verklarende tekst bij een dergelijk symbool in een historisch gebouw, met de mededeling dat het onderwijs openbaar is..quote:Op dinsdag 3 november 2009 20:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wat denken die corrupte, nooit verkozen, ontaarde bEUrocraten wel niet allemaal te kunnen bepalen in soevereine landen? Italie is vanouds een der meest Katholieke landen ter wereld en heeft een eeuwenoude traditie en band met het kruisbeeld. Het wordt steeds duidelijker dat de Euromoloch uit is op een totaal nieuwe maatschappij, met totaal nieuwe mensen en totaal nieuwe of helemaal geen tradities. "You can't make an omelet without breaking eggs". Dat de volkeren in Europa dit helemaal niet willen en gehecht zijn aan hun eigen cultuur en identiteit maakt hen niets uit, het moet allemaal kapot voor hun gedroomde Europese superstaat.
Ik heb nog liever een dictator boven me dan een almachtig bureaucratisch systeem. Een dictator is tenminste in wezen nog menselijk, zo'n systeem kan compleet ontsporen. Lees 1984 nog maar eens opnieuw.
Zelfs de EU zal nooit 100% seculier zijn, hebben we immers geen christelijke politieke partijen die de bijbel als handboek voor 2009 gebruiken?quote:Op dinsdag 3 november 2009 20:57 schreef remlof het volgende:
[..]
Dit gaat om de EU, willen we die seculier houden of niet?
Juist op openbare scholen moeten de leerlingen leren wat een invloed godsdienst op de wereld (politiek) heeft. Maar dan wel inderdaad meer dan een geloof/symbool mja utopie enzoquote:Op dinsdag 3 november 2009 20:58 schreef yvonne het volgende:
Die symbolen horen niet op een openbare school, simpel zat.
Of 'thought crime'.quote:Op dinsdag 3 november 2009 21:04 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Je zou moeten kunnen volstaan met een verklarende tekst bij een dergelijk symbool in een historisch gebouw, met de mededeling dat het onderwijs openbaar is..
Onze soevereiniteit is ons al sinds lang ontnomen. En ja, gezien de privacybeperkende maatregelen de laatste tijd omdat ze zeggen we allemaal moeten vrezen voor de onzichtbare arabier, wordt de roman van Orwell steeds een beetje meer reëel.. Maar zeg het niet te hard, want voor je het weet word je beschuldigd van het zaaien van 'systeemhaat'...
Prima, maar daar horen géén Rooms-Katholieke symbolen aan de muur bij.quote:Op dinsdag 3 november 2009 21:16 schreef Tahiti het volgende:
[..]
[..]
Juist op openbare scholen moeten de leerlingen leren wat een invloed godsdienst op de wereld (politiek) heeft.
Mee eens, of vergezeld van islamitische en andere religies symbolen. Maar de kans daarop in Italie, Portugal, Spanje, Griekenland, Polen etc....quote:Op dinsdag 3 november 2009 21:18 schreef yvonne het volgende:
[..]
Prima, maar daar horen géén Rooms-Katholieke symbolen aan de muur bij.
Dat zijn volksvertegenwoordigers die door het volk gekozen zijn .. en ik neem aan dat je wel een beetje vreemd zou opkijken als je op een seculier persoon hebt gestemd, iemand die nadrukkelijk niet gebonden is aan een religie/geloof ineens om geloofsredenen gaat stemmen tegen de koopzondag.quote:Op dinsdag 3 november 2009 21:16 schreef Tahiti het volgende:
[..]
Zelfs de EU zal nooit 100% seculier zijn, hebben we immers geen christelijke politieke partijen die de bijbel als handboek voor 2009 gebruiken?
Dat heet dan geschiedenisles ..quote:Juist op openbare scholen moeten de leerlingen leren wat een invloed godsdienst op de wereld (politiek) heeft. Maar dan wel inderdaad meer dan een geloof/symbool mja utopie enzo
Zo simpel is het niet. Er is ook nog een kwestie van een eeuwenoude cultuur waarmee symbolen verbonden zijn.quote:Op dinsdag 3 november 2009 20:58 schreef yvonne het volgende:
Die symbolen horen niet op een openbare school, simpel zat.
Ach, misschien is de tijd ook wel aangebroken om hun ware aard te laten zien. Het proletariaat zal er toch eens mee moeten worden geconfronteerd, niet?quote:Op dinsdag 3 november 2009 21:32 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Een betere vraag zou zijn, hoe wil Brussel dit gaan controleren zonder over te komen als een Stasi politie?
Gewoon zorgen dat klachten erover worden behandeld. Als er geen klachten komen, is het ook geen probleem.quote:Op dinsdag 3 november 2009 21:32 schreef Whiskey_Tango het volgende:
Een betere vraag zou zijn, hoe wil Brussel dit gaan controleren zonder over te komen als een Stasi politie?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |