De nikkei staat eigenlijk op zichzelf, die is al tig jaren niet meer profitable. Je zou maar op de top hebben gekocht tijdens de jaren 90 als student zijnde en hopen dat ze wel weer terug zouden komen op het niveau, jammer maar helaas..quote:Op vrijdag 21 november 2008 20:24 schreef Richie_Rich het volgende:
Ik ben ook wel benieuwd naar de Nikkei van begin jaren 90, die past er denk ik ook wel mooi bij
Een index is in feite toch al inflatie gecorrigeerd?quote:Op vrijdag 21 november 2008 20:49 schreef dvr het volgende:
Of het tijdverloop van een crisis uit de dertiger jaren nog representatief is voor 'nu' betwijfel ik eigenlijk. Informatie en geldstromen bewegen nu een stuk sneller en over veel grotere afstanden.
Nog een stukje huiveringwekkend perspectief op de huidige toestand - de Dow gecorrigeerd voor inflatie:
[ afbeelding ]
bron (aanbevolen, inclusief de links aldaar)
De oorzaken zijn relatief gezien, overeenkomstig te noemen, al ging in die tijd met name de beurs in Amerika het hardst naar beneden, en bleef het 'rustig' bij andere landen. Nu daarentegen gaat alles vrij simultaan naar beneden, dat is een stuk ernstiger. En het gaat een stuk sneller, er zit gewoon een te groot gedeelte angst in de beurzen verweven waar ze maar niet vanaf kunnen komen.quote:Op vrijdag 21 november 2008 20:49 schreef dvr het volgende:
Of het tijdverloop van een crisis uit de dertiger jaren nog representatief is voor 'nu' betwijfel ik eigenlijk. Informatie en geldstromen bewegen nu een stuk sneller en over veel grotere afstanden.
Nog een stukje huiveringwekkend perspectief op de huidige toestand - de Dow gecorrigeerd voor inflatie:
[ afbeelding ]
bron (aanbevolen, inclusief de links aldaar)
Maar volgens mij heeft die crisis meer overeenkomsten met de huidige dan bijv de 2000-2002 dotcom crash of die in 1987. In Japan was ook een giga kredietbubble, belachelijke onroerend goed prijzen en enorme overwaarderingen op de beurs.quote:Op vrijdag 21 november 2008 20:51 schreef massachusetts_avenue het volgende:
[..]
De nikkei staat eigenlijk op zichzelf, die is al tig jaren niet meer profitable. Je zou maar op de top hebben gekocht tijdens de jaren 90 als student zijnde en hopen dat ze wel weer terug zouden komen op het niveau, jammer maar helaas..
Al staat Japan er economisch gezien nog niet eens zo heel slecht voor.
[ afbeelding ]
Ja. Toch?quote:Op vrijdag 21 november 2008 20:53 schreef Richie_Rich het volgende:
[..]
Een index is in feite toch al inflatie gecorrigeerd?
Toen was de economie vooral een binnenlandse zaak, vandaar dat het niet echt overdruppelde. Import/export was ook niet echt op een grote schaal volgens mijquote:Op vrijdag 21 november 2008 20:56 schreef massachusetts_avenue het volgende:
[..]
De oorzaken zijn relatief gezien, overeenkomstig te noemen, al ging in die tijd met name de beurs in Amerika het hardst naar beneden, en bleef het 'rustig' bij andere landen. Nu daarentegen gaat alles vrij simultaan naar beneden, dat is een stuk ernstiger. En het gaat een stuk sneller, er zit gewoon een te groot gedeelte angst in de beurzen verweven waar ze maar niet vanaf kunnen komen.
Ja, maar heb niet goed gelezen. Als je de pagina leest staat erin wat er mee bedoeld wordt. Het is de correctie voor inflatiequote:
(fictief) Voorbeeld: als de Dow in 1960 op $1000 stond, en in 1970 ook op $1000, dan was hij in 1960 veel meer waard dan in 1970 omdat je in 1960 voor die $1000 meer kon kopen dan tien jaar later.quote:Op vrijdag 21 november 2008 20:53 schreef Richie_Rich het volgende:
Een index is in feite toch al inflatie gecorrigeerd?
Yep.quote:Op vrijdag 21 november 2008 23:13 schreef slap het volgende:
Moet ik het nu zo zien dat die onderste image inhoudt dat aandelen oke zijn?
Die van de Dow is gewoon de gewogen index afgezet tegen de koopkracht zeg maar (en dus in feite niet inflatie gecorrigeerd), en die van Selang is gebaseerd op $1 startvermogen. dus winst via koersstijgingen en dividend en dat vervolgens weer herbelegd.quote:Op zaterdag 22 november 2008 14:36 schreef Basp1 het volgende:
Hoe kan het zijn dat er zo'n groot verschil tussen dit plaatje van dvr :
[ afbeelding ]
En het plaatje van selang zit?
[ afbeelding ]
Beide zouden inflatie gecorrigeerd zijn, maar de stijging in het selang plaatje is zo op het blote oog een factor 10 meer over dezelfde periode.
Ik denk niet dat iemand iets anders zou beweren. Als je grafiek echter als antwoord op de mijne bedoeld was, hoort daar toch de kanttekening bij dat het in sommige perioden erg onverstandig is om in aandelen te zitten. Met '29-'34 als meest extreme voorbeeld, waarbij het in reële termen zo'n 30 jaar duurde om de klap te boven te komen. Wie '29-'34 met goud en obligaties overbrugde, kwam ongeschonden of zelfs rijker uit de strijd.quote:Op zaterdag 22 november 2008 15:37 schreef SeLang het volgende:
Maar dat doet niets af aan de conclusie dat aandelen op lange termijn een superieur rendement geven.
Je vergeet voor het gemak maar even het dividendrendementquote:Op zaterdag 22 november 2008 18:52 schreef LXIV het volgende:
Toch is het instapmoment ook zeer bepalend. Stel je voor dat je acht jaar geleden in de AEX gestapt was. Dan was je verlies nu nog steeds meer dan 70% zonder dat de inflatie is meegerekend. Inclusief inflatie zit je wellicht op 85%
Kijk nu eens hoe lang het zal duren voordat zo iemand een normaal rendement van 5% op jaarbasis gehaald heeft! Dat kan heel gemakkelijk pas in 2018 of 2028 zijn. Iemand die in 2000 op zijn 20-ste een erfenis kreeg en instapte zal pas op zijn 48-ste quitte spelen!! Dan is je leven ook al bijna voorbij.
Ware het niet dat de éne voor zeer korte termijn is, ik dacht bills voor korter dan een jaar en bonds iets van grofweg 5 tot 30 jaar? Langere looptijd is vaak een betere rate of return niet waar?quote:Op zaterdag 22 november 2008 16:02 schreef Richie_Rich het volgende:
Bonds en Bills zijn toch erg vergelijkbaar? Hoe komt het dat er zo'n verschil in zit qua rendement?
Het is in die zin vrij moeilijk de 'groei van de samenleving en de mens opzich' in grafiekjes van beurzen te verwerken door de jaren heen. Maar ik ben het met je eens dat het wel degelijk een invloed heeft op de beurs itself.quote:Op maandag 24 november 2008 00:11 schreef Alcatraz het volgende:
Zijn de beurzen de afgelopen decennia niet ook gewoon gestegen doordat beleggen tegenwoordig veel toegankelijker en transparanter is? Het stikt tegenwoordig van de beleggingsadviseurs en iedereen met een paar centen en een Internetverbinding kan aan de slag. De volatiliteit die dit met zich meebrengt zie je ook wel in de grafiekjes terug. De kudde is groter en sneller.
In Amerika schijnt 95% van de mensen de beurs nu als beste plek om te beleggen te zien. Dus voor zover dat extra groei met zich meebrengt is dat nu wel aan zijn top.
Nou, de hele situatie is mede ontstaan door ondoorzichtige beleggingsproducten. Dus zo transparant is het niet.quote:Op maandag 24 november 2008 00:11 schreef Alcatraz het volgende:
Zijn de beurzen de afgelopen decennia niet ook gewoon gestegen doordat beleggen tegenwoordig veel toegankelijker en transparanter is? Het stikt tegenwoordig van de beleggingsadviseurs en iedereen met een paar centen en een Internetverbinding kan aan de slag. De volatiliteit die dit met zich meebrengt zie je ook wel in de grafiekjes terug. De kudde is groter en sneller.
In Amerika schijnt 95% van de mensen de beurs nu als beste plek om te beleggen te zien. Dus voor zover dat extra groei met zich meebrengt is dat nu wel aan zijn top.
Alleen zeggen die cijfers weinig op deze manier. Je moet kijken naar handelsbalans per hoofd van de bevolking.quote:Op dinsdag 25 november 2008 20:49 schreef beantherio het volgende:
Ik kwam er achter dat je via het CIA factbook hele leuke cijferoverzichtjes kunt vinden. Klik bij een specifiek gegeven van een land op het grafiekknopje en je krijgt een mooi wereldwijd overzicht voor dat gegeven. Een voorbeeldje: een ranglijst van landen o.b.v. hun handelsbalans. Dat de VS onderaan staat is niet verrassend, maar dat Spanje een-na-laatste is vond ik wel heel verbazingwekkend.
Yahoo Finance bijvoorbeeld, daar kun je veel koersinfo gratis downloaden.quote:Op dinsdag 25 november 2008 20:30 schreef Gremen het volgende:
Interessante grafieken idd
Vraagje verder: Van welke sites halen jullie historische data? Dus bijv dag/week/maand koersverlopen maar dan van maanden/jaren geleden?
Ja ok, maar ik vond het zelf in ieder geval wel interessant. En die cijfers per capita kan iedereen natuurlijk zelf berekenen.quote:Op dinsdag 25 november 2008 20:52 schreef SeLang het volgende:
[..]
Alleen zeggen die cijfers weinig op deze manier. Je moet kijken naar handelsbalans per hoofd van de bevolking.
Prachtig werk SeLang dat je zoveel aandacht besteed aan deze eigen projecten. Je zou zo kunnen werken voor een financieel dagblad of krantquote:Op donderdag 27 november 2008 17:13 schreef SeLang het volgende:
Vanaf ongeveer midden vorige eeuw zien we dat dit veel meer wordt gedempt. Er zijn veel minder grote pieken in inflatie en deflatie is nauwelijks meer voorgekomen. Ik vermoed dat dit komt door het verlaten van de goudstandaard waardoor een economische boom niet direct leidt tot veel inflatie en recessie niet direct tot deflatie, maar ik laat die verklaring liever over aan een econoom.
Het is inderdaad Nixon, bedankt!quote:Op vrijdag 28 november 2008 00:47 schreef dvr het volgende:
(het was Nixon die de inwisselbaarheid van dollars in goud beeindigde. Een van de grotere boevenstreken van deze 'Tricky Dick')
Belangrijk voor de ondergang van Bretton Woods was ook de Vietnam-oorlog. De Amerikaanse overheid financierde deze oorlog middels seignorage, ofwel geld uitgeven. Door de enorme hoeveelheden geld die werd bijgedrukt, en de kern van Bretton Woods is dat de andere munten via een Dollarstandaard gekoppeld zijn aan een goudstandaard, zijn dus ook de onderliggende Dollars sterk verwaterd ten opzichte van de goudstandaard waardoor de Dollarstandaard ook vanuit het buitenland onder druk kwam te staan. Gevolg was namelijk dat men Dollar in ging wisselen voor goud omdat men van de valuta-koppeling af wilde.quote:Op vrijdag 28 november 2008 10:53 schreef SeLang het volgende:
Na een aantal jaren kwam er toenemende twijfel of de USA haar $35/ ounce belofte wel kon honoreren waardoor veel landen goud gingen vragen voor hun US$ en de goudvoorraad in Fort Knox snel verminderde. In 1971 werd Bretton Woods daarom door Nixon beeindigd. Dit was het einde van elke link met goud.
lees dat boek van middelkoop eens, dan word je een boel duidelijk. China kan vandaag de dag america economisch gezien ten gronde richten, alleen dan crasht hun economie zelf ook........maar dat steeds meer landen de dollar omzetten in goud is een voorteken, de dollar gaat crashen alleen wanneer......quote:Op vrijdag 5 december 2008 05:21 schreef dvr het volgende:
Bijzonder interessant artikel met (voor mij) nieuwe inzichten over het onwaarschijnlijk sterke verband tussen buitenlandse valutareserves enerzijds en beurskoersen en consumentenprijzen anderzijds, tevens een opvallend pleidooi voor de terugkeer naar een goudstandaard. Met spannende grafiekjes: http://www2.nationalreview.com/monetary.html
Men zou alleen even selang moeten inhuren om die grafiekjes ook leesbaar te maken, zwart wit dingen waarbij zoveel lijnen door elkaar heen lopen dat ze totaal niet meer geod leesbaar zijn.quote:Op vrijdag 5 december 2008 05:21 schreef dvr het volgende:
Met spannende grafiekjes: http://www2.nationalreview.com/monetary.html
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |