Als er maandag verkiezingen voor de Tweede Kamer waren gehouden, zou de SP van negen naar 22 zetels zijn gestegen. Dat valt althans op te maken uit een peiling die Maurice de Hond hield voor het programma Stem van Nederland (SBS).
De VVD zou er ook flink op vooruit gaan met een stijging van 24 naar 31 zetels. De Partij van de Arbeid zou van 23 naar 25 zijn gegaan. Het CDA zou er slechts een zetel op vooruit zijn gegaan en uitkomen op 44 zetels.
De LPF hield maandag bij De Hond zes van de huidige 26 zetels over. GroenLinks bleef maandag in dezelfde peiling steken op tien, D66 ging van zeven naar zes, de ChristenUnie van vier naar drie, de SGP bleef op twee en Leefbaar Nederland zou nog één zetel mogen bezetten.
De peiling is van 8 tot en met 10 november gehouden onder meer dan 2000 mensen.
-------------------------------
Vreemd, zo'n geweldige groei had ik niet voorzien bij de SP.
Zelf heb ik niet erg veel op met de SP, maar Marijnissen vind ik wel een erg aardige man, 1 van de weinig in de politiek waarvan ik denk dat hij'echt 't beste met de mensen voor heeft. Wel raar dat SP zo geweldig groeit, terwijl Groen-Links 'slechts' 10 zetels zou krijgen als er nu gestemd zou worden. Zo ver liggen de beide partijprogramma;s nou ook weer niet uit elkaar. Ook vreemd dat D'66 totaal in het puin ligt. Als ik Thom de Graaff was, zou ik m'n consequenties trekken en opstappen, slechter dan dit kan toch niet meer.
Ook z'n aktie van vandaag richting SP zal geen goed voor hem doen.
Ik vond Rosenwater een goed politicus die normale taal kon praten en zich tegen het politieke gewouwel keerde, maar tegenwoordig ik echt van hem.
Wat dat betreft doet Marijnissen het beter.
En ja, ik stem SP, en ja ik stem op het programma. Dit om de reacties vast voor te zijn. Dat Marijnissen een positieve gast is is mooi meegenomen, maar geen hoofdreden om SP te stemmen
[Dit bericht is gewijzigd door Meneer_Aart op 11-11-2002 20:40]
quote:Niet genoeg linkse partijen?
Op maandag 11 november 2002 20:38 schreef Meneer_Aart het volgende:
Ik geloof niet dat dit structureel is. Meer 'bij gebrek aan beter'.
quote:Totdat de PVDA weer een linkse partij wordt.
Op maandag 11 november 2002 20:38 schreef Meneer_Aart het volgende:
Ik geloof niet dat dit structureel is. Meer 'bij gebrek aan beter'.
quote:SP
Marijnissen was de enigste die geen voor oordelen had over de LPF. Hij was het niet eens met de standpunten maar ging niet over tot het beledigen van Pim Fortuyn zelf. Ik vind Marijnissen de enigste linkse politicus waarmee ik met sommige dingen nog wel eens ben.
====
No offence, maar ik vind het juist lovend dat Marijnissen de énige politicus was die niet afgaf op Fortuyn.Een lulletje Rosenwater geniet absoluut geen vertrouwen meer; elke GL-stemmer in mijn omgeving is overgestapt op de SP.
(En nee, ik stem rechts en dus zéker geen SP).
[Dit bericht is gewijzigd door Slam op 11-11-2002 20:43]
quote:Waarom?
Op maandag 11 november 2002 20:40 schreef Slam het volgende:
Van de FP, hier sluit ik me graag bij aan:
[..]SP [afbeelding]
Ik denk dat ik ook maar op de SP ga stemmen
quote:(bron: NOS teletekst)
GroenLinks opent aanval op SP
GroenLinks-leider Rosenmöller verwijt SP-leider Marijnissen veel te weinig stelling te hebben genomen tegen de LPF.Dat verklaart volgens hem de zetelwinst voor de SP in de peilingen, terwijl GroenLinks in die steekproeven stabiel blijft.De GroenLinks-leider zei dat bij de presentatie van het verkiezingsmanifest Protest Perspectief. Rosenmöller stelt dat de SP het op een aantal 'linkse' thema's de afgelopen maanden heeft laten afweten.Zo was de SP "totaal afwezig" toen GroenLinks en de PvdA probeerden de bezuinigingen op de Melkertbanen ongedaan te maken.
quote:Dom van Rosenmöller om op de SP af te geven, hij gooit zijn eigen glazen in. Al heeft hij niet helemaal ongelijk.
Op maandag 11 november 2002 20:42 schreef schatje het volgende:[..]
(bron: NOS teletekst)
quote:Gelijk hebben en gelijk krijgen zijn 2 dingen.......
Op maandag 11 november 2002 20:44 schreef Meneer_Aart het volgende:[..]
Dom van Rosenmöller om op de SP af te geven, hij gooit zijn eigen glazen in. Al heeft hij niet helemaal ongelijk.
quote:http://www.sp.nl/partij/theorie/program/verkorteversie.stm
Op maandag 11 november 2002 20:39 schreef Kennyman het volgende:
Wat is de motivatie eigenlijk voor de SP-stemmer, leg eens kort uit waarom de SP (en niet GL/PvdA/CDA/VVD etc). Ik ben er zelf namelijk erg benieuwd naar.
Dat. En verder de actieve betrokkenheid van de SP (let wel niet alleen Marijnissen, maar vele SP'ers, zowel kamerleden als andere leden. Sp is een partij die niet alleen z'n mond opendoet, maar ook doet wat ie zegt.
Dit terwijl vele andere partijen het te druk hebben met "de zwakste schakel" of "wie heeft het beste ego"
Volgens mij zou de SP het liefste "Leve het communisme" op hun pamfletten zetten.
Voor de aanval van Rosenmöller op de SP zie Verschil SP en GroenLinks?.
En je mening over de SP kan je ook nog in Waarom SP stemmen? Deel 2 kwijt.
[Dit bericht is gewijzigd door Kozzmic op 11-11-2002 20:55]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |