Situatie 1:quote:Op donderdag 30 november 2006 01:29 schreef avdbree het volgende:
Leg even het verschil uit, dan wordt het een stuk duidelijker (dus: wat bedoel je precies, 't is namelijk in beide gevallen een vorm van financiering)....
Ok, dus je bedoelde ZELF te financieren?quote:Op donderdag 30 november 2006 01:32 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Situatie 1:
Bankrekening : 300.000 euro
Huis: 300.000 euro
Situatie 2:
Bankrekening: 0 euro
Hypotheek: 300.000 euro
Huis: 300.000 euro
Situatie 1: het geld gebruiken om een opleiding te volgen waardoor je dit soort topics niet meer hoeft te openen en het antwoord weet.quote:Op donderdag 30 november 2006 01:32 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Situatie 1:
Bankrekening : 300.000 euro
Huis: 300.000 euro
Situatie 2:
Bankrekening: 0 euro
Hypotheek: 300.000 euro
Huis: 300.000 euro
Uiteraard, daarom zeg ik ook: weeg hypotheek (en dus rente!) af tegen mogelijke onderhoudskosten.quote:Op donderdag 30 november 2006 01:48 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Volgens mij zijn in beide gevallen de onderhouds kosten even hoog
Nou dat was toch de vraag? Zelf kopen of lenen?quote:Op donderdag 30 november 2006 01:54 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Waarom?
Dus je hebt 3 ton, maar geen cent op een bankrekening?quote:
Koop dan een fictief huis.quote:Op donderdag 30 november 2006 02:02 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Is fictief
Als je al weet dat je pand meer waard gaat worden (en da's knap hoor!) is een hypotheek prima. want uiteindelijk kun je dus je hypotheek afbetalen / en of beter oversluiten met de overwaarde van het pand en houd je dus mogelijk geld over. 't Is echter wel speculatie en het hangt er dus echt vanaf hoeveel geld je zelf wilt investeren. Mijn mening is dat een pand op eigen grond op termijn NOOIT in waarde kan dalen, omdat grond een schaars goed is - op een gegeven moment is het gewoon op. Dan ben je als eigenaar wel goed uit natuurlijk, maar dan maakt het weinig meer uit of je voor 10 of 100% eigenaar bent, gaat er dan meer om wat je er zelf ingepompt heb t.o.v. het bedrag wat je krijgt bij verkoop (en mogelijke afbetaling hypotheek (boete wellicht)).quote:Op donderdag 30 november 2006 02:00 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ook dat het meer geld oplevert dan je hypotheek kost?
Wat is de overwaarde van een stuk grond met wat stenen,een dak en een boel lucht?quote:Op donderdag 30 november 2006 02:34 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Je overwaarde is toch gewoon het zelfde als je een huis met eigen geld financiert?
Het verschil in rente tussen sparen en hypotheek wordt gecompenseerd door de vermogensrendementheffing en de HRA. Wanneer je niet financiert, heb je echter ook geen huurwaardeforfait, waardoor je een fractie goedkoper uit bent.quote:Op donderdag 30 november 2006 01:00 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wat is het goedkoopste?
Geld lenen om een huis te kopen of om je huis te financieren?
Basisbedrag is 300.000 euro
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |