Inderdaad, zie bijvoorbeeld:quote:Op vrijdag 27 mei 2011 08:58 schreef Modus het volgende:
Probleem is alleen dat waar het zo uitkomt wetenschap al dan niet wordt verworpen of juist omarmd door gelovigen om allerlei standpunten te onderbouwen. Daar zijn ze vaak niet heel consequent in.
Geweldig toch, als het om aardlagen en fossielen gaat dan wordt koolstofdatering als volstrekt onbetrouwbaar aan de kant geschoven, maar als het gaat om een stapeltje stokoud papier dat mogelijk iets met Jezus te maken heeft dan wordt het ineens handig om het in hun voordeel te gebruiken, even vergetende dat men normaal zegt dan een datering van een aantal miljoenen jaren net zo goed een paar duizend kan zijn.quote:'Mogelijk oudste Christelijke boeken gevonden'
Als boeken echt 2000 jaar oud zijn, zoals koolstoofdatering suggereert, bevatten de teksten mogelijk nieuwe informatie over de kruisiging van Jezus, die vermoedelijk in het jaar 33 plaatvond.
Ik vind het helemaal niet erg om tegengesproken te worden; ik ben hier juist voor discussie. De kwesties die je nu noemt kan ik me niet bepaald herinneren dat je een goed punt had of grote inzichten hebt geboden, maar je lijkt er zelf regelmatig weer op terug te komen. Dus kennelijk herinner je het zelf wel als zodanig. Prik ze op je koelkast, zou ik zeggen.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 09:04 schreef ATON het volgende:
[..]
Dat kan ik best begrijpen dat dit bevrijdend werk, nu zeker met je nieuwe petje van user. Gooi het er maar es allemaal lekker uit. Zeker tegen een user die je al eens dierf tegen te spreken. Weet je nog, over dat Hebreeuws lezen, en die Mithras-kwestie, en ho ja, die pipo Ehrman ? Zulke zaken blijven wel een tijdje op de maag liggen.
Ja, zo kun je je soms in mijn ogen ronduit achterlijke manier van reageren ook vergoeilijken, natuurlijk.quote:Sterker nog, zelfs met ongelovigen had ik meningsverschillen. Niet direct de ingrediënten om hier de titel 'mister Sympatico' weg te kapen, en zeker niet van een (ex) moderator. Maar zo gaat dat he ? Sommigen zijn al tevreden met een leuke verpakking en er zijn users die enkel benieuwd zijn naar de inhoud. Je hebt er van soorten he Haus ?
Ja, want alle Christenen zijn creationisten die koolstofdatering ontkennenquote:Op vrijdag 27 mei 2011 09:09 schreef Arcee het volgende:
Geweldig toch, als het om aardlagen en fossielen gaat dan wordt koolstofdatering als volstrekt onbetrouwbaar aan de kant geschoven, maar als het gaat om een stapeltje stokoud papier dat mogelijk iets met Jezus te maken heeft dan wordt het ineens handig om het in hun voordeel te gebruiken, even vergetende dat men normaal zegt dan een datering van een aantal miljoenen jaren net zo goed een paar duizend kan zijn.
Ik doel natuurlijk alleen op de mensen die redeneren zoals ik zei, maar de snapte je zelf natuurlijk ook. Dus lees mijn post nog eens met in het achterhoofd dat ik op Christenen doel die koolstofdatering ontkennen. Mijn vraag is dan: hoe kijken die aan tegen koolstofdatering in combinatie met dat oude papier?quote:Op vrijdag 27 mei 2011 09:17 schreef Haushofer het volgende:
Ja, want alle Christenen zijn creationisten die koolstofdatering ontkennen![]()
![]()
Meen je dit nou echt serieus, of zit je maar wat dom te trollen?
Dat snap ik er dus niet aan, dat iedereen er maar z'n eigen vrijzinnige visie op na mag houden. Hoe bepalen zij dan wat irrelevant is en wat niet? Kijkend naar de bijbel bijvoorbeeld.quote:Op dinsdag 10 mei 2011 10:32 schreef Haushofer het volgende:
Kennelijk niet altijd. Ik heb veel vrienden die het Christendom eerder als een traditie zien en een manier van leven. Ook de pastors die ik regelmatig spreek houden zich niet echt bezig met een hiernamaals; het wordt door veel van deze Christenen als irrelevant ervaren, of in elk geval als iets waar je weinig zinnigs over kunt zeggen. Nou is dat een vrijzinnige hoek, maar het laat wel zien dat niet alle Christelijke stromingen zo makkelijk zijn te bestempelen.
Maar dat staat toch nergens in het bericht?quote:Op vrijdag 27 mei 2011 09:26 schreef Arcee het volgende:
[..]
Ik doel natuurlijk alleen op de mensen die redeneren zoals ik zei, maar de snapte je zelf natuurlijk ook. Dus lees mijn post nog eens met in het achterhoofd dat ik op Christenen doel die koolstofdatering ontkennen. Mijn vraag is dan: hoe kijken die aan tegen koolstofdatering in combinatie met dat oude papier?
Dat zou je ze zelf moeten vragen. Maar wie bepaalt wat "mag" en wat niet? Zoals ik zei: niet elke Christen is krampachtig met die waarheidsclaim bezig. Het lijkt me soms dat sommige niet-gelovigen daar meer mee bezig zijn dan de Christenen die ik ken.quote:Dat snap ik er dus niet aan, dat iedereen er maar z'n eigen vrijzinnige visie op na mag houden. Hoe bepalen zij dan wat irrelevant is en wat niet? Kijkend naar de bijbel bijvoorbeeld.
En dan doe je het maar gelijk af als "dom trollen".:') Beetje jammer eigenlijk, ik dacht dat je daar wel boven stond.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 09:31 schreef Haushofer het volgende:
Maar dat staat toch nergens in het bericht?
Nee, maar deze opmerking sluit wel mooi aan bij wat ik daarna zei. Namelijk, waarom is er überhaupt een verschil? Retorische vraag hier.quote:Je gebruikt nu "Christenen" en "creationisten" als synoniemen, lijkt het.
Been there, done that.quote:Dat zou je ze zelf moeten vragen.
Van hun God, toch? Dat beweren ze zelf altijd, dat je van alles moet en niet mag, enzo. Dat ze vrijzinnig zijn en zich er niet alles van aantrekken juich ik alleen maar toe.quote:Jij mag toch ook vinden wat je wil? Waarom Christenen dan niet?
Nee, ik meen het serieusquote:Op vrijdag 27 mei 2011 09:52 schreef Arcee het volgende:
[..]
En dan doe je het maar gelijk af als "dom trollen".:') Beetje jammer eigenlijk, ik dacht dat je daar wel boven stond.
De uitspraak "een olifant is een dier" betekent dat alle olifanten dieren zijn, maar niet elk dier is een olifant.quote:Nee, maar deze opmerking sluit wel mooi aan bij wat ik daarna zei. Namelijk, waarom is er überhaupt een verschil? Retorische vraag hier.
En wat was het antwoord?quote:Been there, done that.
Ja, dat beweren ze altijd.quote:Van hun God, toch? Dat beweren ze zelf altijd, dat je van alles moet en niet mag, enzo.
Misschien vinden sommige Christenen dat niet zo belangrijk. Kun je een voorbeeld aan nemenquote:Dat ze vrijzinnig zijn en zich er niet alles van aantrekken juich ik alleen maar toe.Maar als niet-gelovige vraag je je dan af wat er over is van de waarheidsclaims die ze doen.
Nogmaals: mensen zijn toch vrij om te doen en te laten wat ze willen? Denk je dat alle Christenen een "stamp of approval" rechtstreeks van God nodig hebben?quote:Als je er losjes mee om mag gaan, waar blijkt dat dan uit?
Alleen die dat beweren natuurlijk, niet álle Christenen. Voor jou zal ik het er élke keer weer even bij zeggen.:')quote:Op vrijdag 27 mei 2011 10:16 schreef Haushofer het volgende:
Ja, dat beweren ze altijd.En weer scheer je Christenen over 1 kam, en je lijkt het weer niet door te hebben.
Heeft niks met belangrijk vinden te maken, maar met opperste verbazing over wat zij vinden.quote:Misschien vinden sommige Christenen dat niet zo belangrijk. Kun je een voorbeeld aan nemen
quote:Nogmaals: mensen zijn toch vrij om te doen en te laten wat ze willen? Denk je dat alle Christenen een "stamp of approval" rechtstreeks van God nodig hebben?
Het is hun geloof, laat zij maar zeggen wat ze wel of niet nodig hebben.quote:
't Is een schatje, onze Haus.quote:Ja, zo kun je je soms in mijn ogen ronduit achterlijke manier van reageren ook vergoeilijken, natuurlijk.
Ik pleit enkel voor wat meer nuancequote:Op vrijdag 27 mei 2011 10:37 schreef Modus het volgende:
Zoals wel vaker snap ik ook nu je houding weer niet HH. De nuancering die je bij Arcee probeert aan te brengen lijkt me vrij vanzelfsprekend. De ene dag ben je gewoon de praktische atheïst en de andere dag ben je iemand die religie als een kunstobject beschouwt, niks mis mee, maar soms lijkt het alsof je die 2 door elkaar gebruikt in dit saoort discussies.
Tsja, ik kan reacties als "ga toch fietsen", je verschillende ad hominems en een Hitlervergelijking op redelijke vragen niet anders noemen.quote:
Welke redelijke vragen en waar maak jij een link naar Hitler ? Dat zijn beelden die in jou hoofd gemaakt zijn, en wat er in jou hoofd gebeurd moet je niet op mij afwentelen !!quote:..een Hitlervergelijking op redelijke vragen niet anders noemen.
Ja, je hebt helemaal gelijk. Ik hou er over op.quote:
Ik kan het toch niet nalaten:quote:Op vrijdag 27 mei 2011 12:39 schreef ATON het volgende:
Haushofer:
[..]
Welke redelijke vragen en waar maak jij een link naar Hitler ? Dat zijn beelden die in jou hoofd gemaakt zijn, en wat er in jou hoofd gebeurd moet je niet op mij afwentelen !!
Ik weet nu al wat er gaat komen,maar goed, zoals gezegd, ik kon het niet nalaten.quote:Op donderdag 26 mei 2011 16:36 schreef ATON het volgende:
[..]
Jij niet zo te merken. Gek snorretje laten groeien en met je rechterarm oefenen.
Maar voor de overige users is het zeer helder en duidelijk met wie men nu te doen heeft. met dank voor het ophalen van deze quote.quote:Op vrijdag 27 mei 2011 14:40 schreef SingleCoil het volgende:
[..]
Ik kan het toch niet nalaten:
[..]
Ik weet nu al wat er gaat komen,maar goed, zoals gezegd, ik kon het niet nalaten.
Kennelijk is de duisternis bij ATON nog niet overwonnen
quote:Waar het om gaat in de filosofie is het persoonlijk geluk, volgens Epicurus het hoogste goed in het menselijk leven. Centraal hierbij staat het vermijden van pijn en verdriet. Als de filosofie ons niet van onze angsten zou bevrijden, met name van onze angst voor de goden en voor de dood, dan zou er geen reden zijn om haar serieus te nemen. Dit betekent, dat de rest van Epicurus' filosofie in dienst staat van deze ethiek. Een logica of politieke filosofie heeft hij niet ontwikkeld.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |