abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 01:08:33 #1
7889 tong80
Spleenheup
pi_43531151
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43531156
I may be wrong, but it's highly unlikely.
pi_43531157
Ben ik vergeten
  dinsdag 14 november 2006 @ 01:09:11 #4
10526 broer
Nutteloze van de nacht.
pi_43531163
Ik wacht op het tweede topic hierover.
pi_43531165
maar ik wist het ooit wel, geloof ik....eehh denk ik
pi_43531174
niet de eerste keer dat zo'n topic langskomt.
Er was er ook eens een over korshakov (of hoe de hell je dat ook schrijft).

Do what you love, love what you do!
  dinsdag 14 november 2006 @ 01:09:57 #7
10526 broer
Nutteloze van de nacht.
  † In Memoriam † dinsdag 14 november 2006 @ 01:10:09 #8
138647 Sebasser
Sugar coated sweetness.
pi_43531180
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:09 schreef broer het volgende:
Ik wacht op het tweede topic hierover.
En.. Gemaakt!
pi_43531191
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:09 schreef broer het volgende:
Alzheimer wat betekent dat ook alweer ?

Mijn hemel. De voorspelbaarheid.
Jij bent zeker de leukste thuis?
pi_43531198
oja antwoord:
quote:
Ziektebeeld

De ziekte wordt gekenmerkt door een voortschrijdende achteruitgang van de psychische functies, waarvan de oorzaak is gelegen in een vermindering van de werking van de neuronen in de hersenen. Neuronen worden namelijk niet, zoals dat bij andere lichaamscellen wel gebeurt, regelmatig vervangen. De ontwikkeling van de ziekte kan versterkt worden door vereenzaming. De psychische functies worden dan minder gebruikt waardoor de kwaliteit achteruit kan gaan. Geestelijk in beweging blijven stimuleert de hersencellen waardoor de ziekte mogelijk minder snel zal optreden. Kenmerkend bij deze aandoening zijn de volgende verschijnselen.

Inprentingsstoornissen
vooral wat kort geleden plaats gevonden heeft is niet opgeslagen.
desoriëntatie
verlies van tijd en plaatsbesef en mensen niet meer herkennen.
confabuleren
gaten in het geheugen opvullen met verzinsels. Als gevolg daarvan wordt ook de gedachtegang verward en gaat de greep op zichzelf en de omgeving verloren. Er ontstaan dan gemakkelijk angstgevoelens, eventueel gepaard gaande met verschijnselen van depressiviteit. Door de geheugenstoornissen is men voortdurend alles kwijt hetgeen een basis vormt voor het ontstaan van achterdochtige (paranoïde) gedachten.
decorumverlies
Een ander, vooral voor de naaste familie, onaangenaam verschijnsel is het verlies van het gevoel voor normen en waarden. Dit decorumverlies wordt zichtbaar in een grover taalgebruik, verwaarlozing van de zelfverzorging, slechte tafelmanieren, enz.
onrust
Zeker in het begin van de ziekte, maar ook in het verdere beloop komt sterke onrust voor welke de verwardheid versterkt. Men kan daardoor " de eigen plek " niet meer vinden waardoor de angstgevoelens weer versterkt worden en men ook wel negatief kan reageren.

[bewerk] Voorkomen

Wereldwijd zijn er naar schatting 24 miljoen mensen met de ziekte van Alzheimer (gegevens 2005). In België zijn er 85.000 patiënten en komen er jaarlijks 20.000 bij. Tegen 2010 zal het aantal opgelopen zijn tot meer dan 150.000. In Nederland zijn er 250.000 patiënten.

De ziekte van Alzheimer is de meest voorkomende variant van Dementie. Twee derde van alle patiënten die dement zijn lijdt aan Alzheimer.

[bewerk] Hulp verstrekken

Bij het verzorgen en het begeleiden van iemand met een dementie vragen de volgende punten de aandacht:

* de leefgewoonten voordat de dementie begon,
* eisen waaraan de woonsituatie moet voldoen,
* begeleiding en de lichamelijke verzorging.

[bewerk] Leefgewoonten

Het kennen van de leefgewoonten van iemand met een dementie is voor een goede verzorging en begeleiding onmisbaar omdat het de mogelijkheid biedt het gedrag beter te begrijpen. Aansluiten op de onderstaande leefgewoonten zal bovendien onrust en verwardheid positief beïnvloeden. Gewoonten met betrekking tot:

* de zelfverzorging.
* de kleding.
* het gebruik van eten en drinken.
* het gebruik van genotmiddelen.
* het dag en nachtritme en de nachtrust.
* de levensovertuiging.

Het is erg zinvol om van de leefgewoonten een overzicht samen te stellen zodat een ieder die bij de hulp betrokken is daar gebruik van kan maken. Men heeft dan een hulpmiddel om:

* het gedrag beter te begrijpen en in te voelen.
* de basisveiligheid te vergroten
* de doelmatigheid van de hulp te verbeteren.
* de communicatie mogelijkheden te vergroten.

[bewerk] Woonsituatie

Het komt er dus steeds op aan zich af te vragen wat de gewoonten van iemand met een dementie waren. Dat is niet alleen voor hem beter, maar ook zijn omgeving wordt dan meer ontlast en ziet mogelijk ook meer en beter resultaat. Dat geeft de familie ook meer bevrediging bij de moeilijke taak die zij op zich genomen hebben.

Vervolgens is het belangrijk om na te gaan waar gevaar kan ontstaan. Bijvoorbeeld de opbergplaats van medicijnen en andere gevaarlijke stoffen. Aandacht vraagt ook de sluiting van deuren, ramen en trappen. Om te proberen iemand die dement is zo goed mogelijk "bij de tijd" te houden is het van belang dat tijd en datum op een vaste plaats goed zichtbaar zijn. Dit "bij de tijd" houden kan ook gestimuleerd worden door een goed gebruik van de media en het bij de hand hebben van een fotoalbum van de familie. In dit verband is het ook goed na te gaan welke activiteiten voorheen op welke dag en op welk tijdstip gedaan werden en daar aan vast te houden. Bijvoorbeeld de maaltijden, persoonlijke hygiëne, kerkbezoek, Bijbel lezen, gebruik van bepaalde gerechten op bepaalde dagen, etc.

[bewerk] Lichaamsverzorging

Hieraan zal door iemand met de ziekte van Alzheimer minder aandacht aan worden besteed. Belangrijk is dan dat deze taak niet direct overgenomen wordt maar dat, al is het wat minder goed, zoveel mogelijk door hen zelf gedaan wordt. De zieken zijn dan op een zinvolle wijze bezig, en wat nog belangrijker is blijven mogelijk meer "bij de tijd". Door de ziekte zal men vaak niet voldoende in staat zijn om aan te geven dat men pijn heeft of zich niet lekker voelt. Naast een goede observatie van het lichamelijk functioneren kan ook hier het kennen van de leefgewoonten weer een belangrijk hulpmiddel zijn. Als bijvoorbeeld een demente man steeds maar zijn broekriem los doet, hoeft dat niet het gevolg te zijn van decorumverlies maar kan dat er op duiden dat hij pijn in zijn buik heeft. Steeds kleine beetjes urine verliezen hoeft niet te er op te wijzen dat er onzindelijkheid optreedt, maar dat er mogelijk een afwijking aan de blaas of de nieren is. Minder "helder" worden kan door de dementie komen, maar ook omdat er een andere afwijking is, bijv. ouderdomsdiabetes. Het is daarom sterk aan te bevelen om regelmatig, b.v. 1 maal per kwartaal, door de huisarts een paar eenvoudige controles worden gedaan m.b.t. de normale verrichtingen van het lichaam.

Bijzondere aandacht vraagt het eten en drinken. Zo is het door de verwardheid en een gestoorde pijnzin heel wel mogelijk dat er bijvoorbeeld gloeiend hete thee op gedronken wordt of dingen gegeten gaan worden, b.v. planten, die buitengewoon slecht voor de gezondheid zijn. Het komt ook nogal een voor dat mensen met de ziekte van Alzheimer schrokkerig eten en onvoldoende kauwen. Taai voedsel zoals b.v. rosbief vragen dan extra aandacht om verslikken te voorkomen.

[bewerk] Omgaan met decorumverlies

Decorum kan omschreven worden als een gevoel dat de mens heeft voor wat wel en wat niet passend is in een bepaalde situatie is. Decorumverlies is een vaak voorkomende verschijnsel bij de ziekte van Alzheimer, zodat er sprake is van een geheel of gedeeltelijk onvermogen om zich in een situatie passend te gedragen. Met als gevolg dat daardoor grote kans bestaat dat men door de omgeving wordt afgewezen en er conflicten en/of vereenzaming ontstaat. Het is daarom van groot belang dat het verlies van gevoel voor decorum zoveel mogelijk wordt voorkomen. Het kennen van de leefgewoonten is daarbij een belangrijk hulpmiddel. Door het decorumverlies kan ook het taalgebruik grover worden. Zonder te willen zeggen dat geen enkele correctie daarvan op zijn plaats is moet daar toch zorgvuldig mee worden omgegaan. Verwijten of daar op een bevoogdende wijze mee omgaan zal als regel negatief werken op de relatie met hen. Het kan ook zijn dat door de ziekte het religieuze leven vervlakt en een onaangepast gedrag t.o.v. van het geloof gaat ontstaan bijvoorbeeld door te vloeken. Dit dan verwijten heeft geen enkele zin omdat men zich van dit gedrag nauwelijks of niet bewust is.

[bewerk] Hulp van lotgenoten

[bewerk] België

De Vlaamse Alzheimer Liga is pluralistisch en niet gebonden aan andere organisaties. Ze heeft samenwerkingsverbanden met andere zelfhulpgroepen en organisaties. Naast het ondersteunen van de uitwisseling van kennis en ervaring met de ziekte van Alzheimer (middels familiegroepen), doet de Liga ook aan sensibilisatie. De Vlaamse Alzheimer Liga

[bewerk] Nederland

Alzheimer Nederland, opgericht door H. W. ter Haar, is de organisatie waarin mensen met dementie, of zij die in hun omgeving met dementie of de ziekte van Alzheimer te maken krijgen, zich verenigen. Stichting Alzheimer Nederland

De Internationale Stichting Alzheimer Onderzoek, richt zich op het ondersteunen van wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken, achtergronden en behandelmethoden van Alzheimer en de diverse vormen van dementie. ISAO
Lees maar als je zin hebt
Do what you love, love what you do!
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 01:16:58 #11
7889 tong80
Spleenheup
pi_43531329
Ja je kan me nog meer wijs maken. Serieus ?

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43531341
> Alzheimer wat betekent dat ook alweer. ?

oja ik heb het stuk zelf niet gelezen
Do what you love, love what you do!
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 01:18:43 #13
7889 tong80
Spleenheup
pi_43531369
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:17 schreef kree het volgende:
> Alzheimer wat betekent dat ook alweer. ?

oja ik heb het stuk zelf niet gelezen
Ik net wel maar kun je het samenvatten ?


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43531379
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:09 schreef broer het volgende:
Alzheimer wat betekent dat ook alweer ?

Mijn hemel. De voorspelbaarheid.
.
pi_43531385
ja je vergeet dingen snel
Do what you love, love what you do!
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 01:21:07 #16
7889 tong80
Spleenheup
pi_43531413
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:19 schreef kree het volgende:
ja je vergeet dingen snel


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43531430
Tja wat was het
I may be wrong, but it's highly unlikely.
pi_43531444
Alzheimer! Deutschland!
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 01:22:39 #19
7889 tong80
Spleenheup
pi_43531447
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:21 schreef Ghostbuster het volgende:
Tja wat was het
Het is een lidwoord maar waare gaat dit over

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43531463
Soms en ik zeg ook soms Tong heb ik de indruk dat 't je gaat overkomen.
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 01:24:27 #21
7889 tong80
Spleenheup
pi_43531477
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:23 schreef schvvmert het volgende:

Soms en ik zeg ook soms Tong heb ik de indruk dat 't je gaat overkomen.
Wat lieve Schvmert ?

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43531483
Roken schijnt goed te zijn tegen Alzheimer
* Ghostbuster nog maar 1tje opsteekt
I may be wrong, but it's highly unlikely.
pi_43531515
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:24 schreef Ghostbuster het volgende:
Roken schijnt goed te zijn tegen Alzheimer
* Ghostbuster nog maar 1tje opsteekt
we hebben hetzelfde gelezen, wat was dat andere dubieuze voordeel ook alweer?
pi_43531516
Ik wilde serieus gaan antwoorden, Tong! Maar toen werd ik opeens wakker.

(Je hersenen krimpen.)
pi_43531526
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:26 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

we hebben hetzelfde gelezen, wat was dat andere dubieuze voordeel ook alweer?
Iets met bier en betalen
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 01:27:35 #26
7889 tong80
Spleenheup
pi_43531529
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:26 schreef wyccie het volgende:
Ik wilde serieus gaan antwoorden, Tong! Maar toen werd ik opeens wakker.

(Je hersenen krimpen.)


Opeens wakker ?

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43531572
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:27 schreef tong80 het volgende:
Opeens wakker ?

Ja, goedemorgen.
pi_43531605
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:26 schreef opgebaarde het volgende:

[..]

we hebben hetzelfde gelezen, wat was dat andere dubieuze voordeel ook alweer?
Je gaat longkanker niet als voordeel noemen hoop ik
I may be wrong, but it's highly unlikely.
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 01:32:23 #29
7889 tong80
Spleenheup
pi_43531611
Morgen hen ik en topic geopend
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43531874
iek weet het niet
pi_43531887
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:24 schreef tong80 het volgende:

[..]

Wat lieve Schvmert ?

Zelfs de username lukt al niet meer.
pi_43531911
Is ook niet makkelijk met Alzheimer
I may be wrong, but it's highly unlikely.
  dinsdag 14 november 2006 @ 01:57:42 #33
34721 BrauN
U HAV EIGHTS LOLZ!!!11!!
pi_43531923
TONG OP Z'N GRAPPIGST!

Omg, wanneer ga je nou eens dood man, humorloze zak poep.
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 02:04:43 #34
7889 tong80
Spleenheup
pi_43532002
Dank je wel. Trots is


Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43532069
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 01:57 schreef BrauN het volgende:
TONG OP Z'N GRAPPIGST!

Omg, wanneer ga je nou eens dood man, humorloze zak poep.
Tsja dit is nu natuurlijk niet echt een voorbeeld van een creatieve post. Alle dooddoeners uit de kast werkt niet.
pi_43532082
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 02:04 schreef tong80 het volgende:
Dank je wel. Trots is


Ondanks de ziekte die je krijgt of niet krijgt kun je nog uitleggen waarom je trots bent?
pi_43532086
Weet hij waarschijnlijk niet meer
I may be wrong, but it's highly unlikely.
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 02:17:29 #38
7889 tong80
Spleenheup
pi_43532128
Wat niet meer ?

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43532131
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 02:12 schreef Ghostbuster het volgende:
Weet hij waarschijnlijk niet meer
Tsja en alle posts nakijken waar 't staat gaat lastig worden.
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 02:18:32 #40
7889 tong80
Spleenheup
pi_43532136
On topic graag

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43532140
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 02:18 schreef tong80 het volgende:
On topic graag

Welk topic link?
I may be wrong, but it's highly unlikely.
pi_43532143
Ja, lach er maar om.

Zo stond ik pas een pondje gehakt bij de bakker te bestellen en toen wist ik het niet meer...
codecaster.tweakblogs.net
I wasn't masturbating, I was just cleaning it and it went off!
Taal is een communicatieprotocol. Een protocol staat of valt met het correct toepassen van de regels die het omhelst.
pi_43532150
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 02:17 schreef tong80 het volgende:
Wat niet meer ?

Het is nu al moeilijk geworden om elke post te lezen?
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 02:20:12 #44
7889 tong80
Spleenheup
pi_43532155
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 02:18 schreef Ghostbuster het volgende:

[..]

Welk topic link?
Danny Bashen is een link topic. Weet niet meer welk topic.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 02:21:14 #45
7889 tong80
Spleenheup
pi_43532166
Ik ga slapen.

Althans dat ben ik van plan.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43532170
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 02:19 schreef CodeCaster het volgende:
Ja, lach er maar om.

Zo stond ik pas een pondje gehakt bij de bakker te bestellen en toen wist ik het niet meer...
Worstenbrood zit wel gehakt in, als je die zo'n 10 stuks neemt heb je wel een pond gehakt met brood.
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 02:22:46 #47
7889 tong80
Spleenheup
pi_43532179
Had ik al gezegd dat ik ga slapen ?

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 02:25:31 #48
7889 tong80
Spleenheup
pi_43532200
Ik draai nog een shaggie en dan ga ik slapen.

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
  Trouwste user 2022 dinsdag 14 november 2006 @ 05:15:53 #49
7889 tong80
Spleenheup
pi_43533164
Had ik al weltrusten gezegd ?

Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_43533172
quote:
Op dinsdag 14 november 2006 05:15 schreef tong80 het volgende:
Had ik al weltrusten gezegd ?

Ben je al slapen dan?
  † In Memoriam † dinsdag 14 november 2006 @ 05:26:55 #51
138647 Sebasser
Sugar coated sweetness.
pi_43533174
tvp
  dinsdag 14 november 2006 @ 06:40:14 #52
52753 Sjowhan
ex-mod DIG. Watskebeurt?
pi_43533257
En vandaag weer lekker wakker zijn in de schoolbanken of op kantoor, tongetje?
pi_43565457
Hee Tong, je bent dit topic toch niet vergeten, hè?
  woensdag 15 november 2006 @ 00:57:04 #54
82578 Grimm
shoo bi do bi doo
pi_43565507
Dementie
pi_43567337
Had ik hier al gepost?
  woensdag 15 november 2006 @ 03:45:54 #56
153711 SpankTheMonkey
It's Nice! I like!
pi_43567450
En weet je het al?
pi_43567456
quote:
Op woensdag 15 november 2006 03:45 schreef SpankTheMonkey het volgende:
En weet je het al?
Wat?
  woensdag 15 november 2006 @ 03:50:06 #58
153711 SpankTheMonkey
It's Nice! I like!
pi_43567478
quote:
Op woensdag 15 november 2006 03:46 schreef sig000 het volgende:
Wat?
Wat was de vraag
pi_43567495
quote:
Op woensdag 15 november 2006 03:50 schreef SpankTheMonkey het volgende:

[..]

Wat was de vraag
Waar staat dat?
  woensdag 15 november 2006 @ 04:01:17 #60
153711 SpankTheMonkey
It's Nice! I like!
pi_43567526
quote:
Op woensdag 15 november 2006 03:53 schreef sig000 het volgende:

[..]

Waar staat dat?
Waar staat wat
pi_43567627
quote:
Op woensdag 15 november 2006 04:01 schreef SpankTheMonkey het volgende:

[..]

Waar staat wat
Goeie vraag.
pi_43570453
Ik wilde antwoord geven op jullie vraag...maar ben het antwoord vergeten
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')