Klopt. Licht gaat dus naar fase 3. Het was een voorlopige indeling.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 23:16 schreef Et-Cetera het volgende:
De indeling van de groepen is zowiezo onjuist .. want je zet alle verlichting en wcd's van een verdieping op één groep.. als dat uitvalt is er helemaal geen spanning op die verdieping, en dat mag niet![]()
Ik moet er eenmalig 400 euro voor bijlappen.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 23:38 schreef quo_ het volgende:
Heb je een reden om zo bewust te kiezen voor 3x25 of 3x35?
Als ik bij essent kijk naar tarieven dan maakt het voor het vastrecht maar 5 euro per jaar verschil. Daar kun je volgens mij beter maar niet te lang over nadenken, of zie ik iets over het hoofd?
Aha.. voor 400 euro kan je nog wel even wat denktijd uittrekkenquote:Op vrijdag 26 januari 2007 23:58 schreef 525TDS het volgende:
[..]
Ik moet er eenmalig 400 euro voor bijlappen.
Eigenlijk ben ik er al uit. Er moet gewoon 3x35 komen. Anders moeten we wel heel erg opletten wat we tegelijkertijd aanzetten.
Euhmmm onzinnig.quote:Op vrijdag 26 januari 2007 22:24 schreef 525TDS het volgende:
Dit is de (voorlopige) indeling van de groepenkast:
Groep 1 Fase 1 Oven.......................2.7 kw
Groep 2 Fase 1 Oven.......................2.7 kw
Groep 3 Fase 1 Wasmachine...........2.1 kw
Groep 4 Fase 1 WCD bg..................1 kw
Totaal................................................8.5 kw
Groep 5 Fase 2 Kookplaat................3.6 kw
Groep 6 Fase 2 Kookplaat................3.6 kw
Groep 7 Fase 2 Licht+koelkast.........0.7 kw
Groep 8 Fase 2 WCD1+2..................1 kw
Totaal.................................................8.9 kw
Groep 9 Fase 3 Combi-oven..............2.95 kw
Groep 10 Fase 3 Droger.............2.5 kw
Groep 11 Fase 3 Garage + tuin..0.1 kw
Groep 12 Fase 3 Vaatwasser......2.2
Totaal..................................................7.75 kw
Totale belasting:................................25.15
Aantal fase:.............................3
Amperage per fase:.................25 of 35
Voltage 230 (duh)
Totaal maximum 17250 watt of 24150 watt
Maximum per fase: 5750 watt of 8050 watt
We krijgen dus inderdaad drie ovens. En ja, we gaan zo ook heus wel tegelijkertijd gebruiken terwijl we ook de kookplaat en de wasmachine en droger gebruiken. De vaatwasser gebruiken we in de regel pas na het koken.
Ik ben bij het waarderen van de stopcontacten een beetje optimistisch geweest.
En eigenlijk kan de kookplaat niet eens op 1 fase van 25 ampere worden aangesloten. Dus dat zal ook anders moeten. Maar ik heb nu nog 2 zekeringen van 16A gekoppeld en die zitten nog op 1 fase. Daar kmt nu dus gewoon een kookgroep voor die op twee fasen kan.
Maar ook dan ben ik er nog laaaaaaaaang niet.
Of vergeet ik hier nou iets?
Een malig 400 euro??? wordt je vastrecht niet hoger per maand?quote:Op vrijdag 26 januari 2007 23:58 schreef 525TDS het volgende:
[..]
Ik moet er eenmalig 400 euro voor bijlappen.
Eigenlijk ben ik er al uit. Er moet gewoon 3x35 komen. Anders moeten we wel heel erg opletten wat we tegelijkertijd aanzetten.
Precies. Drie ovens. En ja, die gaan we echt tegelijkertijd gebruiken anders namen we er wel minder.quote:Op zaterdag 27 januari 2007 11:35 schreef tnimble het volgende:
Of je nu wel of niet 3 ovens nodigt hebt beter op gas zou kunnen kooken, nu wel of niet tegelijk oven(s) en je kookplaat gebruikt en waarom je dat dan wel of niet nodig zou hebben en waarvoor je kookt gaat mij niets aan. Ik kan mijn twijfeldaar over hebben of nie.
Die heb ik inderdaad expres weggelaten omdat dat nog erg variabel is. Maar denk aan nog wat PC's en dat soort spul. Ook een TV.quote:Het enige waar ik iets overzal zeggen wat jij odig hebt voor jouw situatie en dat is zeker 3x35A. Ik mis ook nog en heleboel dingen.
Het is een kookplaat met een aansluiting van 2x230v die over 2x16 verdeeld wordt. Groepjes zijn al gekoppeld met zo'n plastic bruggetje.quote:Ik zie in totaal 12 groepjes waarvan bij 5 en 6 kookplaat met 3.6Kw staat. Zijn dit 2 kookplaten of 1 kookplaat die over 2x16A wordt verdeelt. Het is dan nl 1 groep van 7.2kw.
Het is een standaard woonhuis. We wonen er met z'n tweeen (en dat blijft zo). Ik heb nog ruimte om wat groepn bij te plaatsen en wat groepen op te splitsen. Dus ik zou dat kunnen uitbreiden.quote:Ook zie ik voor andere dingen dan de keuken slecths 3 groepen. Ik weet niet hoe groot je huis is en welke indeling dit heef. Je zou daar ergens tussen de 5 tot 8 groepen voor verwachten.
Absoluut een goed idee. Ik moet even kijken of ik daar dan plek voor heb in de keuken. En de kabel? 4x6mm2 plus aarde?quote:Overweeg ook of het niet veel handiger is om in de groepenkast 1 zware aardlek en automaat te plaatsen waar achter je 1 dikke kabel naar de keuken trek om daar ter plekke verder onder te verdelen. In jouw geval heb je erg veel koper anders naar je keuken lopen en krijg je een enorme hoeveelheid sleuven in de muur en inbouwdozen voor alle contacten. Als je het in de groepen voor de keuken in de keuken plats kun je alle aparatuur drect met een snoer op de groep aansluiten.
Het zou wel makkelijk indelen zijn ja. Maar ik kan geen kookplaat vinden die op drie fasen kan.quote:Op zaterdag 27 januari 2007 16:31 schreef Martijn_77 het volgende:
Kun je je kookplaat niet beter op een 3 fase aansluting hangen?
Verbruikt hij vaak ook minder.
Ja. Valt mee he.quote:Op zaterdag 27 januari 2007 10:56 schreef BTKlus het volgende:
Bij de nuon kost 3x35Amp ca. ¤ 10,= per maand meer...
De vraag was HOE ik het moet doen. Zeker niet OF ik het moet doen.quote:Op zaterdag 27 januari 2007 10:43 schreef marky het volgende:
[..]
Euhmmm onzinnig.
Drie ovens en je kookt maar een maaltijd. Je zal altijd meemaken dat je ze nooit tegelijk gebruikt. Zelfs het koken en een oven tegelijk gebruiken komt niet vaak voor. En als je zo'n kok bent dan kook je natuurlijk op gas en niet op elektra.
De kookplaat kan je over twee groepen laten lopen. En laat misschien wat meer groepen plaatsen.
Vaatwasser gebruik je natuurlijk altijd in laagtarief tijd net als wasmachine en droger als je dat niet doet dan ben je dom.
Als je zo gaat leven als je nu aangeeft zou ik je energiebedrijf maar vragen om een grootverbruikerscontract.
1 groep 2x16A dusquote:Op zondag 28 januari 2007 18:49 schreef 525TDS het volgende:
[..]
Precies. Drie ovens. En ja, die gaan we echt tegelijkertijd gebruiken anders namen we er wel minder.
[..]
Die heb ik inderdaad expres weggelaten omdat dat nog erg variabel is. Maar denk aan nog wat PC's en dat soort spul. Ook een TV.
[..]
Het is een kookplaat met een aansluiting van 2x230v die over 2x16 verdeeld wordt. Groepjes zijn al gekoppeld met zo'n plastic bruggetje.
[..]
Dat bleek niet erg duidelijk uit het vermelde lijste vandaar de opmerking / vraag.quote:Het is een standaard woonhuis. We wonen er met z'n tweeen (en dat blijft zo). Ik heb nog ruimte om wat groepn bij te plaatsen en wat groepen op te splitsen. Dus ik zou dat kunnen uitbreiden.
Toch heb ik nu een aparte groep voor elk zwaar aparaat, voor de 1e en 2e verdieping een groep, ook voor de BG en voor de garage een aparte groep. De keuken niet meegerekend, heb ik toch inderdaad ook 6 groepen.
[..]
Ja kan met 5x6mm2 waarvan 1 aarde. met 5x4mm2 kan het ook als de afstand niet te lang is.quote:Absoluut een goed idee. Ik moet even kijken of ik daar dan plek voor heb in de keuken. En de kabel? 4x6mm2 plus aarde?
Bedankt voor je reactie!![]()
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |