Je hebt als land sowieso een vertegenwoordiger nodig. De smaken verschillen over hoeveel macht je die persoon geeft. In Nederland heeft de koningin geen echte macht, in de VS heeft de President heel veel macht.quote:Op maandag 25 september 2006 10:36 schreef problematiQue het volgende:
ja ik snap dat het in de praktijk nou eenmaal handiger is zo, een noodzakelijk kwaad zo je wilt - maar het is toch een lichte contradictio in terminis dat een democratie een leider heeft.
Beetje moeilijk onderhandelen met iemand die niets in de melk te brokkelen heeft he.quote:Op maandag 25 september 2006 10:50 schreef problematiQue het volgende:
een vertegenwoordiger hoeft toch niet per sé eindverantwoordige te zijn?
Een systeem dat de macht bij iedereen legt? Welk systeem is dat?quote:Op maandag 25 september 2006 10:18 schreef problematiQue het volgende:
is het niet een beetje en zwaktebod dat er bij een regeringssysteem dat de macht bij iedereen legt er toch altijd een staatshoofd is in de vorm van koning/premier/president?
dat vraag ik mij dus af, is het niet veel democratischer als er binnen de regering geen 'baas' is?quote:In een systeem met een regering enzo is het vanzelfsprekend dat er iemand de positie van staatshoofd bekleed.
Volgens mij is de macht bij niemand (iedereen bepaalt dus voor zichzelf) hetzelfde als bij iedereen (oftewel iedereen bepaald wat voor hem/haar het beste is, en dus uiteindelijk voor zichzelf omdat je toch vaak niet overeenstemming kunt krijgen). Kortom zo ver ligt dat niet uit elkaar.quote:Op maandag 25 september 2006 13:53 schreef problematiQue het volgende:
bij een anarchie ligt de macht bij niemand, dat is wat anders dan bij iedereen
[..]
dat vraag ik mij dus af, is het niet veel democratischer als er binnen de regering geen 'baas' is?
Dat verandert niets. Balkenende is 'eerste onder gelijken', zijn positie is volgens mij formeel niet bijzonderder.quote:Op maandag 25 september 2006 17:45 schreef problematiQue het volgende:
er is toch een verschil tussen enerzijds dat niemand iets te zeggen heeft over wie dan ook of dat iedereen kan beslissen over het lot van de iedereen (niet individueel! - dus niet over zichzelf maar over de gehele bevolking).
ik betwijfel of je zonder aangewezen staatshoofd opeens niets meer gedaan krijgt. Stel je voor we hebben gewoon dit kabinet, minus balkenende. Dus wel ministers met verantwoordelijkheden, maar geen 'baas'.
Inderdaad, de premier is gelijk aan zijn ministers. Hij is primus inter pares. Eerste onder gelijken. Je hebt gewoon een kop van Jut nodig.quote:Op maandag 25 september 2006 21:18 schreef sigme het volgende:
[..]
Dat verandert niets. Balkenende is 'eerste onder gelijken', zijn positie is volgens mij formeel niet bijzonderder.
Beatrix is ons staatshoofd - haal haar weg en je hebt een andere situatie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |