Uit de UT-nieuws (www.utnws.utwente.nl)
quote:
televisieprogramma beauty & de nerd
UT-tweeling op tv met bloedmooie dames
Lange blonde lokken, brilletje, spijkerbroek, simpel T-shirt. En dat keer twee. Je herkent de tweelingbroers Erik en Arjan Snippe (23) al van ver. De UT verkoos Erik ruim een jaar geleden tot `grootste campusnerd', enkele maanden later sierde hij de cover van het blad Intermediair. En de ster van de tweeling blijft rijzen. Dit najaar zijn Erik en Arjan te zien in het RTL5-programma Beauty & de Nerd.
Ze moeten nog even geduld hebben, maar dan gaan de broers twee weken lang samen met zes andere `nerds' en acht bloedmooie vrouwen een fijne villa in België in. Hun verrichtingen worden deze herfst vertoond op de Nederlandse én Vlaamse televisie.
Het programma Beauty & de Nerd, volgens de makers een sociaal experiment, koppelt mooie, niet zo slimme vrouwen aan briljante heren die `sociaal gezien niet zo handig zijn'. Het doel: de tegenpolen van elkaar laten leren. In Nederland werden al twee seizoenen van de Amerikaanse versie uitgezonden. De informaticatweeling volgde deze serie aandachtig. `We hebben steeds gezegd dat wanneer het in Nederland zou worden opgenomen, wij wel mee wilden doen,' vertellen de broers. De twee waren dan ook blij verrast toen een alerte studiegenoot de makers van het televisieprogramma op hun bestaan attendeerde. Ze werden uitgenodigd voor de selecties en rolden daar zonder problemen doorheen. Vorige week hoorden ze het goede nieuws. Arjan: `We hadden niet verwacht allebei door te gaan, maar blijkbaar vinden de makers het extra leuk dat er een tweeling meedoet.'
Erik en Arjan zijn volgens eigen zeggen niet superslim. Ook vinden ze zichzelf geen computerfreaks. Wel houden ze er opmerkelijke hobby's op na. `We kijken erg veel Anime, dat zijn Japanse tekenfilms. Ook spelen we ontzettend veel bordspellen bij Fanaat. Daarnaast doen we aan `Dance Dance Revolution', dat is dansen op een op de computer aangesloten dansmat.'
Komend weekend komt een cameraploeg van RTL naar Enschede om een portret van de heren te maken en worden de contracten getekend. `Daar zal vast instaan dat we niet te vroeg bekend mogen maken wie de winnaars zijn.' Half september gaan de broers de villa in. `Het lijkt ons echt geweldig. Twee weken lang in een prachtig huis met een stel bloedmooie vrouwen', zeggen Erik en Arjan.
Elke nerd wordt aan een beauty gekoppeld en de setjes moeten gedurende veertien dagen uiteenlopende opdrachten uitvoeren. Na elke opdracht wordt het stelletje dat het minst presteert naar huis gestuurd. Uiteindelijk blijft het winnende koppel over en die beauty en nerd gaan met een mooie prijs naar huis. `Maar ja, de kans dat een van ons wint is natuurlijk klein,' zegt de tweeling nuchter.
Bang voor negatieve effecten zijn de informatici niet. `We krijgen bijna alleen maar positieve reacties.' Erik en Arjan zien hun televisieoptreden als dé kans om wat van zichzelf te laten zien aan Nederland. Daarnaast hopen ze vooroordelen over nerds weg te nemen. `Natuurlijk zullen de makers het wel zo knippen dat we toch vreemd overkomen, maar als de beauty's zien dat we best normaal zijn, is ons doel bereikt,' vertelt Erik. De jongens rekenen niet op een liefdesrelatie met een van de beauty's, maar zouden het zeker leuk vinden wanneer ze op z'n minst een goede vriendschap aan hun avontuur overhouden.