Onzin. Een Blitzkrieg is uitstekend te verdedigen mits er oa genoeg achterland aanwezig is. Wanneer de verdediging z'n frontlijn sneller terugtrekt dan de aanvallende pantserspitsen kunnen aanvallen, is de Blitzkrieg snel z'n lucht kwijt en liggen de flanken van de aanvallers open voor een tegenaanval.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 15:31 schreef Dagonet het volgende:
Blitzkrieg, nog steeds de beste, niet te verdedigen aanvalsmethode.
De definitie van een Blitzkrieg is juist dat de verdediging wordt doorbroken dmv massa's artillerie, tanks, luchtoverwicht en gevolgd door gemotoriseerde infanterie. Wanneer aan een van deze voorwaarden niet wordt voldaan, spreken we niet meer van een Blitzkrieg.quote:Zolang je blijft aanvallen, tijdens een ver(r)assingsaanval duw je de troepen terug en terug en terug
Gebruikelijke manier op aanvalsplannen om de tegenstanders in kaart te brengen.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 14:17 schreef Napalm het volgende:
[..]
Daar staat dat blauw de navo troepen zijn. Dan zal geel wel de Polen zijn?
Dat klopt toch niet. De veronderstelling dat ze blijven stilzitten terwijl de vijand eraankomt...En dan dat de Polen tot achter de troepen in Drenthe mogen komen...
![]()
Idd. Typische Blitzkrieg is snel doorbreken van de eerste verdedigingslinie door gerichte aanvallen en daarna snel oprukken en de communicatielijnen doorsnijden, waarbij je confrontaties met de hoofdmacht van de vijand probeert te vermijden. Je flanken worden uitermate kwetsbaar. Een Blitzkrieg moet ook een duidelijk anker(/eind)punt hebben.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 22:34 schreef csar het volgende:
[..]
Onzin. Een Blitzkrieg is uitstekend te verdedigen mits er oa genoeg achterland aanwezig is. Wanneer de verdediging z'n frontlijn sneller terugtrekt dan de aanvallende pantserspitsen kunnen aanvallen, is de Blitzkrieg snel z'n lucht kwijt en liggen de flanken van de aanvallers open voor een tegenaanval.
[..]
De definitie van een Blitzkrieg is juist dat de verdediging wordt doorbroken dmv massa's artillerie, tanks, luchtoverwicht en gevolgd door gemotoriseerde infanterie. Wanneer aan een van deze voorwaarden niet wordt voldaan, spreken we niet meer van een Blitzkrieg.
Link: http://2vandaag.nl/index.php?module=PX_Story&func=view&cid=2&sid=30953quote:Opgravingen IJssellinie
In de jaren vijftig is in het geheim de IJssellinie aangelegd om bij een aanval van de Russen grote delen van Oost-Nederland onder water te zetten. Als de bunkers nog in goede staat verkeren, worden ze opengesteld voor het publiek. TweeVandaag was bij de opgravingen aanwezig en daalde af in een van de bunkers.
Heb wel een ander kaartje voor:quote:Op vrijdag 18 augustus 2006 16:31 schreef dfens het volgende:
Interessant dit. Vooral een betere foto van de kaart zou welkom zijn
Misschien hadden ze die zelf nog nodigquote:Op maandag 28 augustus 2006 19:54 schreef nerd4sale het volgende:
Vreemd dat ze in 1969 niet wisten waar vliegbasis Twenthe lag.
de cannerberg daar zit dat flight-centrum van de navo of zit ik nu helemaal verkeerd.quote:Op maandag 28 augustus 2006 19:27 schreef ultra_ivo het volgende:
Klopt. Ik heb toendertijd eens een berekening gemaakt voor Zuid-Limburg. Maar op deze kaart blijkt dat voor Maastricht de Cannerberg van een zwaardere bom voorzien zou worden dan ik toen dacht.
Nee, da's ff verderop in België.quote:Op dinsdag 29 augustus 2006 01:56 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
de cannerberg daar zit dat flight-centrum van de navo of zit ik nu helemaal verkeerd.
En daarom gooien ze een bom 50 km te zuidelijk?quote:Op maandag 28 augustus 2006 20:01 schreef sanger het volgende:
[..]
Misschien hadden ze die zelf nog nodig
Wat is de bron van dit kaartje?quote:Op maandag 28 augustus 2006 18:14 schreef -calimero- het volgende:
[..]
Heb wel een ander kaartje voor:
[afbeelding]
Je hoeft je er toch geen zorgen over te maken datd ze niet weten dmv satellietbeelden waar een vliegveld ligtquote:Op dinsdag 29 augustus 2006 07:12 schreef Q. het volgende:
[..]
En daarom gooien ze een bom 50 km te zuidelijk?
Maar hoe ze dit weten begrijp ik dan niet. Was dat gewoon algemeen bekendquote:Op dinsdag 29 augustus 2006 06:55 schreef ultra_ivo het volgende:
[..]
Nee, da's ff verderop in België.
In de Cannerberg zat een commandobunker.
quote:Op dinsdag 29 augustus 2006 14:03 schreef PLAE@ het volgende:
Maar hoe ze dit weten begrijp ik dan niet. Was dat gewoon algemeen bekend![]()
Klopt en volgens mij was er ook nog de IJssellinie oid.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 16:58 schreef PLAE@ het volgende:
Tussen Zwolle en Apeldoorn zit zo'n beetje alles op militair gebied dat we hebben. Weet niet of dat toen veel anders was.
dit is een NL kaart mat schattingen waar de atoombom zou vallenquote:Op dinsdag 29 augustus 2006 14:03 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
Je hoeft je er toch geen zorgen over te maken datd ze niet weten dmv satellietbeelden waar een vliegveld ligt![]()
[..]
Maar hoe ze dit weten begrijp ik dan niet. Was dat gewoon algemeen bekend![]()
Zal wel een of ander strategisch punt zitten. Is maar een klein bommetje daarquote:
kaasmarkt wat andersquote:Op dinsdag 29 augustus 2006 23:49 schreef ROG het volgende:
[..]
Eerstvolgende stronghold van/naar Den Helder volgens mij.
Ik weet niet of het van strategisch belang is, maar ergens rondom Alkmaar ligt tegenwoordig een bunker waar een of ander bedrijf data tapes en computer apperatuur opslaat voor grote bedrijven. Containers met complete mainframes etc, als bijvoorbeeld het hoofdkantoor van een bedrijf instort dat ze met behulp van zo'n backup container binnen 48 uur ofzo weer een werkende "serverruimte" kunnen hebben om de 300 winkels die ze hebben door te laten werken ofzo....quote:Op dinsdag 29 augustus 2006 22:36 schreef PLAE@ het volgende:
ah ok. waarom Alkmaar?
En er is de natuurlijke barriere van de Veluwe, waar de Duitsers in 1940 ook op stukliepen en waar de Nederlanders voor het eerst enig verzet konden bieden aan de Duitse overmacht. In 1969 was het Nederlands leger relatief modern, zaten er Amerikanen in Nederland bij Soesterberg en andere plekken, en is de kans groot dat terugtrekkende Britten en Amerikanen uit Duitsland over de gehele Veluwe stelling zouden nemen om de Russen tegen te houden.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 16:58 schreef PLAE@ het volgende:
Tussen Zwolle en Apeldoorn zit zo'n beetje alles op militair gebied dat we hebben. Weet niet of dat toen veel anders was.
Dat is niet het verslaan van de blitzkrieg, maar het bevechten van een bezetting. Dat is dus iets anders. Het verzet in de Tweede Wereldoorlog, met name in Frankrijk in de dagen NA de invasie, opereerde op een vergelijkbare wijze om de versterkingen die de Duitsers richting Normandië stuurden zoveel mogelijk te vertragen.quote:Op donderdag 17 augustus 2006 15:31 schreef Dagonet het volgende:
Enige methode om een blitzkrieg te verslaan zie je nu in Irak.
Wat zuig jij uit een grote duimquote:Op vrijdag 1 september 2006 19:54 schreef maartena het volgende:
En er is de natuurlijke barriere van de Veluwe, waar de Duitsers in 1940 ook op stukliepen en waar de Nederlanders voor het eerst enig verzet konden bieden aan de Duitse overmacht.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |