Dit lijkt daar dan ook niet op.quote:Op maandag 24 september 2012 22:05 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ja, maar een primaire paniekstoornis staat toch echt wel bovenaan in mijn differentiaaldiagnose. Jij noemt het in de post die ik citeerde niet eens.
Top! En vraag dan vooral om een uitgebreide test (waarin ook vitamine B12, foliumzuur, D3, MCV en TSH worden meegenomen), want een algemene bloedtest is erg summier.quote:Op maandag 24 september 2012 22:09 schreef Skillstorm het volgende:
Ik zal vragen of de huisarts bloed wil prikken.
Wil laten prikken en het formulier daarvoor ook uitgebreid invullen.quote:Op maandag 24 september 2012 22:09 schreef Skillstorm het volgende:
Ik zal vragen of de huisarts bloed wil prikken.
Er is niet zoiets als een algemene bloedtest?quote:Op maandag 24 september 2012 22:22 schreef dotKoen het volgende:
Er is dan ook niet iets als een 'algemene bloedtest'. Voor aanvullend onderzoek moet je een fatsoenlijke differentiaaldiagnose hebben met zaken die je wilt aantonen of uitsluiten. Tayu wil blijkbaar bloedonderzoek naar vitaminedeficiënties, schildklierpathologie en wil op de een of andere manier iets nuttigs zeggen met alleen een MCV. Gelukkig kun je nooit een MCV alleen aanvragen, omdat dat een afgeleide waarde is, die automatisch uit een hematologie-analyser komt rollen.
Vertel, wat is volgens jou een algemene bloedtest? Er zijn natuurlijk wel veel aangevraagde tests (en in dat opzicht zou je dat 'algemene bloedonderzoeken' kunnen noemen), maar als ik een patiënt zie waarbij laboratoriumonderzoek nodig is, kan ik nergens het vakje 'algemeen' aankruisen. Je hebt namelijk ook geen flikker aan 'algemeen' onderzoek. Aanvullend onderzoek moet je alleen doen als je iets wilt in- of uitsluiten.quote:Op maandag 24 september 2012 22:25 schreef Tayu het volgende:
[..]
Er is niet zoiets als een algeme bloedtest?Jij bent wel een grapjas.
MCV is gewoon een waarde die apart op het prikformulier moet worden aangekruist (in combinatie met HB).
In een algemene bloedtest worden waarden van vitamine B12 en foliumzuur iig al nooit meegenomen. Zeker niet, wanneer het kinderen betreft.quote:Op maandag 24 september 2012 22:28 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Vertel, wat is volgens jou een algemene bloedtest? Er zijn natuurlijk wel veel aangevraagde tests (en in dat opzicht zou je dat 'algemene bloedonderzoeken' kunnen noemen), maar als ik een patiënt zie waarbij laboratoriumonderzoek nodig is, kan ik nergens het vakje 'algemeen' aankruisen. Je hebt namelijk ook geen flikker aan 'algemeen' onderzoek. Aanvullend onderzoek moet je alleen doen als je iets wilt in- of uitsluiten.
Nee, omdat er geen 'algemeen onderzoek' is. Als ik een patient met een macrocytaire anemie of een gemengde streng-stoornis heb, dan bevat het 'algemene onderzoek' wel degelijk vitamine B12.quote:Op maandag 24 september 2012 22:29 schreef Tayu het volgende:
[..]
In een algemene bloedtest worden waarden van vitamine B12 en foliumzuur iig al nooit meegenomen. Zeker niet, wanneer het kinderen betreft.
Dat zei je niet.quote:En zoals ik al zei, gaat MCV altijd in combinatie met HB.
Dat zei ik wel, lees het nog maar eens na.quote:Op maandag 24 september 2012 22:31 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Nee, omdat er geen 'algemeen onderzoek' is. Als ik een patient met een macrocytaire anemie of een gemengde streng-stoornis heb, dan bevat het 'algemene onderzoek' wel degelijk vitamine B12.
[..]
Dat zei je niet.
Sorry, maar dit slaat nergens op.quote:Op maandag 24 september 2012 22:00 schreef Tayu het volgende:
[..]
Wij zien natuurlijk niet wat er werkelijk gaande is. Maar mensen die aan paniekaanvallen lijden, krijgen die doorgaans niet dagelijks en zeker niet meerdere malen per dag. Dan moet je meer denken aan eens per kwartaal. Dagelijkse paniekaanvallen en zelfs meerdere op 1 dag is extreem.
Je huisarts is degene waarbij je het eerste bloedonderzoek moet aanvragen. Als daar afwijkingen uit blijken, zal hij je zusje doorverwijzen naar een specialist.
Ik krijg het blijkbaar maar niet aan je verstand dat er niet 1 soort algemeen onderzoek bestaat. Als je a door mij wordt opgenomen op een bepaalde geriatrie-afdeling, dan bepaal ik onder andere foliumzuur vitamine D, vitamine B1, B6 en B12. Het opname-onderzoek ('algemene onderzoek' van deze afdeling, zo je wilt) bevat in dat geval wel vitamine B12.quote:Op maandag 24 september 2012 22:32 schreef Tayu het volgende:
[..]
Dat zei ik wel, lees het nog maar eens na.
Een algemene bloedtest bevat NOOIT! vitamine B12. Zelfs niet bij ouderen, hoewel dat tamelijk absurd is. Zo zou het moeten zijn, maar zo is het niet.
Ik heb het over het algemene bloedonderzoek wat huisartsen afnemen (niet de specialist).quote:Op maandag 24 september 2012 22:38 schreef dotKoen het volgende:
[..]
Ik krijg het blijkbaar maar niet aan je verstand dat er niet 1 soort algemeen onderzoek bestaat. Als je a door mij wordt opgenomen op een bepaalde geriatrie-afdeling, dan bepaal ik onder andere foliumzuur vitamine D, vitamine B1, B6 en B12. Het opname-onderzoek ('algemene onderzoek' van deze afdeling, zo je wilt) bevat in dat geval wel vitamine B12.
Toevallig is dat wel mijn beroep, maar misschien heb ik mijn diploma's ten onrechte behaald.quote:Op maandag 24 september 2012 22:38 schreef Robijn48 het volgende:
[..]
Sorry, maar dit slaat nergens op.
En dat heb ik uit eigen ervaring, omdat ik lang geleden, in de 80er jaren, veel last van paniekaanvallen had. Ik mocht willen dat ik ze eens per kwartaal had. Het was meer een paar keer per week.
Ik vind sowieso dat hier wel erg veel "psychologen" zitten, kom op zeg, laat de diagnose maar over aan echte deskundigen...
Okee, jij bent psychologe dan? Als dat zo is heb ik wat dat betreft niets gezegd.quote:Op maandag 24 september 2012 22:43 schreef Tayu het volgende:
[..]
Toevallig is dat wel mijn beroep, maar misschien heb ik mijn diploma's ten onrechte behaald.
Hoe dan ook, is het extreem wanneer iemand dagelijks en zelfs meerdere malen per dag een paniekaanval heeft. Meerdere malen per week (zoals in jouw geval) is ook al heel heftig. Meestal, komen dergelijke paniekaanvallen niet in een zo hoge frequentie voor.
De meeste mensen die met paniekaanvallen te maken krijgen, maken dat gelukkig maar heel weinig mee. het kan zelfs eenmalig zijn.quote:Op maandag 24 september 2012 22:49 schreef Robijn48 het volgende:
[..]
Okee, jij bent psychologe dan? Als dat zo is heb ik wat dat betreft niets gezegd.
Dat is niet wat mij bekend is. Als je er echt aan lijdt, door iets erg wat je net hebt meegemaakt (zoals ik toen) of een opstapeling van dingen, kan je er vaak last van hebben. Zo erg dat het je leven gaat ontregelen. Ik reageerde dan ook op: "meestal 1x per kwartaal". Daar kijk ik echt van op, dat je dat als psychologe zegt.
Dat laatste: ja. Daarom.quote:Op maandag 24 september 2012 22:53 schreef Tayu het volgende:
[..]
De meeste mensen die met paniekaanvallen te maken krijgen, maken dat gelukkig maar heel weinig mee. het kan zelfs eenmalig zijn.
Er zijn andere omstandigheden (psychisch of lichamelijk), waarin dat vaker kan voorkomen.
Inderdaad, daarom is het belangrijk om de oorzaak te achterhalen, zodat je er ook de juiste behandeling op kunt zetten.quote:
Daarna zeg je: ik zal vragen of de huisarts bloed wil prikken.quote:Op zondag 23 september 2012 23:42 schreef Skillstorm het volgende:
[..]
Idd ik negeer je.
Ze heeft al een bloedonderzoek gehad heb ik gehoord en er was niks mis trouwens.
De huisarts neemt geen bloed af, maar die geeft wel het prikformulier mee voor het lab.quote:Op maandag 24 september 2012 23:03 schreef Robijn48 het volgende:
[..]
Daarna zeg je: ik zal vragen of de huisarts bloed wil prikken.
Dit snap ik even niet
Natuurlijkquote:Op maandag 24 september 2012 22:57 schreef Tayu het volgende:
[..]
Inderdaad, daarom is het belangrijk om de oorzaak te achterhalen, zodat je er ook de juiste behandeling op kunt zetten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |