Dit heb ik ook gehad nadat ik 3 jaar Microginon 30 geslikt had. Heb toen de huisarts gebeld en die schreef me Microginon 50 voor en die slik ik nu nog en heb nergens last van.quote:Op dinsdag 10 oktober 2006 20:11 schreef invasionofheads het volgende:
Ik ben nu ongeveer 3 jaar (wel een kleine pauze gehad) aan de pil, Microgynon 30.
Ik heb nu sinds twee maanden dat ik tijdens mijn 'gewone' weken een soort van doorbraakbloeding heb. Het is alleen niet hetzelfde als wanneer ik echt ongesteld ben, het is veel minder sterk van kleur (wat bruiniger) en veel meer waterig, het lijkt net een beetje bruine urine. Soms heb ik daar 3 dagen last van, dan weer 2 dagen niet, en dan ineens weer een paar dagen.
Het is vet irritant, wat kan ik het beste doen? Ik wil liever niet van pil switchen want toen ik begon met deze ben ik ongeveer 1,5 maand lang ongesteld geweest en toen ik na die pauze weer begon wéér (N).
Dankje.quote:Op woensdag 29 november 2006 21:47 schreef Twinky het volgende:
nee, die kans is absoluut niet groot, al moet je er altijd rekening mee houden.
Door de ontzettend grote verandering in hormonen (van constante aanvoer naar weer wissel in je eigen lijf) is je lichaam gewoon in de war en komt het ongesteld zijn vanzelf.
Voor de zekerheid en om jezelf gerust te stellen is het misschien verstandig toch even een zwangerschapstestje te halen. Dat kost niet veel (ong. 15 euri per twee) en er glijdt een hoop stress van je af.
quote:Op donderdag 30 november 2006 19:00 schreef Twinky het volgende:
hij is niet in haar klaargekomen he Adventura, dat scheelt nogal. Tenzij hij erg krachtig zaad in zijn voorvocht heeft.
In ieder geval valt het buiten de stelregel 'een week voor en een week na de seks pil slikken' (met uitzondering van een goed uitgevoerde stopweek)
Een paar dagen wachten wordt het in ieder geval niet beter van, want je lichaam blijft waarschijnlijk toch in de war, of het nou een baby bevat of niet. En de test werkt vanaf de dag dat je ongesteld had moeten worden (ong. vier weken na de laatste ongesteldheid dus, al is de ontrekkingsbloeding van de pil geen echte ongesteldheid)
HUP! rennen naar die apotheek!
Buiten de vruchtbare periode kan een man met superzaad klaarkomen in een vrouw tot 'ie een ons weegt, maar ze wordt niet zwanger. Tijdens de vruchtbare periode (zeker op de piekdagen) is er goed slijm, waardoor die ene brakke zaadcel uit het voorvocht als op met een straalaandrijving richting eicel wordt gelanceerd.quote:Op donderdag 30 november 2006 19:00 schreef Twinky het volgende:
hij is niet in haar klaargekomen he Adventura, dat scheelt nogal. Tenzij hij erg krachtig zaad in zijn voorvocht heeft.
ok, bedankt voor je snelle antwoord.quote:Op dinsdag 2 januari 2007 22:36 schreef Aventura het volgende:
Er is geen helder antwoord te geven, want als je de regelmaat onderbreekt kan je niet echt goed zeggen wanneer de eisprong is geweest. Denk echter wel dat je niet kunt uitsluiten dat op of rond de dag waarop jullie seks hebben gehad een eisprong heeft plaatsgevonden. Een stelregel is dat je tot enkele dagen voor en ekele dagen na je eisprong vruchtbaar bent. Ik zou zeker even de MAP halen (je weet dat je die ook gewoon bij de Etos of andere drogist kunt halen?). Had je beter vandaag kunnen doen overigens, maar je kunt 'm nog wel nemen, doe dat echter wel zo snel mogelijk.
dankje voor deze tips.quote:Op dinsdag 2 januari 2007 22:53 schreef loveli het volgende:
Lees goed de gebruiksaanwijzing van de MAP. Een MAP bevat ongeveer net zoveel hormonen als 15 pillen. Als je nergens een MAP kunt vinden, is dat ook een optie. Even op internet zoeken wat de werkzame stof van de MAP is en of die ook in de pil van je vriendin zit.
Lees ook goed over de bescherming na de MAP, als ze dan weer aan de pil gaat, is het volgens mij de eerste maand nog steeds onveilig.
ok, dank je wel.quote:Op dinsdag 2 januari 2007 23:17 schreef loveli het volgende:
Even voor de duidelijkheid, de echte MAP is natuurlijk beter dan een reeks pillen slikken! Naast levonorgestrel zit er nog meer in een standaard pil. Als ze een halve strip slikt, krijgt ze dus niet alleen levonorgestrel binnen. Het idee is meer als je op vakantie bent en niets anders in de buurt hebt, kun je ook zoveel pillen slikken.
Er is bij je in de buurt altijd een apotheek open, anders kun je naar de benzinepomp om te kijken of ze die daar toevallig ook hebben. Serieus, ik heb 'em bij meerdere benzinestations zien liggen naast de condooms.
Van internet geplukt:
Norlevo® bestaat nu uit slechts 1 tablet levonorgestrel van 1,5 mg. Voorheen was dit 2 tabletten van 750 mcg. De tabletten moet zo spoedig mogelijk na onbeschermde geslachtsgemeenschap of het mislukken van de anticonceptie worden ingenomen.
De kans op een zwangerschap ondanks het gebruik van deze noodpil verdubbelt iedere 12 uur.
Ook van internet geplukt:
Microgynon 30 bevat per tablet 150 µg levonorgestrel en 50 µg ethinylestradiol.
1000 µg = 1000 mcg (microgram) = 1 mg (milligram)
Dus als ik het goed zeg is 10 pillen gelijk aan 1 MAP. Ook zelf even goed nalezen en rekenen, het is al laat. Levonorgestrel zit in de meeste pillen, microgynon, rigevidon en stediril worden heel veel gebruikt, grote kans dat je vriendin een van deze pillen slikt.
Hier is een overzicht met alle pillen en hun hormonen:
http://www.anticonceptie-online.nl/overzicht_horm.htm
Er zijn ook niet-hormonale middelen om niet zwanger te worden. Als jullie een paar maanden de cyclus volgen, is het heel goed te doen om periodiek extra maatregelen te treffen. De hormonale buien zijn niet altijd prettig, ook voor haar. Als jullie beiden willen is het zeker te doen. Hoe meer je van een cyclus weet, des te meer zekerheid heb je in dit soort situaties.
Anders kan het een idee zijn om een pil met heel andere hormonen te gaan gebruiken.
Oke, dus vanaf vandaag gewoon weer beschermd?quote:Op woensdag 3 januari 2007 12:33 schreef Twinky het volgende:
in principe ben je zeven dagen voor en zeven dagen na een vergeten (of 'mislukte') pil niet beschermd. Vanaf vandaag dus weer wel.
Wat loveli zegt, het was beter geweest als je na de diarree meteen begonnen was met de stopweek of gewoon door had geslikt, want nu heb je nog de zeven dagen vóór kerstmis onveilige seks gehad als je seks had.(sperma overleeft een tijdje en zodra de pil wegvalt krijg je vaak een eisprong)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |