Een tournament voor een van mijn favoriete genres. Er is in juni 2002 ook een
toernooi geweest voor dit genre en de winnaar was toen
The Shining. Het leek mij echter tijd voor een update aangezien het 4 jaar geleden is en veel users er toen vast nog niet bij waren.
The Shining zal waarschijnlijk ook dit keer tot de favorieten behoren, maar de concurrentie is zeker niet kansloos.
Horror is een van de oudste genres van de film. Het bestaat al sinds eind negentiende eeuw en is nooit meer weggeweest. Wat men beschouwt als horror-films is in de loop der tijd sterk geëvolueerd. Horror-films zijn soms meer een samensmelting van genres waar de horror-elementen de boventoon voeren. Hierdoor is er erg veel ruimte om verschillende richtingen op te gaan en dit heeft in de loop der tijd zeer diverse en interessante films opgeleverd. Splatter films als
Braindead, spannende films als
The Thing, slashers als
Halloween, silent films als
Nosferatu en nog veel meer. Echter wordt het genre ook voortdurend geplaagd door vele mislukkingen en heeft mede daardoor een enigszins ondergewaardeerde reputatie. Wij houden ons alleen bezig met de vele geslaagde horror-films en zullen bepalen welke horror-film zich mag beschouwen als beste horror-film volgens de Fok! users anno 2006.
Onderstaande in de veronderstelling dat er een erg groot aantal films zullen worden genomineerd.Er is plaats voor maximaal 256 films in de eindronde.
Van alle genomineerde films zijn de 128 films met het hoogste IMDB-cijfer automatisch geplaatst voor de eindronde.
De overige 128 films worden bepaald, als het nodig is, met behulp van een voorronde en/of eventueel IMDB-cijfers.
Bij minder dan 256 genomineerde films.Bij een verwaarloosbaar tekort zullen de films met het hoogste IMDB-cijfer een vrije doorgang krijgen tot de volgende ronde. Als er een te groot tekort is geldt het onderstaande:
Er is plaats voor maximaal 128 films in de eindronde.
Van alle genomineerde films zijn de 64 films met het hoogste IMDB-cijfer automatisch geplaatst voor de eindronde.
De overige 64 films worden bepaald, als het nodig is, met behulp van een voorronde en/of eventueel IMDB-cijfers.
De rondes worden in knockoutvorm gespeeld, met het IMDB-cijfer als scherprechter bij gelijk eindigen.
En natuurlijk alleen stemmen als je beide films gezien hebt. Alle rondes zullen ongeveer 1 week in beslag nemen (misschien een uitzondering voor de ronde die samenvalt met Kerst, die waarschijnlijk iets langer open blijft) en sluiten altijd op zondag om 19:59:59.
NOMINATIERONDEFilms moeten twee maal genomineerd/ondersteund worden tijdens de nominatieronde om kans te maken op deelname aan de eindronde.
Aangezien er altijd veel verschillende meningen zijn over wat nou een horror film is en wat niet (en nee je hoeft me niet op de definitie in het woordenboek te wijzen, want die is te subjectief om bruikbaar te zijn
), de volgende regel: Een film wordt in dit toernooi beschouwd als horror-film als het horror genre op IMDB is toegekend aan de film. Dus het zou fijn zijn als we de "dat is geen horror!" discussies achterwege laten. Het lijkt me vanzelfsprekend dat als IMDB zegt dat het een horror is en jij vindt dat de film eigenlijk niet zo veel met horror te maken heeft, maar je vindt het wel een goede film, dat je hem ook niet nomineert/ondersteunt.
Alleen feature films (minimale lengte van 40 minuten) worden toegelaten in het toernooi.
Bij het nomineren wil ik naast de titel van de film ook het releasejaar en/of als het kan een link naar IMDB.
Nominatieronde eindigt: 26-11-2006 19:59:59
Laat het nomineren beginnen!
Dit is mijn eerste tournament dus vergeef me als niet alles even soepel loopt
[ Bericht 2% gewijzigd door SamuelofSEK op 19-11-2006 03:16:52 ]
This is the way the world ends
Not with a bang but a whimper
Mijn reviews