En waarom, dan? Leg uitquote:Op dinsdag 29 augustus 2006 23:09 schreef Hendrik_ het volgende:
Neen, heel makkelijk.
Tja, omdat het bij de overvloed aan titels tegenoordig steeds belangrijker wordt aan welk instituut je gestudeerd hebt. En de OU staat daar nu niet bepaald bovenaan de lijst... Valt verder niet veel aan uit te leggen.quote:
quote:Open Universiteit grootste stijger in Keuzegids
De bacheloropleiding Informatica van de Open Universiteit Nederland (OUNL) staat in de Keuzegids Hoger Onderwijs 2005-2006 op een gedeelde eerste plaats en de bacheloropleiding Nederlands recht op de tweede plaats. Daarmee scoren deze opleidingen naar oordeel van de studenten hoger dan opleidingen van traditionele universiteiten, zoals de rechtenopleidingen van de Universiteit Maastricht en de Rijksuniversiteit Groningen en de informatica-opleidingen van de Technische Universiteit Eindhoven en de TU Delft.
Over de informatica-opleiding zegt de Keuzegids in haar advies: ‘Alle universitaire informatica-opleidingen leveren een behoorlijke kwaliteit, maar Utrecht en de Open Universiteit steken echt boven de rest uit.’ De opleiding Psychologie staat in een vergelijking met vergelijkbare bacheloropleidingen op de derde positie en wordt door de Keuzegids ‘een verrassende nieuwkomer’ genoemd. Alle opleidingen van de Open Universiteit worden als beste gewaardeerd op de punten inhoud van de opleiding, studeerbaarheid en communicatie.
In de nieuwe Keuzegids Hoger Onderwijs staan de uitkomsten van de Nationale Studenten Enquête 2004 per opleiding. In de gids worden alle bacheloropleidingen in het hoger onderwijs vergeleken. De gids ontleent zijn gegevens aan de database Studiekeuze-Informatie (SKI). Zowel de gids als de database worden in opdracht van het ministerie van OCW samengesteld door Choice, het Centrum voor Hoger Onderwijs Informatie voor Consument en Expert.
De Open Universiteit Nederland is dit jaar voor het eerst meegenomen in de Keuzegids Hoger Onderwijs met drie van haar zes bacheloropleidingen. Enkele weken geleden werd al bekend dat de Open Universiteit in de gemiddelde studentenoordelen per universiteit als nieuwkomer op de tweede plaats staat. Nu blijkt dus dat ook drie bacheloropleidingen van de OUNL zeer hoog eindigen in de ranglijsten per opleiding.
De Open Universiteit verzorgt als enige universitaire instelling hoger afstandsonderwijs. Het concept van begeleide zelfstudie, met een onderwijsprogramma dat modulair is opgebouwd en volledig in het bachelor-master systeem wordt aangeboden, blijkt bij studenten goed te scoren. Het onderwijsmateriaal van de universiteit wordt als beste gewaardeerd, zowel op inhoud als op studeerbaarheid.
Informatie over de Nationale Studenten Enquête 2005 staat op de website van CHOICE, het Centrum Hoger Onderwijs Informatie voor Consument en Expert.
En ik vraag me af waarom de OU dan niet bovenaan die lijst staat, en waar je dat vandaan haalt.quote:Op dinsdag 29 augustus 2006 23:45 schreef Zpottr het volgende:
[..]
Tja, omdat het bij de overvloed aan titels tegenoordig steeds belangrijker wordt aan welk instituut je gestudeerd hebt. En de OU staat daar nu niet bepaald bovenaan de lijst... Valt verder niet veel aan uit te leggen.
De OU is voor afstandsonderwijs, dus niet te vergelijken met een reguliere uni.quote:Op dinsdag 29 augustus 2006 23:45 schreef Zpottr het volgende:
[..]
Tja, omdat het bij de overvloed aan titels tegenoordig steeds belangrijker wordt aan welk instituut je gestudeerd hebt. En de OU staat daar nu niet bepaald bovenaan de lijst... Valt verder niet veel aan uit te leggen.
Vergeet niet dat het meerendeel van de OU-studenten studeert naast zijn of haar baan.quote:Op woensdag 30 augustus 2006 01:34 schreef Singa het volgende:
Rutger05 heeft een stuk over het "studentenoordeel" en dat is nog wat anders dan hoe een werkgever een diploma van de OU beoordeelt.
Eens met dawg. Voor een werkgever is de instelling vaak echt niet het belangrijkste.quote:Op woensdag 30 augustus 2006 01:34 schreef Singa het volgende:
Rutger05 heeft een stuk over het "studentenoordeel" en dat is nog wat anders dan hoe een werkgever een diploma van de OU beoordeelt.
Onzinnige hypothese. Een universitaire graad is een universitaire graad, met voor- en nadelen mbt de instelling waar hij behaald is.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:02 schreef Patsy_Stone het volgende:
Maar: Als een werkgever de keuze heeft tussen een sollicitant die studie X heeft gevolgd aan de OU of een sollicitant die studie X heeft gevolgd aan een reguliere universiteit, aan wie geeft 'ie dan de voorkeur?
(ervanuit gaande dat de sollicitanten verder precies hetzelfde zijn)
Ik formuleer geen hypothese, ik vraag me gewoon iets af. (In een hypothese stel je dat iets (waarschijnlijk) zo is, ik stel alleen een vraag.)quote:Op vrijdag 1 september 2006 18:34 schreef dawg het volgende:
[..]
Onzinnige hypothese. Een universitaire graad is een universitaire graad, met voor- en nadelen mbt de instelling waar hij behaald is.
Daarbij komt dat ten eerste is niemand precies hetzelfde, ten tweede ligt het maar net aan de eerste indruk die de personeelsfunctionaris van je heeft.
Maar eigenlijk wilde je horen dat hij de sollicitant aanneemt die op een reguliere uni heeft gestudeerd, toch?
Niet te bepalen. Het zou bijvoorbeeld zo maar eens kunnen dat de werkgever een voorkeur heeft voor iemand van de OU omdat die studie hoogstwaarschijnlijk in de vrije tijd is gedaan en dat de werknemers dus een doorzetter is. Het kan natuurlijk ook een lambal zijn die vroeger gesjeesd is.quote:Op vrijdag 1 september 2006 15:02 schreef Patsy_Stone het volgende:
Maar: Als een werkgever de keuze heeft tussen een sollicitant die studie X heeft gevolgd aan de OU of een sollicitant die studie X heeft gevolgd aan een reguliere universiteit, aan wie geeft 'ie dan de voorkeur?
Mja, misschien maakt het niet zoveel uit waar je gestudeerd hebt, maar waarom je voor een bepaald instituut gekozen hebt.quote:Op vrijdag 1 september 2006 19:07 schreef rekenwonder het volgende:
[..]
Niet te bepalen. Het zou bijvoorbeeld zo maar eens kunnen dat de werkgever een voorkeur heeft voor iemand van de OU omdat die studie hoogstwaarschijnlijk in de vrije tijd is gedaan en dat de werknemers dus een doorzetter is. Het kan natuurlijk ook een lambal zijn die vroeger gesjeesd is.
En niet te onderschatten punt wat veel werkgevers prettig zullen vinden.quote:Op donderdag 31 augustus 2006 22:55 schreef Joeks79 het volgende:
Wanneer je als student een diploma van de Open Universiteit kunt overleggen, toon je in ieder geval aan dat je doorzettingsvermogen hebt en dat je zelfstandig kunt werken.
Het hele artikel: intermediairquote:Werkervaring en motivatie het belangrijkste
Werkgevers vinden werkervaring en motivatie belangrijker dan een relevant diploma, blijkt uit onderzoek van de Universiteit van Hertfordshire onder Britse werkgevers.
Bijna de helft van alle werkgevers noemt relevante werkervaring als een van de belangrijkste selectiecriteria. Een bijna even hoog percentage (43 procent) zoekt naar bewezen motivatie. Een relevante opleiding komt pas op de derde plaats. 41 procent van de managers noemt dit in zijn top-3 van cruciale selectiecriteria.
Slechts een kwart van de werkgevers is geïnteresseerd in het opleidingsniveau en nog minder (veertien procent) maakt zich druk om de reputatie van de betreffende school of universiteit.
(...)
Instellingsgeld, net als bij andere universiteiten.quote:Op maandag 23 augustus 2010 01:17 schreef Outlined het volgende:
Ja, omdat je blijkbaar al hoger onderwijs genoten hebt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |