Nouja dan zoeken we wat anders, decoratiemateriaal (kurk oid) ga ik uiteraard niet in het hok leggen, maar omdat het me ook een beetje deed denken aan een soort steen, dacht ik ik vraag het even. Maar ze hebben dus pechquote:Op donderdag 1 maart 2007 22:12 schreef zoeperzazke het volgende:
Hm, ik weet het niet precies, het lijkt me een stuk decoratiemateriaal voor ine en aquarium / terrarium. iIk zou het in ieder geval niet zomaar in een caviahok leggen. Het enige hout dat cavia's mogen knagen is van een wilg of van een fruitboom, en ik betwijfel of dit hout daarvan afkomstig is.... Je kunt beter gewoon leuke huisjes enzo kopen
schoenendoos is niet zo practisch buiten helaasch, wordt vochtig van het weer enzo. Ze krijgen gewoon wat hutjes van houtquote:Op vrijdag 2 maart 2007 08:36 schreef Ellatjuh het volgende:
of geef ze een schoenendoos.
mijn caafjes vonden die helemaal geweldig.
lekker eronder schuilen en erop zitten.
nou, ik niet... dan gaan ze doodsbang in een hoekje zittenquote:Op vrijdag 2 maart 2007 13:23 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
Ik doe mijn cavia's vooral plezier door ze los te laten, ze popcornen dan na een paar minuutjes door de kamer heen.![]()
Ik zou niet te hard in deze valkuil trappen. Vaak zijn er van die zakken geperst schaafsel te koop met slechts een merknaam, zonder verdere informatie. Het achterhalen wat voor soort hout het is is in dat geval erg lastig. Uitkijken dus! Laat je in ieder geval goed informeren, en gebruik niet de drogreden: mijn opa rookt ook al zijn hele leven en is al 90!quote:Op dinsdag 6 maart 2007 08:38 schreef zoeperzazke het volgende:
Ja. Dit onderzoek is gebaseerd op Amerikaanse maatstaven. In Amerika schijnt zaagsel gemaakt te worden van naaldbomen, wat inderdaad slecht is voor cavia's.In Nederland heb je bijna enkel loofbomenzaagsel, wat veel veiliger is. Het artikel is dus voro Nederland ontzettend ovetrtrokken en puur naar buiten gebracht om hun alternatief, No-Smell, te kunnen promoten. No-Smell is echter veel gevaarlijker; als ze dat opeten kan het niet worden verteerd en is de kans groot dat ze er ernstige problemen met mogelijk de dood tot gevolg aan over houden.
Oftewel; niks van aantrekken. Als jij tevreden bent met zaagsel moet je dat lekker blijven gebruiken. Als zaagsel echt zo onveilig was had je dat echt wel meer gehoord dan alleen van ene Peter Klaver.
Ik gebruik zelf ook abiose, wat zijn zoal de verhalen hierover?quote:Op dinsdag 6 maart 2007 14:45 schreef zoeperzazke het volgende:
Afijn, zelf gebruik ik het toch niet, maarja, over aubiose doen ook weer verhalen de ronde....
Dat cavia's sterven doordat ze het opeten.... het zou darmperforatie kunnen veroorzaken....quote:Op dinsdag 6 maart 2007 16:38 schreef 4EverBlackEyed het volgende:
[..]
Ik gebruik zelf ook abiose, wat zijn zoal de verhalen hierover?
quote:Op dinsdag 6 maart 2007 21:15 schreef StupidByNature het volgende:
Pak ik net Gino, mijn ADHD cavia op, zie ik dat hij een heel kort nageltje heeft met een donker puntje aan de top: juist.. gestold bloed. Case closed. (Dus het was geen ontmaagdingsbloed 4everblackeyed).
Wat is nu het geval? Telkens als ik Gino oppak, gaat ie als een bezetene aan zijn nagels bijten zolang ie geen vaste grond onder zijn voeten heeft (ik denk een angstreactie of zo). Blijkbaar heeft ie iets te ver gebeten...
Thnx dan bestel ik shampoo voor schimmel ! Vooralsnog zie ik geen echte korstjes/wondjes het ziet er alleen onsmakelijk uit die zwarte fluppiesquote:Op dinsdag 13 maart 2007 15:52 schreef zoeperzazke het volgende:
Dat klinkt precies als schimmel. Bij Knoevel (www.knoevel.net/shop en www.knoevelshampoo.nl) kun je daar perfecte shampoos voor kopen. Mochten er ook korstjes en wondjes ontstaan is er sprake van schurft, en moet je wel naar een dierenarts.
Hahaha goed dat je het even zegt, ik was alweer de weg kwijt tussen alle shampootjes, nog een speciale kuur en verzorgende shampoo ? want ze heeft er wel 4 geloof ikquote:Op dinsdag 13 maart 2007 16:22 schreef zoeperzazke het volgende:
Het beste kun je dan de kuurshampoo en de verzorgende shampoo samen bestellen, dit werkt het effectiefst. De shampoo is sowieso lekker om de caaf van tijd tot tijd mee te wassen; rexen en teddy's zijn erg gevoelig voor schilfertjes en Knoevel heeft daar prettige shampoo's voor.
Hoe ze aan schimmel komen... Het is heel erg besmettelijk, dus misschien dat jij het ergens van hebt meegenomen, je weet het nooit zeker... Het kan in ieder geval iedere cavia overkomen, je hebt het niet echt in de hand. Je hebt ook nog een konijn toch? Handen wassen voor je hem/haar gaat aaien!
quote:Op dinsdag 13 maart 2007 16:33 schreef zoeperzazke het volgende:
Hm... ik zou de miracle 3 oil kuurshampoo pakken en combineren met de lavendelshampoo.
Voor zover ik weet is schimmel altijd besmettelijk, je kunt het zelf ook overnemen van je cavia's. Mocht het trouwens verergeren en de plekjes groter worden kun je ook bij de drogist een tubetje daktarin halen, werkt vor jezelf en de caafjes.
Als het echt veel verergert kun je trouwens alsnog naar de dierenarts gaan hoor, ik wil niet overkomen alsof je met thuisdokteren alles op kunt lossen, nog even duidelijk makenquote:Op dinsdag 13 maart 2007 16:36 schreef Nonneke het volgende:
[..]
Super thx
Ik ga hem dus zo min mogelijk aanraken, want ik ga een keer vergeten mn handen te wassen, en voorik het weet zit mn 'hele huis' onder de schimmel![]()
*noteerd bij erger tubetje daktarin halen*
Ja als het veel erger/niet minder wordt ga ik uiteraard naar de DA, ik ben ook niet zo van de thuisdokter. Maar ik probeer eerst de shampoo, mocht het dan niet minder worden, gaatie uiteraard een tripje makenquote:Op dinsdag 13 maart 2007 16:39 schreef zoeperzazke het volgende:
[..]
Als het echt veel verergert kun je trouwens alsnog naar de dierenarts gaan hoor, ik wil niet overkomen alsof je met thuisdokteren alles op kunt lossen, nog even duidelijk makenMocht er echt jeuk ontstaan met korstjes en wondjes, en dat de haren juist niet makkelijk loslaten, dan is het schurft en voor schurft moet je altijd naar de dierenarts, daar is een injectie voor nodig.
Het gaat ongetwijfeld de eerste paar keren een gevecht worden, omdat hij optillen/vasthouden en schootje zitten al een probleem vind. Maargoed hij went er maar aanquote:Op woensdag 14 maart 2007 09:27 schreef Ellatjuh het volgende:
vind ie vast leuk.![]()
moet zeggen dat Negra der al aan gewent is dat ik der af en toe was.
ze vond het gister niet zo heel erg,ja in het begin was het niet zo leuk.
maar ze vond het water wel lekker warm genoeg.
en daarna lekker in een handdoek gerolt op schoot zitten![]()
quote:Op donderdag 15 maart 2007 21:14 schreef The_Tankgirl het volgende:
Hallo EllatjuhJij ook hier
ontopic:
Onze vorige cavia's moesten ook vaak gewassen worden. Echt wennen eraan deden ze nooit, er sprong regelmatig een natte cavia in mn nek! (vanaf het aanrecht nog wel!)
Waarom moesten je caafjes zo vaak in bad dan? Een normale caaf hoeft niet vaak, eigenlijk....quote:Op donderdag 15 maart 2007 21:14 schreef The_Tankgirl het volgende:
Hallo EllatjuhJij ook hier
ontopic:
Onze vorige cavia's moesten ook vaak gewassen worden. Echt wennen eraan deden ze nooit, er sprong regelmatig een natte cavia in mn nek! (vanaf het aanrecht nog wel!)
hoi vriendinnetje van suus:Pquote:Op donderdag 15 maart 2007 21:14 schreef The_Tankgirl het volgende:
Hallo EllatjuhJij ook hier
ontopic:
Onze vorige cavia's moesten ook vaak gewassen worden. Echt wennen eraan deden ze nooit, er sprong regelmatig een natte cavia in mn nek! (vanaf het aanrecht nog wel!)
Oh sorry, vergeten te vertellen, ze waren langharig, en er kwam veel vuil in hun kontharen terechtquote:Op donderdag 15 maart 2007 21:18 schreef zoeperzazke het volgende:
[..]
Waarom moesten je caafjes zo vaak in bad dan? Een normale caaf hoeft niet vaak, eigenlijk....
Wou je die katten ook in dat hokje stoppen dan ?quote:Op vrijdag 16 maart 2007 09:18 schreef Ellatjuh het volgende:
als ik dat hok koop kunnen er nog wel 2 caafjes bij:D
maarja toch maar niet,wil ook al katten
idd, die 2 extra kaafjes merk je niks van, nou een schepje meer voer (dan koop je gewoon grotere zakken, dat scheelt ook een hoop met die kilozakjes, doen we hier ook, ik betaal voor 20/25 kilo ongeveer 15 euro, Prestige), die kooi moet je hoe dan ook elke week schoonmaken.quote:Op vrijdag 16 maart 2007 10:50 schreef CherryLips het volgende:
Zoveel zullen die twee extra caafjes niet uitmaken denk ik, tenzij ze dus ziek worden.
ja das waar.quote:Op vrijdag 16 maart 2007 11:09 schreef Nonneke het volgende:
[..]
idd, die 2 extra kaafjes merk je niks van, nou een schepje meer voer (dan koop je gewoon grotere zakken, dat scheelt ook een hoop met die kilozakjes, doen we hier ook, ik betaal voor 20/25 kilo ongeveer 15 euro, Prestige), die kooi moet je hoe dan ook elke week schoonmaken.
En als ze ziek worden, volgens mij kan een cavia niet tot in de 100en euro's lopen, en anders zou ik een andere DA zoeken.
Waar er 2 kunnen eten, kunnen er ook 3 of 4 eten, zeg ik altijd maar
hooi, groenten/fruit, en zaagsel hoeven ook niet (veel) duurder te zijn, als je maar goed inkooptquote:Op vrijdag 16 maart 2007 11:16 schreef Ellatjuh het volgende:
[..]
tis natuurlijk niet alleen extra voer,maar ook extra hooi,groenten en zaagsel![]()
Dat hok is groot genoeg voor 2 cavia's, 4 gaat daar echt niet inpassen. Ja, het past wel (wel 10 vast), maar ze hebben dan te weinig eigen ruimte.quote:Op vrijdag 16 maart 2007 09:18 schreef Ellatjuh het volgende:
als ik dat hok koop kunnen er nog wel 2 caafjes bij:D
maarja toch maar niet,wil ook al katten
ze heeft nu een groot hok met 2 cavia's die kan je vast aan elkaar makenquote:Op vrijdag 16 maart 2007 11:40 schreef ParanoidEv het volgende:
[..]
Dat hok is groot genoeg voor 2 cavia's, 4 gaat daar echt niet inpassen. Ja, het past wel (wel 10 vast), maar ze hebben dan te weinig eigen ruimte.
Ooooooh.quote:Op vrijdag 16 maart 2007 11:49 schreef Ellatjuh het volgende:
ja dan hebben ze echt veel ruimte idd.
heb gewoon neen konijnenhok hier, dat maakte niks uit volgens de dierenwinkel
Ik vind het echt klote dat mij dat neit meer lukt. Sinds ik verhuisd ben naar een 1kamerappartementje en 2 katten heb kunnen ze niet meer over de grond baggeren.quote:Op vrijdag 16 maart 2007 11:59 schreef Ellatjuh het volgende:
ja precies, ze hebben zo alle ruimte met zn 2en.
en ze mogen ook regelmatig eruit en dan door de kamer rennen.
heb speciaal tapijt in die kamer gelegt omdat ze anders uitglijden.
rest van het huis is laminaat:D
8 van mijn 11 caafs zijn langharig, maar ik heb er eigenlijk niet veel extra last van, ze gaan niet extra vaak in bad, soms voor een show ofzo, maar verder niet supervaak.quote:Op donderdag 15 maart 2007 21:30 schreef The_Tankgirl het volgende:
[..]
Oh sorry, vergeten te vertellen, ze waren langharig, en er kwam veel vuil in hun kontharen terecht
het scheelt bij jou ook dat ze niet op zaagsel zitten. Ik heb hier een witkop die ook langharig is en dat is me toch een viespeukquote:Op vrijdag 16 maart 2007 17:16 schreef zoeperzazke het volgende:
[..]
8 van mijn 11 caafs zijn langharig, maar ik heb er eigenlijk niet veel extra last van, ze gaan niet extra vaak in bad, soms voor een show ofzo, maar verder niet supervaak.
quote:Op vrijdag 16 maart 2007 18:15 schreef Lyssa het volgende:
[..]
het scheelt bij jou ook dat ze niet op zaagsel zitten. Ik heb hier een witkop die ook langharig is en dat is me toch een viespeukdie moet ik ook vaker wassen dan de andere. Ook al verschoon in 2 x in de week, dan plast ie ergens even en gaat expres daarin rollebollen. BAH
Die heeft duidelijk van zn moeder geen manieren meegekregen
![]()
![]()
waar heb je dat hok gekocht tankgirl en hoe duur was het...?quote:Op donderdag 22 maart 2007 08:47 schreef The_Tankgirl het volgende:
hier is het nieuwe hok:
[[url=http://xs413.xs.to/xs413/07124/kooi.jpg.xs.jpg]afbeelding][/url]
ik zou persoonlijk zeggen, het eten en wat snoepjes boven leggen.... dan komen ze vanzelfquote:Op donderdag 22 maart 2007 09:28 schreef The_Tankgirl het volgende:
Moet ik wat doen om ze te laten wennen? om ze het traplopen te laten leren?
Is het dan eigenlik niet veel moeilijker om je cavia's te pakken of om even te aaien met zo'n dubbele bak?quote:Op donderdag 22 maart 2007 10:15 schreef The_Tankgirl het volgende:
http://www.diertotaalserv(...)t/10000076/10003183/
Bezorgen in Zuid-Holland is gratis.
Hier had er eentje van het cavia prikbord hem vandaan:
http://www.all4pets.nl/view_product.php?product=ak3411780
allebei dezelfde prijs ;-)
Valt mee hoor, er zit in de onderbak een hele grote klep waardoor pakken een stuk makkelijker gaat, en op het bovenste hok zit een normale klep aan de voorkant en een iets moeilijker te openen grote klep aan de bovenkant.quote:Op donderdag 22 maart 2007 10:16 schreef avotar het volgende:
[..]
Is het dan eigenlik niet veel moeilijker om je cavia's te pakken of om even te aaien met zo'n dubbele bak?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |