quote:Op dinsdag 27 februari 2007 13:42 schreef PushyGurl het volgende:
graag serieuze reacties A.U.B
Ik heb geen idee of ik het kan. Nog nooit geprobeerd eigenlijk. Wil graag eerst wat meer over lezen voordat ik zomaar wat ga proberen.quote:Op dinsdag 27 februari 2007 13:42 schreef PushyGurl het volgende:
Wie praat hier in tongen?
Waarom hebben geesten dialecten?quote:Op dinsdag 27 februari 2007 13:42 schreef PushyGurl het volgende:
Wanneer iemand de gave van tongentaal krijgt van de Heilige Geest is hij of zij in staat hoorbaar te maken wat zijn geest door de Heilige Geest tegen God zegt.
grappigquote:Op dinsdag 27 februari 2007 14:37 schreef onemangang het volgende:
Voor wie niet weet waar ze het hier over heeft: denk terug aan de film Borat in de kerk waarbij de mensen zich zodanig gedraagden dat Borat als komiek niets hoefde te doen om de bioscoopzaal dubbel te laten liggen van het lachen.
filmpje
Misschien kunnen de lieden die tongentaal spreken dat even vragen aan De Heilige Geest. (maar dan wel onafhankelijk van elkaar, om te voorkomen dat ze zelf wat verzinnen... beter checken of ze werkelijk hetzelfde antwoord zullen gevenquote:
De heilige geest is de schepping? Hoe kan hij dan neerdalen op mensen? Lijkt welhaast een gevalletje Russell's paradox.quote:Op dinsdag 27 februari 2007 16:27 schreef PushyGurl het volgende:
de heilige geest is niet zomaar een geest
de heilige geest is volgens mij de schepping
waarom zijn er verschillende culturenquote:Op dinsdag 27 februari 2007 16:58 schreef speknek het volgende:
[..]
De heilige geest is de schepping? Hoe kan hij dan neerdalen op mensen? Lijkt welhaast een gevalletje Russell's paradox.
Maar ik was schijnbaar confuus, ik dacht dat je zei dat elke geest afzonderlijk sprak middels de heilige geest. De vraag is dan, waarom praat de heilige geest in verschillende dialecten?
Het antwoord is anders heel simpel hoor. En dat is niet God.quote:Op dinsdag 27 februari 2007 17:02 schreef PushyGurl het volgende:
[..]
waarom zijn er verschillende culturen
als god alles van dat is
ik vind dat best een moeilijke vraag
je geest is dan de heilige geest omdat je daarvan vervuld ben. Jezus is in de hemel en dus niet in jou. en verder klopt het dan wel wat je zegt. tenminste als je er in gelooft.quote:Op dinsdag 27 februari 2007 17:38 schreef Logical het volgende:
Volgens dit artikel is het spreken in tongen bidden met je geest, zonder gebruik te maken van je verstand. En aangezien je geest in Jezus is, en Jezus volmaakt is, zal het gebed door je geest volmaakt zijn. Maar het met de geest, en niet met het verstand, kunnen bidden is dan wel een gave van de Heilige Geest (geestesgaven door de Heilige Geest worden gegeven aan wie Hij wil).
Volgens de uitleg is het 'in Jezus zijn', van Jezus houden, een relatie met hem hebben en vertrouwen op Zijn genade.quote:Op dinsdag 27 februari 2007 19:58 schreef Boomstam het volgende:
Jezus is in de hemel en dus niet in jou.
Goed idee. Ik kwam hier eigenlijk in de hoop dat het een topic over lekker tongen was.quote:
owjah dan klopt ie welquote:Op dinsdag 27 februari 2007 21:17 schreef Logical het volgende:
[..]
Volgens de uitleg is het 'in Jezus zijn', van Jezus houden, een relatie met hem hebben en vertrouwen op Zijn genade.
welke gemeentes waren dat? voor me zwarte lijstquote:Op dinsdag 27 februari 2007 21:45 schreef Alicey het volgende:
Een tijd terug ben ik bij een (imo) fundamentalistische evangelische gemeente langs geweest. Zij meenden het enige ware geloof te hebben omdat ze in tongen spreken. Iedereen spreekt volgens hen in tongen wanneer de heilige geest neerdaalt. Dat dat bij mij niet het geval was komt uiteraard omdat ik er niet voor open sta.
Vanuit een christelijke visie kan ik moeilijk begrijpen waarom vanuit een christelijke visie het spreken in tongen zo belangrijk kan worden geacht. Iedereen heeft andere gaven, waarbij het spreken in tongen bovendien door Paulus ook niet echt enthausiast werd ontvangen.
Ja ik krijg er echt zo'n Xena warrior princess gevoel bij.quote:Op woensdag 28 februari 2007 00:01 schreef Haushofer het volgende:
In de documentaire "Jesus Camp" hoor je ook mensen in tongen spreken. Wat me opvalt is dat er veracht veel Hebreeuwse en Aramese klanken in zitten, tenminste, wat men denkt dat Aramees/ Hebreeuws klinkt. Zoiets als Armagasjon Halabeel JawareteketetKlinkt tov natuurlijk, maar ik heb zo'n idee dat mensen hier zich heel erg voor de gek zitten te houden. Maar heb verder geen persoonlijk verhalen gehoord, dus ben benieuwd
Ik ken ook niemand persoonlijk die tongen praat. wel mensen die er naar verlangen en er om bidden enz.quote:Op woensdag 28 februari 2007 00:01 schreef Haushofer het volgende:
In de documentaire "Jesus Camp" hoor je ook mensen in tongen spreken. Wat me opvalt is dat er veracht veel Hebreeuwse en Aramese klanken in zitten, tenminste, wat men denkt dat Aramees/ Hebreeuws klinkt. Zoiets als Armagasjon Halabeel JawareteketetKlinkt tov natuurlijk, maar ik heb zo'n idee dat mensen hier zich heel erg voor de gek zitten te houden. Maar heb verder geen persoonlijk verhalen gehoord, dus ben benieuwd
Maar het is wel eng he? Het is het werk van de duivel toch?quote:Op woensdag 28 februari 2007 00:19 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Ik vind het een eng iets, en volgens mij komt het niet van de Heilige Geest. Net als al die andere onzin die ze tegenwoordig doen in de (charismatische mega-kerken.
filmpjequote:Op woensdag 28 februari 2007 00:01 schreef Haushofer het volgende:
In de documentaire "Jesus Camp" hoor je ook mensen in tongen spreken.
quote:Op woensdag 28 februari 2007 00:20 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Maar het is wel eng he? Het is het werk van de duivel toch?
Ik ben weer de naam kwijt. Als ze binnenkort weer eens zieltjes aan het winnen zijn zal ik wel weer een foldertje aan ze vragen.quote:Op dinsdag 27 februari 2007 23:50 schreef Boomstam het volgende:
[..]
welke gemeentes waren dat? voor me zwarte lijst
wajoo dat kan toch niet de bedoeling zijnquote:
Nieuwe fillm?quote:Op woensdag 28 februari 2007 09:20 schreef het_fokschaap het volgende:
misschien moeten we voor het vullen van de rest van dit topic even de film van James Cameron afwachten
ja gister nog een gesprek geweest in paul witteman etc.quote:Op woensdag 28 februari 2007 10:49 schreef het_fokschaap het volgende:
[..]
ja, over de graftombe van Jezus
http://www.theregister.co.uk/2007/02/26/cameron_grave/
mja, de bijbel ook...schijntquote:Op woensdag 28 februari 2007 10:51 schreef Burakius het volgende:
Schijnt dus dat het totale bullshet is deze film
Toch wel grappig hoe die Nederlandse priester het over het evangelie van Fillippus had als "aporcrief, mythisch, onwetenschappelijk boek".quote:Op woensdag 28 februari 2007 10:51 schreef Burakius het volgende:
[..]
ja gister nog een gesprek geweest in paul witteman etc.
Haha, dat tongentaal lijkt net een conference van Hans Teeuwen.quote:Op woensdag 28 februari 2007 11:09 schreef Ali_Kannibali het volgende:
Maar dit gaat wel iets verder dan alleen maar spreken in tongen en een beetje duivelsuitdrijving. Er werd net voor de grap gezegd 'dat doet de duivel he) maar veel prekers lopen dat zelf te verkondigen tijdens de preek (als je goed oplet) en het duivelsteken als handgebaar te maken. Het is ook niet iets van de laatste jaren. Er zijn rare invloeden in de kerk gekomen en ze hebben niets met God of christelijk te maken, eerder het tegenovergestelde en ik verzin dat niet zelf, wat ze doen staat in de bijbel beschreven of ze scanderen het zelf.
http://video.google.nl/videoplay?docid=-1309655344938122063&q=tex+marrs+blind+and+dead
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |