Bronquote:FNV eist 2,5 procent meer loon
Vakcentrale FNV eist volgend jaar maximaal een structurele loonsverhoging van 2,5 procent. In bedrijven en sectoren die goed draaien, kan dat volgens de vakcentrale nog worden aangevuld met eenmalige bonussen.
'We moeten balanceren. Bij een onderhandelingsruimte van in totaal 3 procent gaan we niet tot het gaatje', stelde cao-coördinator Wilna Wind van de FNV maandag. Zo wil de vakcentrale nog ruimte overhouden voor andere zaken dan loon, bijvoorbeeld voor scholing en stageplekken.
Dat zeg ik toch niet?quote:Op maandag 18 september 2006 23:04 schreef longinus het volgende:
Waarom zou alleen de top zich mogen verrijken
Ja, maar moet er dan gelijk weer zoveel bij? De groei van de economie is nog prilquote:Op maandag 18 september 2006 23:07 schreef D-FENS het volgende:
Voor mensen die de laatste jaren geen cent erbij hebben gekregen maar alles fors duurder hebben zien worden, mag het eindelijk ook wel eens.
Daarnaast is het nog goedkoper om allebei er niks bij te geven.quote:Op maandag 18 september 2006 23:06 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Dat zeg ik toch niet?
Daarnaast is het goedkoper om een top manger 10.000 euro er bij te geven dan 500 medewerkers 100 Euro![]()
Dat kan ook maar dan gaan topmanagers naar het buitenland en dat moet je ook niet hebbenquote:Op maandag 18 september 2006 23:09 schreef Frasier het volgende:
Daarnaast is het nog goedkoper om allebei er niks bij te geven.
Het buitenland zit vaak niet op die gasten te wachten, dus zitten ze hier. Maar dan het liefst voor een buitenlands salaris. Ik zeg "call their bluff"quote:Op maandag 18 september 2006 23:10 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Dat kan ook maar dan gaan topmanagers naar het buitenland en dat moet je ook niet hebben
wat een onzin...quote:Op maandag 18 september 2006 23:10 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Dat kan ook maar dan gaan topmanagers naar het buitenland en dat moet je ook niet hebben
probleem is dat je nu CAO's voor 2 jaar vastlegt, dan zit je waarschijnljik op het hoogtepunt en als groei weer zakt kunnen ze al helemaal niet vragen. Het blijft een lastig evenwicht.quote:Op maandag 18 september 2006 23:08 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja, maar moet er dan gelijk weer zoveel bij? De groei van de economie is nog pril
Ja, laten we de werknemers vooral niet mee laten profiteren. Het leven is immers ook helemaal niet duurder geworden.quote:Op maandag 18 september 2006 22:57 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Bron
En het gaat weer beter met de economie en de bonden ruiken weer hun kans
Is weer een snel cursus hoe een economische groei de kop in te drukken![]()
2,5 procent is juist helemaal niet zoveel. De vakbond heeft een erg gelijkmatig en reeel voorstel gedaan, dat zie je ook wel aan de reacties.quote:Op maandag 18 september 2006 23:08 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja, maar moet er dan gelijk weer zoveel bij? De groei van de economie is nog pril
Als consumenten geen geld hebben omdat ze 't allemaal uit moeten geven aan grote verzekeringskantorenhogere ziektekostenpremies en dikke salarissen voor 'topmannnen' in de energiesectorhogere energierekeningen, dan is dat ook niet goed voor de eeknomie hoor.quote:Op maandag 18 september 2006 22:57 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Bron
Is weer een snel cursus hoe een economische groei de kop in te drukken![]()
Jij ook al bijna afgezakt tot Transdnjestrische welvaartniveau's door onze semicommunistische staat?quote:Op dinsdag 19 september 2006 08:23 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Goh, 2,5% en Martijn ziet onmiddellijk weer doem aan de horizon.
50 euro bruto loonsverhoging kost de werkgever ongeveer 80 a 90 euro...quote:Op dinsdag 19 september 2006 08:23 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Goh, 2,5% en Martijn ziet onmiddellijk weer doem aan de horizon. 'Economie om zeep helpen'. Bij een bruto salaris van 2000 Euri is 2,5% wel 50 Euri. Bruto, dus. Daar houdt iemand dus netto wel 35 Euri van over. Nee, dat zal de economie om zeep helpen, hoor.
Het is een druppel op een gloeiende plaat vergeleken bij de verhogingen die we de afgelopen jaren op het gebied van prijsstijgingen hebben moeten slikken. Energietarieven, ziektekosten, benzine, eerste levensbehgoeften, ze zijn allemaal wel iets meer dan 2,5% duurder geworden.
Nou, dat moet een werkgever wel stimuleren om met minder werknemers meer productie te gaan draaienquote:Op dinsdag 19 september 2006 19:18 schreef Sandertje21 het volgende:
[..]
50 euro bruto loonsverhoging kost de werkgever ongeveer 80 a 90 euro...
Voor een bedrijf met 100 werknemers praat je dan over een extra kostenpost van ongeveer een ton op jaarbasis....
Ja, en een negatieve inpuls aan de bedrijven die dat bedrag moeten betalenquote:Op maandag 18 september 2006 23:26 schreef longinus het volgende:
2,5% erbij valt best wel mee, dat zal een goede inpuls geven voor de koopkracht.
En om die 2,5% te betalen wordt alles wéér duurder, en zo blijf je aan de gang.quote:Op maandag 18 september 2006 23:07 schreef D-FENS het volgende:
Voor mensen die de laatste jaren geen cent erbij hebben gekregen maar alles fors duurder hebben zien worden, mag het eindelijk ook wel eens.
Ja maar dat snappen die bonden geloof ik niet helemaalquote:Op dinsdag 19 september 2006 19:46 schreef more het volgende:
[..]
En om die 2,5% te betalen wordt alles wéér duurder, en zo blijf je aan de gang.
Waarom lever je dan geen 2.5% loon in? Dan wordt alles goedkoperquote:Op dinsdag 19 september 2006 19:48 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja maar dat snappen die bonden geloof ik niet helemaal
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |