![]()
Windhoos en tornado is in princiepe idem.. alleen gebruikt men in de media liever windhoos want tornado klinkt afschrikwekkend
![]()
In België hebben ze het ook wel eens over mini-tornado's
![]()
In de Nederlandse meteorologiehoek maken we wel onderscheid tussen een windhoos en een tornado, maar doen dit op basis van ontstaanswijze:
Tornado: Ontstaat in een zware onweersbui, genaamd supercell (en soms als het samenklontert MCS= mesoscale convective system). In het kort, door verandering van windrichting en snelheid met de hoogte ontstaat er in de bui een draaiende beweging, er komt dan een brede uitzakking uit de wolk (de wallcloud) en daaruit ontstaat de tornado die we zien.
Windhoos: Ontstaat ook onder omstandigheden met verandering van windrichting en snelheid met de hoogte, enkel is deze nietgekoppeld aan een onweersbui. Kan ook bij een gewone bui of zelfs uit een wolk die geen regen produceert. De krachten die hierbij een rol spelen zijn veel kleiner, eigenlijk kan je ze vergelijken met waterhozen, alleen dan boven land
Cause I'd rather continue my trip to the top of the mountain then freeze to death in the valley.