De experts meld(d)en dat het technologische voordeel van de Amerikanen grotendeel verdwijnt zodra ze in de stad moeten vechten.
Dus ik ben benieuwd of het Amerikaanse leger hier zonder al te veel kleerscheuren vanaf kan komen.
Wat ik niet helemaal begrijp aan de (vermoedelijke) Irakeze kritiek is waarom ze dan toch troepen naar het zuiden en noorden sturen terwijl Hussein toch wel zal begrijpen dat hij daar niks kan beginnen tegen de Amerikanen...
Zal de Republikeinse Garde van Saddam enige kans hebben? of lopen ze net zo snel met de handen boven het hoofd als de rest van het Irakeze leger deed in de 1e golfoorlog.
quote:Je vergeet dat de iraki's elk hoekje en gaatje in Baghdad kennen. Bovendien is voor de iraki's de vijand duidelijk herkenbaar. Voor de amerikanen (en britten) is elke burger een potentieel gevaar. Bovendien is de republikeinse garde van Saddam extreem fanatiek, en dat valt voor de amerikanen nog maar te bezien als het op man to man gevechten aankomt.
Op maandag 17 maart 2003 23:37 schreef domolanglekker het volgende:
amerikaanse soldaten zijn heus wel getraind in urban warfare. mensen uit gebouwen krijgen is niet zo moeilijk. Dat kan makkelijk.. evt met behulp van rookgranaten/flashbangs/traangas.. maar denk dat ze t wel snel op zullen geven..
quote:zelfs de amerikanen kunnen niet om hoekjes kijken om te zien of er een kamikaze irakees zit. En er zijn veel hoekjes in een stad.
Op maandag 17 maart 2003 23:37 schreef domolanglekker het volgende:
. mensen uit gebouwen krijgen is niet zo moeilijk. Dat kan makkelijk..
en om nou om elke hoek een granaat te gooien..
[Dit bericht is gewijzigd door twiFight op 17-03-2003 23:43]
quote:zal wel meevallen denk 'k. zolang t niet weken en wekenlang duurt zal t moraal er niet onder lijden.
Op maandag 17 maart 2003 23:40 schreef gelly het volgende:[..]
Je vergeet dat de iraki's elk hoekje en gaatje in Baghdad kennen. Bovendien is voor de iraki's de vijand duidelijk herkenbaar. Voor de amerikanen (en britten) is elke burger een potentieel gevaar. Bovendien is de republikeinse garde van Saddam extreem fanatiek, en dat valt voor de amerikanen nog maar te bezien als het op man to man gevechten aankomt.
quote:met infrarood zie je veel hoor
Op maandag 17 maart 2003 23:43 schreef twiFight het volgende:[..]
zelfs de amerikanen kunnen niet hoekjes kijken om te zien of er een kamikaze irakees zit. En er zijn veel hoekjes in een stad.
en om nou om elke hoek een granaat te gooien..
quote:het zou je verbazen wat je in rusland op de "markt" kan krijgen. dan zijn nachtkijkers nog lievertjes
Op maandag 17 maart 2003 23:44 schreef domolanglekker het volgende:[..]
met infrarood zie je veel hoor
ik zei niet dat ze overdags naar binnen gingen.. mag aannemen dat de irakezen geen high tech nachtkijkers enzo hebben..
quote:en uiteraard heeft saddam zijn troepen grootschalig uitgerust met deze speeltjes en hebben zij er ook mee getraind
Op maandag 17 maart 2003 23:45 schreef twiFight het volgende:[..]
het zou je verbazen wat je in rusland op de "markt" kan krijgen. dan zijn nachtkijkers nog lievertjes
quote:dat denk ik niet. (dat ze nogal wat van die troep hebben ook niet trouwens)
Op maandag 17 maart 2003 23:46 schreef domolanglekker het volgende:[..]
en uiteraard heeft saddam zijn troepen grootschalig uitgerust met deze speeltjes en hebben zij er ook mee getraind
quote:en toch worden er nog regelmatig GI's omvergeknald in afganistan.
Op dinsdag 18 maart 2003 00:22 schreef PLAE@ het volgende:
Ik was best onder de indruk van hoe de Amerikanen het hebben aangepakt in afghanistan (als je ziet hoe moeilijk het de russen daar afging en nu gaat in Tsjetjenie). Maar mocht de republikeinse garde moraal genoeg hebben zie ik ze in staat imho om het daar vrij lang vol te houden.
als Saddam echt zo dom is om zijn troepen in de steden terug te trekken, dan zullen de Amerikanen eerst met hun tanks en heli's de gebieden om de steden heen veroveren (en de steden dus belegeren) vervolgens knallen ze alle elektriciteit uit en leggen ze de havens/vliegvelden plat.
dan wachten ze een ff om zichzelf klaar te maken voor een aanval (en het moraal in de steden te doen dalen naar 0) en s'ochtends in de vroegte bij zwak of zelfs geen licht aanvallen met pantserinfanterie en nachtkijkers (net als de Israeli's al jaren doen zonder dat er echt bizar veel soldaten bij sneuvelen) vervolgens doorstoten naar het hart van de stad, daar ingraven en de vijand (als die dan uberhaupt nog wil knokken zich erop stuk laten lopen met ondersteuning van C130 spectres
word de kortste oorlog van de VS ooit
quote:Exact. De Iraki's hebben in Bagdad het 'thuisvoordeel'. Ze zijn gewend aan de omstandigheden en kennen de stad als hun broekzak. Toch wel een voordeel ten opzichte van de Amerikanen die nog nooit een stap hebben gezet in Bagdad.
Op maandag 17 maart 2003 23:40 schreef gelly het volgende:[..]
Je vergeet dat de iraki's elk hoekje en gaatje in Baghdad kennen. Bovendien is voor de iraki's de vijand duidelijk herkenbaar. Voor de amerikanen (en britten) is elke burger een potentieel gevaar. Bovendien is de republikeinse garde van Saddam extreem fanatiek, en dat valt voor de amerikanen nog maar te bezien als het op man to man gevechten aankomt.
quote:Alleen de Irakezen uit Baghdad zelf, en die zijn misschien niet zo geneigd hun stad aan puin te vechten voor die hork uit Tikrit.
Op dinsdag 18 maart 2003 12:02 schreef CherrymoonTraxx het volgende:[..]
Exact. De Iraki's hebben in Bagdad het 'thuisvoordeel'. Ze zijn gewend aan de omstandigheden en kennen de stad als hun broekzak. Toch wel een voordeel ten opzichte van de Amerikanen die nog nooit een stap hebben gezet in Bagdad.
quote:De echte fanatiekelingen uit Bagdad hebben wel degelijk een voordeel op de Amerikanen, echter de Amerikanen zijn superieur qua wapentechnologie.
Op dinsdag 18 maart 2003 12:10 schreef CeeJee het volgende:[..]
Alleen de Irakezen uit Baghdad zelf, en die zijn misschien niet zo geneigd hun stad aan puin te vechten voor die hork uit Tikrit.
quote:Tja, dat deden de Koerden en Sji'iten in 91 ook.
Op dinsdag 18 maart 2003 12:16 schreef Strolie75 het volgende:
Fijnste zou natuurlijk zijn wanneer de bevolking van Bagdag zelf in opstand komt.
maja we can't allways get what we want
quote:Ik denk dat ze zich dit keer wel 2x bedenken voordat ze dat doen. Ze werden toen ook mooi door de Amerikanen in de steek gelaten.
Op dinsdag 18 maart 2003 12:18 schreef Ulx het volgende:[..]
Tja, dat deden de Koerden en Sji'iten in 91 ook.
quote:Wie zegt eigenlijk dat alle Irakezen niet bevrijd willen worden? Volgens mij zijn die gasten dolgelukkig als ze van Saddam af zijn.
Op dinsdag 18 maart 2003 00:28 schreef Downfall101 het volgende:[..]
en toch worden er nog regelmatig GI's omvergeknald in afganistan.
Gebied veroveren en bezetten is niks, als het volk je niet moet daarintegen kom je in palestijnse afghaanse toestanden...
liever zij dan ik
quote:Volgens mij hebben ze ook een hekel aan arrogante amerikanen.
Op dinsdag 18 maart 2003 12:50 schreef _VoiD_ het volgende:[..]
Wie zegt eigenlijk dat alle Irakezen niet bevrijd willen worden? Volgens mij zijn die gasten dolgelukkig als ze van Saddam af zijn.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |