abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_57529230
quote:
Op vrijdag 21 maart 2008 20:56 schreef Againzender het volgende:

[..]

ik zag de kern ontstaan op de satelliet, maar of het nou echt een polar low was.... denk dat daar nog over te twisten valt, hoewel het sterke windveld aan de zuidkant wel een puntje is...
Ik ben benieuwd wat er maandag gaat gebeuren. Misschien dan een polar low, waar niet over te twisten valt.
pi_57585218
Dit lijkt op een Polar Low bij Noorwegen... misschien zakt ie nog richting Nederland.

pi_57586294
Mogelijk passeerden 2 polar lows Denemarken

Door een weerjournalist van TV2 in Denemarken is de passage geopperd van minstens 2 polar lows tijdens de paasdagen, zowel 1e als 2e paasdag zou een exemplaar gepasseerd zijn. De foto-onderschriften suggereren een bijdrage en wellicht bevestiging van het DMI (Deense meteorologische dienst).
Polar lows worden regelmatig geboren boven de Noorse zee indien ijskoude arctisch lucht daarover uitstroomt en zijn qua karakter te vergelijken met de tropische cyclonen. Voorwaarde voor het ontstaan is een luchtmassa die volkomen gevuld is met van oorsprong arctische lucht en dat die dus over relatief warm zeewater trekt. Ze ontstaan uit een complex van sneeuwbuien die zodanig georganiseerd en uitgegroeid zijn dat ze een apart wervelend systeem gaan vormen, gevoed met de condensatiewarmte die ontstaat bij de sublimatie van waterdamp op de sneeuwkristallen.

In maart zijn deze systemen onderzocht door een onderzoeksgroep die de systemen opzocht met een meetvliegtuig. Met allerlei apparatuur aan boord en sondes die overboord werden gezet werd voor het eerst in de weerkundige geschiedenis grootschalig informatie verzameld over deze "arctische cyclonen".

Aan de hand van de weerverschijnselen op 1e en 2e paasdag en de beschikbare meteorologische informatie, beschrijft TV2 in een speciaal daaraan gewijd artikel dat twee van deze arctische weersystemen Denemarken zijn gepasseerd. Verdere gegevens en analyse van DMI zal moeten aantonen of de claim van TV2 terecht is.



vwk

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 24-03-2008 20:41:42 ]
  maandag 24 maart 2008 @ 21:42:37 #30
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_57587739
quote:
Op maandag 24 maart 2008 19:51 schreef aloa het volgende:
Dit lijkt op een Polar Low bij Noorwegen... misschien zakt ie nog richting Nederland.

[ afbeelding ]
Dat ziet er toch erg uit als een PL mooie plaatjes toch altijd
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
pi_57632638
Polar Low bij Noord-Jutland op 25 maart







Op dinsdagavond rond 21:00 uur is er een Polar Low gevormd bij Noord-Jutland Denemarken. De sneeuwval was flink toegenomen in intensiteit, de windkracht werd plaatselijk Beaufort 8 maar bij het oog was het vrijwel windstil, zo beek uit de meldingen van de weerstations. De bovenluchttemperatuur lag op 500 hPa tussen -40 en -42 graden.



De ideale omstandigheden voor de vorming van een Polar Low heersen momenteel bij Jutland. Op de satellietbeelden en de neerslagradar is de vorming te zien. De atmosfeer is geheel gevuld met koude arctische lucht.

vwk
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 8 januari 2010 @ 14:13:49 #32
862 Arcee
Look closer
pi_76562754
TVPolar
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
pi_76563049
quote:
Op vrijdag 8 januari 2010 14:13 schreef Arcee het volgende:
TVPolar
Even inlezen straks
Perhaps you've seen it, maybe in a dream.
A murky, forgotten land.
pi_77426376
Ben benieuwd.
quote:
Inmiddels zijn boven het midden van de Noordzee in een zeer koude atmosfeer (500 hPa -40º) buien aan het clusteren. Er vormt zich daar een 'polar low' (uitleg tussen de foto's) dat later vanavond en de komende nacht regionaal zware sneeuwbuien gaat veroorzaken. Deze kunnen van onweer vergezeld gaan. Ik sluit niet uit dat er plaatselijk 10 centimeter sneeuw valt (seizoenshoeveelheid lokaal naar een meter nu?). Nog niet helemaal duidelijk is in welke regio's de meeste sneeuw gaat vallen. Onder invloed van de storing komt er langs de kust een harde tot stormachtige west- tot noordwestenwind te staan. Verder minimumtemperaturen tussen +1 en -4.

Bron: Jan Visser
pi_77426636
quote:
Waarschuwing voor zware sneeuwbuien

Komende nacht trekt een venijnige sneeuwstoring over ons land die mogelijk zorgt voor zware sneeuwbuien en veel wind. De buien kunnen actief zijn en vergezeld gaan van onweer. Lokaal kan in korte tijd een flinke hoeveelheid sneeuw vallen. Langs de Zeeuwse en Zuid-Hollandse kust, waar de meeste neerslag waarschijnlijk in de vorm van regen valt, neemt de wind bovendien korte tijd flink toe. Zaterdagochtend ligt waarschijnlijk in een groot deel van het land weer een vers sneeuwdek. Het KNMI raadt iedereen die vannacht de weg opgaat aan de weerberichten en waarschuwingen goed te blijven volgen.
KNMI
pi_77427722
pi_77428200
Lijkt er verdacht veel op, of niet?
  vrijdag 29 januari 2010 @ 20:42:29 #38
33232 Againzender
Vriend van de show
pi_77429379
quote:
Op vrijdag 29 januari 2010 20:02 schreef Saekerhett het volgende:
Lijkt er verdacht veel op, of niet?
hij is er nog niet helemaal, maar de vorming is in gang gezet. Afwachten of het de komende uren idd een volwaardig PL gaat worden.
[b]Op maandag 6 september 2010 00:28 schreef tong80 het volgende:[/b]
GVD Wat moet jij een trotse vader zijn :)
:P
  vrijdag 29 januari 2010 @ 21:56:36 #39
167669 hondenfokker
Baas boven baas.
pi_77431952
Dan gaan we wat meemaken!
pi_77432696
Hier (buurt van Heerenveen) nog helemaal niks geen sneeuw.
pi_77433412
Ik heb net 1,5 uur gedaan over Heerenveen-->Groningen. Bizar zware sneeuwval vanaf Drachten, niks te zien op de weg en het effect van een stroboscoop door de vlokken, zodat het leek alsof ik geen snelheid meer maakte.
pi_77434997
Spreken we nu van een Polar Low of niet?
Life is Music
pi_77445221
quote:
Op vrijdag 29 januari 2010 23:10 schreef Fredo55 het volgende:
Spreken we nu van een Polar Low of niet?
Nee, volgens mij niet. Wat er voor later vandaag op het menu staat lijkt er meer op. Maar het blijft een beetje een vaag verschijnsel.
Een nichterige moslim, is een Islamietje.[/b] H. Finkers
[b]Die met de hoogste percentages gaan het eerst.[/b] B. B.
|[b]DASOO
| LastFM|
pi_77459252
Polar Low voor de kust van Noorwegen.

http://www.sat24.nl/image.ashx?country=eu&type=slide&index=1&sat




[ Bericht 37% gewijzigd door #ANONIEM op 30-01-2010 20:17:56 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')