die had ik gevonden, maar ik was benieuwd naar de ervaringen van mijn mede fokkers.quote:Op maandag 12 februari 2007 09:37 schreef mcwops het volgende:
ik google op heteluchtverwarming en de 1e is raak:
http://www.eigenhuis.nl/Forum/ShowPost.aspx?PostID=2153
Ik heb wat commentaar bij je opmerkingen, want je geeft vooral de nadelenquote:Op maandag 12 februari 2007 19:00 schreef Walter-Ego het volgende:
De regelbaarheid van een luchtverwarming is second to none. De grote kanalen en het positioneren van de inblaaspunten vereisen een goede layout van het systeem. Enkele nadelen die ik zo snel kan bedenken zijn de volgende:
* Grote kanalen en beperkingen aan de inblaassnelheid (tocht!) vergen een goede layout van je systeem;
lijkt me niet echt een nadeel. Plaatsen van radiatoren oid is ook niet natte vinger werk. Het is wel zo dat bij luchtverwarming je eerder moet denken aan eensgezinswoningen en/of valse plafonds. Daarom wordt het bij appartementen ed niet zo snel toegepast, omdat het inderdaad wat ruimte kost. Maar een kruipruimte bij een gewone woning vullen met luchtkanalen lijkt me niet zo'n probleem.
* Je woning moet absoluut luchtdicht zijn (ideaalsituatie). Doordat enkel je lucht verwarmd wordt is het effect van luchtlekken door slordig afgedichte kieren groter dan bij radiatoren. Gebalanceerde ventilatie met WTW is tegenwoordig een must bij luchtverwarming.
De meeste verwarmingssstemen werken volgens mij nog steeds grotendeels op convectie. Zelfs een radiator. Als dat niet zo zou zijn moet je overal een radiator neerzetten, want die stralingswarmte trekt ook geen meters ver.
Bij een radiator is het dus ook niet slim om je ramen open te zetten, dus dat WTW een must is bij luchtverwarming geldt dan net zo goed voor alle andere systemen. En nagenoeg alle luchtverwarmingssystemen hebben al een vorm van warmteterugwinning. Die verwarmde lucht wordt echt niet zomaar naar buiten geblazen. In dat opzicht is luchtverwarming misschien nog wel beter dan radiatoren, want je ververst je binnenklimaat eerder bij luchtverwarming. Bij radiatoren is het bijna puur op het openzetten van ramen ed.
* Je ondervangt je koudeval en de koudestraling bij gevelopeningen niet. Daarnaast is je constructie ook kouder waardoor je meet last heb van koudestraling.
Ligt maar net aan de openingen. Een luchtrooster net voor een raam vangt de koudeval net zo goed op als een radiator. En dan heb je het allergrootste pluspunt van de luchtverwarming nog niet bekeken, namelijk geen smerige radiatoren voor grote raampartijen, maar een smalle gleuf in de grond.
* Meer luchtbeweging door je woning waardoor het stofgehalte in de lucht toeneemt. Veel stofzuigen dus. :p
Zie convectie commentaar. En het is echt niet zo dat je haren overeind gaan staan als je bij een luchtrooster staat
Dan is het systeem vaak niet goed schoongemaakt, en heeft de monteur zich er met een jantje van lei vanaf gemaakt.quote:Op dinsdag 13 februari 2007 13:09 schreef tnimble het volgende:
Een oud collega heeft dat in zijn huis.
Nadelen:
- als na de zomer de verwarmings element weer aangaat (ook als je de ketel helemaal hebt laten schoonmaken) een aantal dagen last van verbrande stof
- Staat het systeem een tijd niet aan (ook niet met koude lucht circulatie) dan hangt er een paar weken lang mist van stof in de hele huis.
Moet je er wel een koelelement in laten plaatsen, anders blaas je misschien de warmere buitentemperatuur naar binnen en ben je ook in de zomer je huis aan het opwarmen.quote:Op woensdag 14 februari 2007 19:15 schreef Walter-Ego het volgende:
De vergrote ventilatiemogelijkheden zijn in de zomer een groot pluspunt.
Dat geldt overigens voor alle soorten verwarming. In de zomer alles de hele dag dicht laten (Inclusief gordijnen en zonwering, totdat de buitentemperatuur onder de binnentemperatuur is. Dan zet je alles open.quote:Op woensdag 14 februari 2007 23:25 schreef Walter-Ego het volgende:
Een koelelement is niet per se nodig. Je moet alleen niet op het heetst van de dag volop gaan ventileren. Dat kan je prima 's nachts doen. Als je huis voldoende thermische massa hebt blijft je woning gedurende de hele dag redelijk koel, om daarna de cyclus weer te herhalen.
En met het broeikaseffect kan dat nog behoorlijk warm wordenquote:Op donderdag 15 februari 2007 06:57 schreef Marsepein het volgende:
[..]
Dat geldt overigens voor alle soorten verwarming. In de zomer alles de hele dag dicht laten (Inclusief gordijnen en zonwering, totdat de buitentemperatuur onder de binnentemperatuur is. Dan zet je alles open.
Je krijgt het dan in huis zo koel als het 's nachts wordt.
Wij hebben 't ook en, mits een goed systeem, hebben we hier juist bijna geen last van stof. Droog kan het zijn als je geen goede filters en systeem hebt.quote:Op maandag 12 februari 2007 08:47 schreef IkWilbert het volgende:
Wij hebben een huis op het oog, deze is voorzien van heteluchtverwarming. Wat zijn de voor en nadelen van dit systeem? En qua kosten? Goedkoper dan CV?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |