Allatta spreekt op Mauritius over voetbalschandaal
Voetbalmakelaar Pietro Allatta, de vermeende rechterhand van 'gokchinees' Zheyun Ye, verblijft sinds kort op het eiland Mauritius. Een reportageploeg van het Canvas-programma Terzake zocht hem op en trachtte binnen te dringen in de leefwereld van de man. Morgenavond brengt Terzake dit portret van één van de hoofdrolspelers uit het mogelijk grootste voetbalschandaal uit de Belgische geschiedenis.
Allatta wacht in Mauritius op de start van het proces in België, waarin hij onder meer aangeklaagd wordt voor fraude met transfergelden en bedreiging. Ondertussen tracht hij op het eiland een trainingsschool voor jong talent op te richten en houdt hij zich ook bezig met het importeren van merkkledij uit België en Italië.
"Op Mauritius is alles aanwezig voor een bizarre 'cocktail Allatta': zon, mooie vrouwen, voetbal, casino's en ... veel Chinezen", zegt VRT-journalist Tom Van de Weghe, tegen wie Allatta vorig jaar notabene een klacht indiende voor laster en eerroof na de Panorama-uitzending waarmee de bal aan het rollen ging. (belga)
Pietro Allatta in de tegenaanval
BRUSSEL - Voetbalmakelaar Pietro Allatta beticht de voetbalclubs ervan nog steeds afspraken te maken over de uitkomst van voetbalwedstrijden. Dat beweert Allatta, een van de verdachten in de zaak-Ye rond vervalste voetbalwedstrijden, in een exclusief interview woensdagavond met RTL-TVI en VTM in hun avondnieuws. Het gesprek met Allatta werd opgenomen op het eiland Mauritius, waar hij momenteel verblijft.
De manager zegt over bewijzen te beschikken dat er nog steeds voor grote sommen gewed wordt op wedstrijden in eerste klasse. ,,Elk weekend worden wedstrijden vervalst. Ik ben er zeker van'', zei hij op RTL TVI.
Allatta beweert ook dat Anderlecht hem in het kader van de transfer van doelman Silvio Proto een duistere commissie van 15.000 euro heeft voorgesteld.
Herman Van Holsbeeck, manager van landskampioen RSC Anderlecht, ontkent dit. ,,Om de twee maanden uit meneer Allatta beschuldigingen aan mijn adres. De zaak is in handen van mijn advocaat, meester Daniel Spreutels. We hebben al eerder een klacht neergelegd en ik hoop dat Allatta over dit alles komt debatteren voor het gerecht. Zelf moet ik met betrekking tot deze hele zaak volgende week voor de federale politie verschijnen. Dat is niet de eerste keer. We zullen hierover voor de rechter debatteren met alle bewijzen die voorhanden zijn. Ik was trouwens de eerste in het voetbalmilieu die zei om niet met meneer Allatta aan tafel te gaan zitten. Ik ken zijn persoon immers. Om die reden was ik ook gekant tegen de transfer van Silvio Proto'', aldus Van Holsbeeck.
Frank Vandenbroucke : * 06-11-74; + 12-10-09
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)