Ik vond het antwoord ook zo weird. "MBOers zijn minder in staat om het terug te kunnen betalen dan HBOers." Het mag dan wel zo zijn, maar kostendekkend is die hele HBO tegemoetkoming allang niet, je verplicht die groep er bij te laten werken, dat was ook niet de bedoeling volgens de overheid - je moet je meer richten op school!quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:34 schreef Sylvana het volgende:
Ja, dat is ook iets waar ik me erg over verbaas. HBO-ers zijn meer kwijt aan collegeld, meestal meer kwijt aan boeken en dergelijke, zijn vaker uitwonend en dan idd minder stufi krijgen dan een MBO-er, erg vaag idd
Meer richten op school en erbij werken. Maar je kunt wel moeilijk doen maar een HBO studie is gewoon te betalen hoor met stufi ... en anders leen je er iets bij en dat is ook terug te betalen. Ik ben al 9 jaar aan het studeren waarvan de laatste 5 bij HBO en WO en ik kom net zo goed rond als op het MBO .. dus je kunt ook moeilijk gaan doen over iets wat je gewoon krijgt !quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:37 schreef Renesite het volgende:
[..]
Ik vond het antwoord ook zo weird. "MBOers zijn minder in staat om het terug te kunnen betalen dan HBOers." Het mag dan wel zo zijn, maar kostendekkend is die hele HBO tegemoetkoming allang niet, je verplicht die groep er bij te laten werken, dat was ook niet de bedoeling volgens de overheid - je moet je meer richten op school!
Erggg krom.
als je ziet wat mensen doen van hun stufi.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:36 schreef Bosbeetle het volgende:
Anders gaat niemand meer naar het MBO en dan degradeerd de HBO en dan moeten er dingen ingevoerd worden als in amerika met universiteiten en 'goede universiteiten'
Daar gaat het niet om, maar het antwoord van het IBG vond ik op z'n minst onverwacht.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:40 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Meer richten op school en erbij werken. Maar je kunt wel moeilijk doen maar een HBO studie is gewoon te betalen hoor met stufi ... en anders leen je er iets bij en dat is ook terug te betalen. Ik ben al 9 jaar aan het studeren waarvan de laatste 5 bij HBO en WO en ik kom net zo goed rond als op het MBO .. dus je kunt ook moeilijk gaan doen over iets wat je gewoon krijgt !
Ja en dat is erg omdat ...quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:42 schreef Renesite het volgende:
[..]
als je ziet wat mensen doen van hun stufi.
Krijg je het compleet zonder de lening. 362 euro, zorgtoeslag is 37 euro maakt 397 euro. Een wilekeurige zorgverzekering is 110 euro, maakt 287 euro, 100 euro wegzetten voor school is mij altijd geleerd. 187.
Dawast, meer uitgaven heb je op een MBO niet, die 100 euro per maand = 1200 in het jaar, 980 schoolgeld eraf. Qua boeken is het ook niet veel soeps. No offence, maar het is wel enorm veel hoor. Je hoeft er niet bij de werken en je hebt veel geld.
Het is toch wel zo dat MBOers minder mogelijkheden hebben om het terug te betalen dat is gewoon een feit. Dus is het sociaal gezien goed dat ze een hogere basis hebben die wordt omgezet in gift. Een HBOer kan zich gewoon een beetje in de schulden steken zonder veel last te krijgen later. Of hij kan gewoon zuinig leven en een beetje werken.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:44 schreef Renesite het volgende:
[..]
Daar gaat het niet om, maar het antwoord van het IBG vond ik op z'n minst onverwacht.
Is niet erg, maar als ik zoveel mensen hoor klagen dat ze niet kunnen rondkomen en maar bij moeten gaan lenen. Het gaat mij om de basis + aanvullende beurs, en dan je school kunnen betalen en je zorg en lasten zoals verzekeringen. Het IB-Groep verwacht dat je genoeg aan de hele studiefinanciering hebt en er niet bij hoeft te werken. Ze willen dat je gaat lenen ervoor. Je moet sneller lenen bij het HBO dan bij het MBO. De kosten voor het HBO zijn hoger van bij het MBO. Dat is het eiereten. Ik vraag me af waarom dan de tegemoetkomingen voor het HBO lager zijn dan bij het MBO. Thats it.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:44 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ja en dat is erg omdat ...
omdat jij minder krijgt .. ik is klein en jij is groot ... je krijgt geld daar kun je blij mee zijn of niet aan jou de keus.
Ik ga in eerste instantie uit van de max. De max ligt lager bij het hoger onderwijs.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:48 schreef Underdoggy het volgende:
volgens mij is basisbeurs voor Hoger onderwijs ¤ 252,73 en voor Beroepsonderwijs ¤ 233,53. Dit geldt dus enkel voor mensen met een aanvullende beurs?
Je zegt het zelf al ... bij een HBO ben je eerder genoodzaakt om te lenen. Maar heb je ook kans dat je het fatsoenlijk kunt terugbetalen. Je neemt als het ware een voorschot op je baan. Bij een MBO kan dat dus niet zo goed en hebben ze voor de veiligheid het zo gebouwd dat je minder leent.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:48 schreef Renesite het volgende:
[..]
Is niet erg, maar als ik zoveel mensen hoor klagen dat ze niet kunnen rondkomen en maar bij moeten gaan lenen. Het gaat mij om de basis + aanvullende beurs, en dan je school kunnen betalen en je zorg en lasten zoals verzekeringen. Het IB-Groep verwacht dat je genoeg aan de hele studiefinanciering hebt en er niet bij hoeft te werken. Ze willen dat je gaat lenen ervoor. Je moet sneller lenen bij het HBO dan bij het MBO. De kosten voor het HBO zijn hoger van bij het MBO. Dat is het eiereten. Ik vraag me af waarom dan de tegemoetkomingen voor het HBO lager zijn dan bij het MBO. Thats it.
[..]
Ik ga in eerste instantie uit van de max. De max ligt lager bij het hoger onderwijs.
Wie zegt dat dat per definitie zo is. Mensen die werken met hun handjes zijn ook nodig.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:54 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik vind het een beetje muggenziften hoor, die MBOer gaat straks toch ook niet klagen dat hij minder verdient dan de HBOers...
Ja maar die verdienen over het algemeen wel minder dan een HBOer die een beetje uitvoerder is ofzoquote:Op dinsdag 5 december 2006 16:55 schreef Renesite het volgende:
[..]
Wie zegt dat dat per definitie zo is. Mensen die werken met hun handjes zijn ook nodig.
Welke MBO ben je aan het doen dan ? Is er geen equivalente HBO ?quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:55 schreef Lippie85 het volgende:
Plus het feit dat je op het Hbo te maken hebt met een prestatiebeurs. Als Mbo'er hoef je je ook nog minder zorgen te maken. Na het behalen van mijn Havo ben ik Mbo gaan doen, mede omdat ik geen Hbo opleiding kon vinden die me echt leuk leek. En om voor genoemde redenen...
Ja maar het ging dus over stufi met max aanvullend.quote:Op dinsdag 5 december 2006 17:02 schreef Repeat het volgende:
die basisbeurs die iedereen krijgt zonder bij te lenen is bij wo hoger dan bij mbo hoor (252 respectievelijk 233 euro)
Maak ik me niet druk om, want daar maak ik toch geen gebruik vanquote:Op dinsdag 5 december 2006 17:03 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ja maar het ging dus over stufi met max aanvullend.
Het aanvullende is juist lager, en de basisbeurs 13 euro hoger.quote:Op dinsdag 5 december 2006 17:06 schreef Repeat het volgende:
[..]
Maak ik me niet druk om, want daar maak ik toch geen gebruik van
misschien kan je wel meer bijlenen omdat de basisbeurs lager is ofzo?
de basisbeurs voor mbo is lager.quote:Op dinsdag 5 december 2006 17:15 schreef Renesite het volgende:
[..]
Het aanvullende is juist lager, en de basisbeurs 13 euro hoger.
Leukquote:Op dinsdag 5 december 2006 17:16 schreef Repeat het volgende:
[..]
de basisbeurs voor mbo is lager.
zal ik ze es bellen, waarom dit zo is?
Ik heb Internationale Handel Groothandel (IHGH) gedaan. Duurde 3 jaar.quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:57 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Welke MBO ben je aan het doen dan ? Is er geen equivalente HBO ?
Goed bezigquote:Op dinsdag 5 december 2006 17:51 schreef Lippie85 het volgende:
[..]
Ik heb Internationale Handel Groothandel (IHGH) gedaan. Duurde 3 jaar.
Dit jaar afgerond met een buitenlandse stage van 3 maanden. Ik ben naar Finland geweest.
In de zomervakantie werd ik door Randstad Uitzendbureau gebeld met de vraag of ik bij de Milieudienst wilde werken. Daar ben ik blijven hangen, want ik werk er nog steeds.
Misschien ga ik nog wel weer een opleiding doen, maar dan moet ik er wel echt achter staan.
Ik heb zelf HBO gedaan en had zeeen van tijd om erbij te werken. Dat moet dus echt geen probleem zijn voor de gemiddelde HBO'er (heb verder alles ook in 1 keer gehaald).quote:Op dinsdag 5 december 2006 16:37 schreef Renesite het volgende:
[..]
Ik vond het antwoord ook zo weird. "MBOers zijn minder in staat om het terug te kunnen betalen dan HBOers." Het mag dan wel zo zijn, maar kostendekkend is die hele HBO tegemoetkoming allang niet, je verplicht die groep er bij te laten werken, dat was ook niet de bedoeling volgens de overheid - je moet je meer richten op school!
Erggg krom.
Oh, logisch, je hebt zaterdag en/of zondag nog. Maar dat wil de overheid éigenlijk niet, die willen graag dat je lekker met school bezig bent, dagen lang. Tuurlijk kan je wel wat doen naast school!quote:Op dinsdag 5 december 2006 21:11 schreef Crizzz_ het volgende:
[..]
Ik heb zelf HBO gedaan en had zeeen van tijd om erbij te werken. Dat moet dus echt geen probleem zijn voor de gemiddelde HBO'er (heb verder alles ook in 1 keer gehaald).
Je kan je op het HBO dus prima compleet richten op school en daarbij lekker werken.
Btw, vergeet het bedrijfsleven niet. Die verwachten tegenwoordig van elke HBO'er en WO'er dat ze gedurende de opleiding in 30 verschillende commisies en besturen hebben gezeten, dus al ervaring hebben in ellendig lange vergaderingen die nergens naar toe leidien, dat je een feestje kan organiseren en dat je kan SAMENWERKEN (het toverwoord op elke hogeschool (samen met reflectieverslagen schrijvenquote:Op dinsdag 5 december 2006 21:18 schreef Renesite het volgende:
[..]
Oh, logisch, je hebt zaterdag en/of zondag nog. Maar dat wil de overheid éigenlijk niet, die willen graag dat je lekker met school bezig bent, dagen lang. Tuurlijk kan je wel wat doen naast school!
hbo dan?quote:Op dinsdag 5 december 2006 23:22 schreef Diederik_Duck het volgende:
MBO-ers moeten geen studiefinanciering krijgen, het is immers geen studie.
HBO is eigenlijk ook geen studie. Die moeten dan ook maar geen studiefinanciering krijgen. Misschien valt er iets te verzinnen via de WWB, daar zijn die lui toch al bekend dus dat is wel zo efficient.quote:Op dinsdag 5 december 2006 23:22 schreef Repeat het volgende:
[..]
hbo dan?
wakkert favoriete discussie aan
Het is net volle maan geweest, misschien zij dit de na-weeen.quote:Op dinsdag 5 december 2006 23:26 schreef Diederik_Duck het volgende:
[..]
Weet niet, zal even kijken./
Nee, tenminste niet als je binnen 10 jaar een diploma haaltquote:Op donderdag 7 december 2006 12:51 schreef BadKeukenTegel het volgende:
Ik heb eerst MBO afgerond, ik had dus de standaardvergoeding plus de aanvullende beurs, momenteel doe ik HBO en scheelt het inderdaad een paar tientjes per maand.
Hoe zit het trouwens met die aanvullende beurs, moet je dat weer terug betalen ofzo?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |