quote:Op donderdag 15 februari 2007 15:44 schreef DrMarten het volgende:
[..]
psst, een zwarte bonte specht bestaat niet. De bonte specht wel (in grote en kleine uitvoering) en de zwarte specht ook, maar de combinatie ervan niet
Hier in Assen zit al járen een aalscholver bij de vaart... Nog steeds zijn er mensen die verwonderd foto's van dat luie beest maken en denken dat ze iets unieks op de gevoelige plaat hebben gezet...quote:Op vrijdag 16 februari 2007 17:58 schreef DrMarten het volgende:
Een paar aalscholvers. Toch redelijk zeldzaam in Enschede
Er zitten hier wel 3 tegelijk in een kleine vijver.....quote:Op zaterdag 17 februari 2007 20:16 schreef ImmovableMind het volgende:
Aalschovers zitten er genoeg in Nederland. Ook Enschede heeft er aardig wat rondvliegen. Je moet alleen even weten waar je moet zoeken.
Ziet er leuk uitquote:Op donderdag 22 februari 2007 11:21 schreef Marietje_34 het volgende:
Toen ik vanmorgen mijn deur uitstapte zag ik mevrouwtje en mijnheertje kuifmees in de appelboom van mijn buurman zittenKuifmeesjes zijn cute
(fotootje opgezocht
)
[afbeelding]
Die hoop ik ook al jaren eens te zien. So far, no luck.quote:Op woensdag 21 februari 2007 21:03 schreef ImmovableMind het volgende:
Vandaag het geluk dat ik een Appelvink tegen het lijf liep. Had het beestje echt jaren niet meer gezien.
[afbeelding]
Wat een leuk beestje zegquote:Op donderdag 22 februari 2007 11:21 schreef Marietje_34 het volgende:
Toen ik vanmorgen mijn deur uitstapte zag ik mevrouwtje en mijnheertje kuifmees in de appelboom van mijn buurman zittenKuifmeesjes zijn cute
(fotootje opgezocht
)
[afbeelding]
Dat dacht ik ook altijd. Maar bijvoorbeeld met de musjes, de ene mus is de andere niet. Veel mensen hebben 2 of 3 verschillende mussoorten in de tuin zonder ze te herkennen. Zelfde geldt voor pimpelmees en koolmees. En ook de glanskop, ik moest echt goed kijken voordat ik doorhad dat het geen koolmeesje was.quote:Op zaterdag 24 februari 2007 13:31 schreef senesta het volgende:
Wat een hoop verschillende vogels zeg Phluphy, sinds dit topic ben ik wel meer op gaan letten maar ik zie hier in Den helder niet zulke mooie vogeltjes als jullie hoor.
Ik ga na de vakantie toch in de tuin aan de gang dus dan zal ik er ook zeker wat voor de vogels zetten/hangen.quote:Op zaterdag 24 februari 2007 13:37 schreef phluphy het volgende:
[..]
Dat dacht ik ook altijd. Maar bijvoorbeeld met de musjes, de ene mus is de andere niet. Veel mensen hebben 2 of 3 verschillende mussoorten in de tuin zonder ze te herkennen. Zelfde geldt voor pimpelmees en koolmees. En ook de glanskop, ik moest echt goed kijken voordat ik doorhad dat het geen koolmeesje was.
Op een foto is het verschil goed te zien, maar als zo'n beestje zit te wiebelen, hupsen of vliegen is het vaak wat onduidelijker.
En.... je moet er ook wel wat voor doen. Voer aanbieden in veel variaties levert echt veel bezoekers op.
De groenling komt echt voor de zonnebloempitten.
De grote bonte specht voor de vetblokken (alleen pinda, geen andere smaken)
Sommige vogels eten alleen van de grond (vinkjes, merels, roodborstjes)
Andere juist alleen in bomen/op hogere voederplaatsen.
En natuurlijk water in de buurt. Als je geen vijver hebt, een grote drinkbak met regelmatig vers water erin.
Binnen een week heb je al je eerste clubje stambezoekers! For sure !![]()
de honden komen niet (los) in de voortuin, en vogeltjes intresseert ze geen bal. De katten die er lopen vinden het intressant maar we hangen het zo hoog op dat ze er niet bij kunnen, en blijkbaar zijn het geen fijne klimbomen, er zit nooit een kat inquote:Op zaterdag 24 februari 2007 18:25 schreef Ellatjuh het volgende:
hmzzz pakken je katten en honden dan niet die vogels als ze in de tuin komen eten?
jammer dat ik geen pinda slinger op mag hangen op mn balkon.
misschien maar eens doen bij mn ouders in de tuin en dan hopen dat de katten de vogels niet gaan vangen
Ik heb de vogel gezien in Rijswijk Zuid Holland. En de vogel die je laat zien is het zeker niet. Het gaat meer om deze tekening:quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:23 schreef ImmovableMind het volgende:
Normaliter zou ik meteen een Ekster zeggen maar de vogel was kleiner dan een merel met witte stippen als een koe? ^^
Mag ik vragen in welke regio je woont?
Dit kan het wellicht zijn al twijfel ik aan de grote van het wit:
[afbeelding]
Ik dacht zelf eerst aan een Kekster(kruising van een kraai en een ekster),maar deze tekening is mij onbekend.quote:Op vrijdag 2 maart 2007 12:34 schreef buachaille het volgende:
[..]
Ik heb de vogel gezien in Rijswijk Zuid Holland. En de vogel die je laat zien is het zeker niet. Het gaat meer om deze tekening:
[afbeelding]
Dat vind ik wel zulke meesterlijke dieren he!quote:Op woensdag 28 februari 2007 12:09 schreef ImmovableMind het volgende:
Zwolle, Zwartwaterland, vliegend exemplaar, slechtvalk (Falco Perigrines)
[afbeelding]
Kraanvogels heb ik 2x keer gezien. 1x een clubje in een weiland aan de rand van Enschede en 1x een aantal die op een mooie zaterdagmiddag recht over het centrum van Enschede vlogen. Stond ik daar midden in een drukke winkelstraat omhoog te kijken en een hoop andere mensen mij vervolgens raar aanstaren waarom ik ineens stil stond en omhoog keekquote:Op donderdag 1 maart 2007 11:36 schreef Cattara het volgende:
Ik heb twee keer in mn leven een kraanvogel in de weilanden zien staan,iedereen verklaarde me voor gek !
Nu kwam ik laast iemand van natuurbeheer tegen en die stelde ik de vraag of ik die gezien kon hebben,en eindelijk was daar het verlossende antwoord....
Het waren wel kraanvogels,en die ik gezien heb waren waarschijnlijk te uitgeput om weer met de rest mee te vliegen.
Ze schijnen hier best vaak gezien te worden...
Het raadsel is opgelost.
quote:Op vrijdag 2 maart 2007 14:40 schreef lady-wrb het volgende:
ik heb mijn vogels in de achtertuin lopen.
maar om dat nou elke dag te melden
Kardinaaltje? *duikt weg voor het geval ze helemaal fout zit* Het is wel een mooiert hoor!quote:Op zondag 11 maart 2007 22:04 schreef popolon het volgende:
één echt opvallende vandaag:
[afbeelding]
Ze zijn mooi.
wohw, waar heb je die gezien?quote:Op zondag 11 maart 2007 22:04 schreef popolon het volgende:
één echt opvallende vandaag:
[afbeelding]
Ze zijn mooi.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |