Dus Colonel Klinkquote:Klink wil rokers snel weg uit horeca
DEN HAAG - Minister Ab Klink van Volksgezondheid streeft er naar om in een jaar tijd een rookverbod in de horeca te realiseren.
Dat is sneller dan verwacht. In het coalitieakkoord van het nieuwe kabinet staat wel dat er in overleg met de sector een rookverbod moet komen, maar er wordt geen datum genoemd. Het moet in elk geval gebeuren in deze kabinetsperiode en die loopt in 2011 af.
Stappenplan
Klink deed zijn uitspraak donderdagavond tijdens het televisieprogramma van de NOS met de nieuwe bewindspersonen. Zijn voorganger Hans Hoogervorst had al met de horeca een stappenplan afgesproken waarin staat dat de sector tot 2009 de tijd krijgt om het roken terug te dringen.
Dit voorjaar komt er een evaluatie over de resultaten daarvan. Mocht er te weinig zijn gebeurd, dan zou Hoogervorst versneld een verbod invoeren.
BRON: NU.NL
Eerste deelquote:Op vrijdag 23 februari 2007 16:23 schreef Gia het volgende:
Ach, restaurants zullen hun omzet in elk geval wel zien stijgen. Immers, de rokers blijven niet meer natafelen, dus komt het tafeltje sneller vrij voor volgende klanten.
Gewone kroegen hebben over het algemeen meer niet-rokende klanten dan rokende. Tenminste dat is wat ik om me heen zie als ik uitga. Ik verwacht in het begin misschien een omzetdaling, maar dat kan gecompenseerd worden met de belastingaangifte. Omzet van het ene jaar vergelijken met die van de jaren ervoor. Is er een duidelijke daling, dan een compensatie. Kan de belastingdienst meteen in de gaten houden of de omzetverlaging doorzet of dat het tijdelijk is. Ik verwacht het laatste.
Ah dus de horeca heeft liever rokers dan niet rokersquote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:13 schreef Armageddon het volgende:
Rokers drinken veel sneller en meer dan niet rokers.
Ik denk het wel ja. Ik denk echt niet dat de horeca op een rookverbod zit te wachten eigenlijk.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:15 schreef BasOne het volgende:
[..]
Ah dus de horeca heeft liever rokers dan niet rokers
Niet rokers zijn lamzakken en economisch ontverantwoord
Het probleem is dat maar 1/3de van de bevolking rookt, helaas is die 1/3de 80% van uitgaande bevolking.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:16 schreef Armageddon het volgende:
[..]
Ik denk het wel ja. Ik denk echt niet dat de horeca op een rookverbod zit te wachten eigenlijk.
Ik zal wel de zoveelste zijn, maar ik rook niet, en kan me niet storen aan rokers. Ik zit daarom ook niet echt te wachten op een rookverbod. Eerder een klein beetje meer naleving op de ventilatienormen, die soms voor nog geen 30% (de extreem benauwde tenten) gehaald worden.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:16 schreef Armageddon het volgende:
[..]
Ik denk het wel ja. Ik denk echt niet dat de horeca op een rookverbod zit te wachten eigenlijk.
Ik rook heel stevig maar van die extreem benauwde tenten moet ik ook niets hebben. Das gewoon niet leuk meer. Dat je ogen gewoon zeer gaan doen.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:20 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ik zal wel de zoveelste zijn, maar ik rook niet, en kan me niet storen aan rokers. Ik zit daarom ook niet echt te wachten op een rookverbod. Eerder een klein beetje meer naleving op de ventilatienormen, die soms voor nog geen 30% (de extreem benauwde tenten) gehaald worden.
Maar 1/3?quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:19 schreef BasOne het volgende:
[..]
Het probleem is dat maar 1/3de van de bevolking rookt, helaas is die 1/3de 80% van uitgaande bevolking.
Dus in cafe's zijn er er meer mensen die roken dan nietroken.
Je kan er verschillende onderzoeken bijhalen, maar van die 1/3de rokende bevolking bevindt zich 70% tussen de 16 en 30 jaar.
Ja precies, je snapt wat ik bedoel.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:22 schreef Armageddon het volgende:
[..]
Ik rook heel stevig maar van die extreem benauwde tenten moet ik ook niets hebben. Das gewoon niet leuk meer. Dat je ogen gewoon zeer gaan doen.
Afhankelijk van bronnen, STIVORO zecht 1/3de van de bevolking rookt, andere onderzoeken meer, andere minder.quote:
Zecht.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:26 schreef BasOne het volgende:
[..]
Afhankelijk van bronnen, STIVORO zecht 1/3de van de bevolking rookt, andere onderzoeken meer, andere minder.
Leuk feitje:
Sinds de jaren 50 is het aantal rokers in nederland gestaag gedaald, sinds de oprichting van Stivoro begin '80 is het gelijk gebleven.
Inderdaad, als je het een beetje goed ventileert dan hebben de niet rokers er helemaal tot bijna geen last van. Als ik in een restaurant na het eten niet meer een peukie kan opsteken dan kom ik er echt niet meer.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:26 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ja precies, je snapt wat ik bedoel.
Ik snap best dat mensen zich daaraan ergeren. Ja, de indirecte oorzaak ervan is de rooklucht, maar ik zie de extreem slechte ventilatie als directe oorzaak. Pak dan niet de rokers aan, maar de slechte ventilatie, denk ik dan.
Ach, ik zie wel eens in overheidsgebouwen dat men maar voor 30% de norm haalt qua luchtverversing. Hoe dat kan weet ik ook niet, maar sommigen komen er al 20 jaar achter elkaar mee weg. Vooral scholen kunnen er wat van. Pas nog werd er in een basisschool ergens in Arhem ofzo 1 of andere meter opgehangen, wat aan zou geven hoe slecht de kwaliteit van de lucht was. Dat is over het algemeen erg slecht geregeld.
Je weet de dingen te relativeren, daar heb ik respect voor. Uit de meeste reacties van niet rokers zou je tegenwoordig haast de indruk krijgen dat je een of andere crimineel bent, of opgejaagd wild of zo.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:20 schreef Yildiz het volgende:
[..]
Ik zal wel de zoveelste zijn, maar ik rook niet, en kan me niet storen aan rokers. Ik zit daarom ook niet echt te wachten op een rookverbod. Eerder een klein beetje meer naleving op de ventilatienormen, die soms voor nog geen 30% (de extreem benauwde tenten) gehaald worden.
aw shadap, bier en peukenquote:
btw, Zecht is correct vlaamsquote:
Ja precies. Ik vind dat ook niet echt normaal.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:32 schreef Hathor het volgende:
[..]
Je weet de dingen te relativeren, daar heb ik respect voor. Uit de meeste reacties van niet rokers zou je tegenwoordig haast de indruk krijgen dat je een of andere crimineel bent, of opgejaagd wild of zo.![]()
Het verschil zit tussen de niet roker en de anti roker, de anti roker neemt per definitie aan dat een niet roker ook een anti roker is.quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:32 schreef Hathor het volgende:
[..]
Je weet de dingen te relativeren, daar heb ik respect voor. Uit de meeste reacties van niet rokers zou je tegenwoordig haast de indruk krijgen dat je een of andere crimineel bent, of opgejaagd wild of zo.![]()
Wat een kwatsj!! Of heb je hier echt cijfers/bronnen van?quote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:19 schreef BasOne het volgende:
[..]
Het probleem is dat maar 1/3de van de bevolking rookt, helaas is die 1/3de 80% van uitgaande bevolking.
Dus in cafe's zijn er er meer mensen die roken dan nietroken.
Eeer, ja er zijn cijfers van, vraag me niet waar, google zelf maar, ben hard op weg lekker zat te gerakenquote:Op vrijdag 23 februari 2007 21:41 schreef Refragmental het volgende:
[..]
Wat een kwatsj!! Of heb je hier echt cijfers/bronnen van?
Het zullen er zeker meer dan 50% zijn... maar zoveel lijkt me gewoon echt onzin.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |