Tja wat is vaak? Zelfs heb ik een 350D en verwissel nog wel eens van lens. En tot nu toe heb ik 1 keer mijn sensor schoon gemaakt omdat het te zien was op de foto's.quote:Op woensdag 3 januari 2007 22:40 schreef partyyboyy het volgende:
net een beroepsfotograaf gesproken die zei dat je met een spiegelreflex camera snel stof erin hebt als je vaak van lens verwisseld. De kosten om dit schoon te maken zijn best hoog.
klopt dit?
Bedankt voor je reactie!quote:Op woensdag 3 januari 2007 21:44 schreef Elefes het volgende:
[..]
Nog even een reactie!Ik heb geen ervaring met die camera.. Ken qua kleine platte modellen eigenlijk alleen de Canon Ixus modellen, en die vind ik zeker aan te raden. Klein, vrij goede kwaliteit foto's (zeker voor zo'n klein cameraatje), wel iets aan de prijs maar dan heb je ook wat
. Bijvoorbeeld de Canon Digital IXUS 850 IS, leuke camera en zelfs met beelstabilisatie, maar zo zijn er nog meer die zeker de moeite zijn.
De Casio ziet er ook gewoon goed uit, scheelt qua specificaties vrij weinig. Het ligt er ook een beetje aan of je veel binnen wilt fotograferen: de Canon die ik noem bijvoorbeeld heeft een lens vanaf 28mm, de Casio begint bij 38mm: dat wil zeggen dat je met de Canon meer groothoek hebt (en een groter beeld op de foto kunt krijgen), en je met de Casio meer tele hebt (waardoor je dichterbij kunt komen (ietsje maar!) maar ook dichterbij begint). Binnen en voor landschapsfoto's is meer groothoek vaak wel fijn.
Van de bekende cameramerken kun je je tegenwoordig bijna geen miskoop meer doen. Zolang je geen dingen handmatig in wilt stellen (sluitertijd, diafragma) is bijna elke camera van een bekend merk (zie voor merken www.dpreview.com bijvoorbeeld) geschikt en goed genoeg.
Ik weet niet precies wat je budget is, maar ik zou zeker ook de Canon Ixus modellen meenemen in je overweging, en ook bijvoorbeeld Panasonic Lumix (geloof dat die ook vrij klein zijn).
Ik had al een stofje voordat ik thuis was met mijn camera uit de winkelquote:Op woensdag 3 januari 2007 22:40 schreef partyyboyy het volgende:
net een beroepsfotograaf gesproken die zei dat je met een spiegelreflex camera snel stof erin hebt als je vaak van lens verwisseld. De kosten om dit schoon te maken zijn best hoog.
klopt dit?
Pas daarmee op, met de lucht kunnen drijfgassen meekomen die je sensor kunnen bevriezen (althans, ik dacht dat dat die drijfgassen waren),wat weer beschadiging als gevolg kan hebben.quote:Op woensdag 3 januari 2007 22:56 schreef CocaColaLight het volgende:
Het schoonmaken kan als je een beetje voorzichtig bent met een busje lucht. kost eeen paar euro.
quote:maar als je sensor gaat gebruiken dan wordt het wel relatief duur laat staan als je het laat doen door iemand.
Spiegelreflex ziet er gewoon veel te vet uit, dus ik wil geen compact.quote:Op donderdag 4 januari 2007 11:22 schreef Elefes het volgende:
[..]
Ik had al een stofje voordat ik thuis was met mijn camera uit de winkelgebeurd ws toen ze daar mijn bijgekochte lens er op zetten. Heb nu mijn 350D een half jaar ongeveer, en nog niet schoongemaakt/laten schoonmaken. Er zit wel wat stof, maar het is niet altijd goed terug te zien op foto's, dus laat het nog even lekker zo.
Het is dus wel zo dat je er stof op kunt krijgen, maar hoe vaak/veel dat verschilt heel erg.
Ik heb mij trouwens in de winkel laten vertellen dat het ongeveer 70 euro kost (bij Canon) om de body op te sturen en schoon te laten maken, en iets van 30-40 euro als je er zelf heen rijdt om het te laten doen. Bij gemiddeld gebruik zal het waarschijnlijk zo'n 1-2 keer per jaar nodig zijn. Maar nogmaals: dit verschilt ook per persoon!
Wat ik al eerder zei: ga eerst ook eens denken of je uberhaupt wel een spiegelreflex wilt, er zijn ook hele goede compactcamera's met erg veel instelmogelijkheden, die zeker erg goed zijn om mee te beginnen!
Zowel aan een spiegelreflex als aan een compactcamera zitten voordelen en nadelen.
Bedoel je daarmee het uiterlijk van de camera of de foto's die er uit komen?quote:Op donderdag 4 januari 2007 11:35 schreef partyyboyy het volgende:
[..]
Spiegelreflex ziet er gewoon veel te vet uit, dus ik wil geen compact.
Ik bedoel het eerste jaquote:Op donderdag 4 januari 2007 11:43 schreef Elefes het volgende:
[..]
Bedoel je daarmee het uiterlijk van de camera of de foto's die er uit komen?
Als je het eerste bedoelt:er zijn genoeg compacts die er ook op lijken
Als je het tweede bedoelt: compacts hebben ook erg goede kwaliteit foto's.
Hoe dan ook, het is je eigen keuze (uiteraard). Bedenk wel dat je een meervoud aan euro's kwijt bent van wat je aan een compact hoeft uit te geven eer je hetzelfde hebt (zelfde mogelijkheden ongeveer), en dat je een stuk meer mee te nemen hebt aan camera en accessoires.
Sorry dat de rest je negeert, kan wel eens gebeurenquote:Op woensdag 3 januari 2007 21:21 schreef Asics het volgende:
en wat is nou het verschil tussen een 'gewoon' model en een internationaal model?
btw dit lijkt me wel een goeie aanbieding.
quote:Handleidingen
Nederlandse importeurs zijn niet blij als hun handleidingen worden gekopieerd en verspreid. Indien je camera geen Nederlandstalige handleiding heeft, weet je waarom hij zo goedkoop is. Vraag er hier niet naar, ga naar de nederlandse of belgische website van je camera fabrikant, bestel er daar één, of volg een cursus in de taal die er wel bij zit.
quote:Op donderdag 4 januari 2007 13:42 schreef scrub_nurse het volgende:
http://www.minolta.nl/?docID=2860&item_fk=796&detail_pk=806
ik kan deze van n vriendin van mij kopen voor 150e. Ik fotografeer gewoon wat voor de lol, geen professionele fotos ofzo. maar was wel op zoek naar n camera. Hij is bijna 4 jar oud en t lensdopje moet vervangen
jullie hebben er tenminste verstand van
dat is precies de reden dat zij n kleinere wil, ik stop echter nooit iets in mn zakken altijd in mn tas dus dat vind ik t probleem niet. Alleen, krijg ik voor 150e een soortgelijk toestel? er zit overigens ook nog een geheugenkaart met 128mb bij.quote:Op donderdag 4 januari 2007 14:01 schreef Yoni het volgende:
@scrub_nurse: Volgens mij was de camera die je noemt een hele goede in de tijd dat ie uit kwam. Ik vind echter 150 euro voor een camera van 4 jaar oud best een hoop geld, zeker omdat je voor dat geld ook best een aardige nieuwe camera kan kopen. Daarnaast is die Dimage volgens mij niet bepaald op broekzakformaat. Geen probleem als je het niet erg vind om een tas mee te nemen, maar lastig als je dus eigenlijk gewoon het liefst je camera in je zak stopt.
Dimage? Welke dimage? Ik heb de minolta dimage 7 gebruikt voordat ik mijn huidige camera had. Ik heb em nog steeds en hij doet het nog prima. Voor huidige begrippen is ie wel wat traag, maar voordat ik erover doorga...misschien gaat het wel over een anderequote:Op donderdag 4 januari 2007 14:21 schreef scrub_nurse het volgende:
[..]
dat is precies de reden dat zij n kleinere wil, ik stop echter nooit iets in mn zakken altijd in mn tas dus dat vind ik t probleem niet. Alleen, krijg ik voor 150e een soortgelijk toestel? er zit overigens ook nog een geheugenkaart met 128mb bij.
De Z1 is een opvolger van die camera die ik heb. Het is absoluut een goede camera, met ontzettend veel mogelijkheden. De vraag is of je die mogelijkheden ook gaat gebruiken als je, zoals jij zegt gewoon kiekjes maakt kan je ook met een kleinere compactcamera vooruit. Voor die prijs krijg je echter geen nieuwe met dezelfde kwaliteit.quote:Op donderdag 4 januari 2007 15:40 schreef scrub_nurse het volgende:
zie link : dimage Z1 dat is m. Ik weet dat ie prima is, maar wat ik wil weten is of dit n mooie prijs is of dat dit way te duur is omdat ik eenzelfde camera voor de zelfde prijs kan krijgen maar dan nieuw. volgensmij lukt dat niet, ben ik minstens t dubbele kwijt, dus denk ik dat het n mooie prijs is. Ik wil nl geen professionele fotos maken gewoon wat kiekjes, voor n nieuwe camera ben je dan al gauw 150e kwijt, maar heb je nooit 10x optische zoom ed. toch?
die dingen slurpen natuurlijk niet normaal veel batterijenquote:Op donderdag 4 januari 2007 17:27 schreef Elefes het volgende:
Voor 150 euro kom je tegenwoordig een heel eind? Ik zag net bij de Kruidvat een paar staan van 70-160 euro. Niet allemaal even geweldig natuurlijkmaar ik geloof dat er bijvoorbeeld ook een Kodak bij stond, 5 of 6 mp met 3x optische zoom, voor 100 euro. Dat moet voor huis-, tuin- en keukenfotootjes gewoon een camera zijn die zeer oke is.
haha thanks! ook voor je uitleg.quote:Op donderdag 4 januari 2007 12:10 schreef Shark.Bait het volgende:
[..]
Sorry dat de rest je negeert, kan wel eens gebeuren
[..]
Ondanks de stablitisatie die je wilt (komt niet vaak voor in compact camera's), en de filmpjes zijn er nog behoorlijk wat camera's die dan kunnen.quote:Op donderdag 4 januari 2007 21:11 schreef gfo het volgende:
Budget:
250 euro max
Formaat:
Micro
Doel:
Ik ga voornamelijk foto's maken gedurende voetbalwedstrijden en vuurwerkshows.. verder het normale huis tuin en keukenspul
Fotograaf:
Ik ben iemand die graag van alles wil proberen.. ik zoek het eerst zelf uit en mocht het vervolgens niet lukken komt de handleiding/internet pas in beeld
Huidige camera:
canon powershot a60
Welke camera’s twijfel je over:
ik heb nog niet echt bepaalde modellen in me hoofd zitten.. ik twjfel echter het meest tussen:
- pentax camera's
- canon ixus serie
- casio exilim serie
Bijzonderheden:
De camera moet kunnen filmen op minimaal 640*480.. verder is het voornamelijk voor mijn vader handig dat er een soort van beeld stabilisatie functie op de camera zit.. dit omdat mijn vader dankzij zijn gezondheid niet een bepaald vaste hand heeft
ja ik heb gewoon goede ervaringen met canon (heb ook oude spiegelreflex van canon) daarom neig ik gelijk naar dit merk.quote:Op donderdag 4 januari 2007 21:29 schreef Xilantof het volgende:
[..]
Ondanks de stablitisatie die je wilt (komt niet vaak voor in compact camera's), en de filmpjes zijn er nog behoorlijk wat camera's die dan kunnen.
bijv.:
Panasonic Lumix DMC-FX3
Panasonic Lumix DMC-FX8
Panasonic Lumix DMC-FX07
Panasonic Lumix DMC-FX50
Olympus Stylus 750
Canon PowerShot SD700 IS
Canon PowerShot SD800 IS
Dit zijn allemaal handzame camera's (ultra-compact) met beeld stabilisatie en filmpjes op 640 bij 480 (veel ervan zelfs nog een stapje hoger).
Ze staan op volgorde in prijs met als goedkoopste prijs: 200 Dollar, en duurste 384 dollar.
Let bij je budget erop dat er eventueel nog batterijen/accus extra aangeschaft moeten worden, geheugenkaart, en tasje.
Ik maak redelijk vaak schoon, vooral als ik op reis ben. Dan toch wel om de andere dag. Zeker als je in stoffige gebieden zit en er veel licht is. Dat gaat heel makkelijk met een groot formaat blaasding dat ik in Houten kocht. Kost maar een paar euro en beschadigt niks. Ff een minuutje of 2 blazen op veschillende plekken en je sensor is weer schoon.quote:Op woensdag 3 januari 2007 22:56 schreef CocaColaLight het volgende:
[..]
Tja wat is vaak? Zelfs heb ik een 350D en verwissel nog wel eens van lens. En tot nu toe heb ik 1 keer mijn sensor schoon gemaakt omdat het te zien was op de foto's.
Het schoonmaken kan als je een beetje voorzichtig bent met een busje lucht. kost eeen paar euro.
maar als je sensorswaps gaat gebruiken dan wordt het wel relatief duur laat staan als je het laat doen door iemand.
Edit: sensorswaps dus
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |