quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:25 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Ja, maar dat zijn de stijgende kosten van het fabriceren van schoenveters ook.
Kom eens gezellig een dagje in de kassen van het Westland werken, dan pipe je wel anders!quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:26 schreef ExTec het volgende:
En illegale arbeid, die illegalen zouden uitvoeren, die kans is simpelweg niet zo groot.
We hebben in dit ontwikkelde diensten land steeds minder ongeschoold werk, de mijnen zijn al weer enkele decennia dicht, zullen we maar zeggen, en we leven niet in de states, waar je 1 keer per jaar je inkomstenbelasting moet betalen, dat gaat hier helemaal giraal automatisch. Dat maakt dat menig bedrijf geen zwarte inkomsten kan genereren, dus ook geen werknemers zwart kan betalen.
Het is een hartverwarmende gedachten "Och, die zielige illegalen doen de illegale arbeid waar wij geen zin in hebben", maar zoals vaker wanneer de wens de moeder van de gadachte is, maalt de realiteit niet om goedbedoelde naieve gedachten.
De praktijk met illegalen is dat ze vaak linksom of rechtsom ergens uit de staatsruif eten.
Er zijn zoveel oorzaken van het stijgen van de zorgkosten.quote:
Door zorg, onderwijs en woningen door de overheid te laten verzorgen, reguleren en betalen creëer je automatisch een situatie waarin deze zaken alleen voor legalen zijn weggelegd. Omdat je het vervolgens zielig vindt om mensen zorg, onderwijs en een woning te ontzeggen ontkom je dus niet aan een streng opsporingsbeleid voor illegalen zodat het profiteren en parasiteren tot een minimum kan worden beperkt. In plaats van problemen op te lossen ben je dus alleen maar bezig ze te creëeren.quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:18 schreef Napalm het volgende:
Profiteren van gratis zorg, onderwijs voor kinderen en bezetten krappe woonruimte...
Je verbiedt het ze om legaal te werken, wordt vervolgens boos als ze dat op illegale wijze doen en ontkomt dus weer niet aan streng opsporen en bestraffen. At the end of the day heb je een enorme hoeveelheid belastinggeld uitgegeven en helemaal niéts opgelost.quote:En jij zegt arbeid maar criminaliteit kan natuurlijk ook..
Illegalen moet je dan ook actief oppakken en uitzetten, maar wat doet Verdonk? Die schopt ze de Nederlandse straat op en meld dan dat ze "met onbekende bestemming zijn vertrokken"quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:24 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Klagen is 1 ding, het daadwerkelijk voor elkaar krijgen dat ze het land uit geknikkerd worden is een heel ander verhaal.
Een verhaal waar politiek den haag totaal geen antwoord op heeft, ik ook niet trouwens, maar ik krijg daar ook niet voor betaald.
Maar hoe je het ook wend of keert, het wel de waarheid.
Economische "vluchtelingen" zijn niet meer dan profiteurs en parasieten.
De echte vluchtelingen willen over het algemeen zo snel mogelijk weer terug naar hun eigen land...
ah, je bent expert...quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:26 schreef ExTec het volgende:
En illegale arbeid, die illegalen zouden uitvoeren, die kans is simpelweg niet zo groot.
even wat rondgezocht:quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:26 schreef ExTec het volgende:
En illegale arbeid, die illegalen zouden uitvoeren, die kans is simpelweg niet zo groot.
We hebben in dit ontwikkelde diensten land steeds minder ongeschoold werk, de mijnen zijn al weer enkele decennia dicht, zullen we maar zeggen, en we leven niet in de states, waar je 1 keer per jaar je inkomstenbelasting moet betalen, dat gaat hier helemaal giraal automatisch. Dat maakt dat menig bedrijf geen zwarte inkomsten kan genereren, dus ook geen werknemers zwart kan betalen.
Het is een hartverwarmende gedachten "Och, die zielige illegalen doen de illegale arbeid waar wij geen zin in hebben", maar zoals vaker wanneer de wens de moeder van de gadachte is, maalt de realiteit niet om goedbedoelde naieve gedachten.
De praktijk met illegalen is dat ze vaak linksom of rechtsom ergens uit de staatsruif eten.
bron ministerie szw 20 jan 2006quote:Nederlandse bedrijven hebben in 2004 ongeveer 65.000 tot 90.000 buitenlandse werknemers zonder de noodzakelijke vergunning aan het werk gezet. Zo’n veertig procent van deze illegale werknemers kwam uit Polen en de andere Oost-Europese landen die sinds anderhalf jaar lid zijn van de Europese Unie. Het werk dat de illegale werknemers deden, is ongeveer één procent van het werk dat in Nederland legaal wordt verricht.
()
Er zijn geen harde cijfers over het aantal buitenlanders dat illegaal in ons land werkt. Uit angst voor bestraffing geven werkgevers niet gauw toe dat ze gebruik maken van illegale werknemers. Onderzoekers moeten het daarom doen met schattingen op basis van onderzoek waarbij de betrokken werkgevers zeker weten dat ze anoniem blijven. De resultaten van zulk onderzoek zijn niet honderd procent betrouwbaar. Maar de onderzoekers van Regioplan zijn voor 95 procent zeker dat een jaar geleden tussen de 73.000 en 106.000 werkgevers gebruik hebben gemaakt van één of meer illegale werknemers. Dat is gemiddeld bijna 19 procent van alle bedrijfsmatige werkgevers.
Samen lieten die werkgevers 65.000 tot 90.000 buitenlanders werken zonder een vereiste tewerkstellingsvergunning. Meestal ging het om dienstverbanden van kortere duur, zoals seizoensarbeid. In totaal werkten de illegale werknemers 45.000 tot 67.000 arbeidsjaren. Dat is gemiddeld ongeveer één procent van alle legale arbeidsuren die er jaarlijks in Nederland worden gewerkt.
De schatting van 65.000 tot 90.000 illegale buitenlandse werknemers is lager dan schattingen van andere onderzoekers, die in 2004 nog met aantallen tussen de 100.000 en 180.000 kwamen. Het onderzoek van Regioplan beperkt zich echter tot bedrijfsmatige werkgevers en telt buitenlanders die illegaal voor particulieren werken niet mee.
pvda 4 okt 2006quote:Uit een onderzoek in opdracht van de branche-organisatie van uitzendbureaus, blijkt dat malafide uitzendbureaus die werken met illegalen steeds actiever worden. Dit jaar zijn er gemiddeld 80.000 buitenlanders illegaal aan het werk via uitzendbureaus. Twee jaar geleden waren dat er nog 65.000.
volkskrant 30 sept 2005quote:Illegale arbeid bij 15 procent uitzendbureaus
DEN HAAG - Ongeveer een op de zeven uitzendbureaus die het afgelopen jaar zijn onderzocht door de Arbeidsinspectie, was betrokken bij illegale arbeid.
Verdomd!quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:47 schreef Sidekick het volgende:
Het is zelfs de helft minder: 5%
Volgens het nieuwsbericht gaat het om 10% van "deze groep": illegalen van niet-Europese afkomst.
Totaal aantal illegalen: 125.000 - 225.000
niet-Europese afkomst: 62.500 - 115.000
"deze groep" is dus 50% van alle illegalen. 10% van 50% is 5% van de totale groep.
Eigenlijk wel heel vreemd dat deze helft wordt betiteld als een overgrote meerderheid..quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:47 schreef Sidekick het volgende:
Het is zelfs de helft minder: 5%
Volgens het nieuwsbericht gaat het om 10% van "deze groep": illegalen van niet-Europese afkomst.
Totaal aantal illegalen: 125.000 - 225.000
niet-Europese afkomst: 62.500 - 115.000
"deze groep" is dus 50% van alle illegalen. 10% van 50% is 5% van de totale groep.
quote:Het overgrote deel van het aantal illegalen in Nederland, bij benadering tussen de 62.500 en 115.000
Dat is heel lastig te bepalen; niemand weet hoeveel illegalen er uberhaupt in Nederland zijn, laat staan wat voor werk ze doen, hoe ze gehuisvest zijn etc. Daarnaast zijn de illegalen die nog het meest opvallen de werkende illegalen, aangezien zij zich voor hun werk min of meer in de 'bovenwereld' begeven. Het is dus lastig te zeggenquote:Op vrijdag 10 november 2006 10:20 schreef Lucille het volgende:
Je zou hooguit kunnen zeggen dat die 90% met enige waarschijnlijkheid een economische reden hebben om hier naar toe te komen ipv een politieke/sociale achtergrond. Om die reden heeft het ook geen zin om een asielaanvraag te doen. De vraag is dus hoe die 90% zichzelf voorziet in hun levensonderhoud. Werken ze gewoon hier als illegaal (zoals de vele illegalen in de land en tuinbouw die hard werken en slecht betaald worden) of zitten ze in het criminele circuit. Daar zou ik wel eens cijfers van willen zien.
Ow, zeker, dat is een sector waar je ze tegenkomt.quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:28 schreef Mutsaers__78 het volgende:
[..]
Kom eens gezellig een dagje in de kassen van het Westland werken, dan pipe je wel anders!
Maar zijn die oostblokkers ook illegaal?quote:
Relatief .. ten opzichte van .. de afstand. Ofzo.quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:52 schreef sigme het volgende:
[..]
Eigenlijk wel heel vreemd dat deze helft wordt betiteld als een overgote meerderheid..
Uit dat bericht:
[..]
Nee zwartwerkers.quote:Op vrijdag 10 november 2006 09:59 schreef Netsplitter het volgende:
Dus die andere 90% zijn gewoon profiteurs en parasieten?
Pfff Illigale zwartwerkers.quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:58 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar zijn die oostblokkers ook illegaal?
Of heb je het nu puur over mensen die zwart werken?
Zijn 2 verschillende dingen.
Wat is precies het verschil of een Pool die hier wel officieel mag verblijven, maar geen werkvergunning heeft hier zwart werk verricht, of een Bulgaar die ook geen visum heeft dit doet... en eventueel, wat is dan ook het verschil met een nederlandse uitkeringstrekker die er illegaal bijklust of een 13-jarige kind dat onderbetaald en zwart er bijwerkt?quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:58 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar zijn die oostblokkers ook illegaal?
Of heb je het nu puur over mensen die zwart werken?
Zijn 2 verschillende dingen.
Nu heb ik zelf onderzoek gedaan naar de huisvesting van illegalen (om specifiek te zijn; in de regio Rotterdam-Rijnmond), en de huisvesting aldaar bestond vooral uit aftandse huizen die door de eigenaars voor disproportioneel hoge prijzen werden verhuurd aan grote groepen illegalen. Dat ze woonruimte bezetten komt niet alleen voort uit de noodzaak bij illegalen om huisvesting te hebben, maar ook de bereidheid bij huiseigenaars om hun huizen aan hen te verhuren. Het mes snijdt dus aan twee kantenquote:Op vrijdag 10 november 2006 10:18 schreef Napalm het volgende:
Profiteren van gratis zorg, onderwijs voor kinderen en bezetten krappe woonruimte...
Ehm,quote:Op vrijdag 10 november 2006 11:01 schreef Stippel het volgende:
[..]
Wat is precies het verschil of een Pool die hier wel officieel mag verblijven, maar geen werkvergunning heeft hier zwart werk verricht, of een Bulgaar die ook geen visum heeft dit doet... en eventueel, wat is dan ook het verschil met een nederlandse uitkeringstrekker die er illegaal bijklust of een 13-jarige kind dat onderbetaald en zwart er bijwerkt?
Onderzoek het maar.quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:24 schreef sigme het volgende:
90% van de illegalen heeft niks met asiel te maken gehad, interessant bijkomend cijfer zou het % ex-asielzoekers zijn wat in de illegaliteit verdwijnt.
Cijfers?quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:24 schreef sigme het volgende:
Dat komt voor, maar geldt (bij lange na) niet voor alle illegalen.
Dat is moeilijk hard te maken. Je kan ook stellen dat ze wel moeten en zullen door ontbreken sociale voorzieningen of gestimuleerd door het wonen in wijken zonder sociale controle/ alle fatsoensnormen.quote:Op vrijdag 10 november 2006 10:24 schreef sigme het volgende:
Klopt. Maar niet per definitie, zoals sommigen lijken te denken. Illegalen zullen gewoonlijk wel uitkijken met crimineel gedrag - zelfs bij onze lage pakkans zijn illegalen (veel meer dan 'gewone' criminelen) doordrongen van de risico's.
Nee hoor, je kanttekening was terechtquote:Op vrijdag 10 november 2006 11:14 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ehm,
Het verschil lijkt mij dat het een een illegaal is, die zwart werkt, of iemand die niet illegaal is, en zwart werkt.
En we hebben het toch over de eerste catagorie?
Of hebben we het nu over zwartwerken an sich?
Okquote:Op vrijdag 10 november 2006 11:31 schreef sigme het volgende:
[..]
Nee hoor, je kanttekening was terecht.
Voor een antwoord zou ik die geciteerde stukken beter doormoeten, heb ik niet echt de tijd voor, nu.
Niet nu.quote:
quote:Het veruit interessantste cijfer is natuurlijk het % asielzoekers dat al een poging heeft/ gaat wagen in een ander EU land..
Niet nu.quote:[..]
Cijfers?
Het is het een of het ander Napalm: of ze profiteren van sociale voorzieningen; of die ontbreken en dat dwingt tot criminaliteit.quote:[..]
Dat is moeilijk hard te maken. Je kan ook stellen dat ze wel moeten en zullen door ontbreken sociale voorzieningen of gestimuleerd door het wonen in wijken zonder sociale controle/ alle fatsoensnormen.
als je het hebt over de problemen rondom een groep, is het goed heel duidelijk te hebben waar het probleem nu werkelijk ligt...quote:Op vrijdag 10 november 2006 11:14 schreef ExTec het volgende:
Het verschil lijkt mij dat het een een illegaal is, die zwart werkt, of iemand die niet illegaal is, en zwart werkt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |