ah my werd hier op cb anders verteldquote:Op maandag 25 september 2006 21:26 schreef _evenstar_ het volgende:
Icaa luizenshampoo eens per week preventief mee wassenbij de da heb je kind vriendelijke.
Rede waarom nu meer luizen is dat er vaak ook meer achterstandskindjes zijn, daar waar de verzorging niet zo goed van is. En het dus te laat wordt ontdekt en er dus veel vaker een uitbraak is.
Komt misschien lullig over. bedoel er niets mee maar hopelijk snapt men me
was dat maar waar...quote:Op maandag 25 september 2006 21:26 schreef _evenstar_ het volgende:
Icaa luizenshampoo eens per week preventief mee wassenbij de da heb je kind vriendelijke.
Rede waarom nu meer luizen is dat er vaak ook meer achterstandskindjes zijn, daar waar de verzorging niet zo goed van is.
jawel hoorquote:Op dinsdag 16 januari 2007 17:10 schreef just me het volgende:
Wat zou de school dan verder kunnen doen? Ik denk niet dat je van leerkrachten kunt verlangen dat ze alle spullen uit de verkleedhoek en/of poppenhoek in de was gaan gooien
Hulpouders !!!
ja precies, dat zei ik tegen Danny ook al, zolang het niet gaat vriezen hebben we 'huisdieren'quote:Op dinsdag 16 januari 2007 18:08 schreef syzo het volgende:
ze zeggen dat ze weggaan als het gaat vriezen...maar die hoop heb ik voor dit jaar ook al opgegeven.
frustrerend he knorretje... zolang ze ergens blijven leven blijft het een cirkel he. Er hoeft maar 1 klas op school te zijn waar ze achterblijven. En aangezien er op de school van mijn kinderen ruim 500 leerlingen zijn.......
er zijn vrij veel verschillende soorten luizencapesquote:
da's precies wat ik vrees, dat ze gewoon niet gebruikt gaan worden. als nou standaard iedereen 't doet / moet doen werkt het misschien wel?quote:Op dinsdag 16 januari 2007 18:15 schreef just me het volgende:
onze ervaring is dat kinderen te lui zijn om een jas echt in een zak te stoppen, kan aan onze schoolkindertjes liggen hoor!
luizencontrolle uitvoeren op school na iedere vakantie. Je krijgt samen met nog een moeder een klas toegewezen om de kinderen te controleren.quote:Op woensdag 18 april 2007 22:13 schreef livelink het volgende:
Wat moet je als luizenmoeder dan precies doen?
Hier nog een luizenmoeder, Wij luizen iedere 6 weken, bij luis iedere week, net zo lang tot het weg is. Alleen laten wij ook nog eens de ouders van de kinderen met luis bellen. Iedereen weet hoe het met briefjes gaat, het verdwijnt onder in een tas, ze vergeten het, óf ze verliezen het en andere kinderen lezen het. En aangezien er nog een taboe heerst proberen we het allemaal zo discreet mogelijk te doen. Daarbij zijn kinderen enorm hard voor elkaar, pesten zit in een klein hoekje.quote:Op donderdag 19 april 2007 06:37 schreef RedBitch het volgende:
[..]
luizencontrolle uitvoeren op school na iedere vakantie. Je krijgt samen met nog een moeder een klas toegewezen om de kinderen te controleren.
Is, vind ik zelf, een heel goed initiatief en zo heb je zelf ook een beetje inzicht in hoe groot het "probleem" is.
En omdat we de controlles regelmatig doen is het ook makkelijker de kop in te drukken. De kinderen krijgen dan een briefje mee naar huis (als er iemand hoofdluis heeft) zodat de ouders actie kunnen ondernemen.
En 2 weken nadien is er weer controlle in de klas om te zien of het inderdaad weg is en niet erger is geworden.
Tja ook duitsland is wat ver...quote:Op donderdag 25 oktober 2007 22:19 schreef Tinkepink het volgende:
Ticootje, de luizengel die wij gebruikt hebben mag je volgens de gebruiksaanwijzing gebruiken tijdens de zwangerschap. Het heet Aesculo Gel "L" en je kunt het kopen in Duitsland.
Dat is inderdaad wel heel bizar zeg. Volgens mij is 't hier een beetje 't andere uiterste: dan geven ze alleen een brief aan iedereen mee dat er hoofdluis is aangetroffen bij kinderen in de klas van jouw kind, en dan moet iedereen zelf z'n eigen kind goed controleren en handelen wanneer nodig. dus er wordt niet direct tegen je gezegd "je kind heeft luizen". vind ik ook weer niet zo handig. stel dat je niet meteen die dag eraan denkt of 't briefje mist, dan loop je toch tijd mis.quote:Op donderdag 25 oktober 2007 19:25 schreef Lois het volgende:
Ik wil wel graag even op dat taboe gebeuren reageren. Ik was hogelijk verbaasd over het luizenprotocol op Iris' school. De luizenmoeders komen regelmatig en als ze luis constateren wordt je als ouder gelijk gebeld. Er wordt van je verwacht dat je je kind a la minute komt halen en dat mag pas weer terug als het 'schoon' is.
Dat laatste snap ik, maar dat 1e vind ik zo stigmatiserend.... Misschien is dat overdreven van me, maar kan het niet discreter?
Ach ja, als ik daar nog aan denk, vreselijk.quote:Op donderdag 17 april 2008 21:24 schreef bixister het volgende:
lily, wat een drama dat jullie er zolang achtereen last van hadden zeg. wat ik me nog afvroeg: je behandelde dan alleen het haar van jouzelf & Damian, was je niet bang dat die krengen dan via je man & David alsnog weer zouden overleven en terug zouden komen? ik heb nu dus de neiging om rigoreus maar meteen iedereen te behandelen, maar dat komt ook doordat ik er in Anna's bed één aantrof.
Ik heb mn twijfels, omdat luizen en neten behoorlijk vast geplakt kunnen zitten.quote:Op vrijdag 18 april 2008 14:07 schreef bixister het volgende:
lunastar, bedankt voor de tip, ik zal 'm in ieder geval in gedachten houden voor als onze huidige methode niet afdoende blijkt.
iemand ervaring met deze luizenstofzuiger?
Bix, ik denk dat dit alleen helpt luizen proberen te voorkomen. Luizen gaan alleen naar schoon haar. Ik geef ouders ook altijd de tip om in luizentijden flink gel en haarlak te gebruiken. Dat maakt het haar minder aantrekkelijk voor luizen.quote:Op vrijdag 18 april 2008 10:32 schreef lunastar het volgende:
Gebruik gewoon baby haarlotion (ik gebruik die van de kruidvat) elke morgend in de haartjes doen.. haartjes doorkammen...
En tot nu toe (hout vasthouden) heeft mijn meisje er sindsdien geen last meer van gehad, terwijl we al
1 maal een briefje mee naar huis hebben gekregen dat er een luizenplaag in school was
Oh echt? Dan lopen wij ernstig achter op school.quote:Op vrijdag 18 april 2008 14:34 schreef bixister het volgende:
ja erg he ik voel ook de hele dag overal jeuk. maar dat idee dat luizen alleen naar schoon haar gaan is ook weer achterhaald, las ik ergens.
Heb even de gebruiksaanwijzing gelezen. Nee, de neten worden niet gedood. Je moet dus twee weken doorkammen voordat alle beesten dood zijn die nog in staat zijn eieren te leggen. Nog harder duimen dat je ze niet krijgt dus...quote:Op vrijdag 18 april 2008 15:18 schreef bixister het volgende:
debuuv, doodt die elektronische kam ook de eitjes?
ik was de haren van de kinderen ook niet vaak, meestal slechts 1x per week of zelfs 1,5 week. jullie?
quote:Op vrijdag 26 oktober 2007 12:24 schreef Noli. het volgende:
Ik weet niet of dat hier al eens gemeld is en of er iemand ervaring mee heeft, maar er bestaan ook electrische luizen/netenkammen.
Die electrocuteren met een klein beetje stroom de luizen en neten waardoor ze dood gaan. Mensen voelen daar niks van.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |