Maurits Hendriks, de technisch directeur van sportkoepel NOC*NSF, heeft laten doorschemeren dat hij een uitverkiezing van Arjen Robben als Sportman van het jaar gepaster had gevonden dan de keuze voor Epke Zonderland. Hij oordeelde dat de voetbalwereld de laatste jaren veel respect toont voor de olympische sport.
© anp.
© anp. 'Eren en waarderen wij het voetbal ook voldoende?', twitterde Hendriks in de nacht na het Sportgala, verwijzend naar de uitslag van de verkiezing, waarbij Champions League-winnaar Robben het moest afleggen tegen turnkampioen Zonderland.
De Sportman werd mede gekozen door de Nederlandse topsporters. Hun stem telde voor vijftig procent, de andere helft werd door de vakjury bepaald. 'Ik begrijp niet dat ik niet heb gewonnen, want iedereen die ik hier tegenkwam, zei dat hij op mij had gestemd', aldus Robben dinsdagnacht aan het einde van het Sportgala. De aanvaller van Bayern München zei het met een lach op het gezicht. 'Ik ben een sportman, dus ik wil altijd winnen. Maar ik was al trots op mijn nominatie. Dat is toch een blijk van waardering. Ik had het erg naar mijn zin tussen de mensen uit de andere sporten.'
Robben en zijn vrouw Bernadien vertrokken pas na middernacht bij het Sportgala en reisden gisterochtend terug naar München.
Robben zei het 'prachtig' te hebben gevonden dat Sven Kramer op tv was te zien in een shirt van hem. De meervoudig wereldkampioen schaatsen was ook genomineerd in de categorie van Sportman van het jaar, maar sprak vooraf zijn voorkeur voor Robben uit. Hij en de voetballer kennen elkaar. Kramer was niet in Amsterdam aanwezig, maar volgde de verkiezing vanuit Heerenveen.
Net als Robben zelf waardeerde Hendriks van NOC*NSF de actie van Kramer. 'Ik had op mijn beurt best een schaatspak van Sven willen aandoen', zei Robben, 'maar dat was in de zaal een beetje gek geweest.'
Robben vertelde graag te willen terugkeren op het Sportgala. 'Laten we hopen dat we het met het Nederlands elftal volgend jaar goed doen bij het WK. Dan verdienen we misschien een nominatie.'
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !