De Tweede Kamer heeft in 2008 2.970 Kamervragen gesteld, 302 meer dan vorig jaar. De SP spant zoals ieder jaar de kroon en stelde 927 vragen.
De partij van Agnes Kant (SP) stelde ook dit jaar weer de meeste vragen
Dierenwelzijn
De meeste Kamervragen die gesteld worden gaan over dierenwelzijn. Vorig jaar stelde de PvdD een aantal opmerkelijke vragen over onder meer de drukjacht op wilde zwijnen en het beleid voor varkens-bh’s.
Dit jaar stelde Thieme onder meer vragen over de dood van Rattaplan, de hond - en mascotte - van de Nederlandse militairen in Uruzgan, het rapen van Kievitseieren en de 'stressfysiologische reacties' van kreeften.
Het beantwoorden van één Kamervraag kost volgens het kabinet 2.000 euro, waardoor de vragen van de SP uitkomen op 1.854.000 euro. Dat blijkt uit een onderzoek van de gratis krant Metro.
'Wij stellen veel vragen omdat de kwaliteit van de antwoorden zo vaak tekortschiet en dan moet je doorvragen,' reageert SP-fractievoorzitter Agnes Kant.
Dierenvragen
Marianne Thieme, fractievoorzitter van de Partij voor de Dieren (PvdD) stak 184 keer haar hand in de lucht en stelde voor ruim 3,5 ton euro Kamervragen.
Vorig jaar moest het ministerie van Landbouw - een ministerie dat de PvdD het liefst zou opdoeken - zelfs twee extra ambtenaren aannemen, om de vragen van de dierenpartij te kunnen beantwoorden.
Miljoenen
Ook de PVV'ers Raymond de Roon (138) en Fleur Agema (128) staan in de top 3.
Het VVD-Kamerlid Atzo Nicolaï stelde dit jaar één schriftelijke vraag, het minste aantal vragen. In totaal kosten de Kamervragen de Nederlandse belastingbetaler dit jaar 5,9 miljoen euro