abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_155920592
quote:
0s.gif Op maandag 7 september 2015 11:57 schreef Mainport het volgende:
Met z'n tweeën alleen al 75 euro pw aan sigaretten. De boodschappen zijn net zo duur: ik houd van eten maar nog meer van roken.
Dat zie ik, dat is meer dan n pakje sigaretten per dag, waarschijnlijk 2 dus 1 pakje per dag ieder? Kun je beter schakelen naar tabak die je met filterhulzen maakt of gewoon shag draaien dat is veeeeeel goedkoper.
pi_155921110
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 10:41 schreef DonnaRush het volgende:

[..]

Olijfolie en azijn koop je niet iedere week, net als de 2x deo die nu wel gekocht zijn. Onder de streep heft dat elkaar dan weer op en kom je op een gemiddelde per week.
Ja niet om lullig te doen maar als je ze niet hebt, moet je die spullen toch echt eerst kopen... Niks wegstrepen tegen elkaar. Mijn vraag is of dit bij de genoemde 38 euro inzit. Het antwoord is ja of nee.

Niet iedereen heeft de mogelijkheid om te investeren in een (voor bijvoorbeeld een bijstandsmoeder) grote aanschaf als een fles olijfolie (toch gauw 4-5 euro), die kun je dan niet missen in dezelfde week wanneer je ook andere items moet kopen.
It ain't over 'till the fat lady sings
La prudencia es la madre de la ciencia.
  Moderator dinsdag 8 september 2015 @ 13:06:17 #78
382129 crew  Donna
pi_155921238
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 13:00 schreef verita het volgende:

[..]

Ja niet om lullig te doen maar als je ze niet hebt, moet je die spullen toch echt eerst kopen... Niks wegstrepen tegen elkaar. Mijn vraag is of dit bij de genoemde 38 euro inzit. Het antwoord is ja of nee.

Niet iedereen heeft de mogelijkheid om te investeren in een (voor bijvoorbeeld een bijstandsmoeder) grote aanschaf als een fles olijfolie (toch gauw 4-5 euro), die kun je dan niet missen in dezelfde week wanneer je ook andere items moet kopen.
Ja natuurlijk moet je ze eerst kopen, maar als je het niet kan missen, moet je dat plannen. Dan koop je dus niet 2 deo's in de week dat je ook olijfolie moet kopen. Of je koopt een minder duur (en kleiner) flesje. Dat je daarmee dan onder de streep duurder uit bent, zal je dan zo moeten nemen.

De persoon aan wie je die vraagt stelt heeft (zoals ik het opvat) dit probleem niet. Zij kan het dus wel 'wegstrepen'. Ze geeft zelf al aan dat ze duurder uit was door de deo's.
  dinsdag 8 september 2015 @ 13:36:47 #79
94080 VeX-
HAHA..JIJ hebt HEUL veel POSTS
pi_155921885
In mn eentje besteed ik denk ik zo'n ¤40-50 per week aan eten en drinken in de AH.
Life is just a series of peaks and troughs, yeah. And you don't know whether you're in a trough until you're climbing out, or on a peak, 'till you're coming down. And that's it. - David Brent
  dinsdag 8 september 2015 @ 13:38:43 #80
242666 BeamofLight
Light in the darkness, Tafkap
pi_155921933
Ik schrik best wel van woorden als investeren in olijfolie
pi_155921949
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 13:00 schreef verita het volgende:

[..]

Ja niet om lullig te doen maar als je ze niet hebt, moet je die spullen toch echt eerst kopen... Niks wegstrepen tegen elkaar. Mijn vraag is of dit bij de genoemde 38 euro inzit. Het antwoord is ja of nee.

Niet iedereen heeft de mogelijkheid om te investeren in een (voor bijvoorbeeld een bijstandsmoeder) grote aanschaf als een fles olijfolie (toch gauw 4-5 euro), die kun je dan niet missen in dezelfde week wanneer je ook andere items moet kopen.
Wat een onzin zeg als solo persoon kan je inclusief olijfolie gemiddeld voor een euro of 20 per week eten.

Die 5 euro voor een fles olijfolie houdt je echt wel over
pi_155922314
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 13:38 schreef BeamofLight het volgende:
Ik schrik best wel van woorden als investeren in olijfolie
Ik vind het fijn voor je dat je waarschijnlijk nooit de keuze hebt hoeven maken tussen brood kopen voor je kind en hoognodige schoenen. Alles wat een hogere aanschafprijs heeft is een schrik voor iemand met een minimum inkomen. Dan is 'investeren' van vijf euro voor olijfolie voor een bijstandsmoeder hetzelfde als 'investeren' in een straatje staatsloterijloten voor een ander.
It ain't over 'till the fat lady sings
La prudencia es la madre de la ciencia.
pi_155922453
Het antwoord op de 38-euro vraag heb ik overigens nog niet. Zitten de genoemde producten
quote:
En dan nu even eerlijk bij deze post: In die 38 euro, daar zit dan ook de aanschaf van olijfolie, balsamico-azijn, kokosmelk, peultjes, basilicum etc bij in? Want dan wil ik heel graag weten waar ij je aankopen doet :D
er nou bij in of niet? Want anders is het appels met peren vergelijken, en krijg je een vertekend beeld.

Overigens: ben ik de enige die zich iets kan voorstellen bij de financiële moeilijkheden van een ander? :')
It ain't over 'till the fat lady sings
La prudencia es la madre de la ciencia.
pi_155922745
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 14:04 schreef verita het volgende:
Het antwoord op de 38-euro vraag heb ik overigens nog niet. Zitten de genoemde producten

[..]

er nou bij in of niet? Want anders is het appels met peren vergelijken, en krijg je een vertekend beeld.

Overigens: ben ik de enige die zich iets kan voorstellen bij de financiële moeilijkheden van een ander? :')
Ik heb er zelf ingezeten buitenom mijn eigen schuld daarom weet ik dat de meerderheid aanstellers zijn.
  Moderator dinsdag 8 september 2015 @ 14:23:12 #85
382129 crew  Donna
pi_155922799
Waar gaat het dan precies om? Dat jij niet wilt rekenen in gemiddelden of dat zij waarschijnlijk niet voor ¤38 olijfolie en balsamico azijn heeft gehaald, maar dat al in huis had. Beide keren komt het op hetzelfde neer. Je hebt het ooit moeten kopen en uiteindelijk kom je op een gemiddelde. Mogelijk had ze die kokosmelk al in huis, maar peultjes en basilicum moet je toch echt kopen.

Als je groente, vlees en aardappels eet en je hebt daar een lepel mayonaise bij, dan reken je ook geen hele fles mayonaise mee die je waarschijnlijk in juli al hebt gekocht.

Ik ben zelf opgegroeid in financiële moeilijkheden en juist dan is het belangrijk om onder de streep te rekenen wat je budget is. Als dat ¤40 per week betekend, kan je niet in 1 week en olijfolie en azijn en deo en waspoeder halen, dan moet je dat verspreiden.
  † In Memoriam † dinsdag 8 september 2015 @ 14:54:08 #86
43556 miss_dynastie
pi_155923372
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 10:32 schreef verita het volgende:

[..]

En dan nu even eerlijk bij deze post: In die 38 euro, daar zit dan ook de aanschaf van olijfolie, balsamico-azijn, kokosmelk, peultjes, basilicum etc bij in? Want dan wil ik heel graag weten waar ij je aankopen doet :D
Voor de genoemde maaltijden is dat heel makkelijk te doen hoor. Zeker als je peultjes en basilicum op de markt haalt en niet bij de groentejuwelier. Hou je zat over voor een flesje balsamico-azijn (al vanaf 1,69 en daar kan je best een hele poos mee doen) en olijfolie (al vanaf 1,59 voor een klein flesje waar je ook een hele hoop maaltijden mee kan doen).
pi_155923377
Gaat dit topic nu over olijfolie?
  Moderator dinsdag 8 september 2015 @ 15:01:05 #88
382129 crew  Donna
pi_155923512
:Y :Y
pi_155923717
Ik gebruik rijstolie is veel beter
pi_155924033
Hmm vrij veel denk ik. Speciaalbiertjes, vaak vis en schelpdieren. Kom wel op 100 euro per week voor mezelf. Al heb ik vaak ook wel mensen over de vloer die blijven eten. Ik bezuinig eigenlijk ook nooit op eten. Koop altijd gewoon waar ik zin in heb, en dat zijn toch vaak de betere duurdere dingen. :P
A man is not old until regrets take the place of dreams.
pi_155930943
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 13:38 schreef BeamofLight het volgende:
Ik schrik best wel van woorden als investeren in olijfolie
Een goede, uitgebreide voorraad oliën, kruiden en specerijen kost zo 100 euro. Als je daarmee dan ook nog eens overweg kunt, bespaar je echter wel een fortuin op mixen van knorr e.d. en je kan met elk potje maandenlang vooruit.

Dus ja, de eerste aanschaf is voor iemand met een smalle beurs best een investering te noemen. Eenmaal aangeschaft gebruik je er gemiddeld misschien 2-3 euro per week van (gemiddeld 1 product per week wat op gaat en weer nieuw gekocht moet worden).

Het is dan ook onzin om die hele aanschaf als kosten voor 1 week te zien als we het hebben over wat we gemiddeld per week aan boodschappen kwijt zijn.
pi_155932872
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 10:32 schreef verita het volgende:

[..]

En dan nu even eerlijk bij deze post: In die 38 euro, daar zit dan ook de aanschaf van olijfolie, balsamico-azijn, kokosmelk, peultjes, basilicum etc bij in? Want dan wil ik heel graag weten waar ij je aankopen doet :D
De kokosmelk en peultjes wel; basilicum, olijfolie en balsamico-azijn niet. Die laatste twee koop ik maar eens in de zoveel maanden, net als 2x deodorant, zout en peper overigens. De basilicum stond er nog van vorige week. De balsamico-azijn heb ik trouwens al erg lang, zal de datum eens checken.

Verder alles van de AH dus.
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 13:00 schreef verita het volgende:

[..]

Ja niet om lullig te doen maar als je ze niet hebt, moet je die spullen toch echt eerst kopen... Niks wegstrepen tegen elkaar. Mijn vraag is of dit bij de genoemde 38 euro inzit. Het antwoord is ja of nee.

Niet iedereen heeft de mogelijkheid om te investeren in een (voor bijvoorbeeld een bijstandsmoeder) grote aanschaf als een fles olijfolie (toch gauw 4-5 euro), die kun je dan niet missen in dezelfde week wanneer je ook andere items moet kopen.
Tuurlijk streep ik dat tegenelkaar weg. De ene keer koop ik olijfolie, de ander keer wasmiddel (doe ik bijna een jaar mee), de volgende keer deodorant. Ik kan niet eens alles tegelijk meenemen, dus probeer elke week zoiets mee te nemen. Gemiddeld kom ik dan op zo'n 30-40 euro uit. Ik ben geen bijstandsmoeder, dus die investering van een grote fles olijfolie kan ik prima maken.

Toch het totaal maar even gecheckt; uit internetbankieren:
quote:
Totalen 01-01-2012 t/m 31-08-2015
Boodschappen ¤7.953,61 ¤180,76
Eerste bedrag is totaal, tweede bedrag is gemiddelde per maand, over de afgelopen 3.5 jaar dus. Daarvoor woonde ik in een studentenhuis en zal ik niet mee tellen. Boodschappen is ¤41.50/week. Valt me een beetje tegen, toch de paar keer per jaar dat ik een tweede keer per week wat haal. Ik zit met de wekelijkse boodschappen zelden boven de ¤40.
pi_155939839
quote:
0s.gif Op dinsdag 8 september 2015 20:14 schreef Ivo1985 het volgende:

[..]

Een goede, uitgebreide voorraad oliën, kruiden en specerijen kost zo 100 euro. Als je daarmee dan ook nog eens overweg kunt, bespaar je echter wel een fortuin op mixen van knorr e.d. en je kan met elk potje maandenlang vooruit.

Dus ja, de eerste aanschaf is voor iemand met een smalle beurs best een investering te noemen. Eenmaal aangeschaft gebruik je er gemiddeld misschien 2-3 euro per week van (gemiddeld 1 product per week wat op gaat en weer nieuw gekocht moet worden).

Het is dan ook onzin om die hele aanschaf als kosten voor 1 week te zien als we het hebben over wat we gemiddeld per week aan boodschappen kwijt zijn.
En dan doe je nog een voorzichtige schatting :), maar zoiets koop je ook zelden in een keer. Zoiets breid zich uit in de loop van de zelfs jaren
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')