nee.. en zowiezow dacht ik dat meeste auto's na 96 op 98octaan rijdenquote:Op donderdag 22 februari 2007 01:44 schreef Driverrrr het volgende:
Hey... even een vraagje....
Heb hier vaak discussies over verschillende soorten benzine gelezen, benzine van de witte pomp, benzine van de shell, v-power etc.
Ik heb zelf een Mitsubitshi Colt uit 96, en wil wel eens een beetje testen of ik wat verschil merk.
Mijn vraag is alleen, kan er in mijn auto ook euro 98, of kan dat schadelijk zijn?
bedankt!
Ja, dat is onzin, het zal wel advies zijn.quote:Op donderdag 22 februari 2007 03:25 schreef Cynix ® het volgende:
In de Golf V 1.6 FSI móet volgens het boekje per se Euro 98 of is dat ook onzin?
Tevens verkopen ze hier in Nederland niet overal Euro98 meer :-)quote:Op donderdag 22 februari 2007 07:17 schreef Chinless het volgende:
[..]
Ja, dat is onzin, het zal wel advies zijn.
Euro 95, 98 je merkt het verschil bijna niet.
Een FSI motor heeft directe brandstof injectie en werkt met een compressieverhouding van 12,0:1. Als je daar Euro 95 in gooit heb je wat minder vermogen. Bij een hoge compressieverhouding is Euro 98 geen onzin, maar op die 110 of 115 pk merk je het niet echt.quote:Op donderdag 22 februari 2007 03:25 schreef Cynix ® het volgende:
In de Golf V 1.6 FSI móet volgens het boekje per se Euro 98 of is dat ook onzin?
Herstel: zeker op koude dagen, wanneer de lucht dichter is en je van nature meer kans op detonatie hebtquote:Op donderdag 22 februari 2007 10:10 schreef DS4 het volgende:
[...]
Zeker op warme dagen en zeker indien je de motor zwaar wenst te belasten.
Als je nog met een barn-door luchtmeetsysteem werkt en het is on-Nederlands koud... Maar met hittedraad: no way.quote:Op donderdag 22 februari 2007 10:15 schreef johnwoo het volgende:
Herstel: zeker op koude dagen, wanneer de lucht dichter is en je meer kans op detonatie hebt
Euro 91 dusquote:Op donderdag 22 februari 2007 12:22 schreef Repeat het volgende:
gewoon het goedkoopste tanken, benzine is al duur genoeg.
Mijn Saab 9-3 uit 1998 heeft in het boekje anders staan dat minimaal 91 octaan is vereist, nu tank ik gewoon altijd 95...maar het is onzin dat alle motoren daar niet tegen kunnen, hoge octaangehaltes is echt een hype geworden...quote:Op donderdag 22 februari 2007 12:45 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Euro 91 dus![]()
Succes met et kopen van een nieuwe auto alvast![]()
97 dus ja...quote:Op donderdag 22 februari 2007 12:50 schreef funkmaster het volgende:
[..]
owja, en dan dat V-Power van shell...das in nederland dus gewoon 95 octaan he, in Duitsland daarentegen is het 100...en dat verschil merk je wel op topsnelheid!![]()
meer toelichting is toegestaan?? in duitsland is het echt 100 octaan hoor...quote:
In nederland inderdaad... Duitsland is inderdaad 100, luxemburg 98... Tsjah; mijn auto rijdt beter op v-power dan op bijvoorbeel excellium... Daarnaast is de meerprijs van v-power t.o.v. de andere 98 en equivalenten een stuk schappelijker...quote:Op donderdag 22 februari 2007 12:54 schreef funkmaster het volgende:
[..]
meer toelichting is toegestaan?? in duitsland is het echt 100 octaan hoor...
als je nederland bedoeld dan zou ik het mis kunnen hebben maar dan is v-power nog steeds stukken duurder dan 98 ongelood...en van die "speciale ingredienten" geloof ik geen zak...puur slimme marketing
wat voor een auto rij je?quote:Op donderdag 22 februari 2007 12:57 schreef MikeyMan het volgende:
[..]
In nederland inderdaad... Duitsland is inderdaad 100, luxemburg 98... Tsjah; mijn auto rijdt beter op v-power dan op bijvoorbeel excellium... Daarnaast is de meerprijs van v-power t.o.v. de andere 98 en equivalenten een stuk schappelijker...
ja, veel pk uit kleine motor --> dan heb je het nodig..quote:Op donderdag 22 februari 2007 13:00 schreef GizartFRL het volgende:
Mijn 205 GTTI moest op 98 rijden.
Gewone GTI kan gewoon op 95.
Een Carina E...quote:
succes met het vinden van euro 91 alvastquote:Op donderdag 22 februari 2007 12:45 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Euro 91 dus![]()
Succes met et kopen van een nieuwe auto alvast![]()
Ok nou een vriend van me heeft ook en Carina 2.0, en die smijt er altijd 95 in en hij doet het prima.quote:
Tsjah, hoe dan ook; hij rijdt gewoon fijner... Soepeler... En er is echt niks mis mee, hij is top onderhouden...quote:Op donderdag 22 februari 2007 13:18 schreef funkmaster het volgende:
[..]
Ok nou een vriend van me heeft ook en Carina 2.0, en die smijt er altijd 95 in en hij doet het prima.
Ik ontken niet dat je het misschien merkt als ie vol met 98 zit, tuurlijk presteert ie beter....maar als je het echt
heel erg merkt dan zou ik er eens naar laten kijken...
nogmaals ik gooi er ook weleens 98 in, voor lange stukken zware belasting : autobahn, bergen...dan merk je het verschil ook echt...maar niet in het stadsverkeer hoor...en jou auto heeft helemaal niet zo'n hoge compressie dus hij moet prima tuffen op 95
Als de benzine 3% duurder is, maar het verbruik daalt met 5%... Maar goed: your call.quote:Op donderdag 22 februari 2007 12:22 schreef Repeat het volgende:
gewoon het goedkoopste tanken, benzine is al duur genoeg.
Dat komt door de pingelsensor, of doordat je een motor hebt die voor 91 is ontwikkeld.quote:Op donderdag 22 februari 2007 12:07 schreef JaFFe het volgende:
van de zomer per ongeluk benzin 91 in duitlsland getankt en daarna door de bergen gereden, niks van gemerkt verder.
en jij wou zeggen dat je met 98 ipv 95 5% zuiniger rijdt?quote:Op donderdag 22 februari 2007 13:50 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als de benzine 3% duurder is, maar het verbruik daalt met 5%... Maar goed: your call.
Als je vlakbij de Duitse grens woont, ff de grens over en klaarquote:Op donderdag 22 februari 2007 13:11 schreef Repeat het volgende:
[..]
succes met het vinden van euro 91 alvast
In rusland hadden ze 80quote:Op donderdag 22 februari 2007 12:45 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Euro 91 dus![]()
Succes met et kopen van een nieuwe auto alvast![]()
Het zijn even fictieve getallen, het prijsverschil tussen 95 en 98 is in Nederland nl. godsonmogelijk hoog (6-7%? vs ong. 1% in België). Maar 5% zuiniger met 98 acht ik allesbehalve onmogelijk.quote:Op donderdag 22 februari 2007 13:53 schreef Repeat het volgende:
en jij wou zeggen dat je met 98 ipv 95 5% zuiniger rijdt?
Op elk Duits tankstation sukkelquote:Op donderdag 22 februari 2007 13:11 schreef Repeat het volgende:
[..]
succes met het vinden van euro 91 alvast
Nou das mooi kut danquote:Op donderdag 22 februari 2007 14:35 schreef 1299 het volgende:
In je colt merk je geen fuck verschil. Ik heb zelf een Colt GTi, en of ik nu euro 95 of 98 dr in flikker maakt geen zak uit. Hij haalt evenveel kilometers op een tank en vliegt even snel uit de startblokken. Top maakt ook geen zak uit.
Natuurlijk ook superlogisch, aangezien octaan getal enkel wat zegt over de klopvastheid, en niks over de energie van de brandstof zelf.
Nu heb ik in dezelfde auto een turbomotor hangen die wel RON 98 nodig heeft omdat hij anders gaat pingelen (dankzij turbo)
Dat klopt op zich... maar: Zodra het ontstekingstijdstip dient te worden verlaat om pingelen tegen te gaan verlies je wel vermogen en rendement.quote:Op donderdag 22 februari 2007 14:35 schreef 1299 het volgende:
Natuurlijk ook superlogisch, aangezien octaan getal enkel wat zegt over de klopvastheid, en niks over de energie van de brandstof zelf.
Absoluut waar.. maar meer dan 95% van de hier in nederland verkochte auto's lopen op hun standaard ontstekingstijdstip bij benzine met een octaangetal van 95quote:Op donderdag 22 februari 2007 14:44 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat klopt op zich... maar: Zodra het ontstekingstijdstip dient te worden verlaat om pingelen tegen te gaan verlies je wel vermogen en rendement.
Heb je daarmee ook niet iets van een leereffect? Ik neem aan dat de ecu wel kan bepalen welke timing het meeste rendement oplevert...?quote:Op donderdag 22 februari 2007 14:47 schreef 1299 het volgende:
[..]
Absoluut waar.. maar meer dan 95% van de hier in nederland verkochte auto's lopen op hun standaard ontstekingstijdstip bij benzine met een octaangetal van 95
Nee al hebben enkele nieuwere auto's dat wel, die gaan op Euro 98 meer vermogen leveren. Maar het is absoluut geen gemeengoed en zeker vroeger niet.quote:Op donderdag 22 februari 2007 14:49 schreef MikeyMan het volgende:
[..]
Heb je daarmee ook niet iets van een leereffect? Ik neem aan dat de ecu wel kan bepalen welke timing het meeste rendement oplevert...?
apartquote:Op donderdag 22 februari 2007 08:51 schreef Fugie het volgende:
Ik kan met een knoppie omzetten of ik op 95 of 98 rij, tenminste dat is mij ooit verteld, nooit getest eigelijkGa ik van de week eens doen
gelukkig woon in niet in duitsland maar in nederland, schijtjong. en nu oppleuren.quote:Op donderdag 22 februari 2007 14:28 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Op elk Duits tankstation sukkel![]()
Mjah, goed, je hebt natuurlijk meer vermogen en meer vermogen...quote:Op donderdag 22 februari 2007 15:07 schreef 1299 het volgende:
[..]
Nee al hebben enkele nieuwere auto's dat wel, die gaan op Euro 98 meer vermogen leveren. Maar het is absoluut geen gemeengoed en zeker vroeger niet.
Zou kunnen zweren dat jij in Berlijn woonde.quote:Op donderdag 22 februari 2007 15:16 schreef Repeat het volgende:
[..]
gelukkig woon in niet in duitsland maar in nederland, schijtjong. en nu oppleuren.
De ecu zegt gewoon dat er bij dat toerental zus en zoveel brandstof ingespoten moet worden. En dan nog afhankelijk van een aantal sensoren. Maar hij heeft geen besef van een 'efficientere ontsteking'quote:Op donderdag 22 februari 2007 15:18 schreef MikeyMan het volgende:
[..]
Mjah, goed, je hebt natuurlijk meer vermogen en meer vermogen...
Tis niet dat je er ineens 30 pk op vooruit gaat... Maar een wat efficientere ontsteking zou die ecu toch wel moeten doorhebben, lijkt me?
En jij altijd maar kutten met die lpg slang op je benzine tankquote:Op donderdag 22 februari 2007 12:22 schreef Repeat het volgende:
gewoon het goedkoopste tanken, benzine is al duur genoeg.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |