quote:Goede pizzaria's zijn:
Da Baffetto - Via del Governo Vecchio (leuke straat parallel aan Corso Vittorio Emanuele)
La Montecarlo - Vicolo Savelli (vlakbij Da Baffetto)
Dar Poeta - Vicolo del Bologna (Trastevere)
Ai Marmi - Viale Trastevere
Je moet waarschijnlijk wel even in de rij staan.
En de beste tip: Freni e Frizioni, net naast Piazza Trilussa in Trastevere. Gezellige bar met goede cocktails en weinig toeristen en wanneer je tussen 19:00 en 22:00 gaat, is er een gratis buffet met hapjes (aperitivo).
Ik zal maar even beginnen met mijn eigen post in het vorige topic!quote:Ik ga ook naar Rome! De eerste week van November is het plan. Is het weer dan nog een beetje goed? Ik ben een beetje aan het rondkijken voor vliegtickets. De prijzen vallen me toch wel tegen. Ik wil per se vanaf Schiphol vliegen, ik woon in Amsterdam dus is het waanzin om vanaf een ander vliegveld te vertrekken. Helaas berekent Schiphol wel de aller-allerduurste belastingtarieven
Als ik een ticket heb, boek ik een hotel. Ik heb in dit topic al een aantal goede tips gezien.
Ik heb er zin in! Nu eerst een reisgidsje bestellen. Heeft iemand tips wat dat betreft?
een goede kaart is wel handig. ik kwam er soms niet helemaal uit.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 10:50 schreef Aventura het volgende:
[..]
Ik zal maar even beginnen met mijn eigen post in het vorige topic!
Dat werpt inderdaad een ander licht op de zaak. Vliegen vanaf eindhoven valt dus wel degelijk te overwegen zie ik.quote:Op donderdag 24 augustus 2006 21:06 schreef DutchTrain het volgende:
Wat ik met mijn vorige post bedoelde:
Met Ryanair ben je 120 euro kwijt voor een retourtje vanaf Eindhoven (1-6 nov) en ben je in 7 uur van Amsterdam centrum in Rome centrum.
Vanaf Schiphol met overstap kost je 180 euro en dan ben je ook 7 uur kwijt.
Rechtstreeks vanaf Schiphol is 40-50 euro duurder en daarmee bespaar je 2 uur.
Voordeel vanaf Schiphol is wel dat je wat meer keuze hebt in vliegtijden. Voordeel van Ryanair is dat ze vliegen naar Ciampino, vanwaar je voor 2 euro in een uur na landen in het centrum van Rome staat.
Zelfs in een dag te doen, heb ik vorig jaar gedaan. Erg vroeg weg thuis, via Brussel Charleroi met Ryanair naar Romequote:Op donderdag 24 augustus 2006 21:08 schreef Aventura het volgende:
[..]
Dat werpt inderdaad een ander licht op de zaak. Vliegen vanaf eindhoven valt dus wel degelijk te overwegen zie ik.
Hou er rekening mee dat dat gemiddelde tijden zijn. In de spits loopt dat bijna zeker uit, zeker in Rome.quote:De shuttle doet het in 40 min
Zaventem en Charleroi zijn voor mij allebei dichterbij dan Schiphol, best handig met die goedkope tickets van Ryanairquote:Op vrijdag 25 augustus 2006 10:18 schreef Qwerty911 het volgende:
@Vava:
Was ik eerst ook van plan, voor 82 EUR, ik zag nu echter dat ik later zelfs voor 34 euro (pp incl tax, enz, incl alles dus) kon met Ryanair.
Ik heb er echter nu voor gekozen om juni 2007 met Virgin Express naar Rome te gaan. "s ochtends vroeg de lucht in, maar niet tevroeg, en 's avonds paar dagen later terug. Met Vrgin vlieg je vanaf Brussel (Zaventemn dus) en niet va Charerloi, dus dat is ook weer gemakkelijk. Ik vlieg nu voor iets minder dan 140 pp incl alles (retour). Kan misschien wel goedkoper met Ryanair enz, maar Brussel en FCO wel zo makkelijk. Rome lblijft een prachtige stad.
Voor mij is Zaventem en Schiphol ongeveer even lang rijden. Ik heb daarom ook voor Virgin Express gekozen ( prijs + tijden, zoals eerder toegelicht). 1 juni laatste examen, paar dagen later weg, nu hopen dat er niks gepland is dan, maar dat gebeurt geloof ik nooit.quote:Op vrijdag 25 augustus 2006 23:25 schreef Vava het volgende:
[..]
Zaventem en Charleroi zijn voor mij allebei dichterbij dan Schiphol, best handig met die goedkope tickets van RyanairMaar Virgin is ook niet duur en net ietsje beter dan Ryanair
Mijn ticket naar Rome was toen 35 euro retour maar ik was toen met iemand mee, uitstapje van werk dus alles geregeld, bus naar vliegveld en in Rome opgehaald en gelijk een stadstour en 's middags vrij om zelf Rome te bekijken![]()
Op de hoek van Via Cavour en Via di Santa Maria Maggiore zit in ieder geval een geweldige. Vlakbij de Santa Maria kerk.quote:Op zondag 27 augustus 2006 09:15 schreef Qwerty911 het volgende:
[..]
Wat ik nu nog even moet weten is waar de beste ijswinkeltjes zitten
Il Gelato di San Crispino, vlak bij de Trevi-fontijn. http://www.ilgelatodisancrispino.com/02dove.htm. Goed zoeken, héél klein winkeltje (nummertje trekken!quote:[b]Wat ik nu nog even moet weten is waar de beste ijswinkeltjes zitten
Ik heb net opgezocht dat een retour (v 1 nov - t-6 nov) bij elkaar toch wel 172 euro kost vanaf Brussel. En dan moet ik ook nog van Amsterdam naar Brussel en weer terug.quote:Op vrijdag 25 augustus 2006 10:18 schreef Qwerty911 het volgende:
@Vava:
Was ik eerst ook van plan, voor 82 EUR, ik zag nu echter dat ik later zelfs voor 34 euro (pp incl tax, enz, incl alles dus) kon met Ryanair.
Ik heb er echter nu voor gekozen om juni 2007 met Virgin Express naar Rome te gaan. "s ochtends vroeg de lucht in, maar niet tevroeg, en 's avonds paar dagen later terug. Met Vrgin vlieg je vanaf Brussel (Zaventemn dus) en niet va Charerloi, dus dat is ook weer gemakkelijk. Ik vlieg nu voor iets minder dan 140 pp incl alles (retour). Kan misschien wel goedkoper met Ryanair enz, maar Brussel en FCO wel zo makkelijk. Rome lblijft een prachtige stad.
@Aventura:
Met KLM kost het op die data iets van 235.92 euro, dus dat verschil is ook niet zo bijster groot. Voor 223 eur vlieg met je Aitalia, en alles je geen bezwaar hebt tegen een overstap is dit niks:
Totale reissom voor alle deelnemers: 171.63
Totale reisduur heen:
Totale reisduur retour: 3:45 uur
4:15 uur
01 nov 2006
Amsterdam (AMS) Nederland
Vertrek 15:00 uur
Zurich (ZRH) Zwitserland
Aankomst 16:30 uur Swiss Int. Air Lines
729
01 nov 2006
Zurich (ZRH) Zwitserland
Vertrek 17:20 uur
Rome Fiumicino (FCO) Italië
Aankomst 18:45 uur Swiss Int. Air Lines
1732
06 nov 2006
Rome Fiumicino (FCO) Italië
Vertrek 14:40 uur
Zurich (ZRH) Zwitserland
Aankomst 16:15 uur Swiss Int. Air Lines
1737
06 nov 2006
Zurich (ZRH) Zwitserland
Vertrek 17:20 uur
Amsterdam (AMS) Nederland
Aankomst 18:55 uur Swiss Int. Air Lines
734
??
Tja ik zit niet op een overstap te wachten. Ik vind comfort juist belangrijker. Maar ik had eerlijk gezegd niet op bedragen van 230 euro gerekend. Ik vind dat vrij veel voor een bestemming binnen Europa.quote:Op maandag 28 augustus 2006 17:29 schreef Qwerty911 het volgende:
Die laatste optie voor 171 euro is met Swiss Air vanaf Amsterdam (kijk maar ff op dreizen.nl) wel met overstap, maar wat wil je als voor een dubbeltje op de eerste rang wil zitten...
Misschien kun je even een livereportage makenquote:Op zaterdag 14 oktober 2006 18:36 schreef Bellah het volgende:
*kick* Ik ga over precies een week naar Rome! Ik heb nog nooit gevlogen en ik ga met school naar een (schijnt) vrij slecht hotel... Nog nuttige tips? Waar zitten de beste pizzatentjes of ijswinkeltjes en wat voor eten moet ik écht gehad hebben? We hebben vrije tijd, wat zouden jullie met je vrije tijd doen? En heb ik veel geld nodig? (we gaan 5 dagen) Kom maar op
Als je niet wil mailen dan maar faxen. Gewoon een briefje maken dat je de reservering wil vastleggen met creditcardnr en dat ze je creditcard mogen belasten voor x euro en een handtekening eronder. Bij aankomst het briefje je creditcardafschrift meenemen als bewijs dat je al een deel betaald hebt.quote:Op woensdag 25 oktober 2006 11:14 schreef cinnamongirl het volgende:
Ik wil een appartement boeken, maar nu wil men dat ik mijn creditcardgegevens mail of fax.
Ik moet nl. een aanbetaling doen van 20%.
Nu wil ik mijn gegevens niet mailen, dat vind ik niet veilig genoeg.
En hoe weet ik nu of ik dit bedrijfje kan vertrouwen?
http://www.sleepinitaly.com/
Wat is binnenkort? In november heb ik niet langer dan een half uur in de rij gestaan om naar binnen te kunnen.quote:Op woensdag 25 oktober 2006 19:36 schreef SnuggLe het volgende:
Ook ik ga binnenkort naar Rome (jaja, verrassend in dit topic, niet?) en heb eigenlijk 2 concrete vragen:
- van kennissen hoorde we van de mogelijkheid om te reserveren voor Vaticaan Stad (en Sixtijnse kapel etc), zodat je niet uren in de rij hoeft te staan. Weet iemand waar dat kan? Wat ik vind is alleen een te reserveren guided tour van 51 dollar.
Zoek eens op couchsurfing, globalfreeloaders of hospitalityclub.orgquote:- iemand ervaringen / ideeen over initiatieven zoals 'Meet The Locals', en goede adressen daarvoor in Rome, waar je dan dus bij een local eet en misschien ook slaapt?
30 november! Dus do(half)/vrijdag/zaterdag/zondag(half). Dan zal vrijdag de minst drukke optie zijn denk ik.quote:Op woensdag 25 oktober 2006 22:51 schreef DutchTrain het volgende:
[..]
Wat is binnenkort? In november heb ik niet langer dan een half uur in de rij gestaan om naar binnen te kunnen.
[..]
Zoek eens op couchsurfing, globalfreeloaders of hospitalityclub.org
- Geen idee hoe het werkt met die guided tours, maar als je in de Sixtijnse Kapel de uitgang voor de groepen neemt (rechts) in plaats van de normale uitgang (links) hoef je niet in de rij te staan voor de Sint Pieter. Dat scheelt al snel een uur wachten.quote:Op woensdag 25 oktober 2006 19:36 schreef SnuggLe het volgende:
Ook ik ga binnenkort naar Rome (jaja, verrassend in dit topic, niet?) en heb eigenlijk 2 concrete vragen:
- van kennissen hoorde we van de mogelijkheid om te reserveren voor Vaticaan Stad (en Sixtijnse kapel etc), zodat je niet uren in de rij hoeft te staan. Weet iemand waar dat kan? Wat ik vind is alleen een te reserveren guided tour van 51 dollar.
- iemand ervaringen / ideeen over initiatieven zoals 'Meet The Locals', en goede adressen daarvoor in Rome, waar je dan dus bij een local eet en misschien ook slaapt?
Thanks en veel plezier!quote:Op maandag 13 november 2006 15:52 schreef Aventura het volgende:
Dat zijn fraaie pics! Overmorgen zit ik op dit tijdstip in het vliegtuig naar Rome
Positieve vibraties, Aventura, positieve vibraties. Je moet nog een hele vakantie met haar zien door te komen, dus ga je niet al ergeren voordat je überhaupt bent vertrokken.quote:Op dinsdag 14 november 2006 14:28 schreef Aventura het volgende:
We rijden vanaf Sloterdijk, dus we zitten zo op de snelweg.
Maarja, prettig vind ik het niet. Ze moest zonodig aanbieden om op haar neefje te passen tot 11 uur. Ik vind dat zelf vrij stom. Het wordt daardoor sowieso stressen, iets waarvan ik niet hou. Ik kan ook met de trein gaan, maar dan ga je wel met een ruzie-achtig gevoel op vakantie.
Hangt er helemaal vanaf OF we uberhaupt gaan vertrekken. Ik heb er een hard hoofd in dat we het gaan halen.quote:Op dinsdag 14 november 2006 18:55 schreef Shakermaker het volgende:
[..]
Positieve vibraties, Aventura, positieve vibraties. Je moet nog een hele vakantie met haar zien door te komen, dus ga je niet al ergeren voordat je überhaupt bent vertrokken.![]()
Als je om 11.30 echt uit Amsterdam vertrekt en er onderweg geen hele rare dingen gebeuren haal je dat wel. Eindhoven Airport is niet bepaald de grootste luchthaven ter wereld.quote:Op dinsdag 14 november 2006 19:31 schreef Aventura het volgende:
Ik heb er een hard hoofd in dat we het gaan halen.
Nu willen we natuurlijk wel weten of het allemaal gelukt is en hoe het was in Romequote:Op dinsdag 14 november 2006 14:28 schreef Aventura het volgende:
...
Aangevallen door een legionair! Dat moet mooie foto's opgelevert hebbenquote:Op donderdag 30 november 2006 22:51 schreef Aventura het volgende:
Er is nog meer
De Trevifontein vonden we ook een beetje tegenvallen, het was overdag en megadruk en hij kwam niet zo mooi tot z'n recht. Verder kwamen we nog langs het hotel waar Tomkat's bruiloftsgasten verbleven. Duurde wel een tijdje tot we doorhadden waarom er zoveel pers aanwezig was.
Het openbaar vervoer is trouwens een no-go! Mijn advies: ga lopen of neem een taxi en bespaar jezelf een hoop gefoeter:P
Verders heb ik veel foto's gemaakt maar die moet ik nog resizen. Ik heb een leuke van zo'n verklede Romein bij het Colosseum. Ik betrapte hem met een peuk. Toen ik een foto van hem nam werd hij bos en kwam achter me aan.
Ja, foto's! Leuk verslag, al lees ik veel over tegenvallers ...quote:Op donderdag 30 november 2006 23:01 schreef Vava het volgende:
Leuk verslagje, ben benieuwd naar de foto's!
Van zo'n verklede Romein had ik ook een hele toffe foto, dacht ikeenmaal thuis zag ik dat hij veel te donker en bewogen was...
Checkquote:Op zaterdag 2 december 2006 17:42 schreef Pizza_Shooter het volgende:
Ik zie net dat m'n foto's uit de OP niet meer getoond kunnen worden. Heb ze even ergens anders online gezet, misschien dat dat ook in de OP veranderd kan worden?
Dan moet je toch zeker nog eens terug voor het Forum Romanum.quote:Op donderdag 30 november 2006 22:43 schreef Aventura het volgende:
Dan nu eindelijk het verhaal van Rome
De vlucht hadden we uiteindelijk makkelijk gehaald. Vriendin had toch maar de verplichting ingetrokken...Heel slim, want anders hadden we het nooit gered, getuige de totale tijd die we erover deden.
Het appartement was een schot in de roos en wat mij betreft een aanrader. Voor 700 euro zaten we met 5 meiden midden in Rome, voor 5 nachten. We zaten vlakbij het Vaticaan. Ideale locatie dus.
Wat betreft kunst en cultuur hebben we ons hart opgehaald. Ik vind de Sint Pieter toch veruit het indrukwekkendst. Ik heb het 10 jaar geleden uitgebreid behandeld gekregen met kunstgeschiedenis, en om dat gebouw dan te zien, het baldakijn, de Pieta, de Sixtijnse kapel....Prachtig gewoon. Daarentegen deed het Colosseum me niet zoveel. Leuk detail was dat er toen we er waren een film werd opgenomen. Helaas ben ik er niet achter gekomen welke. Wel heb ik veel gemist voor m'n gevoel, zo zijn we niet aan het Forum Romanum toegekomen en ook niet aan dat ondergrondse gangenstelsel. Wel leuk was dat het geweldig weer was. De laatste zondag hebben we in hempjes in het park van Villa Borghese gezeten.
Het eten viel eerlijk gezegd tegen. We konden de echt goede restaurantjes toch niet zo goed vinden. Een avond lukte het wel, we belandden in een druk en knus familierestaurant dat versgemaakte pasta serveerde. Later werden we door een groepje Italianen vergast op een glaasje Limoncello.
Dat was ook meteen de enige leuke ervaring met dat volkje...Ik vind ze over het algemeen niet aardig. En zelfs al waren ze dat; dan kan je er nog niks mee want niemand sprak ook maar een woord Engels. Best schokkend toch wel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |