abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_213298968
Sorry dat ik erover begon dan.
Ik denk en hoop het niet, en stiekem kan het me eigenlijk ook geen reet schelen. Als ze maar allemaal hetzelfde gebruiken. :D
Vakman pur sang
pi_213299079
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2024 22:38 schreef Fretwork het volgende:

[..]
Alle klassementsrenners, en de mannen voor lange klassiekers zijn daarmee bezig. Vroeger was de trend om amper te eten (je was wel een beetje een mietje als je een gelletje nam in de laatste 20km). Daarna 60g per uur, toen 80-90 per uur in andere verhoudingen, en nu op zoek naar een nog betere mix voor 120-160g per uur.

Op hoge intensiteit heb je indien volledig afgetopt ongeveer 1:30u aan koolhydraten beschikbaar in je lichaam (1200-1800kcal ofzo?). Elke gram levert 4kcal, dus 60g was ook maar 240kcal.
Als je dan in een Roubaix of bergrit per uur nog 750g/u extra nodig hebt ben je zo door die 1200-1800g heen.

Dat ze nu zoveel meer kcal per uur opnemen maakt het ook mogelijk om de wedstrijd al 3 uur of meer van te voren hard te maken. Zeker in combinatie met beter herstel in rittenkoersen door ketonen.

Klassementsrenners die niet bezig zijn met het optimaliseren van hun koolhydraatopname gaan het de komende jaren altijd afleggen tegen zij die dat wel doen.
Dit vind ik toch moeilijk voor te stellen, koolhydraatinname is toch extreem basaal? Oké, als je de vetreserves van Ullrich hebt dan lukt het wellicht op vetverbranding, je moet per slot van rekening ook nog wat afvallen in zo'n grote ronde, maar mensen als Hamilton en Rasmussen waren ook in het epo-tijdperk al extreem met gewicht bezig. Dan loop je gewoon tegen hongerkloppen aan als je duizenden calorieën in de min gaat.

Geloof wel dat het vroeg wat meer op gevoel ging dan nu.
  dinsdag 23 april 2024 @ 09:04:33 #78
423121 Fretwork
Acte d'éloquence
pi_213299311
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 april 2024 08:22 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:

[..]
Dit vind ik toch moeilijk voor te stellen, koolhydraatinname is toch extreem basaal? Oké, als je de vetreserves van Ullrich hebt dan lukt het wellicht op vetverbranding, je moet per slot van rekening ook nog wat afvallen in zo'n grote ronde, maar mensen als Hamilton en Rasmussen waren ook in het epo-tijdperk al extreem met gewicht bezig. Dan loop je gewoon tegen hongerkloppen aan als je duizenden calorieën in de min gaat.

Geloof wel dat het vroeg wat meer op gevoel ging dan nu.
Nee dat valt mee, aan vetreserves heeft bijna geen gezond mens te weinig. 1kg vet is al 9000 kcal, dus zelfs met 4% lichaamsvet zit je aan ten minste 3-4 koninginnenritten aan energie in je reserves.

Geloof alleen wel dat er een beperking zit aan de intensiteit van je vetverbranding, dus dat dat het vermogen is waarop je met een hongerklop ongeveer fietst.

Grootste verschil in koolhydraatopname is meer onderzoek en testen naar verschillende suikers (glucose, fructose, etc). Kennelijk zit glucose aan een maximaal transport (enzym werking e.d.) van 60g per uur, maar is fructose nogal op te trainen. Andere enzymen, ander transport en dus mogelijk om meer energie tot je te nemen. Hierin zie je om de paar jaar wel echt verschillen ontstaan.

Dat was ook oorspronkelijk het idee van ketonen (ook lichaamseigen brandstof, gemaakt uit vetten als noodbrandstof voor je hersenen). Die worden nu kennelijk alleen gebruikt als herstelmiddel na de race.
The world outside is burning with a brand new light but it isn't one that makes me feel warm. Don't go mistaking your house burning down for the dawn - Frank Turner
Stilaan weer op topniveau na jaren als fietsende hamburger
pi_213299317
quote:
0s.gif Op maandag 22 april 2024 23:11 schreef Marcoss het volgende:
Een bepaalde user heeft een lichte obsessie met Ruben, geloof ik
Wie
U MAD?
  Moderator dinsdag 23 april 2024 @ 09:26:49 #80
362868 crew  Slobeend
of all places
pi_213299444
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2024 09:05 schreef de_boswachter het volgende:

[..]
Wie
Dezelfde user die ook een ongezonde obsessie met vrouwen heeft.
pi_213299470
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2024 07:32 schreef TAmaru het volgende:
Ik zie gewoon geen enkele aanwijzing voor dopinggebruik momenteel. Geen geruchten over bepaalde middelen, vrijwel geen renners die gepakt worden, etc. In de epo-tijd was dat wel anders. Toen wist men wel dat er epo was en dat het ondetecteerbaar was. En het zou me op basis van het karakter van de renners ook wel echt verbazen. Toen waren wielrenners wel echt een stuk minder open dan nu.
Aanvankelijk werden er toen ook geen of amper renners gepakt. De meesten zijn achteraf gepakt, waarna er gestreept is in uitslagen.

Nu wordt er zo nu en dan ook weleens een nobody gepakt.
pi_213299620
Een verse bloedzak afgetapt op hoogte geeft nog altijd de beste resultaten geloof ik. :P
Vakman pur sang
pi_213299621
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 april 2024 08:00 schreef Lospedrosa het volgende:
Sorry dat ik erover begon dan.
Ik denk en hoop het niet, en stiekem kan het me eigenlijk ook geen reet schelen. Als ze maar allemaal hetzelfde gebruiken. :D
Topsport en doping zal altijd blijven bestaan, hoe goed controles ook worden. Sporters gaan nu eenmaal altijd het risico blijven nemen en de grenzen blijven opzoeken

Alleen het echte extreme komt waarschijnlijk niet meer terug
pi_213301716
Strava record op Redoute genot met tegenwind
Wind extinguishes a candle and energizes fire
pi_213301748
quote:
1s.gif Op dinsdag 23 april 2024 09:26 schreef Slobeend het volgende:

[..]
Dezelfde user die ook een ongezonde obsessie met vrouwen heeft.
U MAD?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')