Correct gezien...het topic is helaas verdwaald in een discussie tussen politiek correcte fascisten en de rest van de wereld. Het topic is dus gericht op de verkeerde actie van de kamervoorzitster en haar verwrongen blik op de realiteit. Gelukkig zijn er meer mensen die zo denken.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 09:12 schreef Lucky8 het volgende:
Volgens mij heb ik dit topic niet goed begrepen. Het ging toch om de ondemocratische actie van de PVDA kamervoorzitster om een gekozen volksvertegenwoordiger het woord en het initiatief te ontnemen? Niet over het democratische recht van een (wellicht ondemocratische) partij om de regelgeving omtrend kabinetsbenoemingen ter discussie te stellen?
Bron:: http://www.planet.nl/plan(...)tid=813317/sc=e84b5cquote:CDA, VVD hekelen optreden Kamervoorzitter Verbeet
Gepubliceerd op zaterdag 17 februari 2007
DEN HAAG (ANP) - CDA en VVD vinden dat de nieuwe voorzitter van de Tweede Kamer, de PvdA'ster Gerdi Verbeet, weinig gelukkig heeft geopereerd in het door de Partij voor de Vrijheid (PVV) aangezwengelde debat over de dubbele nationaliteiten van politici.
Verbeet ontnam PVV-Kamerlid Sietse Fritsma donderdag het woord toen hij zijn motie toelichtte om de bewindslieden Ahmed Aboutaleb en Nebahat Albayrak uit het nieuwe kabinet te houden. Volgens de PVV mogen zij geen staatssecretaris worden omdat ze een dubbele nationaliteit hebben. Aboutaleb is van Marokkaanse en Albayrak van Turkse afkomst. Beiden zijn lid van de PvdA.
,,Het waren de verkeerde interventies van de voorzitter. Wij moeten in de Kamer zonder last of ruggespraak kunnen debatteren over alle onderwerpen. Zij blokkeerde dit debat. Ik ben daar niet tevreden over'', zegt CDA-Kamerlid Mirjam Sterk zaterdag in Trouw.
VVD-Kamerlid Fred Teeven uit in de krant soortgelijke kritiek. ,,Voorzitter Verbeet moet oppassen dat ze niet teveel op de linkse stoel gaat zitten. Je moet je niet door emoties laten leiden'', aldus Teeven.
De realiteit is dat je eerst wetten moet maken om mensen te straffen. Dat de PVV daar anders over denkt, is toch echt het probleem van de PVV, niet van Verbeet.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 11:17 schreef wonko het volgende:
Het topic is dus gericht op de verkeerde actie van de kamervoorzitster en haar verwrongen blik op de realiteit.
Waar haal jij dat straffen nu weer vandaan?quote:Op zaterdag 17 februari 2007 11:46 schreef calvobbes het volgende:
[..]
De realiteit is dat je eerst wetten moet maken om mensen te straffen. Dat de PVV daar anders over denkt, is toch echt het probleem van de PVV, niet van Verbeet.
Mensen een grondwettelijk recht ontzeggen, bijvoorbeeld? Dus iemand verbieden een positie te bekleden op oneigenlijke gronden?quote:Op zaterdag 17 februari 2007 14:39 schreef wonko het volgende:
[..]
Waar haal jij dat straffen nu weer vandaan?
Mennsen een grondwettelijk recht ontzeggen...iemand op subjectieve wijze verbieden vragen te stellen door iemand die objectief zou moeten zijn. Dat is pas fout.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 14:41 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Mensen een grondwettelijk recht ontzeggen, bijvoorbeeld? Dus iemand verbieden een positie te bekleden op oneigenlijke gronden?
Het is tot nu toe nauwelijks relevant geweest omdat maar weinig allochtonen in het landsbestuur terechtkwamen. Maar het is wel een legitiem punt. Het aanhouden van een andere nationaliteit kan verplichtingen en afhankelijkheden scheppen, het houdt sentimenten in stand, en het kan aangeven dat je aan dat andere land evenzeer of misschien wel meer hecht dan aan Nederland. Dat zijn allemaal onwenselijke eigenschappen voor iemand die niets anders dan het Nederlandse landsbelang moet dienen. Bij vraagstukken zoals: moet Turkije tot de EU kunnen toetreden, besteden we honderd miljoen aan een wederopbouwproject in Marokko of in Tunesië, hoe stelt Nederland zich op in het Turks-Griekse conflict rond Cyprus, etc, moeten alleen de Nederlandse belangen gediend worden. Er moet ook geen druk vanuit het andere vaderland kunnen worden uitgeoefend ("als jij deze motie indient, of als jij zus-of-zo stemt, ontslaan we jou van je dienstplicht"), en de kans dat buitenlandse agenten in de volksvertegenwoordiging komen en toegang krijgen tot gevoelige informatie en procedures moet minimaal zijn, et cetera. Met de integriteit van het bestuur neem je gewoon geen vermijdbare risico's.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 09:03 schreef Megumi het volgende:
Ik heb eigenlijk maar een vraag is er ooit iemand die misbruik maakte van zijn of haar dubbele nationaliteit in de regering of parlement. Zo niet dan zijn dit soort discussies nutteloos.
De vraag was of de PVV zich met zijn motie, en de toelichting daarop, 'buiten de orde' had geplaatst. Zo ja, dan had de voorzitter het recht en de plicht om in te grijpen. Veel mensen vonden dat er niets mis was met wat de PVV deed, en dat de voorzitter dus niet had mogen ingrijpen.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 09:12 schreef Lucky8 het volgende:
Volgens mij heb ik dit topic niet goed begrepen. Het ging toch om de ondemocratische actie van de PVDA kamervoorzitster om een gekozen volksvertegenwoordiger het woord en het initiatief te ontnemen? Niet over het democratische recht van een (wellicht ondemocratische) partij om de regelgeving omtrend kabinetsbenoemingen ter discussie te stellen?
We zullen het oneens moeten blijven. Ik heb al uitgelegd waarom je beweringen onjuist zijn, en een herhaling van zetten lijkt me zonde van onze tijd.quote:
Zwak...quote:Op zaterdag 17 februari 2007 17:24 schreef dvr het volgende:
[..]
We zullen het oneens moeten blijven. Ik heb al uitgelegd waarom je beweringen onjuist zijn, en een herhaling van zetten lijkt me zonde van onze tijd.
Typisch rechts trekje is dat. Democratie ole ole, maar dan alleen als het in hun eigen straatje past. Nebahat Albayrak en Ahmed Aboutaleb zijn nu eenmaal democratisch gekozen en zitten in de kamer en daar hebben ze maar mee te leven.quote:Op vrijdag 16 februari 2007 01:40 schreef __Saviour__ het volgende:
Nogal jammer dat die motie buiten de orde verklaard werd. Typisch links trekje is dat. Democratie ole ole, maar dan alleen als het in hun eigen straatje past. PVV is nu eenmaal democratisch gekozen en zit in de kamer en daar hebben ze maar mee te leven.
Waar wil je dat ik nog op in ga? Ik heb al uitgelegd dat dat 3e deel van de motie, dat volgens jou "onwettig (Kieswet), ongrondwettig (Artikel 1 en (zijdelings) 3) en meinedig (de eed die Kamerleden afleggen om deGrondwet te respecteren)" is, volledig in orde was omdat het de kamer slechts vraagt een wens uit te spreken die legitiem en consequent was. Immers, als je de wet zodanig wijzigt dat dubbelpaspoorthouders geen minister of staatssecretaris moeten kunnen worden -omdat je bij dergelijke personen een loyaliteitsrisico ziet- terwijl er net een nieuw kabinet aan zit te komen, dan is het logisch dat je nu al uitspreekt dat het wenselijk is, dat bij de vorming van dat kabinet met die zorg van de volksvertegenwoordiging rekening wordt gehouden.quote:
Er is geen enkele wet die het verbood om Aboutaleb en Albayrak te benoemen tot staatsecretaris. Toch was dat wat de PVV wilde bereiken.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 15:35 schreef wonko het volgende:
Mennsen een grondwettelijk recht ontzeggen...
Dat is juist een van de misverstanden. Ze dienden in het kader van de te wijzigen Wet op het Nederlanderschap (die toevallig net nu behandeld werd) een motie in, die het in de toekomst onmogelijk zou moeten maken dat mensen met een andere nationaliteit dan alleen de Nederlandse in het kabinet of in het parlement kunnen komen.quote:Op zaterdag 17 februari 2007 23:57 schreef calvobbes het volgende:
Er is geen enkele wet die het verbood om Aboutaleb en Albayrak te benoemen tot staatsecretaris. Toch was dat wat de PVV wilde bereiken.
Vind jij dat niet fout?
Ze hadden ook helemaal niet kunnen beginnen over bewindslieden van dit kabinet en het alleen maar voor de toekomst duidelijk willen hebben.quote:Op zondag 18 februari 2007 00:25 schreef dvr het volgende:
Dat is juist een van de misverstanden. Ze dienden in het kader van de te wijzigen Wet op het Nederlanderschap (die toevallig net nu behandeld werd) een motie in, die het in de toekomst onmogelijk zou moeten maken dat mensen met een andere nationaliteit dan alleen de Nederlandse in het kabinet of in het parlement kunnen komen.
Omdat er op dit moment een kabinet gevormd wordt, wilden ze meteen de wens uitspreken dat er al bij de vorming van dit kabinet met dit nieuwe wettelijke vereiste rekening wordt gehouden.
Over Aboutaleb en Albayrak werd niet gerept. Het had in dit geval natuurlijk wel betrekking op hun, maar het hadden evengoed andere mensen of zelfs géén mensen kunnen zijn.
quote:Er is nog niet over gestemd, maar als het eerste deel van die motie wordt aangenomen en het Nederlandse volk dus van mening is dat er geen kandidaten met een dubbel paspoort in het kabinet horen, dan zou het eigengereid en ondemocratisch van Balkenende zijn als hij toch nog even snel zulke mensen in zijn kabinet opneemt terwijl hij weet dat de aankomende wet daar juist op tegen is.
Nee, natuurlijk niet - die wens was onderdeel van de motie en zou dus alleen van toepassing zijn geweest als de voorgestelde wetswijziging er ook daadwerkelijk was gekomen!quote:Op zondag 18 februari 2007 00:31 schreef calvobbes het volgende:
Ze hadden ook helemaal niet kunnen beginnen over bewindslieden van dit kabinet en het alleen maar voor de toekomst duidelijk willen hebben.
Maar nee, de motie, ook al zou die niet aangenomen worden, moest meteen uitgevoerd worden.
Dat laatste zou niet kunnen omdat zijn wet nu nog niet van kracht is. Maar hij zou wel de kamer kunnen vragen om het als wenselijk te benoemen, zoals de PVV deed. Wat betreft het eerste deel, zo'n motie mag hij zondermeer indienen, maar het zal hem zwaar vallen om de rest van de kamer er van te overtuigen dat iemand's vrouwzijn haar redelijkerwijs diskwalificeert voor een staatssecretariaat.quote:Hoe zou men reageren als Rouvoet ineens op de proppen komt met een motie dat vrouwen geen staatssecretaris mogen worden en dat die motie meteen doorgevoerd zou moeten worden?
Nee. Oorspronkelijk zou er diezelfde dag over de motie gestemd zijn. Als die was aangenomen zou Balkenende meteen het bedoelde seintje hebben gehad. Nu de motie uitgesteld is heeft dat geen enkele consequentie voor Balkenende.quote:Bedoel je nu dat die eigenlijk niet benoemd hadden moeten worden en die motie dus afgewacht moest worden?
Nee, dat kon niet. De Wet op het Nederlanderschap werd die dag behandelt en niet eerder. Ze hadden technisch wel eerder zelf een initiatiefwetsvoorstel kunnen indienen, maar dan zou het ze inderdaad specifiek om deze formatie met deze kandidaten zijn gegaan. Bewijs temeer dus dat het ze daar niet speciaal om ging.quote:Wilders en Co hadden allang aan kunnen zien komen dat Aboutaleb in het kabinet zou komen. Hij had die motie al veel eerder in kunnen dienen.
Calvobbes is een mythomaan waar het goedpraten van problemen met de multicultuur betreft.quote:Op zondag 18 februari 2007 00:56 schreef dvr het volgende:
Kun je verklaren hoe jij aan al die vooroordelen en verkeerde informatie komt?
Enzo te zien ben jij een klein kind dat niet op een normale manier een discussie wil voeren.quote:Op zondag 18 februari 2007 01:49 schreef wonko het volgende:
Calvobbes is een mythomaan waar het goedpraten van problemen met de multicultuur betreft.
Dat had nog wel eventjes kunnen duren. In de motie lees ik toch duidelijk dat het meteen toegepast moest worden.quote:Op zondag 18 februari 2007 00:56 schreef dvr het volgende:
Nee, natuurlijk niet - die wens was onderdeel van de motie en zou dus alleen van toepassing zijn geweest als de voorgestelde wetswijziging er ook daadwerkelijk was gekomen!
Ze hadden ook kunnen zeggen dat als die wet werd ingevoerd dat de staatssecretarissen dan pas hadden moeten aftreden. Maar nee, het moest gelijk met de motie gebeuren.quote:en spreekt tenslotte uit dat het wenselijk is dat vooruitlopend op deze wetswijzigingen geen bewindslieden van het kabinet Balkenende IV worden benoemd
De wet van Wilders was ook niet van kracht, maar het moest wel gebeuren.quote:Dat laatste zou niet kunnen omdat zijn wet nu nog niet van kracht is.
Zo'n motie bediscusieren en uitvoeren en de uiteindelijke wetten die daar uitkomen nemen veel tijd in beslag. Dus nogmaals, vind je dat ze met de benoeming hadden moeten wachten tot die wetten eindelijk duidelijk waren?quote:Nee. Oorspronkelijk zou er diezelfde dag over de motie gestemd zijn. Als die was aangenomen zou Balkenende meteen het bedoelde seintje hebben gehad. Nu de motie uitgesteld is heeft dat geen enkele consequentie voor Balkenende.
Waarschijnlijk ben ik niet zo goed op de hoogte van de politiek gang van zaken en protocollen, maar het lijkt mij dat ze een dergelijk voorstel veel eerder hadden kunnen aankaarten. Als ik zie dat ze dit jaar al 170 kamervragen hebben gesteld (o.a. over een hondje dat geschopt is) zou ik niet weten waarom ze het 'probleem' van kabinetsleden met een dubbele nationaliteit eerder hadden kunnen bespreken.quote:Nee, dat kon niet. De Wet op het Nederlanderschap werd die dag behandelt en niet eerder.
Ach...pot ketel verhaal.quote:Op zondag 18 februari 2007 10:46 schreef calvobbes het volgende:
[..]
Enzo te zien ben jij een klein kind dat niet op een normale manier een discussie wil voeren.
Als die motie woensdag was aangenomen, stond op dat moment al vast dat de volksvertegenwoordiging tegen buitenlandse nationaliteiten in het kabinet is, en was het dus al opportuun en legitiem om Balkenende namens de volksvertegenwoordiging te vragen om daar bij de vorming van zijn aanstaande kabinet rekening mee te willen houden.quote:Op zondag 18 februari 2007 10:57 schreef calvobbes het volgende:
Dat had nog wel eventjes kunnen duren. In de motie lees ik toch duidelijk dat het meteen toegepast moest worden.
Er moest niets! Laat me je dat nou niet nog een keer hoeven uitleggen. Het was een wens, geen wet, geen plicht, geen eis. Overigens zou het onkies zijn om eerder benoemde mensen daadwerkelijk te laten aftreden, dus als die wet er komt en de betreffende lieden niet vrijwillig opstappen, zou dat waarschijnlijk zo geinterpreteerd zijn, dat het alleen voor toekomstige kabinetten geldt.quote:Ze hadden ook kunnen zeggen dat als die wet werd ingevoerd dat de staatssecretarissen dan pas hadden moeten aftreden. Maar nee, het moest gelijk met de motie gebeuren.
Dat verlangde de motie helemaal niet. Balkenende kon bij deze formatie doen en laten wat hij wil als de motie was aangenomen. Het enige verschil was geweest dat hij een verzoek van de kamer had meegekregen om alvast rekening te houden met hun opvatting. Noem het een advies.quote:Dus nogmaals, vind je dat ze met de benoeming hadden moeten wachten tot die wetten eindelijk duidelijk waren?
Zoals ik al uitgelegd had stond het onderwerp NU op de kameragenda, die niet door de PVV wordt bepaald. Ze hadden er ook eerder over kunnen beginnen, maar het enige nut daarvan zou zijn geweest dat het dan specifiek dit aanstaande kabinet had gedwarsboomd, en dat was hun bedoeling niet. Het kwam nu alleen zo uit dat er net een nieuw kabinet aan zit te komen, en dan was het redelijk om daaraan alvast te vragen om met de kameropvatting rekening te houden.quote:Waarschijnlijk ben ik niet zo goed op de hoogte van de politiek gang van zaken en protocollen, maar het lijkt mij dat ze een dergelijk voorstel veel eerder hadden kunnen aankaarten.
lijkt me dat het nu ondertussen wel duidelijk moet zijn, zelfs voor calvobbesquote:Op zondag 18 februari 2007 16:37 schreef dvr het volgende:
[..]
Als die motie woensdag was aangenomen, stond op dat moment al vast dat de volksvertegenwoordiging tegen buitenlandse nationaliteiten in het kabinet is, en was het dus al opportuun en legitiem om Balkenende namens de volksvertegenwoordiging te vragen om daar bij de vorming van zijn aanstaande kabinet rekening mee te willen houden.
[..]
Er moest niets! Laat me je dat nou niet nog een keer hoeven uitleggen. Het was een wens, geen wet, geen plicht, geen eis. Overigens zou het onkies zijn om eerder benoemde mensen daadwerkelijk te laten aftreden, dus als die wet er komt en de betreffende lieden niet vrijwillig opstappen, zou dat waarschijnlijk zo geinterpreteerd zijn, dat het alleen voor toekomstige kabinetten geldt.
[..]
Dat verlangde de motie helemaal niet. Balkenende kon bij deze formatie doen en laten wat hij wil als de motie was aangenomen. Het enige verschil was geweest dat hij een verzoek van de kamer had meegekregen om alvast rekening te houden met hun opvatting. Noem het een advies.
[..]
Zoals ik al uitgelegd had stond het onderwerp NU op de kameragenda, die niet door de PVV wordt bepaald. Ze hadden er ook eerder over kunnen beginnen, maar het enige nut daarvan zou zijn geweest dat het dan specifiek dit aanstaande kabinet had gedwarsboomd, en dat was hun bedoeling niet. Het kwam nu alleen zo uit dat er net een nieuw kabinet aan zit te komen, en dan was het redelijk om daaraan alvast te vragen om met de kameropvatting rekening te houden.
Het is voor mij allang duidelijk hoor. Ik heb er alleen een andere mening overquote:Op maandag 19 februari 2007 17:20 schreef MadMarine het volgende:
lijkt me dat het nu ondertussen wel duidelijk moet zijn, zelfs voor calvobbes
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |