ik denk apt-get install ....quote:Op dinsdag 19 september 2006 17:58 schreef muhammad_ali het volgende:
Hmmm, wat is de apt get voor samba want ik zie niet echt in hoe ik het op ubuntu zou moeten installeren...
Op een ubuntu pagina lees ikquote:Op donderdag 21 september 2006 21:35 schreef sasquatsch het volgende:
Als Linux newbie wil ik Ubuntu installeren op een van mijn machines, maar ik krijg deze (vanaf de LiveCD) alleen in Safe Graphics mode aan de praat. Als ik in gewone Graphics mode opstart, dan is mijn desktop volledig verwoest (allemaal blokjes op het scherm).
Nou las ik dat er problemen waren met nVidia kaarten (ik heb een GForce 6800), maar een oplossing heb ik (nog) niet kunnen vinden op het net.
Hoe kan ik dit probleem oplossen, zodat ik Ubuntu normaal op mijn machine kan installeren?
Als niet ubuntu gebruik concludeer ik daaruit dat je dus eerst in die safe graphics mode moet installeren en dat je pas daarna die nvidia drivers kunt gaan gebruiken.quote:The NVIDIA drivers are in the "restricted" section of the Ubuntu package repository, so before you will be able to install the drivers, you must enable this section on your system.
1 |
Hoe bedoel je "gebruik" maken? Als dat proces bijvoorbeeld een device aanmaakt in /dev dan kun je er aan denken om een speciaal account+speciale groep aan te maken voor dat programma met iedereen die dat device nodig heeft lid te maken van die groep. Vanuit je opstart script gebruik je dan iets als su speciale-user -c "programma argumenten" (sudo kan ook, maar maakt niet uit omdat het script toch al als root draait).quote:Op maandag 2 oktober 2006 14:24 schreef Hmail het volgende:
Short story: Weet iemand hoe je een proces moet starten waar alle gebruikers gebruik van kunnen maken?
Wat gaat er dan mis?quote:Echter, als deze gestart word bij het booten, dan kan ik er als gewone user geen gebruik van maken.
Als ik het met de hand start (als root) dan kan ik er als gewone user wel bij.
Bedoel je OS X (dus macintosh) of X-OS?quote:Op maandag 2 oktober 2006 16:53 schreef prof.bierbekje het volgende:
Ik draai op een 2de harde schijf momenteel X-OS.
Bijna alle spelers met flash geheugen worden gezien als flash disk, dus daar kun je gewoon naar lezen/schrijven. Voor harddisk spelers zou ik het zo niet weten. Ik heb zelf een creative zen touch en voor mijn mac gebruik ik xnjb en gnomad2 voor linux. Werken allebei redelijk, hoewel gnomad2 niet echt stabiele software is. Geen idee hoe de support voor ipod is, maar onder os x zal die ws prima werkenquote:Weet iemand een compatible mp3 speler voor me?
Met "gebruik maken" bedoel ik:quote:Op maandag 2 oktober 2006 19:59 schreef devzero het volgende:
[..]
Hoe bedoel je "gebruik" maken? Als dat proces bijvoorbeeld een device aanmaakt in /dev dan kun je er aan denken om een speciaal account+speciale groep aan te maken voor dat programma met iedereen die dat device nodig heeft lid te maken van die groep. Vanuit je opstart script gebruik je dan iets als su speciale-user -c "programma argumenten" (sudo kan ook, maar maakt niet uit omdat het script toch al als root draait).
Dat ga ik even proberen, bedanktquote:Op maandag 2 oktober 2006 19:59 schreef devzero het volgende:
Als het programma perse door root moet worden gestart dan kun je het set group exec id zetten (chmod 2755 programma).
Ik kan geen verbinding met mijn wireless router maken, en dus krijg ik geen dhcp-adres, geen internet-verbinding, kortom, het werkt nietquote:Op maandag 2 oktober 2006 19:59 schreef devzero het volgende:
Wat gaat er dan mis?
Of misschien Olivetti's X/OS Unix?quote:Op maandag 2 oktober 2006 20:05 schreef devzero het volgende:
[..]
Bedoel je OS X (dus macintosh) of X-OS?
Google bracht mij het onderstaande stukje uit de wpa_supplicant config filequote:Op maandag 2 oktober 2006 22:11 schreef Hmail het volgende:
wpa_supplicant is een stukje software dat wpa in met je wireless netwerkkaart mogelijk maakt.
quote:# Access control for the control interface can be configured by setting the
# directory to allow only members of a group to use sockets. This way, it is
# possible to run wpa_supplicant as root (since it needs to change network
# configuration and open raw sockets) and still allow GUI/CLI components to be
# run as non-root users. However, since the control interface can be used to
# change the network configuration, this access needs to be protected in many
# cases. By default, wpa_supplicant is configured to use gid 0 (root). If you
# want to allow non-root users to use the control interface, add a new group
# and change this value to match with that group. Add users that should have
# control interface access to this group. If this variable is commented out or
# not included in the configuration file, group will not be changed from the
# value it got by default when the directory or socket was created.
#
# When configuring both the directory and group, use following format:
# DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=wheel
# DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=0
Zover ik weet draaien alle unix-based machines hun init/rc/opstart scripts als root. Een sudo -u aparteuser wpa_supplicant door root, zal dus geen passwd vragen (omdat je het als root draait is sudo het zelfde als su). Maar, zie bovenstaand stukje. Je wilt het juist als root draaien.quote:Als ik met sudo wpa_supplicant aanroep, moet ik dan niet mijn wachtwoord invoeren? ... (Ik weet eigenlijk helemaal niet welke user deze scripts uitvoert).
De streams doen het weer en ik heb het dus eindelijk kunnen testen. MPlayer wil de streams helemaal niet starten, VLC doet het 1 seconde en stopt dan (zowel in browser als standalone). gxine speelt ze gelukkig wel goed af.quote:Op zaterdag 30 september 2006 16:17 schreef devzero het volgende:
Heb je dat met zowel realplayer als windows media streams? (uitzendinggemist is deze maand gestopt met realplayer streams, dus je zult een oude uitzending moeten proberen). Ik heb het vermoeden dat het aan de win32codecs ligt.
Als je uit de web-pagina de stream url pakt en die direct aan mplayer geeft in een shell, heb je dan het zelfde probleem? Heb je het probleem ook als je vlc/videolan gebruikt of totem (als je gnome gebruikt).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |