![]()
quote:
Europese glorie Essevee herleeft na stunt tegen Lokomotiv
In het Gentse Ottenstadion heeft Zulte-Waregem een stunt van formaat laten optekenen. Terwijl de Belgische toppers zich de laatste jaren telkens de tanden stuk beten op menig Europese grootmacht, zorgde Zulte voor de uitschakeling van Lokomotiv Moskou. Na 2-1 verlies in Rusland had Essevee voldoende aan 1-0, maar dankzij goals van Matthys en Sergeant na de pauze werd zelfs dat overtroffen. Meteen goed voor een plaats in de aantrekkelijke poules van de Uefa Cup. Ondanks een mindere start in de competitie, is Essevee springlevend. In die mate dat de Europese hoogdagen van halfweg de jaren tachtig herleven. Toen speelde Waregem in 1986 halve finale tegen Keulen, na Osasuna, Hajduk Split en AC Milan klein gekregen te hebben.
O'Connor mist
Weggespeeld, dat werd Waregem in Moskou. De 2-0 was nog gevleid, tot ene Jonas Vandermarliere diep in blessuretijd voor de goal van de hoop zorgde. Terechte hoop, want na een moeilijke beginfase kwam Zulte-Waregem in Gent steeds beter in de match. Muslin zal zich de keuze om zijn toppers Sytchev, Bilyaletdinov en Izmailov (die Zulte in Moskou meer dan eens tureluurs speelden) op de bank te laten starten, snel beklaagd hebben. Zeker omdat zijn spitsen Traoré en O'Connor nooit in de match zaten. Die laatste miste trouwens twee opgelegde kansen om Zulte in de openingsminuten al te muilkorven. Twee keer mocht O'Connor profiteren van de slechte thuisorganisatie, maar de onderkant van de deklat en een redding van De Vliegher waren zijn deel.
Heldenrol Matthys
Zulte-Waregem vond geleidelijk een antwoord op de snelle omschakeling van de Russen. Alleen Loskov was er nog even dichtbij. Het schot van de international verdween net naast en een schuiver van Traoré ging voorlangs. Zulte kreeg steeds meer geloof in de stunt, zeker toen het na de pauze zelf wat druk kon ontwikkelen. Een voorzet van Minne bracht Lokomotiv al in verlegenheid, even voor het uur was het wel raak. Janssens profiteerde van dom Russische balverlies om Matthys de diepte in te sturen en die klopte doelman Polyakov.
Boeren in Europa
"Winnen tegen Lokomotiv met een goal van mij, dan kom ik niet meer bij", had Matthys voor de match laten optekenen. Even na 20u was het zover, maar gelukkig bleef de gewezen Buffalo bij de pinken. Zo maakte hij de weg vrij voor een uitval van Sergeant, die met een mooie lob afrondde. Even daarvoor had de ingevallen Mrdja al de kans op de 2-0 gemist. Om maar te zeggen: Zulte-Waregem speelde een dijk van een tweede helft, waar een hautain Lokomotiv verbleekte naar een wanhopig Lokomotiv. De ruim opgekomen Waregemse aanhang ging inmiddels helemaal uit de bol. 'Boeren in Europa', zongen zij. Alvast voor nog vier partijen, want dinsdag verdwijnen de West-Vlamingen in de urnes van de Uefa Cup.
Erg mooi toch
![]()
Ben benieuwd naar de beelden.