abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_42068777
Een paar daagjes geleden kreeg ik een klein schokje.
Ik werd wakker, had een slapende hand.

Niks aan de hand zou je denken, tot dat zich verspreidde tot m'n arm, m'n gezicht, m'n tong en m'n been, m'n mondhoekje raar ging doen etc. Ik kon niet meer lezen, schrijven en zelfs praten was moeilijk.

Laat ik nu net alleen thuis zijn. Ik pak m'n computer en zoek met moeite het nummer op van de spoedeisende hulp hier in de stad. (Ik vond het niet ernstig genoeg voor 112). Er wordt opgenomen. Ik vertel vriendelijk doch stotterend en met moeite wat er allemaal met me aan de hand is. Het antwoord hierop is: "Ja?". Ik vraag of ze advies voor me hebben en of ik moet langskomen. Ik was nogal bang.

De reactie was doodleuk: "Heeft u hier in de stad een huisarts?" "Nee." "Dan moet u maar naar uw eigen huisarts gaan." Dat was heel leuk, mijn ouders' woonplaats is 4 uur verderop, hetgeen ik ook vertelde. "Dan moet u maar huisartsen in de stad gaan bellen of u langs kan komen." Als dat echt niet zou lukken moest ik nog maar eens bellen.

Op dat moment was mijn beltegoed op.
Niet dat het veel had uitgehaald, ik kon toch geen letter meer lezen. Toen ben ik op bed gaan liggen. Ik had geluk dat mijn huisgenootje op dat moment thuis kwam. Zij heeft me naar een huisarts gebracht en die heeft me direct doorgestuurd naar de SPOEDEISENDE HULP en vervolgens de neuroloog...

Mijn klacht:
Er wordt zó gehamerd op 'herken een beroerte meteen', op het feit dat er gelet moet worden op bepaalde symptomen en dat je bij sommige dingen metéén naar het ziekenhuis moet gaan.
Als puntje bij paaltje komt sturen ze je zo weg.


Ps. Ik had geen beroerte, ze weten nog steeds niet wat het was.
Wat mot je, vroeg ze dan en zette alsnog een slotje.
Ga toch weg gek, zeiken doe je maar in feedback.
Soms kreeg ze van alles naar haar hoofd. Cholera, tyfus en ebola.
Doe mij maar een Whoppermenu. Met cola. ©Biogarde
pi_42068800
Belachelijk .
Don't stop moving baby *wiggle* *wiggle*
  zaterdag 23 september 2006 @ 03:26:16 #3
104871 remlof
Europees federalist
pi_42068841
Nederland is soms net een derdewereldland, reorganiseer die zorg eens in plaats van ons leger voor de amerikanen te laten vechten...

Ik vind het echt schandalig! Sterkte J, hoop dat het allemaal meevalt
pi_42068842
Eigenlijk geen woorden voor....zo triest dat het kan gaan .
Gelukkig doe je het nog
pi_42068863
Spoedeisende hulp zijn een stel paupers, als je het zo leest. Het jammerlijke is dat dit hun instructies zijn. Verwijs zo veel mogelijk terug naar de huisarts, als het écht ernstig is, komen ze vanzelf met de ambulance. Hoezee...
pi_42068938
Jeutje... maar kom op zeg, waarom belde je geen 112 ??
There are times we will remember, there are nights we won't forget.
If we value every moment we will never feel regret.
  zaterdag 23 september 2006 @ 03:40:22 #7
34614 jogy
Hersenflatulent
pi_42068944
Damn. Vage shit en belachelijk, die reactie . Omdat je niet bewusteloos op de grond lag en zelf kon bellen adviseren ze je een huisarts. Afschieten die honden.
Iedereen is de hoofdrolspeler van zijn eigen komedie.
Vrijheid
pi_42068971
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 03:39 schreef mcintosh het volgende:
Jeutje... maar kom op zeg, waarom belde je geen 112 ??
Ik was vrij in de war en het ziekenhuis is hier niet héél ver vandaan (ik had het niet gehaald te lopen trouwens). In een 'opwelling' belde ik het ziekenhuis, en dacht vervolgens, als zij het niet belangrijk genoeg vinden zal 112 dat ook wel niet vinden.

Tja, verklaar je handelen op een moment van paniek maar.
Wat mot je, vroeg ze dan en zette alsnog een slotje.
Ga toch weg gek, zeiken doe je maar in feedback.
Soms kreeg ze van alles naar haar hoofd. Cholera, tyfus en ebola.
Doe mij maar een Whoppermenu. Met cola. ©Biogarde
pi_42068989
Mijn pa hebben ze vorig jaar met dezelfde klachten 5 uur!!! laten wachten op de eerste hulp.
En maar reclame maken op TV dat je er snel bij moet zijn...
Powered by Janetje®
pi_42068996
Belachelijk! Tegenwoordig moet je brutaal zijn en zelf naar de eerste hulp rijden en dan nog krijg je een grote bek. Weet het uit eigen ervaring op vakantie. Lag te creperen van de pijn, toch maar even tot 's morgens gewacht. Met veel pijn en moeite naar het ziekenhuis in Apeldoorn. Of ik niet even eerst naar de HA had kunnen gaan

Was uiteindelijk een gekeuste enkel waar ik nog weken mee in tape liep. Je moet echt zelf actie ondernemen en brutaal zijn anders kom je via 10 wegen nog nergens. Triest
I used to work in a morgue........I am a people person
Only Human
pi_42069769
yep zelfde verhaal met nierstenen... ofdat ik even naar mijn huisarts wou gaan..... ik was in utrecht en ik woon in brabant... tief toch eens op... eerste hulp je bent in paniek... zeik niet aan mun kop!
Free people own guns! Slaves do not!
pi_42069789
Maarum, das weer niet zo vreemd aangezien je als spoedeisende hulp wordt geconfronteerd met:

- dagelijkse intimidatie van papa's die de splinter in Ali's grote teen belangrijkste van de wereld vinden
- scheldpartijen over geboden zorg
- geweld op regelmatige basis om dezelfde reden
- aandachttrekkers die vrijwel wekelijks 'voor de gezeligheid' moord en brand komen schreeuwen

... en dan nog de echt spoedeisende zaken, de meest verschrikkelijke taferelen behoort tot de orde van de dag.

Vind het vervelend dat dit zo gaat, maar er is dus weer een groep fannatiek placebogebruikers en geweldenaars die het reeds verpest hebben.. de eerste hulp is een slachtveld.
pi_42069835
Snap dat je je goed genaaid voeld TS, maar meteen een les voor een volgend probleem. Je kan de hele zaak beter overdrijven, omdat je dan tenminste wat sneller geholpen wordt.
Ik heb het zelf gehad met een auto ongeluk. Op wat blauwe plekken en knallende koppijn na had ik nix... en ja, dan mag je 45min. in de middenberm tussen 2 snelwegen in wachten, want het is niet dringend.
Now we come to step three. This... drives... most... people... crazy.
Woord omhoog, hond! Je weeeet.
pi_42069842
Eerlijk gezegt had ik het best begrepen als TS eenmaal aangekomen op de spoedeisende hulp de eerste de beste medewerker even over de balie had getrokken om hem van heel dichtbij duidelijk te maken dat dit dus écht niet kan... en normaal gesproken ben ik helemaal niet zo'n haatdragend persoontje.

Het kan me niet schelen hoeveel boze papa's hebben geklaagt over de afhandeling van de splinter in Robert jr. zijn vingertje.
Het kan me niet schelen dat er mensen zijn die wekelijks een bezoekje brengen aan de spoedeisende hulp simpelweg omdat de zustertjes daar lekkerder zijn dan de huisartsassistente.
De symptomen van TS waren niet iets om zo lichtzinnig mee om te gaan, voor hetzelfde geld was het inderdaad een beroertje geweest. Je hebt gewoon je werk te doen en dit soort dingen serieus te nemen.
Ook als degene waar het om gaat zelf belt, ook als degene waar het om gaat niet 112 belt maar rustig blijft en rechtstreeks belt, ook als degene waar het om gaat een jonge man of vrouw is.
Juist voor dat soort gevallen is er een spoedeisende hulp.
There is no love sincerer than the love of food.
  zaterdag 23 september 2006 @ 08:15:58 #15
20103 FoXje
opgezegd@fok.nl
pi_42069890
Bij twijfel gewoon 112 bellen denk ik.
opgezegd@fok.nl
pi_42069990
Geen idee waar je woont, maar als je hier naar de spoedeisende eerste hulp gaat wordt je gewoon netjes geholpen. Helemaal met dit soort symptomen, beetje vreemd verhaal. Hebben ze daar geen huisartsenpost ofzo die je had kunnen bellen? Als je 112 had gebeld waren ze waarschijnlijk wel zeker gekomen.. had je voor jezelf en je beltegoed ook beter kunnen doen Maar zonder gekheid, denk ook aan jezelf en had gewoon 112 gebeld.
pi_42070053
Bij verlammingsverschijnselen is 112 bellen zeker op zijn plaats.

Beter dat een ambulance (helaas) een keer te veel komt terwijl er niet al te veel aan de hand is, dan dat ze de volgende keer te laat zijn.

De dame/heer aan de telefoon van 112 is trouwens prima opgeleid voor juist dit soort paniek 'zaken' en zal de situatie inschatten of er wel of niet een ambulance langs dient te komen. Schaam je je dus -zeker- niet om 112 te bellen, je hebt er op dat moment zeker een fatsoenlijke reden voor.
pi_42070638
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 03:20 schreef Janetje het volgende:

-----


Mijn klacht:
Er wordt zó gehamerd op 'herken een beroerte meteen', op het feit dat er gelet moet worden op bepaalde symptomen en dat je bij sommige dingen metéén naar het ziekenhuis moet gaan.
Als puntje bij paaltje komt sturen ze je zo weg.


Ps. Ik had geen beroerte, ze weten nog steeds niet wat het was.
JIj had waarschijnlijk een telefoniste aan de lijn. Dat zijn meestal niet de aller slimsten daar.

Mocht zoiets nog eens gebeuren (hoop het niet voor je). Meteen 112 bellen of iemand je naar de S.E.H. laten brengen hoor
stupidity has become as common as common sense was before
pi_42071822
Ik verbaas me sowieso steeds vaker over de onkunde van sommige (sorry vooral jonge) hulpverleners. Of misschien komt het wel door de grote groep mensen die alles bij elkaar gilt voor een simpel prikje of als ze een sneetje hebben, die het dus verzieken voor de mensen die wit wegtrekken in een hoekje en daar een hartinfarct krijgen.

Bij mij dachten ze nog dat er heulemaal niks aan de hand was na een liesprikonderzoek (angiografie) toen ik herhaaldelijk flauw bleef vallen en absoluut niet meer op het betreffende been kon staan of hem uberhaupt niet in verticale positie kon hebben ivm de pijn.Terwijl je aan zo'n onderzoek normaal alleen een blauwe plek in de lies aan over moet houden

Onthoud maar Janetje je moet soms echt "brutaal" zijn. Er komen zoveel mensen langs voor een splintertje of sommige mensen bellen 112 voor iets waar ze ook een simpel huis-tuin-en keuken pleistertje op kunnen plakken, dat je bijna niet meer serieus genomen wordt als er écht iets is, tenzij je het echt enorm onvoorstelbaar aandikt of bloed kotst door de telefoon.
pi_42075126
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 10:12 schreef marcb1974 het volgende:

[..]

JIj had waarschijnlijk een telefoniste aan de lijn. Dat zijn meestal niet de aller slimsten daar.

Mocht zoiets nog eens gebeuren (hoop het niet voor je). Meteen 112 bellen of iemand je naar de S.E.H. laten brengen hoor
Ik had inderdaad een telefoniste aan de telefoon.
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 08:48 schreef Bastoenie het volgende:
Geen idee waar je woont, maar als je hier naar de spoedeisende eerste hulp gaat wordt je gewoon netjes geholpen. Helemaal met dit soort symptomen, beetje vreemd verhaal. Hebben ze daar geen huisartsenpost ofzo die je had kunnen bellen? Als je 112 had gebeld waren ze waarschijnlijk wel zeker gekomen.. had je voor jezelf en je beltegoed ook beter kunnen doen Maar zonder gekheid, denk ook aan jezelf en had gewoon 112 gebeld.
Ik studeer in Maastricht.
De volgende keer (hopelijk dat dat niet gebeurt) zal ik dat ook zeker doen..
Ik had werkelijk geluk dat m'n huisgenootje thuis kwam, ik dacht niet bepaald helder meer.
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 08:01 schreef MinderMutsig het volgende:
Eerlijk gezegt had ik het best begrepen als TS eenmaal aangekomen op de spoedeisende hulp de eerste de beste medewerker even over de balie had getrokken om hem van heel dichtbij duidelijk te maken dat dit dus écht niet kan... en normaal gesproken ben ik helemaal niet zo'n haatdragend persoontje.

Het kan me niet schelen hoeveel boze papa's hebben geklaagt over de afhandeling van de splinter in Robert jr. zijn vingertje.
Het kan me niet schelen dat er mensen zijn die wekelijks een bezoekje brengen aan de spoedeisende hulp simpelweg omdat de zustertjes daar lekkerder zijn dan de huisartsassistente.
De symptomen van TS waren niet iets om zo lichtzinnig mee om te gaan, voor hetzelfde geld was het inderdaad een beroertje geweest. Je hebt gewoon je werk te doen en dit soort dingen serieus te nemen.
Ook als degene waar het om gaat zelf belt, ook als degene waar het om gaat niet 112 belt maar rustig blijft en rechtstreeks belt, ook als degene waar het om gaat een jonge man of vrouw is.
Juist voor dat soort gevallen is er een spoedeisende hulp.
Mwah, aan de telefoon had ik mijn leeftijd niet gezegd.
Alleen mijn symptomen (en het feit dat ik bijna niet kon praten).
Het kan alsnog een 'lichte' beroerte geweest zijn, maar dat merk ik volgende week, na nog een paar enge tests..
Wat mot je, vroeg ze dan en zette alsnog een slotje.
Ga toch weg gek, zeiken doe je maar in feedback.
Soms kreeg ze van alles naar haar hoofd. Cholera, tyfus en ebola.
Doe mij maar een Whoppermenu. Met cola. ©Biogarde
pi_42075688
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 14:01 schreef Janetje het volgende:

[..]

Ik had inderdaad een telefoniste aan de telefoon.
[..]

Ik studeer in Maastricht.
De volgende keer (hopelijk dat dat niet gebeurt) zal ik dat ook zeker doen..
Ik had werkelijk geluk dat m'n huisgenootje thuis kwam, ik dacht niet bepaald helder meer.
[..]

Mwah, aan de telefoon had ik mijn leeftijd niet gezegd.
Alleen mijn symptomen (en het feit dat ik bijna niet kon praten).
Het kan alsnog een 'lichte' beroerte geweest zijn, maar dat merk ik volgende week, na nog een paar enge tests..
He bah vervelend om dan af te moeten wachten. Nu alles wel weer helemaal Ok?
There is no love sincerer than the love of food.
pi_42075721
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 14:22 schreef MinderMutsig het volgende:

[..]

He bah vervelend om dan af te moeten wachten. Nu alles wel weer helemaal Ok?
Afgezien van al 3 dagen hoofdpijn is het prima.
Wat mot je, vroeg ze dan en zette alsnog een slotje.
Ga toch weg gek, zeiken doe je maar in feedback.
Soms kreeg ze van alles naar haar hoofd. Cholera, tyfus en ebola.
Doe mij maar een Whoppermenu. Met cola. ©Biogarde
  zaterdag 23 september 2006 @ 14:24:37 #23
154916 Vladimiiiiir
the magic song :o
pi_42075745
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 07:39 schreef NiGeLaToR het volgende:
Maarum, das weer niet zo vreemd aangezien je als spoedeisende hulp wordt geconfronteerd met:

- dagelijkse intimidatie van papa's die de splinter in Ali's grote teen belangrijkste van de wereld vinden
- scheldpartijen over geboden zorg
- geweld op regelmatige basis om dezelfde reden
- aandachttrekkers die vrijwel wekelijks 'voor de gezeligheid' moord en brand komen schreeuwen

... en dan nog de echt spoedeisende zaken, de meest verschrikkelijke taferelen behoort tot de orde van de dag.

Vind het vervelend dat dit zo gaat, maar er is dus weer een groep fannatiek placebogebruikers en geweldenaars die het reeds verpest hebben.. de eerste hulp is een slachtveld.
Het is echt onzin om het hiermee recht te praten. Als je dat soort werk doet dan weet je wat je te wachten staat, en dat je ondanks alle ongein gewoon je werk naar behoren moet uitvoeren. Als jij hier niet toe bereid bent dan ga je toch een ander beroep uitoefenen? Bakker worden ofzo..

Ik zou trouwens gewoon 112 bellen, niemand die je er scheef op aankijkt als het achteraf geen levensbedreigende situatie blijkt te zijn.
pi_42075915
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 14:23 schreef Janetje het volgende:

[..]

Afgezien van al 3 dagen hoofdpijn is het prima.
Mocht het nog een keer gebeuren, gewoon 112 bellen en alles laten uitrukken. Misschien wordt je nog wel gered door een heldhaftige brandweerman.
Powered by Janetje®
pi_42075940
quote:
Op zaterdag 23 september 2006 14:31 schreef Dubbeldrank het volgende:

[..]

Mocht het nog een keer gebeuren, gewoon 112 bellen en alles laten uitrukken. Misschien wordt je nog wel gered door een heldhaftige brandweerman.
Oeh, dat klinkt goed.
Maar even serieus, ja, mocht het nog een keer gebeuren hang ik zo aan de telefoon.
Hoor net dat ik over 3 weken onderzoekjes heb, dus dat maar afwachten.
Wat mot je, vroeg ze dan en zette alsnog een slotje.
Ga toch weg gek, zeiken doe je maar in feedback.
Soms kreeg ze van alles naar haar hoofd. Cholera, tyfus en ebola.
Doe mij maar een Whoppermenu. Met cola. ©Biogarde
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')