Zoals ik al schreef in de openingspost, was vrij zeker van mijn zaak, maar zo nu en dan zijn er twijfels.quote:Op zondag 22 november 2020 23:39 schreef madam-april het volgende:
[..]
Klopt, ik snap ook niet zo goed waarom hij dit topic 'twijfels over remigratie' heeft genoemd, want hij heeft allang besloten terug te gaan.
Eigenlijk zou je graag willen dat er mensen zeggen: poah je hebt het zo zwaar en je hebt geen keus. Tuurlijk ga je terug naar Nederland.quote:Op maandag 23 november 2020 07:11 schreef Johan_de_1e het volgende:
[..]
Zoals ik al schreef in de openingspost, was vrij zeker van mijn zaak, maar zo nu en dan zijn er twijfels.
Ik snap dat je dat denkt, maar zo zit ik niet in elkaar. Heb liever een welgemeend, kritisch 'advies' dan dat iemand me naar de mond praat.quote:Op maandag 23 november 2020 07:37 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Eigenlijk zou je graag willen dat er mensen zeggen: poah je hebt het zo zwaar en je hebt geen keus. Tuurlijk ga je terug naar Nederland.
Maar dat doen we niet.
Herpak je mannelijkheid, overwin die bitch en neem de verantwoordelijkheid over je kinderen.
Vlucht niet naar Nederland. Nu niet.
Mijn god, wat een onzin om maar weer opruiend seksistisch geleuter tentoon te kunnen stellen zegquote:Op maandag 23 november 2020 07:37 schreef Lospedrosa het volgende:
Herpak je mannelijkheid, overwin die bitch en neem de verantwoordelijkheid over je kinderen.
Laat dit nou maar aan de mannen over.quote:Op maandag 23 november 2020 13:36 schreef Scary_Mary het volgende:
[..]
Mijn god, wat een onzin om maar weer opruiend seksistisch geleuter tentoon te kunnen stellen zegTs had net zo goed vrouw kunnen zijn, dan had je dit ook niet zo verwoord. Verantwoording nemen voor je ouderschap is natuurlijk niet sekse gebonden en de winst ligt vooral in het welzijn van je kinderen en jezelf.
Die bitch is wel de moeder van hun kinderen waar hij nog jaren op de een of andere manier aan vast gaat zitten. Beter ga je niet die glijdende schaal op met zulk taalgebruik en geef je het goede voorbeeld. Zowel voor in de rechtszaal als in je omgeving waar je je kinderen laat zien hoe je (wel) met fatsoen handelt. Lijkt me een stuk beter voor je ego dan je verlagen tot ordinaire kroegpraat maar dan zonder alcoholexcuus en roeptoeteren dat dit nou mannelijk zou zijn.
Nee, dat zeg ik ook niet echt. Zie het 'n beetje als aanmoediging.quote:Op maandag 23 november 2020 14:41 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Laat dit nou maar aan de mannen over.
Het is alleen even bekrachtigend taalgebruik, gaat ie heus niet echt zeggen![]()
Fijn om te horen dat er toch oplossingen in zicht komen. Het blijft wel knokken om dat te halen.quote:Op zaterdag 5 december 2020 19:20 schreef Johan_de_1e het volgende:
Korte update:
Uiteraard nog veel over nagedacht. En als je je kinderen dingen hoort zeggen als "wel terugkomen hè papa, anders heb ik niemand meer om mee te spelen", dan breekt natuurlijk wel je hart.
Wat ik nu ga proberen is mijn bedrijf te verkopen. Uiteindelijk is dat me natuurlijk minder dierbaar dan mijn kinderen en mijn vriendin. Als dat lukt (afwachten, hoop van wel uiteraard), dan sla ik twee vliegen in één klap. Heb dan opeens 'n stuk meer tijd over en ik stel mijn eigen financiële toekomst en die van mijn kinderen veilig. Of ik me dan ga vervelen, weet ik niet, maar dat zien we dan wel weer.
Daarna probeer ik dan toch te mikken op een aanpassing van de omgangsregeling. Bijvoorbeeld één week in de maand en 'n groot deel van de vakanties, zodat ik wel op ongeveer 50% uit blijf komen en de kinderen ook tijd in Nederland door kunnen brengen.
1 week in de maand is toch geen 50%?quote:Op zaterdag 5 december 2020 19:20 schreef Johan_de_1e het volgende:
Daarna probeer ik dan toch te mikken op een aanpassing van de omgangsregeling. Bijvoorbeeld één week in de maand en 'n groot deel van de vakanties, zodat ik wel op ongeveer 50% uit blijf komen en de kinderen ook tijd in Nederland door kunnen brengen.
Er staat dan ook "1 week in de maand en 'n groot deel van de vakanties". Een week per maand komt al neer op 12 van de 52 weken. Vakanties zijn ongeveer 'n week of 20. Daar bv 12 van dan zit je al op 24 van de 52 weken.quote:
Jij moet gewoon Nederlands met hen spreken en af en toe iets uitleggen van het Nederlands. Die andere taal moet je niks in doen. die leren ze daar wel, van de moeder, hun school, de localls enz.quote:Op donderdag 19 november 2020 10:28 schreef Johan_de_1e het volgende:
[..]
Omdat ik dan met de kinderen huiswerk maak, andere educatieve dingen, met ze eet, etc. Ik weet dat sommige andere ouders hun kinderen achter de televisie of 'n tablet zetten en er dan geen omkijken meer naar hebben, maar dat doe ik niet. Is ook afgeraden door de kinderpsychiater. Verder zijn het geen kinderen die je lang alleen kunt laten spelen, omdat ze dan elkaar in de haren vliegen, rare streken uithalen, etc. Voor de kinderen zorgen en werken, dat gaat simpelweg niet tegelijkertijd in dit geval.
Als ze weer naar school kunnen, dan kan ik de tijd dat ze op school zitten werken. Zonder de reistijd is dat 'n uurtje of 2 extra.
Tweetalige opvoeding ga ik me in verdiepen en overleggen, maar huiswerk e.d. kan ik natuurlijk moeilijk in het Nederlands doen.
Een Filipijnse au-pair, zou je een lerares Engels voor kunnen nemen. En haar opdragen in het Engels te communiceren, ook met je kinderen. Ze zijn zo jong, die leren dat binnen de kortste keren. Die au pair zou je misschien in het land waar je nu bent zowel als in Nederland kunnen hebben. Een lerares Engels verdient in de Filipijnen 200 tot 250 euro. Neem je er een die zelf geen kind heeft zal ze ook graag veel jaren blijven, sparen en zo wat kunnen opbouwen voor later in de Filipijnen.quote:Op donderdag 19 november 2020 14:42 schreef Johan_de_1e het volgende:
[..]
Mijn ouders zijn niet met pensioen. Ze zijn hier wel een aantal keren geweest. Hartstikke lieve mensen en goed bedoeld, maar leverde me toen meer werk op dan het me uit handen nam. Beetje met de kinderen spelen, dat kan natuurlijk wel. Met de kinderen praten ook.
Vriendin werkt en is aan schoolvakanties gebonden. Ze wil best komen, maar als je afhankelijk bent van schoolvakanties en vrije dagen is dat 'n gezellige vakantie, maar niet echt 'n structurele oplossing.
Een au-pair dat zou kunnen, als ik er een gevonden krijg. Voordeel is dan de taal. Huishoudelijk werk uit handen nemen zou dan betekenen dat ik afscheid kan nemen van degene die dat nu doet (en aan wie ik me mateloos irriteer). Filipijnse au-pair heb ik ooit overwogen, maar op afgehaakt toen, omdat je dan 'n derde taal introduceert. Met 'n Nederlandse au-pair zou dat zijn opgelost. Misschien dat 'n jong iemand zich niet meteen voor jaren vast wil pinnen op hier (je bent het zo beu), maar al is het voor een paar maanden. Dan zijn we toch weer een paar maanden verder. Iets om over na te denken. Aan de situatie an sich verandert het weinig, maar kan dan in elk geval iets meer werken. Zou dan ook weer niet alles uit handen willen geven namelijk.
Ben daar nu wel mee begonnen. Oefeningen in het Nederlands, dingen in het Nederlands zeggen e.d. Uiteindelijk is de andere taal ook mijn probleem niet, cru gezegd. Dat leren ze inderdaad wel van de moeder, op school, etc. Ik spreek het goed, maar grammaticaal niet perfect. Je komt dan toch een keer op een moment dat mijn kennis van die taal tekort schiet.quote:Op zondag 13 december 2020 15:13 schreef LeesFoknl het volgende:
[..]
Jij moet gewoon Nederlands met hen spreken en af en toe iets uitleggen van het Nederlands. Die andere taal moet je niks in doen. die leren ze daar wel, van de moeder, hun school, de localls enz.
Tweetalig is altijd een voordeel, ook in hun ontwikkeling, taalgevoel taalontwikkeling etc.
Plus, je geeft hen et redelijk Nederlands te leren de kans om straks te kiezen voor een leven daar of in Nederland.
Mogen we weten over welk "buiten"land we het hebben? Ik denk dat het Duitsland is.
In mijn familie is er ook een iemand die is tweetalig opgevoed, heeft niet de vaardigheden te studeren maar heeft toch een beroep. En da beroep plus het voordeel van tweetalig zijn zorgt ervoor dat ze prima op eigen benen kan staan.
Ja, die zijn er genoeg te vinden. Maar die het ook vol houden? Het is niet bepaald 'n van 9 tot 5-job. Roemenen zijn opportunisten bij uitstek. Vandaag is 'n job prima, morgen vindt manlief het niet meer prima, hebben ze andere plannen, etc. Wil nu ook weer geen duiventil. Vandaar dat zo'n Filipijnse wel een langere termijn oplossing zou kunnen zijn. In een paar jaar kan iemand dan tegen 'n redelijk salaris plus kost- en inwoning toch een aardig bedrag vergaren om in de Filipijnen later wat mee te doen.quote:Op zondag 13 december 2020 16:01 schreef LeesFoknl het volgende:
Veder denk ik dat je wel een miljoen of zo Roemeense vrouwen vindt die graag als au pair voor jouw kinderen willen zorgen en voor een deel van het huishouden (koken bv).
Ja, dat is de realiteit. Hier in de omgeving is de bevolking zo ongeveer gehalveerd. Waarbij relatief veel ouderen zijn gebleven en jongeren zijn vertrokken. Naar grotere steden, maar vooral ook naar het buitenland.quote:Op maandag 14 december 2020 15:39 schreef LeesFoknl het volgende:
Niet alleen een bewuste(re) keuze maar ook een die daar er helemaal bij hoort. Iedereen die de kans krijgt gaat naar het buitenland. Van maid tot arts tot computeringenieur tot bouwvakker.
En voor zulke jonge kinderen is taal leren geen probleem, dat gaat nagenoeg vanzelf. Zorg dus wel dat ze iemand hebben die de (Engelse) taal goed spreekt. Anders leren ze verkeerde dingen, uitspraak. Dus een Filipijnse lerares Engels. Het Engels is daar erg goed, is de tweede taal. Ook zijn de Filipijnen het land waar mensen uit heel Azië gaan om Engels te leren, bv. mensen uit Korea.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |