Fles' Travelsnacks, part 183BestemmingBad Laasphe-Feudingen, Duitsland
Datum / dataZondag 18 t/m vrijdag 23 januari 2026
BeweegredenEven afschakelen en hoofd leeg maken. Was nodig
GezelschapGeen gezelschap. Lekker rustig
VervoerDe treinen van de DB.
KostenAlles bij elkaar zo'n 1500 euro. Veel treinkaartjes twee keer moeten kopen omdat de plannen veranderden etc. En verder gewoon lekker gegeten en gedronken en niet op prijzen gelet. Oh en twee keer een massage genomen, bood het hotel ook aan. Dikke prima
AanradersHet hotel. Ik had eigenlijk geboekt bij Dörr Landhotel & Spa tegenover het station in Feudingen, maar ik kwam er toevallig vrijdagavond 16 januari tot mijn grote schrik achter dat er op de website stond dat het zwembad in onderhoud was. Ja, zonder zwembad hoef ik er niet heen, dat is duidelijk. En omdat ze mij niet geïnformeerd hadden kon ik alsnog gratis annuleren. Halsoverkop geboekt in het Lahntal Hotel Feudingen, honderd meter verderop. Daar deed het zwembad het wel. Het was sowieso heel erg rustig. Ik heb maar een enkele keer een andere gast gezien in het hotel.
AfradersNou niet veel eigenlijk, het ging allemaal best goed gewoon
Foto's!Disclaimertje van tevoren: Ik kwam dus om niets te doen, iets wat ik heel goed kan

Dat had tot gevolg dat maandag, dinsdag en donderdag vrijwel identiek verliepen: ontbijten, zwemmen, relaxen, wandelen, eten, drinken, slapen. Van die dagen lopen de foto's dus ook een beetje door elkaar. Pech gehad

Here we go.
Na een behoorlijk stressvolle treinreis kwam ik in de middag aan in Erndtebrück, waar ik het eerste muntje van het jaar vond

en waar ze een mooie beschilderde stationstunnel hebben. Hiervandaan is het nog 20 minuten naar Feudingen.
![01.jpg]()
![02.jpg]()
Uiteindelijk kwam ik dus aan in Feudingen (waar ik overigens opnieuw een muntje vond!) en hier wat plaatjes van het hotel.
![03.jpg]()
![04.jpg]()
De kamer (foto van de ochtend van vertrek).
![05.jpg]()
Prachtige retro audio-installatie
![06.jpg]()
Hoe dan ook, als de bliksem naar het zwembad. Die tardis in de hoek is de douche
![07.jpg]()
![08.jpg]()
Er waren ook ligstoelen. Op de niksdagen pendelde ik dus een beetje tussen het zwembad en de ligstoelen. Er was ook een stoombad en een sauna en weet ik veel allemaal maar daar ben ik niet zo van.
![09.jpg]()
Inmiddels was het eind van de middag wel aangebroken. Tijd voor de gele pretcilinders.
![10.jpg]()
Het eten, begon elke dag met een kopje runderbouillon met dinges erin.
![11.jpg]()
En het eindigde alleen de eerste dag met dit nogal overgedimensioneerde kaasplankje

Alles is op gegaan

![12.jpg]()
Maandag: De ontbijtzaal.
![13.jpg]()
Daarna volgde een eerste ochtendwandeling door het dal van de Lahn (en de Ilse). Met aan het eind nog wat beelden van de trein bij een spoorwegovergang.
![14.jpg]()
![15.jpg]()
![16.jpg]()
![17.jpg]()
Na een uur kwam ik toch bij hotel Dörr uit en besloot ik daar te gaan lunchen. Konden ze toch nog IETS aan me verdienen

Een Sigerländer Krüstchen: schnitzel met spiegelei op gebakken aardappelen
![18.jpg]()
Rest van de maandag gezwommen en zo, en het begin van dinsdag ook, en ook weer gewandeld. En in de middag kreeg ik zin om met een biertje op het balkon te gaan zitten. Bleek dat dat met de badjas nog best prima uit te houden was

Bij thuiskomst meteen ook zo'n badjas besteld, met capuchon

Helaas thuis niet zulk mooi uitzicht. Was fijn daar!
![19.jpg]()
![20.jpg]()
![21.jpg]()
Woensdag een heus excursiepunt: Met de trein naar Bad Laasphe. Ritje van ruim 10 minuten door een mooi besneeuwd landschap.
![22.jpg]()
Bad Laasphe heeft een mooie historische binnenstad. Helaas was alles dicht toen ik er was maar het moet er in het weekend (of in de zomer) beregezellig zijn.
![23.jpg]()
![24.jpg]()
![25.jpg]()
Daarna kwam ik uit inm het Haus des Gastes, waarin behalve de VVV ook het Paddestoelenmuseum gevestigd is. Dat ging pas om half twee open dus ik had nog wel even tijd voor de lunch. Dat werd een curryworst met friet bij een kippenkraam.
![26.jpg]()
![27.jpg]()
![28.jpg]()
Er was ook nog een Kurpark met een Wassertretbecken, helaas een beetje leeg.
![29.jpg]()
Uiteindelijk het beroemde paddestoelenmuseum in. Was best leuk om even te zien. Maar meer een uit de hand gelopen hobbyproject dan echt een museum. Nou ja voor ¤ 2,50 kom je nergens meer tegenwoordig toch?
![30.jpg]()
![31.jpg]()
Er was ook Shiimay
@Shii ![32.jpg]()
En aan het eind van de middag liep ik weer naar het station voor de trein terug naar Feudingen.
![33.jpg]()
Donderdag: zonsopkomst boven de bergen.
![34.jpg]()
Ontbijtje, wat moet je er verder van zeggen

Kon ook een spiegelei of roerei krijgen maar dat was dan meteen weer een bord vol van 3 eieren en zo dus dat heb ik ook niet alle dagen genomen.
![35.jpg]()
Lunch: Schnitzelbrötchen met een bak koffie. Ook prima.
![36.jpg]()
Op het station in Feudingen staat nog in een grote glazen vitrine een model van het voormalige stationsgebouw aldaar.
![37.jpg]()
![38.jpg]()
En om de laatste avond te vieren ben ik donderdagavond nog even in het donker gaan zwemmen, na het eten. Dat was ook wel bijzonder om mee te maken
![39.jpg]()
![40.jpg]()
![41.jpg]()
Vrijdag had ik een heel langdradig plan gemaakt maar toen ik wakker werd wilde ik gewoon gauw naar huis dus heb ik alles omgegooid zodat ik al om vier uur 's middags thuis was in plaats van pas na tienen

Was ik wel heel blij mee eigenlijk. Hier loopt de ICE naar Arnhem binnen in Siegburg/Bonn.
![42.jpg]()
Hoe dan ook: heerlijk een paar dagen opgeladen

Morgen weer de hamstermolen in