abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_145974966
quote:
0s.gif Op zondag 26 oktober 2014 21:30 schreef Leandra het volgende:

[..]

Ja, maar iemand die in april 2013 overlijdt kan niet in februari 2014 twitteren, daarbij is deze meneer duidelijk met Carla Broekhuis getrouwd.... die daarover in september 2013 getwitterd heeft:
carlabroekhuis twitterde op dinsdag 24-09-2013 om 23:20:35 oeps, nieuwe volger op twitter @arendbroekhuis, terwijl hij gewoon naast mij zit op de bank. Nieuwsgierig of gewoon een #lievevent reageer retweet
ah... ik kan dat niet zien, of ik moet me registreren en dat wil ik niet.
pi_145975695
Dat is dan lullig.
Ура для россии
pi_145975780
quote:
14s.gif Op zondag 26 oktober 2014 21:46 schreef Woestijnvos het volgende:
Dat is dan lullig.
RIP aan de nabestaande :P
pi_145982028
We weten weinig van de omstandigheden:

Misschien zijn de kinderen (die zijn vrouw blijkbaar al had voordat zij 55 jaar geleden met Arend trouwde) helemaal niet in hun gezin opgegroeid?
Als dat het geval is, zou het nameijk juist weer mooi zijn dat de man waarmee hun moeder later is getrouwd, deze kinderen -op inmiddels ruim middelbare leeftijd- tóch allemaal nog ruim 19.000 euro schenkt.
En de vrouw heeft AOW en zij krijgt een toelage en zij mag gratis wonen (mischien allemaal erg goed verzorgd en met goed contract geregeld voor zijn 89-jarige echtgenote).
En: er kan geen ruzie komen onder de kinderen over de verkoop van Arend's huis na het overlijden van zijn weduwe... misschien heeft Arend het allemaal wel reuze goed doordacht?

Wie weet hoeveel geld deze kinderen in de loop der jaren al van Arend hebben gekregen.
En hoe (teleurstellend?) zij met Arend zijn omgegaan, ook/juist toen hij ziek werd?

Als de (klein)kinderen in de situatie zijn dat zij het geld goed kunnen gebruiken én de band met Arend was altijd goed, dan is het inderdaad vreemd dat hij toch besloten heeft (c.q. zich heeft laten overhalen) om zijn geld aan goede doelen te schenken.

Ben benieuwd hoe deze zaak afloopt.
pi_145984858
quote:
0s.gif Op zondag 26 oktober 2014 20:34 schreef Leandra het volgende:

[..]

Nee, de notaris heeft in eerste instantie geweigerd omdat hij hem niet wilsbekwaam achtte, en hem gezegd eerst maar een bewijs van wilsbekwaamheid te halen.
Toen hij daarmee op de proppen kwam kon de notaris waarschijnlijk niet veel anders meer dan de wijziging doorvoeren.
Jij schrijft dat de notaris hem niet wilsbekwaam achtte. Ik lees dat de notaris de bejaarde man wegstuurde omdat hij een bewijs van wilsbekwaamheid wilde zien.
Een bewijs van wilsbekwaamheid vragen aan een bejaarde die zijn testament wil wijzigen, kan ook iets met integriteit van de notaris te maken hebben.
pi_145988519
quote:
0s.gif Op maandag 27 oktober 2014 07:31 schreef incoherent het volgende:

[..]

Jij schrijft dat de notaris hem niet wilsbekwaam achtte. Ik lees dat de notaris de bejaarde man wegstuurde omdat hij een bewijs van wilsbekwaamheid wilde zien.
Een bewijs van wilsbekwaamheid vragen aan een bejaarde die zijn testament wil wijzigen, kan ook iets met integriteit van de notaris te maken hebben.
Er zijn volgens mij een helehoop dingen die niet kloppen, of de notaris was op de hoogte van zijn (demente) toestand?
  maandag 27 oktober 2014 @ 11:02:50 #32
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_145988753
quote:
0s.gif Op maandag 27 oktober 2014 07:31 schreef incoherent het volgende:

[..]

Jij schrijft dat de notaris hem niet wilsbekwaam achtte. Ik lees dat de notaris de bejaarde man wegstuurde omdat hij een bewijs van wilsbekwaamheid wilde zien.
Een bewijs van wilsbekwaamheid vragen aan een bejaarde die zijn testament wil wijzigen, kan ook iets met integriteit van de notaris te maken hebben.
Een van de taken van de notaris is vaststellen of iemand wilsbekwaam is, als de notaris daar aan twijfelt kan het noodzakelijk zijn de wilsbekwaamheid door een psychiater te laten onderzoeken.
Maar de notaris doet dit echt niet zomaar even omdat hij zijn integriteit wil waarborgen.

http://www.zorgnotaris.com/notaris-en-wilsbekwaamheid
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_145990863
quote:
0s.gif Op maandag 27 oktober 2014 11:02 schreef Leandra het volgende:

[..]

Maar de notaris doet dit echt niet zomaar even omdat hij zijn integriteit wil waarborgen.

http://www.zorgnotaris.com/notaris-en-wilsbekwaamheid
:'( ;(
pi_146066155
quote:
Fondsen jagen op erfenis: families grijpen vaker mis

'Sleutel van opa’s huis ging naar het Leger des Heils’

Goede doelen jagen uit alle macht op erfenissen. Ze vervijfvoudigen de komende 15 jaar hun inkomsten uit nalatenschappen tot 1 miljard euro per jaar. De familie van rijke overledenen ziet daardoor steeds vaker de verwachte erfenis in rook opgaan.
Dit blijkt uit een rekensom van hoogleraar filantropie René Bekkers. 'Het is een enorme groeimarkt. De goede doelen zien dit als een wedstrijd. Als je jouw organisatie in een testament weet te krijgen, is de kans dat een ander erin komt kleiner.'

200 miljoen euro
Nu al vloeit er jaarlijks uit erfenissen ruim 200 miljoen euro in de kas van de erkende goede doelen, vijf keer méér dan met de collectebussen wordt opgehaald. Bekkers stelt dat de huidige generatie ouderen de rijkste ooit is en dat er zo een 'gouden eeuw' aanbreekt voor de fondsen.

De grote goede doelen hebben speciale afdelingen om al dat erfenisgeld binnen te halen. Zij sturen hun 50-plusdonateurs brieven met de vraag eens na te denken over de nalatenschap. Ook leggen zij huisbezoeken af bij ouderen.

Enorme teleurstelling
Voor families komt de laatste goede daad soms als een complete schok. Tobias van der Hoeven uit Oegstgeest weet nog hoe zijn vader 4 jaar geleden diens erfenis van een paar ton naar het Leger des Heils zag gaan. Tobias' vader restte slechts zijn legitieme portie. 'De teleurstelling was enorm,' zegt Van der Hoeven junior. 'Mijn vader moest de sleutel van opa's huis inleveren bij de notaris van het Leger.'

Lijkenpikkers
Goede doelen willen absoluut niet in het nieuws komen als lijkenpikkers. Daarom waken zij ervoor ouderen onder druk te zetten voor een plaatsje in hun testament. Dat zegt Arjen van Ketel, schrijver van een boek over nalatenschappen.

Hij stelde 2 jaar geleden ethische richtlijnen op voor fondswervers. 'Ze zijn heel voorzichtig, om geen druk uit te oefenen. Of dat altijd goed gaat? Ik ben er natuurlijk niet altijd bij.'

'Heel mild'
Goede doelen sturen hun fondswervers op cursus om - nu Nederland vergrijst zoveel mogelijk inkomsten uit nalatenschappen binnen te kunnen harken. Volgens Henk de Graaf, een van de cursusaanbieders, gebeurt de werving 'heel mild'. Een mailing, een brief, een telefoontje.

'Als mensen vragen hebben, wordt er weer contact opgenomen,' zegt De Graaf. 'Als mensen dan heel oud zijn, zie je ook wel dat de fondswerver op bezoek gaat en als service aanbiedt alles te regelen. Maar je mag mensen nooit een bepaalde richting opduwen. De notaris waarborgt dat. Iemand moet zelfstandig naar een notaris, die bepaalt of iemand niet te broos is om nog een testament te kunnen maken.'

Toch steekt De Graaf zijn hand er niet voor in het vuur dat te veel druk op ouderen nooit voorkomt.

Wilsonbekwaam
Vorige week werd bekend dat de nabestaanden van de steenrijke 82-jarige Arend Broekhuis nagenoeg niets kregen van de 26 miljoen euro die hij in zijn leven had vergaard. Het geld ging naar het Leger des Heils en de Zonnebloem. Via de rechter probeert de familie te bewijzen dat de schenker wilsonbekwaam was toen hij een jaar voor zijn dood met hulp van het Leger des Heils zijn testament wijzigde.

Multimiljonair Broekhuis kwam op het netvlies bij de goede doelen omdat hij al bij leven donateur was - volgens de familie heel bescheiden - van zowel het Leger des Heils als de Zonnebloem. Een bestaand donateurschap biedt een goed doel de beste kansen in het testament te komen.
pi_157519123
De Zonnebloem Breda: 'Wij mogen zo'n erfenis van 12 miljoen euro niet teruggeven'
Geplaatst op

De Zonnebloem
BREDA - Het was een complete verrassing, zeggen ze bij De Zonnebloem in Breda, toen ze in 2013 maar liefst 12 miljoen euro nagelaten kregen.
Bekijk ook...
Familie van demente miljonair naar rechter om erfenis
Plus de helft van de kapitale villa van zakenman Arend Broekhuis. De andere helft van het miljoenenpand in Kortenhoef was voor het Leger des Heils, dat eveneens 12 miljoen cash mocht bijschrijven.

Volgende week eisen de drie stiefkinderen en de -kleinkinderen van de toen 82-jarige Broekhuis dat de rechter het testament ongedaan maakt. Pa was wilsonbekwaam, beweren de dochters van zijn weduwe Anna (nu 90).

Deze nazaten kregen ieder een schamele twintig mille (het vrijstellingsbedrag voor de erfbelasting). Aanvankelijk vroegen ze alleen de villa voor moeder Broekhuis terug. Maar toen zowel Zonnebloem als Leger des Heils lieten weten dat ze daar niet over mochten onderhandelen, werden advocaten, psychiaters en neurologen ingezet om het complete testament aan te vechten. Hun betoog: de zakenman leed al aan dementie toen hij zijn testament liet wijzigen.

De Zonnebloem wordt nu in kwaad daglicht gezet, reageert woordvoerder Marc Ruis: "Ze schilderen ons af als graaiers die een arme weduwe geld en woning ontnemen. Men vergeet dat meneer Broekhuis haar zeker niet onbemiddeld heeft achtergelaten. En met vruchtgebruik van de villa, zodat ze daar tot haar dood kan blijven wonen. Los daarvan: wij hebben niet om dat geld gevraagd. Wij hebben van Broekhuis opdracht gekregen dat goed bij De Zonnebloem te besteden."

Ruis bedoelt maar: zijn organisatie mág na de aanvaarding van een erfenis niet boven het notarieel recht gaan staan en móet de klus klaren zoals de gefortuneerde zakenman dat aangaf.

"Het zou raar zijn als we zijn wens niet uitvoerden of daar zelf een andere draai aan geven."

http://www.bndestem.nl/re(...)teruggeven-1.5428778
pi_157519884
Lijkt me sowieso al vreemd dat iemand die dermate dement is dat hij wilsonbekwaam zou zijn wel in staat is om, zelfstandig en zonder dat zijn vrouw en kinderen dat merken, twee tripjes naar de notaris en tussendoor nog eentje naar de psychiater te maken.
pi_157519993
quote:
0s.gif Op vrijdag 13 november 2015 19:51 schreef Tocadisco het volgende:
Lijkt me sowieso al vreemd dat iemand die dermate dement is dat hij wilsonbekwaam zou zijn wel in staat is om, zelfstandig en zonder dat zijn vrouw en kinderen dat merken, twee tripjes naar de notaris en tussendoor nog eentje naar de psychiater te maken.
Tenzij hij een vanuit deze organisaties geregeld vrijwillig buddy/maatje had die dat allemaal begeleidde?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')