quote:nieuws.nl
Herben stopt in 2007 30-12-2003Fractievoorzitter Mat Herben van de LPF zal na de verkiezingen van 2007 niet terugkeren in de Tweede Kamer, dat zegt hij dinsdag in een interview in Metro. De fractievoorzitter wil niets kwijt over wie hem zou moeten opvolgen, hij vindt dat de partij daarover moet besluiten.
"Voor de verkiezingen moet er een nieuwe lijsttrekker worden aangewezen, wie dat wordt zien we nog wel, maar ik zal hoogstwaarschijnlijk niet aanblijven," aldus Herben in Metro.
Oud-Defensieambtenaar Herben werd in 2002 leider van de LPF na de moord op Pim Fortuyn. Hij was eerst de woordvoerder van Fortuyn. In augustus van dat jaar werd Herben weggestuurd en opgevolgd door Harry Wijnschenk. Twee maanden later werd Herben gevraagd weer fractievoorzitter te worden.
[Copyright 2003, Novum]
zal de LPF het kunnen rooien in de Tweede Kamer zonder Herben na 2007? in de 3 jaar ertussen kan er weliswaar veel gebeuren maar voor nu vind ik dat het besluit van Herben de Tweede Kamer na 2007 te verlaten een domper voor de LPF, omdat Herben de fractie tot nu toe het beste had geleid
Eerdmans zie ik als de beste vervanger.
Ik denk het wel. Maar het zal moeilijk worden. Noem, naast Herben en Eerdmans nog een LPF'er die regelmatig in het nieuws komt? En als Herben verdwijnt heb je alleen Eerdmans nog als het gezicht van de LPF. Varela niet meegerekend natuurlijk. Een partij heeft toch wel wat meer coryfeeen nodig. Als er na drie jaar nog geen mensen zijn die zich hebben weten te profileren dan denk ik dat de LPF het (wederom) erg moeilijk krijgt.
quote:De LPF is dalende qua zetels. Ik zie een Eerdmans dat tij niet keren. Ik denk dat ze gaan schommelen rond de 5 zetels.
Op dinsdag 30 december 2003 12:00 schreef sizzler het volgende:
Ohja, de vraag was: zal de LPF het kunnen rooien in de Tweede Kamer zonder Herben na 2007?
Naast Eerdmans is er eigenlijk niemand, dat is ook een gevaar voor de LPF. GL heeft dat probleem ook een beetje. SP en D66 hebben als middelkleine partijen wel goede mensen die als leider kunnen fungeren. Dat is erg nodig voor het voortbestaan.
Als ik Herben was, zou ik eens goed om me heen kijken in de lande om de krachten te bundelen met Pastors, Sorensen, Peter R. de Vries en zelfs Heinsbroek en Nagel.
Een andere optie is dat hij zich richt op het zoeken van een goede opvolger. Ik zie niemand in de fractie die dat van hem over zou kunnen nemen. Pastors is de enige in dat circuit die zich staande kan houden. Maar die blijft liever in Rotterdam, denk ik, hoop ik.
quote:Hallo, de fractieleider is met zwangerschapsverlof en er is een vervangster die op vrijwel alle punten een dikke voldoende scoort. En verder bulkt het van het politieke talent in GroenLinks, in veel gemeenten bv.
Op dinsdag 30 december 2003 12:04 schreef Sidekick het volgende:
GL heeft dat probleem ook een beetje.
quote:Hoi.
Op dinsdag 30 december 2003 12:19 schreef SCH het volgende:[..]
Hallo,
quote:Marijke Vos is de enige. De rest zie ik totaal niet.
de fractieleider is met zwangerschapsverlof en er is een vervangster die op vrijwel alle punten een dikke voldoende scoort. En verder bulkt het van het politieke talent in GroenLinks, in veel gemeenten bv.
quote:Je vergeet .... ehh.... tja......dinges.
Op dinsdag 30 december 2003 12:57 schreef Sidekick het volgende:[..]
Marijke Vos is de enige. De rest zie ik totaal niet.
Maar idd, de SP en GL hebben het zelfde 'probleem'. Maar de LPF heeft baat bij wat meer 'prominenten'. En dan niet zoals Varela of Nawijn want die hoor je nooit (in positieve zin).
quote:Je hebt toch maar 1 fractieleider nodig?
Op dinsdag 30 december 2003 12:57 schreef Sidekick het volgende:
Marijke Vos is de enige. De rest zie ik totaal niet.
Bij de andere partijen wel dan? Wie is er bij D66 dan? En bij de SP?
Maar bij Groen Links, even uit mijn hoofd: Kees Vendrik, Joost Lagendijk, Jos van der Lans (1e K.). Zijn er toch al 4, waarvan 3 hele goede en zeer ervaren en gewaardeerd.
[Dit bericht is gewijzigd door SCH op 30-12-2003 13:12]
Net te laat....
quote:
Op dinsdag 30 december 2003 13:11 schreef Heerlijkheid het volgende:
Ach als ze binnen GroenLinks Vendrik al een talent vinden, ben ik niet bang dat SCH nog wel een paar namen uit z'n mouw kan schudden...Net te laat....
quote:En wat heeft dat allemaal opgeleverd? Als je sinds 1998 al in de kamer zit, verwacht ik dat je met veel onderhandelingstactiek ook wat bereikt.
Op dinsdag 30 december 2003 13:14 schreef SCH het volgende:[..]
Dat vinden ze niet bij GroenLinks alleen hoor. Zijn ballen worden door zo'n beetje de hele politiek gekust om zijn dossierkennis en manier van onderhandelen.
quote:Hildebrand Nawijn is er ook nog (al is ie nu erg stil).
Op dinsdag 30 december 2003 12:00 schreef sizzler het volgende:
Ohja, de vraag was: zal de LPF het kunnen rooien in de Tweede Kamer zonder Herben na 2007?Ik denk het wel. Maar het zal moeilijk worden. Noem, naast Herben en Eerdmans nog een LPF'er die regelmatig in het nieuws komt? En als Herben verdwijnt heb je alleen Eerdmans nog als het gezicht van de LPF.
quote:Ik snap niet wat je bedoelt? Wat wil je dat een Tweede Kamer lid bereikt behalve dat hij goed zijn werk doet, in zijn geval inbreng heeft in de fractie en diverse kamercommissies, meewerkt aan wetsvoorstellen en moties en degelijk oppositie voert. Dat heeft hij allemaal gedaan, zoals een kamerlid betaamt.
Op dinsdag 30 december 2003 13:17 schreef Heerlijkheid het volgende:[..]
En wat heeft dat allemaal opgeleverd? Als je sinds 1998 al in de kamer zit, verwacht ik dat je met veel onderhandelingstactiek ook wat bereikt.
quote:Die namen stellen niks voor. GL heeft dus ook het probleem dat het publiek maar één of twee personen van GL kent. Laatst is er een van GL overleden (wat was zijn naam ook al weer?). Hij deed het best goed.
Op dinsdag 30 december 2003 13:11 schreef SCH het volgende:[..]
Je hebt toch maar 1 fractieleider nodig?
Bij de andere partijen wel dan? Wie is er bij D66 dan? En bij de SP?
Maar bij Groen Links, even uit mijn hoofd: Kees Vendrik, Joost Lagendijk, Jos van der Lans (1e K.). Zijn er toch al 4, waarvan 3 hele goede en zeer ervaren en gewaardeerd.
quote:Idd. Die zie ik zowiezo als enige redding voor de LPF.
Op dinsdag 30 december 2003 11:54 schreef sizzler het volgende:
Prima. Dan heeft Eerdmans nog drie jaar om zich voor te bereiden.
Hij is er nu al bijna klaar voor, na 3 jaar zeker. Goede zaak dus.
quote:In dat geval mag driekwart vd kamer verdwijnen. Te beginnen met de SP, GL en kleine confessionele partijen. Heb ik nog nooit ook maar 1 toegevoegde waarde van gezien, integendeel zelfs.
Op dinsdag 30 december 2003 13:23 schreef Het_Vijfde_Wiel het volgende:
Hun toegevoegde waarde in het parlement heb ik nl. nog niet kunnen ontdekken.
quote:Wat ik een beetje wou aangeven is dat Vendrik zijn werk dan wel goed zou kunnen doen, maar dat hij zich echt niet bijzonder onderscheidt van zijn collegae... Tenminste, dat vind ik - op basis van alles wat ik van hem heb gezien.
Op dinsdag 30 december 2003 13:18 schreef SCH het volgende:[..]
Ik snap niet wat je bedoelt? Wat wil je dat een Tweede Kamer lid bereikt behalve dat hij goed zijn werk doet, in zijn geval inbreng heeft in de fractie en diverse kamercommissies, meewerkt aan wetsvoorstellen en moties en degelijk oppositie voert. Dat heeft hij allemaal gedaan, zoals een kamerlid betaamt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |