FOK!forum / Voetbal / Het voetbalvrijwilligers-topic.
tong80woensdag 30 augustus 2006 @ 20:35
Zijn er mensen die zich inzetten voor hun cluppie ? Misschien als jeugdtrainer of begeleider. Misschien als bestuurslid, grensrechter of lijnentrekker. Schrijf je voor het clubblad ? Haal je reclamegeld op namens je club ? Zit je achter de kassa als het eerste speelt ? Verkoop je lootjes voor de clubkas ? Post het hier.

Ik zelf schrijf columns op de site van NIVO-sparta.

Ik begin met een column over de opper-vrijwilliger van mijn club.

Opa Gevers

Niemand kan met hem spotten. Hij is de grensrechter van NIVO-Sparta-1. Eerlijk tot op het bot. Geen buitenspel is geen buitenspel. Het onsportief vlaggen lukt hem maar niet. Toch deed ie het tien jaar lang. Willem was de man van de sportiviteit. Overal gewaardeerd als clubman maar vooral om zijn sportmanschap. Geen punt werd er onder hem gestolen.
Willem had ook een leuke vrouw. Samen gingen ze de kantine beheren. Op de pof kon dat nog destijds. Hij schreef niks op want mensen kwamen uit zichzelf nog de guldens die ze moesten betalen afrekenen. Willem stond tien jaar in de kantine. Eigenlijk wilde ie dat langer doen, maar Willem werd ouder en vergat soms een fust bier extra te bestellen. Mensen hielpen Willem, hij was immers al 70.
Maar Willem bleef wel bij de club betrokken. Elke zaterdag langs de lijn, hij riep net zo hard naar de 4de elftal-spelers als naar Rob de spits van het eerste. Nooit was ie negatief, nooit een onvertogen woord uit zijn mond. 'Hup NIVO en 'kom op jongens' dat is wat we hoorden.
Willem voelde zich echter vitaler dan wij hem in hadden geschat. Hij wilde weer belangrijk zijn iets te doen hebben bij de club.
Willem ging de scheidsrechters begeleiden van het eerste en beheerde de bestuurskamer. Koffie werd gezet door hem en door niemand anders. Willem werd een begrip tot in de verre omtrek. Iedereen die bij NIVO komt voetballen krijgt met Willem te maken. Je wordt in de watten gelegd en met alle egards behandeld.
Nog steeds begeleidt ie de scheidsrechters. Laatst zei ie wel dat het te druk wordt in de bestuurskamer. NIVO wordt steeds groter namelijk. Maar niet te groot voor Willem Gevers. Die uit respect Opa Gevers wordt genoemd. Opa Gevers is zondag 97 geworden.


Damzkieeewoensdag 30 augustus 2006 @ 20:36
* Damzkieee is Trainer van de C4 bij NEO in Borne
tong80woensdag 30 augustus 2006 @ 20:36
quote:
Op woensdag 30 augustus 2006 20:36 schreef Damzkieee het volgende:
* Damzkieee is Trainer van de C4 bij NEO in Borne
Cool. Ben je ook begeleider op zaterdag ?

WESTwoensdag 30 augustus 2006 @ 21:28
* WEST is de maker van het clubblad + huisfotograaf van Desz
tong80woensdag 30 augustus 2006 @ 21:48
quote:
Op woensdag 30 augustus 2006 21:28 schreef WEST het volgende:
* WEST is de maker van het clubblad + huisfotograaf van Desz
Maker in de zin van ?

Damzkieeewoensdag 30 augustus 2006 @ 22:10
quote:
Op woensdag 30 augustus 2006 20:36 schreef tong80 het volgende:

[..]

Cool. Ben je ook begeleider op zaterdag ?

Jep, was in eerste instantie niet mijn functie, maar het is toch veel te leuk om de training in de praktijk te zien uitkomen zeg maar. Ook het maken van de opstellingen enzo is .Het zijn wel puberteit gastjes (14,15 jaar) maar dat went wel
tong80woensdag 30 augustus 2006 @ 22:35
Mooi man. Voetbal jezelf ook ?

Nocawoensdag 30 augustus 2006 @ 22:39
Ik ben leider/trainer van de E-tjes geweest en leider bij de C-junioren.
Tegenwoordig niet meer, kom nog weinig op de amateurvelden moet ik zeggen...
WESTwoensdag 30 augustus 2006 @ 22:49
quote:
Op woensdag 30 augustus 2006 21:48 schreef tong80 het volgende:

[..]

Maker in de zin van ?

Ik krijg alle Kopij aangeleverd ik zet alles in elkaar en verstuur het na de drukker. en als de drukker het gedrukt heeft zet ik het samen met de redactie in elkaar dat is pagina op pagina, niet en vouwen. de nieuwe omslag van de Desz-courier ontwerp ik.
Damzkieeedonderdag 31 augustus 2006 @ 09:17
quote:
Op woensdag 30 augustus 2006 22:35 schreef tong80 het volgende:
Mooi man. Voetbal jezelf ook ?

Niet meer...
Sersjeedonderdag 31 augustus 2006 @ 10:51
Al weer 16 seizoenen actief als vrijwilliger bij ADO'20...

Ben nu grensrechter/leider/verslaggever/statisticus/TomTom van het immer onvolprezen tweede (voor het 10e seizoen ondertussen...)

In het verleden ben ik jeugdleider geweest (2 jaar D1, 2 jaar C1 en weer 2 jaar de D1), half jaar interim-leider van de A1, vlaggenist bij het 1e en de A1, wedstrijdformuliereninvuller bij het 1e, scheidsrechter bij de F's, E's, D's, C's en Meisjes, clubbladbezorger (14 jaar), assistent van de toernooicommissie (nog steeds eigenlijk), trainer van de D7, coördinator van de C-afdeling, assistent van de ledenadministratie (= mijn ouders), lid van de kascontrolecommissie.

Doordat ik dus al m'n hele leven op de club rondloop (m'n vader is al ruim 40 jaar vrijwilliger, m'n moeder iets van 30 jaar) ben ik ondertussen een wandelende encyclopedie geworden...
egoTRONdonderdag 31 augustus 2006 @ 10:54
Goed topic
tong80donderdag 31 augustus 2006 @ 12:38
Sersjee. Geweldig om te lezen

Yeahinhodonderdag 31 augustus 2006 @ 17:17
Eigenlijk best ziek.... Roep iets, en ik doe het bij mijn club .
Damzkieeedonderdag 31 augustus 2006 @ 17:21
quote:
Op donderdag 31 augustus 2006 17:17 schreef Yeahinho het volgende:
Eigenlijk best ziek.... Roep iets, en ik doe het bij mijn club .
Jij bent ook zo iemand die nog net niet in de kantine slaapt? Daar lopen er hier ook wat van rond namelijk
tong80donderdag 31 augustus 2006 @ 17:35
quote:
Op donderdag 31 augustus 2006 17:17 schreef Yeahinho het volgende:
Eigenlijk best ziek.... Roep iets, en ik doe het bij mijn club .
Zo zouden er meer moeten zijn.

methodmichdonderdag 31 augustus 2006 @ 19:29
Ik ben verslaggever van ASWH 1, uit- en thuisduels.

Verder schrijf ik ook andere stukjes die te maken hebben met het eerste, dus ook voorbeschouwingen en mini-portretjes van nieuwe spelers zoals http://www.aswh.nl/index.php?iframe=news.php&nid=690

Ook zit ik als schrijvend redacteur in de redactie van de presentatiegids en verzorg ik de teksten en opstellingen voor het programmablaadje bij thuisduels.
Yeahinhodonderdag 31 augustus 2006 @ 19:48
quote:
Op donderdag 31 augustus 2006 17:21 schreef Damzkieee het volgende:

[..]

Jij bent ook zo iemand die nog net niet in de kantine slaapt? Daar lopen er hier ook wat van rond namelijk
In de kantine niet nee....

Bij het afscheidsfeest van ons oude sportpark hebben we vorig jaar wel met een paar man op veld 4 geslapen . We kwamen ergens laat in de nacht vroeg in de ochtend terug uit de stad, moesten 's morgens om 10 uur voetballen (24uurs-voetbal), en vonden dat wel een mooi symbolisch afscheidsgebaar .
Sersjeedonderdag 31 augustus 2006 @ 21:09
quote:
Op donderdag 31 augustus 2006 12:38 schreef tong80 het volgende:
Sersjee. Geweldig om te lezen

Ach, je moet toch wat met je vrije tijd! Er moet toch iemand 5 verschillende route's van ADO'20 naar Argon uit z'n hoofd weten?
Sethjedonderdag 31 augustus 2006 @ 23:55
quote:
Op donderdag 31 augustus 2006 17:17 schreef Yeahinho het volgende:
Eigenlijk best ziek.... Roep iets, en ik doe het bij mijn club .
Same here.
Nemelaer uit Haaren, mij pa is jarenlang jeugdvoorzitter en bestuurslid en jeugdleider/trainer geweest. Mijn broertje en ik gingen uiteraard ook voetballen.

Ik ben nu 19 jaar. Voetbal zelf in het Zevende, gezellig vriendenteam.

Ben sinds 4 jaar leider/trainer van de B2, sinds dit jaar de A2.

Ik organiseer het Nemelaer 4 toernooi, dat bestaat al 15 jaar, en sinds vorig jaar heb ik dat op me genomen. Doen zo'n 24 teams uit de regio aan mee, en 2 franse en belgische teams!

Verder zorg ik altijd voor een leuk muziekje in de kantine.
Ook schrijf ik het halve clubblad vol hehe..

Mijn broertje speelt zelf in het eerste nu en traint de e-pupillen, mijn moeder wast al onze shit uit na het voetbal hehe:) Zo draagt heel ons gezin bij aan Nemelaer.
tong80donderdag 31 augustus 2006 @ 23:59
Heerlijk

pekeldonderdag 31 augustus 2006 @ 23:59
Voetbal zelf in het hoogste jeugdelftal, af en toe grensrechter bij wat jeugdelftallen, beheer een website voor de jeugd, verkoop boekjes op de zondagmiddag en binnenkort de E'tjes en F'jes fluiten. . En ik heb het nog steeds naar m'n zin. .
tong80vrijdag 1 september 2006 @ 00:13
Wat een helden hier

methodmichvrijdag 1 september 2006 @ 19:38
Krijgen jullie er nog iets voor?

Ik heb wel een perskaart via de vereniging gekregen, zodat ik overal gratis naar binnen kan als ASWH speelt. Iemand anders die ook een dergelijke tegemoetkoming ontvangt?
Sethjevrijdag 1 september 2006 @ 19:39
Bier, respect...
Sersjeevrijdag 1 september 2006 @ 21:12
Medewerkerskaart (voor gratis toegang bij het 1e, maar dan ben ik toch altijd allang op het sportpark...), voetbalschoenen, trainingspak, coachjas, ontbijt op zondagochtend (moet wel zelf ff brood beleggen ), feestavond voor medewerkers en een hoop gezeik aan m'n kop!
clauwheeevrijdag 1 september 2006 @ 22:27
Is dit alleen voor je amateurclub? Of ook voor de betaald voetbalclubs?
Majavrijdag 1 september 2006 @ 22:44
  • Wedstrijdsecretaris
  • Coach 4e elftal
  • Webmaster
  • Scheidsrechter
  • Medewerker clubblad
  • Lid mixtoernooi-commissie
  • Lid jubileum-commissie
  • Mede-auteur jubileumboek

    Dit zijn veelal leuke werkzaamheden en sommige doe ik omdat ik geen 'nee' kan zeggen, terwijl het wel moet gebeuren...

    Allemaal voor een clubje, in een dorp met 1500 inwoners, met 6 senioren-eftallen, 1 dames elftal en 11 jeugdelftallen!

    Vandaar ook dat ik hier niet veel post
  • tong80vrijdag 1 september 2006 @ 22:45
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 22:27 schreef clauwheee het volgende:
    Is dit alleen voor je amateurclub? Of ook voor de betaald voetbalclubs?
    Wat doe je voor FC Groningen ?

    clauwheeevrijdag 1 september 2006 @ 22:46
    Ik ben sindskort redacteur voor de SV bij de FC.
    tong80vrijdag 1 september 2006 @ 22:48
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 22:46 schreef clauwheee het volgende:
    Ik ben sindskort redacteur voor de SV bij de FC.
    Wat is de SV ?

    clauwheeevrijdag 1 september 2006 @ 22:49
    SupportersVereniging.
    tong80vrijdag 1 september 2006 @ 22:49
    Ok leuk man.

    Damzkieeevrijdag 1 september 2006 @ 22:50
    Ik krijg er trouwens 50 euro per jaar voor Training + wedstrijden leiden
    clauwheeevrijdag 1 september 2006 @ 22:50
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 22:49 schreef tong80 het volgende:
    Ok leuk manvrouw.

    WESTvrijdag 1 september 2006 @ 22:50
    kan ook Sport Vereniging zijn
    tong80vrijdag 1 september 2006 @ 22:51
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 22:50 schreef Damzkieee het volgende:
    Ik krijg er trouwens 50 euro per jaar voor Training + wedstrijden leiden
    Pardon

    Damzkieeevrijdag 1 september 2006 @ 22:52
    Het is een niet-selectieteam en ik doe het vrijwillig, tis volgens mij gewoon vrijwilligersvergoeding...
    Majavrijdag 1 september 2006 @ 22:55
    Ik ontvang een attentie met kerst, een etentje met het bestuur en veel waardering
    WESTvrijdag 1 september 2006 @ 22:55
    ik ontvang niks
    Damzkieeevrijdag 1 september 2006 @ 23:01
    Ja met kerst krijgen we een grote taart
    WESTvrijdag 1 september 2006 @ 23:08
    oja ik kreeg een bankket staaf met kerst ik lus dat niet eens
    Bjorovrijdag 1 september 2006 @ 23:10
    Na jaren van jeugdtrainer ben ik nu officieel gepromoveerd tot Hoofd Informatieve zaken.

    De echte functie beschrijving van deze titel is nog niet officieel ingevuld, mar wil zoveel zeggen als coordinator voor het clubblad, het programmaboekje en de website.
    Eigenlijk doe ik niet zoveel want alles loopt nu wel redelijk !
    Bjorovrijdag 1 september 2006 @ 23:12
    Bij ons hebben ze ieder jaar een vrijwilligersavond.

    Dan gaan alle vrijwilligers wat leuks doen en wordt er afgesloten met een maaltijd/borrel/bedankavond in de kantine....de bar wordt dan verplicht gerund door enkele 1e elftalspelers
    pfafvrijdag 1 september 2006 @ 23:15
    Jeugdtrainer en leider.
    Verder lever ik een aanzienlijke bijdrage aan de clubkas.
    Majavrijdag 1 september 2006 @ 23:19
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 23:12 schreef Bjoro het volgende:
    Bij ons hebben ze ieder jaar een vrijwilligersavond.

    Dan gaan alle vrijwilligers wat leuks doen en wordt er afgesloten met een maaltijd/borrel/bedankavond in de kantine....de bar wordt dan verplicht gerund door enkele 1e elftalspelers
    Vrijwilligersavond hebben wij ook nog ja Goed idee omdat de 1e elftal spelers achter de bar te zetten, ik zal dat eens opperen...
    pfafvrijdag 1 september 2006 @ 23:20
    Bij ons staat het bestuur dan achter de bar.
    Bjorovrijdag 1 september 2006 @ 23:22
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 23:19 schreef Maja het volgende:

    [..]

    Vrijwilligersavond hebben wij ook nog ja Goed idee omdat de 1e elftal spelers achter de bar te zetten, ik zal dat eens opperen...
    die gasten vinden dat ook best leuk en doen ze op die manier ook wat terug want veel vrijwilligers doen iets om, rond of voor het eerste (ook voor de jeugd natuurlijk )

    Het grootste gedeelte van die avond wordt trouwens betaald uit de fooienpot van de kantine
    Bjorovrijdag 1 september 2006 @ 23:22
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 23:20 schreef pfaf het volgende:
    Bij ons staat het bestuur dan achter de bar.
    dat zijn ook vrijwilligers, dus die doen vaak aan de dag zelf mee
    TerroRobbievrijdag 1 september 2006 @ 23:43
    Begeleider bij FC Den Bosch D1. Derde jaar nu.
    Keltievrijdag 1 september 2006 @ 23:49
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 23:43 schreef TerroRobbie het volgende:
    Begeleider bij FC Den Bosch D1. Derde jaar nu.
    Dat is geinig.
    Dat je iets bij je favoriete club kan/mag doen

    (oudklasgenoot heeft, een x aantal jaar meen ik, bij jullie gespeeld )
    TerroRobbiezaterdag 2 september 2006 @ 00:05
    Ja is wel leuk

    Hoe heet hij dan?
    Keltiezaterdag 2 september 2006 @ 00:22
    quote:
    Op zaterdag 2 september 2006 00:05 schreef TerroRobbie het volgende:
    Ja is wel leuk

    Hoe heet hij dan?
    Roderik Kieft, maar is gestopt meen ik .. Sjah, als je niet doorbreekt, ken je net zo goed wat anders gaan doen (doet nu iets op de CIOS dacht ik, was dronken toen ik 'em sprak )

    (Heb ook met, jaja, de broer van Patrick Peelen samengewerkt )
    Sethjezaterdag 2 september 2006 @ 02:35
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 23:12 schreef Bjoro het volgende:
    Bij ons hebben ze ieder jaar een vrijwilligersavond.
    Ja uiteraard, dat bedoel ik met BIER, uiteindelijk draait het om bier.
    Je kent veel mensen op de lcub, je krijg eten gratis en drinken. Een x aantal evenementen per jaar waar je voor word uitgenodigd waarbij er gratis BIER is....
    Sersjeezaterdag 2 september 2006 @ 21:40
    quote:
    Op vrijdag 1 september 2006 23:19 schreef Maja het volgende:

    [..]

    Vrijwilligersavond hebben wij ook nog ja Goed idee omdat de 1e elftal spelers achter de bar te zetten, ik zal dat eens opperen...
    Dat is bij ons al zo lang als ik me kan herinneren. Wordt zeer gewaardeerd door de vrijwilligers en de jongens zelf vinden het ook erg leuk, er zijn in ieder geval altijd meer aanmeldingen voor dan nodig.
    Yeahinhozaterdag 2 september 2006 @ 22:05
    Ik kreeg zojuist weer het jaarlijkse bonnenboekje (50 stuks) in m'n handen gedrukt. Verder krijg ik het hele seizoen niks, alleen een hoop gezeik aan m'n kop .
    WESTzaterdag 2 september 2006 @ 22:52
    ik kreeg vandaag een bloemetje en een mok. Vandaag was het 60 jaar Desz en na het voetballen werden de mensen die lang lid zijn in het zonnetje gezet.

    en ik foto's maken daarvan, hoor ik opeens de voorzitter zeggen ik graag G, E, R, P en JW naar voren hebben. JW dat ben ik dus

    We kregen een bloementje en een Mok. als inzet en bovendien werd ik nog geprezen door de redactie voor het inzet van het afgelopen jaar. Ik werd getypeerd als iemand die veel verstand van computers heeft, die erg creatief is en die zich inzet voor het profesionelen van het clubblad en site Waardering op mijn werk dus.
    TerroRobbiezondag 3 september 2006 @ 01:00
    quote:
    Op zaterdag 2 september 2006 22:05 schreef Yeahinho het volgende:
    Ik kreeg zojuist weer het jaarlijkse bonnenboekje (50 stuks) in m'n handen gedrukt. Verder krijg ik het hele seizoen niks, alleen een hoop gezeik aan m'n kop .
    Nou, 50 x (wat kost een pilsje daar?) 1.50 is toch mooi 75 e bespaard.
    Damzkieeezondag 3 september 2006 @ 07:36
    We krijgen sinds dit seizoen geen muntjes meer, maar mogen gewoon alle drankjes op een kaartje zetten (bij training en wedstrijd). En dan ook alleen voor de trainer, leiders en scheids
    Wij hebben hier ook vrijwilligersdag trouwens
    Dos37zondag 3 september 2006 @ 09:52
    ik sta achter de tap op donderdags avond de drukste door de weekse avond. Altijd gezellig.
    Yeahinhozondag 3 september 2006 @ 18:39
    Oja, vrijwilligersavond hebben wij ook nog ergens in oktober of november .