abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_44589997
quote:
AMSTELVEEN - Over vier maanden breekt op de arbeidsmarkt "echt de paniek uit" onder werkgevers. Door de aantrekkende economie is er al sprake van krapte op de arbeidsmarkt. Maar het toenemend tekort aan personeel zal in het voorjaar extra voelbaar zijn, omdat werkgevers dan traditioneel meer werknemers nodig hebben door veel seizoenswerk.

Dat voorspelde bestuursvoorzitter Rens de Groot van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) maandag bij de presentatie van het rapport Vacatures in Nederland 2006 in Amstelveen. Daar pleitte De Groot in de CWI-vestiging voor een "winteroffensief" om zoveel mogelijk mensen aan het werk te krijgen.

Samen met werkgeversvoorman Loek Hermans van MKB-Nederland en voorzitter Hans Kamps van uitzendkoepel ABU sprak hij af om de handen ineen te slaan. Samen met gemeenten en uitkeringsinstituut UWV en scholingsinstellingen moet per regio in kaart worden gebracht wat voor personeel werkgevers zoeken. Zodat mensen op een juiste manier begeleid en geschoold worden.

Kinderen

Volgens Hermans kunnen bedrijven nu bepaalde productie niet maken, omdat ze niet de juiste werknemers kunnen vinden. Dit gaat ten koste van economische groei. Intussen is het lastig voor veel laagopgeleide en oudere werklozen of arbeidsgehandicapten om een baan te bemachtigen. Ook kiezen volgens de MKB-voorzitter en zijn ABU-collega te veel redelijk goed opgeleide vrouwen ervoor om thuis te blijven voor de kinderen.

Hermans zou graag zien dat het CWI van deur tot deur gaat om mensen aan te sporen te gaan werken. Net zoals het voormalige Arbeidsbureau moskeeën is afgegaan toen rond 2000 de economie op volle toeren draaide en het tekort aan personeel groot was, maar veel allochtonen niet aan de bak kwamen.

De Groot stelt dat dit beleid door bezuinigingen van het kabinet-Balkenende niet meer vol te houden was. Nu hoopt hij de ruimte te krijgen voor de regionale aanpak. Verder zou hij graag zien dat iedereen om de vijf jaar recht krijgt op een zogehete competentietest van het CWI. Het moet niet uitmaken of je werkloos bent of werkend. Ook voor mensen met een baan is het volgens De Groot van belang om hun mogelijkheden te kennen en te weten of ze nog wel op de juiste plek zitten.

Vmbo

Laagopgeleide werkzoekenden worden op de arbeidsmarkt verdrongen door hoger opgeleiden, ook in functies waarvoor geen hoge opleiding nodig is, meldt het CWI.

Vacatures die eigenlijk zijn bedoeld voor werkzoekenden met maximaal vmbo worden vaak vervuld door hoger opgeleiden. Van de 161 duizend vacatures voor laaggeschoolden worden er honderdduizend ingevuld door hoger opgeleiden. Vooral werklozen met alleen een basisschooldiploma komen moeilijk aan de bak. Ook een leeftijd van 45 jaar of hoger maakt het lastig om een baan te vinden.

Tegelijkertijd klagen werkgevers dat ze onvoldoende personeel kunnen vinden om openstaande vacatures op te vullen. Vooral werkgevers in de bouw, de industrie en de zorgverlening hebben moeite met het vinden van arbeidskrachten. Het CWI vervulde tussen juli vorig jaar en juni ruim één miljoen vacatures. Werkgevers noemen 28 procent van het aantal vacatures moeilijk vervulbaar.

Bij het CWI staan 127 duizend werkzoekende 55-plussers ingeschreven. Daarvan vonden in de onderzochte periode twaalfduizend mensen een baan. Van de 240 duizend ingeschrevenen tussen de 40 en 54 jaar vonden er 153 duizend een baan.
bron nu.nl

Het CWI dat van deur tot deur gaat om te kijken wie er thuis z'n tijd zit te verspillen? Persoonlijk stuurde ik de hond op zo'n colporteur af, maar wat vindt men van zo'n idee? Dat het CWI de huizen langs gaat om te kijken of er niet meer volk de arbeidsmarkt op kan - ongeacht of die mensen werk zoeken of niet?
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_44591528
In hoeverre deze strategie billijk is ligt mijn inziens aan de situatie van de personen in kwestie. Wanneer er sprake is van dat mensen afhankelijk zijn van een uitkering, is het in mijn ogen tot op een zekere hoogte gerechtigd dat de overheid op een pro-actieve manier tracht deze mensen aan het werk te krijgen. Wanneer daar echter geen sprake van is, gaat de overheid het echter niets aan waar iemand zich mee bezig houdt; criminele activiteiten uitgezonderd, maar daar zijn politie en justitie al voor. Het CWI stapt mijn inziens buiten de - ongeschreven - grenzen van haar eigen bevoegdheid door zich ongevraagd bezig te gaan houden met de levensinvulling van mensen, iets wat ik persoonlijk zie als een - weliswaar vrij onschuldige - schending van de privacy.
  woensdag 20 december 2006 @ 10:28:48 #3
66444 Lord_Vetinari
Si non confectus non reficiat
pi_44591611
Daarnaast kunnen ze beter de bedrijven afgaan en die eens wakker schudden dat er ook mensen boven de 35 zijn die best een bijdrage kunnen leveren, in plaats van dat ze steeds al die huppelkutten van 20 tot 30 aannemen. En dat ook mensen zonder papiertje maar met jaren werkervaring een bijdrage kunnen leveren aan een bedrijf.
De pessimist ziet het duister in de tunnel
De optimist ziet het licht aan het eind van de tunnel
De realist ziet de trein komen
De machinist ziet drie idioten in het spoor staan....
pi_44592741
quote:
Op woensdag 20 december 2006 10:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Daarnaast kunnen ze beter de bedrijven afgaan en die eens wakker schudden dat er ook mensen boven de 35 zijn die best een bijdrage kunnen leveren, in plaats van dat ze steeds al die huppelkutten van 20 tot 30 aannemen. En dat ook mensen zonder papiertje maar met jaren werkervaring een bijdrage kunnen leveren aan een bedrijf.
Het (schijnbare) probleem hiervan is dat functies gekoppelt zijn aan functie eisen, deze weer aan functieprofielen en deze weer aan functiewaardering, ect, ect. Voor de meeste (grotere) bedrijven is dit administratief gezien onmogelijk. Het zou echter wel ontzettend verstandig zijn
Wie met niets tevreden is, bezit alles.
pi_44606788
quote:
Op woensdag 20 december 2006 10:28 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Daarnaast kunnen ze beter de bedrijven afgaan en die eens wakker schudden dat er ook mensen boven de 35 zijn die best een bijdrage kunnen leveren, in plaats van dat ze steeds al die huppelkutten van 20 tot 30 aannemen. En dat ook mensen zonder papiertje maar met jaren werkervaring een bijdrage kunnen leveren aan een bedrijf.
Het zit wel diep bij je he? Een oom van me, die 50+ is heeft recentelijk ook werk kunnen vinden, dus zo erg is de situatie ook weer niet. Als de nood hoog is zullen de werkgevers wel moeten.
pi_44608511
Laat ze inderdaad eerst maar eens oudere mensen aannemen, voordat ze zo hysterisch gaan doen. Lekker hypocriet, zeg. Zogenaamd geen mensen kunnen vinden, maar mensen boven de 45 aannemen, ho maar.
pi_44613298
Mij komt het allemaal tezeer over als een morele (nóg wel) arbeidsplicht.
Gelukkig heeft zo'n plan geen schijn van kans (het CWI en iets doen ), maar het is toch een teken aan de wand.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
pi_44613945
Als ze nou eens beginnen om dat CWI af te schaffen. Ik heb er nooit het nut van ingezien. Volgens mij kunnen werkgevers en werknemers dat onderling prima uitvechten.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')