quote:Gil Vicente zet rechtzaak door
Geschreven door Rogier Deelstra op vrijdag, 8 september om 09:58
Alle geledingen binnen de Portugese club Gil Vicente hebben toestemming gegeven aan de directie betreffende het voorstel om naar de burgerrechtbank te stappen. Dit houdt in dat de FIFA per ingang van 14 september Portugal zal moeten schorsen voor het spelen van internationaal voetbal.
Kern van het conflict is de degradatie van Gil Vicente. De club speelde zich veilig, maar gebruikte een ongerechtigde speler. De Portugese bond (FPF) besloot daarop dat Belenenses, dat in eerste instantie dergadeerde, in de hoogste divisie mag blijven. Daarnaast meent ook Eerste Divisionist Leixões recht te hebben op die plek.
"Gil Vicente heeft op basis van de resultaten een plaats in de hoogste divisie verdiend. Het recht om de zaak aan een burgerrechter voor te leggen, is vastgelegd in de grondwet. De wil van de FIFA kan niet boven Portugese wetten gaan", verklaarde een advocaat van de club.
FC Porto, Sporting Lissabon en Benfica zullen hierdoor, mocht de directie van Gil Vicente de stap naar de Europese rechtbank definitief doorvoeren, komend seizoen niet in de Champions League mogen spelen. De UEFA, die zich zal conformeren aan het besluit van de FIFA, moet dan kiezen of het verder gaat met drie poules van drie clubs of dat drie andere clubs (waaronder mogelijk Ajax) alsnog deel mogen nemen aan het miljoenenbal.
hou op, nu begin valse hoop te krijgen.quote:Op vrijdag 8 september 2006 10:06 schreef HeatWave het volgende:
Nou nou, het lijkt toch nog ergens heen te gaan daar..
Zou het dan toch?
Ik hou een slag om de arm, maar had die hele rechtzaak niet meer verwachtquote:Op vrijdag 8 september 2006 10:10 schreef Erwtensoep het volgende:
[..]
hou op, nu begin valse hoop te krijgen.
Doe maar niet omdat het heel onwaarschijnlijk lijkt dat na 1 speelronde nog ploegen in gaan stromen die ook al UEFA Cup gespeeld hebben.quote:Op vrijdag 8 september 2006 10:10 schreef Erwtensoep het volgende:
[..]
hou op, nu begin valse hoop te krijgen.
nee want dan missen ze heel wat wedstrijden en geld natuurlijkquote:Op vrijdag 8 september 2006 10:13 schreef Erwtensoep het volgende:
Het kutte is dat de uitspraak pas na de 1e speelronde is. Dan wordt het erg lastig om Ajax er nog bij te voegen. Het is makkelijker om met drie poules verder te gaan en het resultaat te schrappen.
Ik denk ook dat dat de beste oplossing is voor de UEFA, helaas.quote:Op vrijdag 8 september 2006 10:13 schreef Erwtensoep het volgende:
Het kutte is dat de uitspraak pas na de 1e speelronde is. Dan wordt het erg lastig om Ajax er nog bij te voegen. Het is makkelijker om met drie poules verder te gaan en het resultaat te schrappen.
Lijkt me niet heel erg waarschijnlijk.quote:Op vrijdag 8 september 2006 11:30 schreef Chadi het volgende:
Ze kunnen alsnog een wedstrijd inlassen hoor dus dat je een week geen vrij hebt en moet spelen.
quote:Op vrijdag 8 september 2006 11:47 schreef Mangoworks2002 het volgende:
laat Ajax maar ff lekker Uefacup spelen, heb mijn cursussen er nu al op afgesteld...
ach ja, ik zou het fijn voor Ajax vinden, en tsja, balen voor mijquote:
Nee, de UEFA gaat door met 3 clubs per poule (voor de desbetreffende poules dan)quote:Op vrijdag 8 september 2006 10:06 schreef HeatWave het volgende:
Nou nou, het lijkt toch nog ergens heen te gaan daar..
Zou het dan toch?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |