Natuurlijk speelt intelligentie een rol, maar ook de wil van iemand om te gaan studeren. En of zijn ouders er een pak geld voor over hebben. Verder ook de sociale druk van een vriendengroep: ze gaan nu eenmaal allemaal Rechten studeren, dus je kunt niet achterblijven. Etc.quote:Op maandag 14 september 2009 23:07 schreef Appletree het volgende:
[..]
Dat is geen arrogantie. Dat heet zelfverzekerd zijn en een vraag stellen.![]()
Ik ben overigens wel benieuwd wat jij denkt dat de grootste voorspeller is van studieniveau, want ik denk dat intelligentie nummer 1 zal zijn.
Hierna kan ik overigens niet meer reageren. Dus ik zie morgen het antwoord wel
Het ligt er dus maar net aan van waaruit je dat causale verband zoekt.quote:Op maandag 14 september 2009 23:05 schreef Lkw het volgende:
[..]
Je kunt een causaal verband vermoeden tussen de school of studie die iemand volgt en zijn intelligentie. Over dat verband gaat het volgens mij in dit topic. Maar dat is er dus niet. Ik ken namelijk studenten die verre van intelligent zijn
Een statistisch verband tussen opleiding en intelligentie is er natuurlijk wel.
Wat lijk ik te denken dan?quote:Op maandag 14 september 2009 23:22 schreef RRGJL het volgende:
[..]
Het ligt er dus maar net aan van waaruit je dat causale verband zoekt.
Zoals ik al zei, als je je bedenkt dat de CITO-toets een grote overeenkomst heeft met de uitslag van een IQ-test, en de CITO-toets weer grotendeels bepaalt op welke school je terecht komt na de basisschool, dan kun je daaruit de conclusie trekken dat er een causaal verband is tussen studie en intelligentie. Je komt immers op het VWO, en meestal vervolgens de universiteit, terecht door die CITO-toets.
Verder is een eigen inschatting van andermans intelligentie natuurlijk niet veel zeggend. Intelligentie is sowieso minder goed in te schatten dan jij lijkt te denken.
Ja je hebt gelijk, deels blijft het altijd statistiek, maar dan kun je beter de hele discussie maar stoppen want je zult toch ergens intelligentie moeten definiëren / meten.quote:Op maandag 14 september 2009 23:38 schreef Lkw het volgende:
[..]
Wat lijk ik te denken dan?
Wat betreft de CITO-toest heb je een punt, alhoewel daarbij wat mij betreft dezelfde bedenkingen gelden als bij een IQ-test. Maar je mag 'm in je zak steken
Ik denk idd ook dat het complexer ligt. Juist daarom ben ik ietwat teleurgesteld in het gemak waarmee mensen soms geschikt worden verklaard voor een baan en intelligent genoeg zouden zijn om bijvoorbeeld een afdeling te leiden. Zoals ik eerder stelde: een papiertje en een babbelcursus doen vaak al wonderen.quote:Op maandag 14 september 2009 23:41 schreef RRGJL het volgende:
[..]
Ja je hebt gelijk, deels blijft het altijd statistiek, maar dan kun je beter de hele discussie maar stoppen want je zult toch ergens intelligentie moeten definiëren / meten.
Wat betreft jouw inschatting van intelligentie was ik misschien iets te kort door de bocht, maar ik kreeg de indruk dat je die inschatting baseerde op iemands gedrag / uitspraken. Het ligt in elk geval wel complexer dan dat.
Klopt, de sollicitanten presenteren zichzelf vaak overdreven goed voor.quote:Op maandag 14 september 2009 23:44 schreef Lkw het volgende:
[..]
Ik denk idd ook dat het complexer ligt. Juist daarom ben ik ietwat teleurgesteld in het gemak waarmee mensen soms geschikt worden verklaard voor een baan en intelligent genoeg zouden zijn om bijvoorbeeld een afdeling te leiden. Zoals ik eerder stelde: een papiertje en een babbelcursus doen vaak al wonderen.
Oh djeez ja, praat me er niet van. Het ene project na het andere mislukt en toch blijven ze allemaal projecten managen... Terwijl het enige dat ze voor hebben is dat ze wat beter gebekt zijn.quote:Op maandag 14 september 2009 22:14 schreef Lkw het volgende:
Er zijn heel veel mensen die vinden dat ze intelligenter zijn dan de goegemeente. Trek een willekeurig blik managers open en je ziet legio voorbeelden.
Certiciferingen bijvoorbeeld. Iemand heeft kersvers MCSE gehaald en huppa wordt binnengehaald of weggezet als System engineer of whatever the title is. Of als Technical Consultant.quote:Op maandag 14 september 2009 23:44 schreef Lkw het volgende:
[..]
Ik denk idd ook dat het complexer ligt. Juist daarom ben ik ietwat teleurgesteld in het gemak waarmee mensen soms geschikt worden verklaard voor een baan en intelligent genoeg zouden zijn om bijvoorbeeld een afdeling te leiden. Zoals ik eerder stelde: een papiertje en een babbelcursus doen vaak al wonderen.
Uitzonderingen bevestigen de regel. Een verband kan alsnog causaal zijn, zelfs als er voorbeelden zijn die dit tegenspreken.quote:Op dinsdag 15 september 2009 11:35 schreef cemeteryslut het volgende:
alleen een deel van vwo/uni (ex)studenten roept dat opleidingsniveau wel degelijk te maken heeft met intelligentie, maar dat is ook deels ingepraat of ordinaire arrogantie.
en dan heb je ook van die mbo-ers die ergens te lui voor zijn en dan roepen 'dat kan ik niet hoor! ik doe maar mbo'
tjah, zo blijven die vooroordelen bestaan, ik neem aan dat we allemaal wel vwo-ers kennen die helemaal niet zo intelligent zijn maar gewoon echt hun best doen, zelfde geld voor mbo-ers die gewoon of te lui zijn, of idd niet passen in het huidige leersysteem.
Of enorm lui bent en je dus iets onder je niveau doet omdat je daar niet/amper hoeft te leren?quote:Op maandag 14 september 2009 22:20 schreef F04 het volgende:
Het kan toch ook zo zijn dat je een hoog IQ hebt, en dus intelligent bent, maar geen zin hebt om jarenlang in de schoolbanken te gaan zitten.
quote:Op maandag 14 september 2009 22:09 schreef Sjibble het volgende:
Zijn er echt mensen die denken dat ze echt intelligenter zijn omdat ze een hogere opleiding volgen of hebben afgerond?
Ik voel me zelf niet beter. Ik sloeg het boek open en leerde een avond.
je mist een beetje het punt he?quote:Op dinsdag 15 september 2009 13:01 schreef FP128 het volgende:
[..]
een boek openslaan en lezen is nog geen studeren. Netzo als veel first shooters spelen je nog geen ervaren oorlogsmilitair maakt. Om je vraag te beantwoorden; ja een hogere opleiding geeft meer inzicht in bepaalde zaken en maakt je dus 'beter'dan anderen. Netzo als de wet zegt: We zijn allemaal gelijk voor de wet maar niet gelijkwaardig. Dus..... kniel voor mij![]()
en dit archetype kutmentaliteit kom je overal tegen tegenwoordigquote:Op dinsdag 15 september 2009 12:28 schreef Andyy het volgende:
[..]
Of enorm lui bent en je dus iets onder je niveau doet omdat je daar niet/amper hoeft te leren?
Eens.quote:Op dinsdag 15 september 2009 20:00 schreef TNA het volgende:
Intelligentie is de beste voorspeller van baansucces. Waarom? Omdat het enorm sterk correleert met de capaciteit om nieuwe dingen te leren. En dat is precies wat je bij studeren doet.
Inderdaad, maar ook dat verschilt.quote:Op dinsdag 15 september 2009 21:05 schreef 9611Niels het volgende:
Weet je wat pas interessant is? Het verband tussen intelligentie en scootertjes! Zo vind je op een gymnasium veel minder scooters dan op een VMBO-school!
Die link is er wel, maar niet direct. Ons evolutionair doel is zo lang mogelijk leven om voort te planten, als je naar alle flora en fauna kijkt zie je dit doel erin weerspiegelen. Wij hebben een (meer ontwikkeld) bewustzijn en dus kunnen wij een afwijkende prioriteitendistributie hebben tov. bijvoorbeeld de zwarte weduwe of de bij. Dommere mensen zullen in het algemeen (want uitzonderingen zijn er altijd) meer bezig zijn met liefdesrelaties. Door hun (= dommere mensen) gebrek aan motivatie en/of simpelweg brainpower zullen ze vaak automatisch niet geinteresseerd zijn in studie. Dat is logisch, want als je bij jezelf nagaat vind je de dingen waar je goed in bent ook leuk (en dan niet supersimpele dingen waarin vrijwel iedereen goed in kan zijn, ik denk niet dat iemand slecht is in het aandraaien van boutjes aan een lopende band oid). Ook zullen ze veel sneller gaan werken en dus ook sneller richting huisje-boompje-beestje gaan. Soort zoekt ook soort, dus de wat dommere jongens zullen eerder de wat dommere meisjes interessant vinden en vice versa. Een scooter is vaak een symbool van status. Hoewel wat oudere en wat slimmere mensen jongens op een scooter vaak zien als ‘scootertuig’ of ‘tokkies’ is dit niet zo bij de doelgroep van de jongens – de wat dommere meisjes. Vergelijk het met een auto. Stel je voor dat je in de 30 bent (vrijgezel) en je komt een leuke dame tegen, die zal vrijwel altijd (minus boomknuffelende hippies) het niet hebben van een rijbewijs vervelend vinden (niet per se een afknapper). Zo is dat ook bij de wat dommere meisjes.quote:Ik zie in de praktijk inderdaad wel dat VMBO'ers veel vaker een scooter hebben dan VWO'ers, maar de relatie met intelligentie zie ik dan weer niet, al zou je die wel verwachten
Hmm, nouja weet je wat het is, je verhaal is heel plausibel maar dat maakt het nog niet waarquote:Op dinsdag 15 september 2009 23:06 schreef Armoed het volgende:
[..]
Die link is er wel, maar niet direct. Ons evolutionair doel is zo lang mogelijk leven om voort te planten, als je naar alle flora en fauna kijkt zie je dit doel erin weerspiegelen. Wij hebben een (meer ontwikkeld) bewustzijn en dus kunnen wij een afwijkende prioriteitendistributie hebben tov. bijvoorbeeld de zwarte weduwe of de bij. Dommere mensen zullen in het algemeen (want uitzonderingen zijn er altijd) meer bezig zijn met liefdesrelaties. Door hun (= dommere mensen) gebrek aan motivatie en/of simpelweg brainpower zullen ze vaak automatisch niet geinteresseerd zijn in studie. Dat is logisch, want als je bij jezelf nagaat vind je de dingen waar je goed in bent ook leuk (en dan niet supersimpele dingen waarin vrijwel iedereen goed in kan zijn, ik denk niet dat iemand slecht is in het aandraaien van boutjes aan een lopende band oid). Ook zullen ze veel sneller gaan werken en dus ook sneller richting huisje-boompje-beestje gaan. Soort zoekt ook soort, dus de wat dommere jongens zullen eerder de wat dommere meisjes interessant vinden en vice versa. Een scooter is vaak een symbool van status. Hoewel wat oudere en wat slimmere mensen jongens op een scooter vaak zien als ‘scootertuig’ of ‘tokkies’ is dit niet zo bij de doelgroep van de jongens – de wat dommere meisjes. Vergelijk het met een auto. Stel je voor dat je in de 30 bent (vrijgezel) en je komt een leuke dame tegen, die zal vrijwel altijd (minus boomknuffelende hippies) het niet hebben van een rijbewijs vervelend vinden (niet per se een afknapper). Zo is dat ook bij de wat dommere meisjes.
Vergelijk het met jongens en gamen. Koop een willekeurig RTS/MMORPG/FPS en ga online; 99.9% is man. Dit is omdat vrouwen vaak automatisch al in het datecircuit zitten (gewoon boodschappen doen of in de trein zitten bv.) omdat de mannen ‘moeten’ jagen. Voor mannen is het heel makkelijk om ‘no thx’ te zeggen en te gaan gamen, voor vrouwen niet zo. Mannen moeten ‘moeite’ doen om het evolutionair doel te verwezenlijken en vrouwen niet, dus zijn mannen sneller af te leiden door bijvoorbeeld games terwijl meisjes niet verder komen dan Sims of Rollercoaster Tycoon, omdat ze toch zo makkelijk aan jongens kunnen komen. Dit geldt vooral voor de wat dommere meisjes die nog minder afleiding hebben.
Beetje rommelig getypt en alles en niet helemaal duidelijk uitgelegd maar ik hoop dat het enigzins overkomt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |